Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

contrastic

Tento film mě minul velikým obloukem a byl jsem překvapen jak vysoko si na csfd stojí. Prostě mě to nechytlo a dvě bodky dávám za originalitu, která se nedá tomuto snímku upřít. ()

kaylin

„Kostka“ není dokonalá – má svoje slabší momenty, ale neměli byste se jimi nechat odradit, protože to, co si s postavami prožijete, i když některé se mohou stát velmi otravnými, je více než silná podívaná. Stačí se jen trochu vžít do jejich role, což není tak těžké, a uvědomíte si, že tohle je opravdu něco, po čem netoužíte, něco, co byste si osobně nechali ujít. Jako film je to ale silný zážitek, který mě osobně ukázal, že ten kanadský horor je prostě dobrý a někdy vyloženě výborný. ()

Nos

Velice originální scénář horůrku, který zklame pouze ty, kteří v závěru očekávají nějaké vysvětlení (což jsem byl, bohužel, i já). Opravdu škoda toho konce. Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. ()

YURAyura

Kocka je mazec jako swina! Jeste blahe pameti se videl nejaky trailer v Kinoboxu a od te doby jsem na to zapomnel. Potom jsem se k tomu dostal na CD a bez jakehokoli ocekavani dostal nafackovano. Vyborny napad, dobry script, zadne zname tvare, alternativni konec. Co vic bych si mohl prat? ;]]] Rekl bych, ze poslouzila jako zdravy zaklad pro Saw, ktery uz se bohuzel tak nepodaril, stejne jako jeji pokracovani ;[[ ()

Mr.Pumpkin

Námět tohoto filmu je opravdu parádní a originální. Je velká škoda, že zpracování nebylo lepší, protože jinak by to mohl být špičkový film. Některé části filmu měly skvělou atmosféru a byly plné napětí, jiné se už tak nepovedly. Takže to vidím na solidní 4* 80% ()

Bones!

Popravdě 4* jsou zásluhou především a zároveň převážně výborného nápadu a počátečních místností! Postupem času už film nenabízí nic nového, místnosti pozbývají nápaditosti(Místnost ticha je výjímkou) a očekávaný psychický "rozklad" zúčastněných na mě nijak zvlášť nezapůsobil. Celkově to může vyznít kriticky a 4* tak pro někoho nepochopitelně, ale podotýkám, že to jsou slabší 4* a především zásluhou neotřelého nápadu, který působil po celou rozumně zvolenou délku filmu, tedy i tehdy, když ostatní věci postupně selhávaly! ()

salalala

Že je to nízkorozpočtový snímek, mi vůbec nevadí. Ba naopak. Malé peníze jsou vidět snad jen ve dvou scénách. Je pravda, že Natali dělá asi maximum a ždímá, co to jde. Atmosféra je velmi slušná a tak nějak se těšíte, co bude dál. Scénář, ač originální, mnohdy pokulhává. Je fajn, že představuje několik zajímavých postav, ale s příběhem už nepracuje tak dobře. Logické nesmysly jsou až příliš velké, zvraty se dějí až moc rychle a tak nějak jsem z toho necítil tu bezvýchodnost, která by se k tomu hodila. Herecké výkony nejsou moc dobré a až na Davida Hewletta tu není nikdo, koho by člověk vyzdvihl. Čekal bych lepší konec, který by aspoň něco vysvětlil, leč nestalo se. Na druhou stranu je asi lepší žádný konec než hloupý. Tenhle film mě zkrátka až tak úplně nezaujal a myslím, že potenciál, který nabízel, nebyl ani zdaleka vytěžen. 60% ()

Brennos

"Neumřu v nějakym zasranym bludišti pro krysy." Originální nápad, tísnivá atmosféra, napětí až nedýcháte. Vskutku brilantní a napínavý psychologický snímek. Jen škoda závěru s šíleným policistou, pak bych možná rozmýšlel i plné hodnocení. ()

Skip

Ne že bych pochopil princip kostky, v níž byli uvězněni, ale to mi nakonec nijak nevadilo, protože tenhle film byl velmi originální, s dost stísňující atmosférou, která se přenášela i na mě. Konec trochu podivný, ale docela jsem si to celé slušně užil. ()

L_O_U_S

Zajímavé po obsahové a technické stránce, z hlediska scénáře příliš klišovité a předvídatelné. Matematika místy nesrozumitelná. :-) (461.) ()

Aleee89

Tenhle film vůbec nebyl špatný. Měl hodně efektní scény, které se mi líbily, a navíc zajímavý konec. Během celého filmu jsem měla podivné mrazení na zádech. Ne z toho, že by to bylo strašidelné, ale prostě mě to docela chytlo a byla jsem zvědavá, co bude dále... Dobré, mně se to líbilo. ()

Trevor

Klaustrofobicky pôsobiaci horor (túto nastala dilema, lebo Kocka je pre mňa predovšetkým psychologický film, ale...) nestratil svoje čaro ani po 20tich rokoch. Priznám sa, že v období, keď bol novinkou by ma nezaujal ani náhodou (myslím, že málokoho zo základnej školy by zaujal film, ktorý je postavený predovšetkým na dialógoch) no a časom som naňho nejako zabudol a dopracoval sa k nemu až teraz. Úprimne, okrem Dvanástich rozhnevaných mužov ma momentálne v rýchlosti nenapadne žiaden film, ktorého úspech stojí hlavne na rozhovoroch a charakterových vlastnostiach postáv. Ak k tomu prirátame aj výber postáv (zároveň aj hercov, pretože títo to zvládli perfektne) výbornú prácu s kamerou a skvelý strih (aj na podmienky, ktoré tu boli značne obmedzené) doplnenú skvelou hudbou dostaneme film, ktorý je pre mnohých fanúšikov možno srdcovkou. 90% ()

kajas

Svého času docela oblíbený malý levný horůrek, na kterém mi jeho lacinost ale trošku vadila. Úmrtí nápaditá (nejlepší stejně bylo to úplně první), postavy ale nesympatické. Takže takový průměr. ()

Petroff

Skvělé, originální... husté. Atmosféra by se chvílemi skoro dala krájet jak v Rákosníčkovi. Jen si neodpustím rýpnutí do jakékoli logiky, která by mohla existenci kostky "ospravedlňovat", či snad zdůvodňovat. Proč, proč... a proč? - sakra, přežívá dement? To je jak ve všech těch filmech, kdy to černoch nikdy nedotáhne do konce, jako ve všech, kde zběsilý vraždění masovýho psycho-maniakálního kreténa přežije drobná ušlápnutá žena ... Na úplnej závěr tak už chyběla jen hláška, že jde o adaptaci reálný události .-) ()

GILLWANDER

Do špiku zúžitkovaný námet, kde si pôvod všetkého musí dať ukazovák pred perou a neprezradiť nám nič, z čoho by sme si poskladali výsledný obrázok. Labyrint veľmi pôsobivý. Použiť tvarovo kocku ako psychické väzenie je slušný pokrok v týraní podvedomia. Herci nahraditeľný. Len námet a námet. To je perla filmu...75% ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)