Saw 3D

• Česko Saw 3D (viac)

Ústředním motivem filmu SAW 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena (Seana Patrick Flanery), muže, jehož temná minulost rozpoutá novou vlnu teroru. „V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili. V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy,“ slibuje producent filmu. (oficiálny text distribútora)

Lateef

Řeknu vám pointu sedmého dílu a přesto nebudu spoilerovat. Tak tedy slyšte: 3D je v dnešní době vejvar, co vy bukvy z Lionsgatu?? Toť vše, o nic jiného nejde. Celé je to zbytečné asi jako pokus o útěk před Chuckem Norrisem. Koncept nápravy lidské společnosti a věci s ním související zůstal pohřben pod číslicí 3 a písmenem D. Prostě se tvůrcům chtělo ještě jednou pořádně vyrejžovat (a já pochybuju o tom, že to bylo naposledy). Špatná dějová linie, hrozivě předvídatelné, pasti možná slušné, ale zase hrané na efekt, bez atmosféry a jakéhokoliv napětí. Chcípají v nich lidé bez přímé vazby na Jigsawa, kteří navíc neprochází kurzem sebenápravy, nýbrž jsou odkázáni na pomoc jiných. Tobin Bell si sem opravdu jenom ´odskočil´, snad aby nemusel být svědkem závěrečného ´šokujícího zvratu´, který není ani šokující, ani mrazivý, není ani dobrý. Je to neinvenční unavené dokodrcání se do cíle. Plusové body sedmičky vidím jenom v Mandylorovi, dvou nebo třech vydařených (designově, atraktivitou) pastech a ve výstupu pana Bella. Začalo to ohromujícně, končí se to otráveně. Doufám, že tvůrci dostojí posledním slovům filmu. 30% 20 miliónů dolarů(rozpočet)/102,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/31 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

AppleCore odpad!

„V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili. V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy“ slibuje producent filmu (v souvislosti se Saw jsem si nikdy otázky týkající se ne/příběhu neklad). Producent (zjevně idiot), scénárista (zřejmě bez mozku), skladatel (možná dítě), herci (evidentně z ulice), kameraman (možná taky z Ulice), střihač (neměl nůžky) a režisér (pro něj neni žádná nadávka dost sprostá) by se měli do konce života (alespoň toho mýho) zavřít do sklepa a zahodit klíč, možná se vzájemně pobavit vlastní medicínou, aby na vlastní kůži prožili ten nesmysl. A s nima by se tam možná měli zavřít i skalní fandové! Tenhle rádoby film jsem viděl až od 70 minuty a bohatě mi to stačilo. Tak špatně zkurvený cosi jsem letos fakt neviděl (Poslední vládce větru je oproti tomuhle oscarovej nářez. To je ale asi každej film). Směju se všem co dali pět hvězd (vlastně všem co dali víc, než dvě :D) týhle stupidně morbidní telenovele, kde krev má barvu jak jahodovej Polar (ten tou svojí červeností ve tmě skoro i svítí). Tož tak :D ()

tron

Neskutočné – po strašnej štvorke, päťke a šestke prichádza Saw 7, od ktorej som nič dobré nečakal a nakoniec je to pre mňa jeden z najlepších dielov. Určite mu pomohli jednak vcelku sympatickí dvaja mužskí hrdinovia (spisovateľ + policajt), jednak pasce sú fakt odporné, jednak je prítomný super nápad (s preživšími Jigsawovými obeťami z minulosti) a jednak film obsahuje peknú, poučnú a náučnú scénu s náckami. Ak necháme bokom twistovú koncovku, tak scenár je prekvapivo jednoduchý a priamočiary. Navyše ma potešil návrat Caryho Elwesa. ()

Frajer42

Tak sedmému dílu série 3D uškodilo, tvůrci totiž 3D efekty postavily do popředí před vším ostatním. Jako zapřísáhlý fanda celé série musím přiznat, že jsem snad poprvé zklamán. Tenti díl jako by vybočoval ze standartu. Už se v docela překomplikovaném ději ztrácejí i samotní tvůrci. I ty pasti už nejsou takové, jako byly dřív. Další díl, pokud bude, si však zcela jistě nenechám ujít. Jsem zvědav kam to až povede. Přijde mi, že v současné době má SAW méně fanoušků než nepřátel. ()

Sobis87

Potenciál Saw se vyčerpal již prvním dílem a zatímco dvojka se ještě dala celkem snést, vše to, co následovalo, už nestojí za nic. Z působivého thrilleru se nakonec stala fraška na pokračování a urážlivá ždímačka peněz...a nejhorší na tom je, že (snad!) poslední díl je stejně tak špatný, jako byli předchůdci, v tomto ohledu je tedy vidět téměř nulová snaha tvůrců zvednout kvality série na základě kritik předešlých dílů. Navíc ona v sérii již provařená pointa je pro svou překombinovanost naprosto směšná. A že je to ve 3D? No a co... ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. října 2010 v Norsku. (Varan)
  • Ve filmu se objevil i Chester Bennington, zpěvák skupiny Linkin Park. Ten kvůli své roli Evana absolvoval několik konzultací s učitelem herectví. (JayZak)
  • Dvaja muži v maskách, ktorí na konci pomáhajú doktorovi Gordonovi, sú bratia Ryan a Brad z prvej scény tohto filmu. Scenáristi to prezradili v bonusových videách k filmu. (Marceloo)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)