Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Evbad

Sice už je to pár let, kdy jsem Kostku viděl poprvé, ale pořád platí, že je to film s dobrým nápadem a atmosférou. ()

JP84

Ale jo,tohle se docela povedlo.Většinou platí,že čím menší rozpočet,tím větší průšvih.Tady ale spíš pomáhá,protože se snímek musí spoléhat na surovost a reálné ztvárnění jednotlivých pastí.Rozhodně to není další uhlazená a naleštěná nuda,kde jsou všichni herci módně vyšnořeni a nalíčeni,a která se ukájí v trapných digitálních tricích.Dobrý je taký popis jednotlivých postav,kdy má každý nějaký účel,a nemusí tak,jak je u podobných snímků obvyklé,dělat nějakému hrdinovi křoví nebo jen ukazovat kozy. ()

pcarogers

Tak jsem si to teď znovu dal po těch cca 10 letech a pořád mě to strašně bavilo. Samozřejmě konec postavený na tom, že se jeden z nich zblázní a celou akci zmrví, mě prostě nebere obecně, ale jinak výborné. ()

piskotnik21

Mám rada filmy takéhoto typu v rámci horor/thriller žánru . Teda filmy, ktoré sa odohrávajú v uzavretom priestore s menším počtom postáv, kde má divák vlastne všetkých pod "kontrolou" a na očiach v priebehu celého deja. Nám divákom to umožňuje viac sa vcítiť do jednotlivých postáv, prežívať to spolu s nimi a čo i len jedna veta prinášajúca nejaké zistenie, na mňa dokáže zapôsobiť/vystrašiť ma viac, než záber na nejakú "príšeru". Zo záveru som bola chvíľku sklamaná, ale myslím, že ktorýkoľvek iný záver by ma sklamal ešte viac. Tento film má pre mňa ešte jeden špeciálny význam. Symbolizuje u nás doma prechod od video kaziet ku DVD (bol to prvý film, ktorý oco požičal z videopožičovne na DVD) :) ()

sinjakupre

Kostku jsem shlédnul až v současnosti a to je možná dobré k docenění námětu v dnešní době. Najít horor posledních pár let s tak dobrým námětem je téměř nemožné. Kostka vytváří u diváka notnou dávku napětí a touhu vědět co bude za dalšími dveřmi. Dojem z filmu mi kazí naivita detailů v podobě extra ostrého "síta" schopného naporcovat člověka nebo trocha kyseliny rozleptajíc polovinu hlavy. Stejně neuvěřitelné je návrat policisty, když i matematička má problém rozluštit cestu bludištěm. Čtyři hvězdy dávám především za skvělý námět a napětí, které mi Kostka dopřála. ()

StinkingPooh

Film těží hlavně z originálního námětu a dusivé atmosféry-ta z místnosti, kde se nesmělo mluvit-5 hvězd! Bohužel to celé působí trochu lacině-neznámý a dost špatně hrající herci, nedotažený konec, triky..Velká škoda, takhle je to jen za 3,5* ()

LeePriest

Za málo peněz celkem dost muziky. Prostředí vymyšleno určitě originálně, v jednoduchosti je někdy krása. Ačkoliv děj je tedy téměř pořád na stejném místě, rozhodně se nedá říct, že by kvůli tomu byl film nudný, naopak. Jediné, co mi opravdu vadilo byl černošský policajt, který mě svým chováním a vyjadřováním občas lezl krkem, ale ten závěr zkazil teda totálně. ()

hony23

Skupina lidí se probudí v obří kostce a 90 minut hledají cestu ven. Ono hledání jim zpříjemňují pasti, kdy stačí chybný krok a zemřou opravdu nápaditou smrtí. Vcelku originální nápad, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se to dalo natočit líp. Především ona hororová atmosféra mi tu trochu chyběla. ()

Rust_Francis

Když jsem to viděl poprvé byl jsem unešen. Originální námět, který má potenciál. Snad jen s postupem času by to chtělo hodit do moderního gala a jen drobně upravit. I tak, misteriózní pecka, která se musí vidět. Výborná atmoška i nápad. ()

meda2016

Šalebný scifi horor. Je to akční, není to akční... Podivné určitě. Našlo si to u mne "mezeru na trhu". Není to vlastně objevné jako celek, ale tím, že exteriér sevřelo do interiéru a interiér do mojí (jejich) vyděšené hlavy. Scénář se vyžívá v nápadech, jak ozvláštnit mučírnu, aby se inkvizitor nenudil. Mučenému nabízí naději a beznaděj, a pak s nimi zamíchá jak s balíčkem tarokových karet. Ten nápad je za 4/5 ale jen teď. ()

bmx6

Perfektní horor u kterého jsem seděl jako přikovaný.Postavy mi celkem sedly,i když sympatie tam velké nebyly.Jinak bych očekával daleko více informací a nějaké rozumné vysvětlení,protože mi v hlavě prolítla miliarda otázek,na které nemám jedinou odpověď,ale co se dá dělat.Možná,že je to tak lepší,film by pak neměl takový obrovský vliv na diváka,ale věřím,že někdo by ocenil více informací.Na ty následující díly se asi ani nepodívám,nechci si tenhle zážitek zkazit. ()

brasek

Zo začiatku veľmi slušné, nápadité a miestami elegantné. Dosť skoro však príbeh upadá a jednotlivé miestnosti sú iba bežná rutina s nudnými dialógmi. Snímok na druhé či tretie vzhliadnutie už stráca veľa. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)