Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

zdeci

FUJ! Tohle vážně nééé! Velká slabota a ty postavy, ty postavy!!! Každá přesně navržená a hrozně zahraná - obzvláště ta Pythagorova pohrobkyně mě doslova srala... A ten mentál jakbysmet, celé to šlo natočit o hromadu líp, námět si víc vychutnat. ()

mata77

Kocka mi véééľmi dlho nedala spávať. Dej, odohrávajúci sa na tak klaustrofobickom mieste, plnom smrteľných nástrah dlho panoval na mojom rebríčku hororov. Už len nájsť zmysel a možno aj cestu von...lenže, na konci len zistím, že vlastne tam nie je ani jedno z toho. ()

Palisander

(Pozor, spoiler) Na začiatku zomrel človek. Nikto ho nevidel, nikto ho nenašiel, nikomu nechýbal. Jeho úlohou v tejto hre zrejme bolo predviesť funkciu krájača na vajíčka ;-). A podobne zmysluplné je v tomto príbehu snáď úplne všetko... ()

elanista1

Perfektny tajomny thriller, pri ktorom sa hned ide na vec bez zbytocnych kecov a teda je sa na co pozerat. Kvanta kladenych a nezodpovedanych otazok nabera na vaznosti a motivuje do dalsieho pozerania. Koniec sice nepovedal nic, ale to je mozno este lepsie ako keby sme mali poznat celu pravdu; to je ako ked sledujeme kuzlo, ak nevieme ako to kuzelnik robi tak sa nam to zda zaujimave, ale akonahle prezradi trik tak sa nanho vsetci vykaslu. Genialny film ()

Dali91

Výborný horor s dobrou atmosférou a pro mě s nečekaným koncem. Dlouho jsem se filmu vyhýbal, protože jsem od filmu moc nečekal ale nakonec jsem se dočkal překvapení 80% ()

Crybaby

Zaujímavá záležitosť zabalená do obalu tajomstiev, skrytých pováh postáv a nie príliš objasňujúceho konca. Vcelku kvalitne odvedená robota ktorej ale podľa mňa chýbala lepšia atmosféra a nejaké to bu-bu-bu. ()

eSakk

Nečekal sem od toho nic extra, ale přišlo mi až neuvěřitelné, jak moc mě tenhle film bavil. Někdy byly trošku horší herecký výkony, ale jinak fakt super. ()

DePompon

Originálna zápletka, nízkorozpočtové prevedenie a pomerne slušné herecké výkony, čo však nestačí na odbúranie neuspokojivého konca. Z neznámeho dôvodu tu vnímam snahu čo najrýchlejšie veci vyriešiť, aby sa mohlo plynulo prejsť k záverečným titulkom. Nakoniec však pôsobí zbytočne lacne a zbrklo. Poľahčujúcou okolnosťou je rok vzniku, napriek tomu mi príde strašná škoda, že sa s tým scenáristi nevyhrali trochu viac. Koniec, to je predsa najdôležitejšia časť príbehu. ()

Zoltar78

Tak já nevím. Přijde mi, že jsem viděl úplně jinej film než se tady píše. Nápad možná zajímavej, ale to zpracování. Přišlo mi to až příliš televizní... herci příšerní... žádné vysvětlení kdo co proč... celé mi to přišlo vycucané z prstu... Velké zklamání. ()

wallax

Na počiatku bola Kocka - CUBE, nie séria Saw. V tejto kocke sa odohráva príbeh rozdielnych ľudí, ktorí sa snažia o svoju záchranu. ()

palmovylist

Ale jo...film zabavil podobně, jako když jsem ho viděl před nějakými 15 lety prvně...atmosféra sice střídá napínavější a nudnější pasáže, ale různorodost charakterů a spory mezi nimi to většinu času zvládnou utáhnout. Trošku mrzí možná jen, že jsme neviděli větší množství smrtících místností...ty byly zajímavé, i když nikoho zrovna nepopravily....65% ()

Nikolas__

Zklamání, ale vlastně je to fajn filmy, jen má hrozné herce a občas dost primitivní scénář, konec se mi i docela líbil, ale jinak, no... Ale hudba a zpracování celkem dobré - každopádně tenhle nápad mohl být využit líp. 74% se mi zdá dost nefér - vyšly mnohem kvalitnější horory z devadesátek, co si o tomhle hodnocení můžou nechat leda tak zdát. 6/10 ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)