Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Nightswimmer

Odisiel som jemne sklamany, napriek originalnosti napadu, ktory neskor ochotne odkopiroval Saw - treba vsak podkotknut ze o poznanie lepsie. Smerdzi to starinou, nemozem si pomoct ()

MManual

Cube je metafora na život. Rôzne postavy predstavujú rôzne archetypy spoločnosti a stránky ľudstva ako takého, od vášne, cez priemernosť až po nenávisť. Všetci sa niekam snažia dostať, i keď nevedia kde sú, prečo tam sú ani kam vlastne idú. To ako sa kocka pretáča a mení pravidlá predstavuje to ako je život nepredvídateľný a ako sa s každou situáciou vysporiaduvajú jednotlivé archetypy. Ak ideme ešte hlbšie tak zistíme, že Cube je metaforou pretechnizovanej modernej spoločnosti, ktorá je organická a tak ako sa viac a viac zamotáva číselný kód, tak sa aj naša spoločnosťou stáva čoraz komplikovanejšia. Jeden zlý krok môže znamenať záhubu, ale rovnako aj triumf. Cube je okrem svojej metaforickej konzistencii aj veľmi ľahko pozerateľná, čo je jej jediné štastie, keďže jej hlavná pointa ostala medzi čsfd užívateľmi totálne nepochopená. ()

Kozy9

Vynikajúce klaustrofobické sci-fi, plné geniálnych nápadov, je to atmosferické, inovatívne a nechýba tomu prekvapivý koniec plný otáznikov. Jediné čo vás môže zastaviť sú predsudky pred amatérsky a nízkorozpočtovo vyzerajúcim filmom, no po zhliadnutí budete spokojný: 75%. ()

Naganes

Kostka, konečně komplet dokoukaná. Tento díl mi zbyl jako poslední, a díky za to, protože jak se říká - "to nejlepší na konec" a platilo to i v tomto případě. Až na ten závěr, čekal jsem od něho teda víc. // 75% ()

Kukolar

Že čo sa môže stať v kockovej miestnosti?. Tak bacha na tento film a hybaj kukať. Veľmi dobrý a kvalitný horor so zaujímavým umiestnením kompletného filmu do kocky. Strach, neistota, nevedomosť. To robí z tohto filmu jeden z Hororov s veľkým H. ()

Daginka

Kostka je určitě jedním z filmů, co Vás pak ještě dlouhé hodiny nutí přemýšlet a samozřejmě i doufat, že se nikdy na podobným místě neprobudíte. Šestice hlavních hrdinů je určitě povedená a originální sebranka, pečlivě promyšlená. Nejzajímavější je asi Kazan, ale více o (nejen) jeho osudu se člověk dozví až v dílu Kostka 0. Největší sympaťák je pro mě určitě cynický nihilista Worth. Když si jeden vezme, kolik času dá jen vymyslet, aby do sebe všechno takhle krásně zapadalo, a vytvořit takový nápaditý labyrint... Nemám slov, úžasný snímek. 100%. ()

MindTuber

Největší síla Kostky je v nápaditém námětu, který má velký potenciál a kterého i film slušně využívá. Vzhledem k ústřední myšlence je k dispozici hned celá paleta prostředků pro budování mysteriózní atmosféry. Ta se v konečném součtu spojuje do jednoho velkého neznáma. Kde jsme se to ocitnuli? Proč jsme vůbec tady a můžeme si věřit? To vše zabalené do minimalisticky klaustrofobického obalu. A vskutku, atmosféra je v Kostce velmi hustá a diváka nechává nejistého až do konce. Práve konec i filmu dodá další úroveň, aby bylo o čem i přemýšlet. Tohle se opravdu povedlo! Silná čtyřka, která je ve svém žánru na úrovni pětky. ()

Bezda22

Dobrej nápad, kterej ve finále byl trochu horší, než jsem v průběhu čekal. Ale i v jedný krychli se dá udělat velký napětí a dobrá atmosféra. Jediný, co mi vadilo, tak výkon "policajta" a ten závěr. Jinak pecka. Od 4 hvězd dělí jen ty dvě věci a je to těsný... 65% ()

Ewík

Mrkla jsem na film znovu po mnoha letech...a pardon, ale za 5*, jako jsem to hodnotila, to z měho současného pohledu prostě není. Asi je to jako první díl série nízkonákladové a je potřeba přihléhnout z tohoto hlediska i k hereckým výkonům...ale ten polda je prostě špatnej. SPOILER ALERT: A nemyslím tím, že hraje za tu špatnou/zlou stranu. Takže tentokrát za 4* a to proto, že námět i zápletka jsou hodně dobré. ()

TaNya_

Je to takový ten typ filmu, na který se stačí podívat jenom jednou, jelikož za polovinou výsledného pocitu stojí právě to napětí. Minimalismus se vyplatil, protože očividně stačila jenom jedna krabice, světla různé barvy a hrstka herců. Vůbec neplánuju sledovat pokračování, radši se spokojím s tímto zakončením a mimozemská teorie ať zůstane jenom teorií. ()

Emafera

Mám ráda filmy, ve kterých je málo postav (a pro mě neznámí herci) a prostředí se také moc nemění. O to víc se divák může soustředit na psychologii příběhu. Co ale u filmů ráda nemám je konec bez vysvětlení. Např. kdo a proč něco takového vytvořil? Podle čeho vybral uvězněné lidi? Za mě solidní 3*, chtělo by to víc logiky. Napětí a atmosféra by se dala krájet podobně jako v jedné z místností. ()

herrbierer

Geniální sci-fi, která dokazuje, že méně (tedy skoro nic) je někdy více. Scénář staví na psychickém vývoji hrdinů, kteří se musí smířit s tím, že když nebudou opatrní, tak to občas někoho rozseká (rozemele, rozpustí...), a že z toho možná nikdy nenajdou cestu ven. Na výpravu filmu je slovo "skromná" slabé. A právě proto to všechno funguje. Tenhle film totiž nestojí na ničem jiném, než na filmařském umu jeho tvůrců. Takhle kvalitní nezávislé flmy už se zkrátka dnes neumí... ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)