Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

mzss1

|60%| Třetí KOSTKA je dost netypická oproti předchozím dvěma filmům. Máme tu trochu upravený příběh – obětem byl vymyt mozek a vloženy sny. To mi přišlo jako super nápad. Trochu mě mrzelo, že to bylo tak přímočaré a ke konci odfláklé, myslel jsem, že to překoná dvojku. No, rozhodně ale zklamaný nejsem. Oproti druhému filmu tu přibylo více pastí, které byli celkem vydařené a krvavé. Ve výsledku zábavná jednohubka, která neurazí. ()

darkrobyk

„Je to voda!" Ne, nebyla to voda. Báječné entrée s postupným rozkladem bez využití počítačů - prostě krvavý rozpad na cucky. Nic si nepamatující oběti se znovu ocitají v důmyslném vězení, z něhož sice cesta vede, ale skrze rozličné pasti není vůbec jednoduchá. Kostka 0 částečně vysvětluje to, co bylo v prvním filmu tajemstvím, ale vůbec to nevadí, jelikož příběh je dostatečně napínavý. Nechybí samozřejmě neúspěšné pokusy projít překážkou, kdy v jedné cele čeká masožravý virus (Cabin Fever 2002) a v jiné vás to roztrhá na kusy. Eric Wynn, jeden z pracovníků kontrolního centra, je nebezpečně zvědavý, za což je třeba nést následky. Po letech jsem opět spokojen a hodnocení ponechávám. ()

H34D

Kostka 0 nám konečně odhalí i něco ze zákulisí, otázkou bohužel zůstává, jestli je to dobře nebo ne. Technici jsou zase dva typicky béčkové a nezajímavé charaktery a když z vedení přijde ještě boss a supervojáci, říkám si, jestli to "vysvětlení" stálo vůbec za to. Naštěstí na rozdíl od čtvrtého rozměru se v Kostce 2 tentokrát opět orientujeme v aspoň trochu reálném světě. Gore scénky vypadaly slušně, ale bylo jich málo a co je horší, pastí ještě méně. Kostka 0 určitě není to co jednička, je to typické béčko s nyní už po třetí vyvařeným námětem, které sice vyloženě nenudí, jenže ani nijak neuspokojí. 5/10 ()

heyda

Tohle je asi nejvydařenější díl z celé série. Konečně se trochu rozjel kameraman, atmosféra tu byla podle mě nejlépe zmáknutá. I herecké obsazení (až na toho s prominutím debila hrajícího si na šéfa) nebylo tak špatné. Ale bohužel jsem zklamaný z některých hoooodně trapných scén jako např. s tím ´´létajícím´´ černochem, ale co je mnohem horší, tak se ZÁVĚREM. Zase ten závěr takhle odfláknout si tento díl nezaslouží. Noo tak či onak, film má své klady a to solidní napětí, herce a kameru, tak i své zápory a to hlavně závěr, zpracování příběhu a taky bych řekl, že celá koncepce snímku (i kostky) je trochu kostrbatá a na to, že jde o 3. díl a 2 předchozí tu koncepci vysvětlovali jinak, tak v tom mám popravdě galimatiáš a s chápáním a porozuměním kostky jsem na tom podobně jako ti co jsou v ní. Přitom bych toho chtěl tooooolik vědět a všemu porozumět....:-((( :-))) ()

jondzavid odpad!

Tak tento tretí (teda nultý) diel je des. Tešil som sa na slušnú zábavu a po skôr pozitívnej kritike som čakal, že trojka bude inovatívnejšia ako dvojka. To možno je, ale tým nesprávnym smerom. Pokým dvojka zkomplikovala a skopírovala princíp jednotky a zabalila ju do efektnejšieho (aj keď menej pôsobivého) obalu, trojka sa snaží vymyslieť niečo iné. Ale čo? No prvá scéna je jediný zábavný moment filmu (tak som sa nabažil, že režisér má krvavejšie chúťky ako v predchádzajúcich dieloch). Ďalej sa divák dozvedá o týpkoch, ktorý spravujú miestnosti (čím si asi 30 minút buduje s trapnou šachovou partiou hlavnú postavu - aby aj divák blbec vedel, že týpek je génius), potom príde niekto z vyšších sfér kontroly (retardovaný bezooký klon ala al pacino - sorry al) a potom film dohupká do prekvapivej pointy (tá by až tak nevadila - ale vadí spôsob tých 90 minút dopracovávania sa k nej - jednoducho nuda). Nezaujala ma ani nápaditosť pascí a vrcholom bol black soldier ala stargate (jedna hviezda dolu) a aj to deletovanie myšlienok bola desná nuda. A na záver herci (aj keď v kockách nejde o žiadne herecké výkony) sú hrozne hrozní ako z laciného béčka(ale to vlastne tento film je) No keď to zhrniem, na cube zero som sa tešil (odložil som kvôli nej aviatora či million dollar baby) a dočkal som sa najhoršieho dielu série, ktorý ma po 90 minút nudil a tak nemôžem inak (u mňa je to jeden z najhorších filmov roka - ak sa zamyslím tak aj z Kameňáku mám lepší odpadový pocit :)) P.s. Ten film si ten odpad pýta už aj názvom. ()

• Na Wynnově stole je čajová konvice s nápisem "Přemýšlej o vnějšku krychle" (Think Outside the Box). Je to vidět ve chvíli, kdy kreslí obrázek Rainsové. (Piggsy)
  • Když Rainsová, Haskell a Meyerhold vstoupí do místnosti s mrtvolou, Haskell předpokládá, že dotyčný umřel nejspíš vyhladověním, načež Rainsová prohodí "Bože, já mám hlad". Jedná se o odkaz na druhý díl, ve kterém si jedna z postav stěžuje na hlad, následně zabije svého společníka a pak ho sní. (Piggsy)
  • V monitorovací místnosti na začátku filmu je rozmazaný záběr na ovladač pro herní konzoli Atari 2600. (Piggsy)