Izba smrti

• Česko Bez úniku (viac)

Skupina ľudí sa zobudí vo veľkej bielej miestnosti bez toho, aby vedeli, ako sa sem dostali. Po pustení hrôzostrašnej videokazety sa všetci zúčastnení začnu strachovať. Hrozné je to zistenie, že jeden zo zúčastnených je vrah. (TomX2)

iolaos

Breathing Room je snímek o lidském chování v mezních situacích, na kterém je zřetelně vidět, že pokud není k dispozici sympatický ansámbl, tak z povšimnutihodného scénáře tak akorát vycucáte starou belu. Po uchazivším rozjezdu přijde na řadu úmorná nuda s psychologickou rozpitvávačkou postav a brutální lowskill kameramana, kterému bych nesvěřil zdokumentovat ani dědečkovy sedmdesátiny. I přes to, sebetrýznitelsky doufáte v alespoň překvapující finále, které je samozdřejmě průserem největším a nemusím ani zmiňovat, že po konci projekce máte sto chutí slabomyslnému tvůrci této neskutečné hovadiny řádně natlouct po tlamě. Dejte přednost raději výmykům, podlézání a přelézání z cimry do cimry v The Cube, která je sice taky nic moc, ale je určitě působivější, než smrtelná nuda v koupelně. 1/10 ()

Antaeus

Obsah je tu napísaný pekne. Len na otázku "Myslíte, že jste viděli všechno?" sa v tomto prípade naozaj viac hodí odpoveď:"tak určite..". Pretože tu sa naozaj nič nové nedeje. Prakticky všetko je tu odkopírované odniekiaľ zinakadiaľ. Od námetu, cez jednotlivé smrti a viaceré detaily až po "šokujúce" finále. Korunu všetkému nasadzuje kamera, ktorú mal v ruke epileptik s parkinsonom. Neviem, či mala svojou "dynamikou" navodiť napätie, alebo len v rozpočte neostalo niečo málo na poriadny statív? Každopádne mi dojem zo sledovania skôr kazila. Ide o slabé dielo, ktorého nepozretím človek aspoň nestratí čas. A to mám "rúmofky" rád. Ach jaj.. ()

Drom

Filmu Saw se dá odpustit ta neoriginalita, protože oproti Cube má přidanou hodnotu. Je postaven trochu jinak, nahrazuje neznámé a nevysvětlené zlo jeho personifikací, navíc tím přesouvá souboj mezi hrdiny a ním na jinou úroveň. Ale proč vzniklo tohle, pravděpodobně za odpoledne ve skladu nějakýho nákupáku? Dobře, nebudu pomlouvat kulisy, ale když už neměli pořádnou kameru, tak alespoň nemusela být tak strašná. A hlavně v některých situacích nepřehledná. Nemluvě o suprefektech. Chvíli trvalo než mi došlo, že to červený světlo neznamená, že je něco sežehne. Oni to měly být záběry ze tmy... které prokládá skutečná tma? Hm... No ale i tak bych to slupnul, s trochou remcání, pořád jsem totiž čekal na nějaké rozuzlení a osvětlení zákulisí. Nebo taky ne. Nemám nic proti tomu nechat pozadí na spekulaci diváka, ale tenhle konec? Jako proč? Proč to vůbec nakousli? Když už, mělo to končit tím odchodem z místnosti, po kterém měla následovat ta úplně poslední scéna. Beze slov (a to mezi vynechat). Takže si přiznejme, že to je blbost, která potěší ponejvíc pokud na ní přepnete z něčeho ještě horšího. ()

Astaroth12

Takéto filmy si už pozerám len tak zo zvedavosti, či sa nenájde aspoň jeden, ktorý ma prekvapí. A pár ich aj bolo, no tento to rozhodne nebol. Príbeh bol lacný, nezaujímavý a vo viacerých prípadoch i blbý. Logika tam nehrá určite prím a postavy sa chovali ako pri takýchto filmoch je zvykom, príšerne. Film je i strašne predvídateľný a ten koniec, to bol už klinček do rakvy. Ale neviem celkom prečo, ale filmu dám aspoň tie 2*, asi preto, že som videl o niečo väčšie sračky a tie máju aj tak vyššie hodnotenie. ()

drankeryth

Dalsi klon o zahadnej miestnosti, kde su ludia a vobec nevedia co tam vlastne robia. Banda roznych dementov je na smrt vystrasena a hlavne ked zaznie z repraku Vecierka:) Vsetci do jedneho boli na smrt vystraseni, pretoze vzdy niekto v tom polosere zomrel. Nikto z nich nic nevidel, pretoze vsetci mali problemy nieco uvidiet v tom pritmi. Vsetky sceny vo filme boli spichnute amaterskym dojmom a rozne rebusy vobec nevyzerali dobre, ale skor odstrasujucim dojmom. ()