Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

dubinak

Kostka má v sobě jednu ohromnou chybu a tou je výběr herců. Vážně, stupidnější výkon než u černošského policajta jsem snad ještě neviděla. Ostatně, on nebyl jediný, který mi tu vadil. Většina postav a dialogů není žádným balzámem na duši. Nicméně, čtyři hvězdy dám docela ráda, protože mě to upoutalo s přehledem a na zadku jsem vydržela sedět fakt celou stopáž ani nekontrolovat čas a hltala jsem zvraty a zápletky plnými doušky. Mělo to své mouchy, ale já se bavila. ()

C0r0ner

Ano, ve zvukové kostce jsem opravdu ani nedýchal, ale jinak to byla přehlídka amatérismu, nesmyslnosti a stupidity, která skončila tak, že vlastně vůbec neskončila. Sice jsem se na to docela těšil, ale opět jsem si potvrdil, že žánr horor pro mě není nijak zvlášť stvořený. Když tak nad tím přemýšlím, tak Kanada toho ve filmu moc dobrého nevyprodukovala. 40% ()

Flynn

Nějak mě to nevzalo, herci mi přišli takoví nějací málo vystresovaní, a prostě mě to nevtáhlo do děje. Pastí mohlo být více, prostě takové mi to přišlo moc obyčejné..... ()

MarekT

Triumfální vítězství kvality (scénář) nad kvantitou (400 tis. $). Až nečekaně originální námět, který mi až nečekaně připomínal televizní reality-show. Mám dokonce za to, že tvůrci projektu Big Brother se v tomto filmu hodně zhlédli. Podobnost například vidím v uzavření vybraných osob do uzavřeného prostoru. Škoda, že tito dramaturgové ale logiku a přemýšlení nahradili lenošením a nejistotu s úzkostí vystřídal přepych a nezasloužený blahobyt. Být dle mě využit původní námět, jednalo by se o skvělou reality-show, která opravdu nezná bratra. Právě proto má příběh celkem napínavou atmosféru, ačkoli bych tomu neříkal thriller a už vůbec ne horor, dejte si na toto žánrové zaškatulkování pozor. Na nezávislý film je také celkem profesionální barevná stylizace, která je spolu s Vertigem a Suspirií asi nejlepší, co jsem zatím mohl vidět. Výtky bych měl akorát směrem k občasné jednotvárnosti, a také ke konci - nebyl jsem zrovna nadšen z toho, kdo že nakonec zvítězil, škoda, že se tahle zámořská slabina nevyhnula ani nízkorozpočtové tvorbě. Jinak jsem ale nadšen a jelikož i s odstupem času snímek stále boduje, pět hvězd si zaslouží. ()

Andre3000

Napínavost střídaná blbostí a naprostou smyšleností, která dimenzuje mezi psycho výlevy herců. No dvojku sem pro jistotu už smazal a radši si pustím něco ze života. ()

Wormboy

Ked som pred par rokmi videl Kocku prvy krat, pamatam si, ze ma uchvatila. Na druhe pozretie moje dojmy tak pozitivne nie su. Vynikajucemu prvotnemu napadu hadze pod nohy polena velmi lacne spracovanie, co by vsak v konecnom dosledku negativom nemuselo by, no najma neskutocne dedukcne schopnosti pritomnych osob, ktore siahaju dalej ako slava Brana Mojseja. Ale ako vravim, ked som bol mladsi, tak som to zozral aj s navijakom ;) ()

Martrix

Projekt podobých kvalit i obsahu, s jakými začínal kdysi Netflix. Neotřelá zápletka, levná produkce, neznámí herci...prostě se tady těží z nápadu a dejme tomu i atmosféry. Divák je postaven na stejnou úroveň jako postavy...neví která bije a nabízí se několik scénářů, takže o předvidatelnosti nemůže být řeč. Potud dobrý. Jenže celé to shazuje velmi podivná práce s psychologií postav, speciálně pak policajtem, který v poslední třetině katapultuje Kostku do béčkových vod. Velmi nadhodnocená záležitost, která stojí a padá jen na tom, že neleze divákovi do zádě. ()

PavelVanekArt

Originální, chytrý, nápaditý. V kostce to je tlupa chytrých/blbých lidí v kostce. Na tu dobu skvělá věc, která ani dnes nestárne. Co si pamatuju, tak druhá a kostka není tak dobrá. A zrovna na tuhle látku by mohlo vzniknout pokračování, akorát by to udělali v hypermoderní 3D virtuální kokotině a ne v kostce. 4* a.k.a 85% ()

Juto

Film vytvára efektívny pocit klaustrofóbnej hrozby, ktorý sa môže fanúšikom thrilleru páčiť. Miestnosti s pascami sú vynaliezavé. Škoda, že film nebol lepšie ukončení. 7/10 ()

čidlo

Nevím jestly by bylo dobré když by na konec filmu bylo odtajněno co je vlastně Kostka!? Chtěl by to divák vjedět? Já ano, a možností by mohlo být zpousta. Není to zrovna druh filmu který mně baví ale má zkvělý nápad a herci nejsou vůbec špatní. Já dám tři ale není to film který bych doporučil každému. ()

stOKYi

lepšie ako všetky SAW fillmy dokopy. Povedal by som že to sú už len kopie tohto originálného filmového nápadu za účelom zarobiť peniaze na niečom, čo je už na ľuďoch overené. ()

otík

Podařený nápad na horor, který sice moc velký smysl nedává a princip kostky v něm není pořádně vysvětlen (nebo jsem ho nepochopil), ale zdařile buduje atmosféru strachu. ()

tomeek

Velice chytré využití minimálních kulis, ironická pointa, dobří herci, ale jedna věc mě štve, a to, že nevím, jak to vypadá zvenku, kde to stojí a jak je to velké :) ()

Madlenka26

Celý film čekáte s napětím a říkáte si tak co teda a´t už je konec a já vím jak to je, konec pak příjde a vy si akorát řeknete ,, Hm dobrý no'' čekala jsem více od konce té skládačky, ale režisér konec přímo odfláknul a tím pokazil celý film, který měl super námět, trochu horší zpracování, průměrný děj, ale katastrofální konec, čisté 3* !! ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)