Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Barak

Hodíme pár lidí do vzájemně propojených místností ve tvaru krychle o rozměrech.. řekněme tak.. 4x4 metry, nastražíme do nich nějaké pasti a oni se odtamtud musí dostat (lehce nastíněno). Asi to zní jako totální blbost a nuda, ale není tomu tak. V žánrech je uvedeno, že je to horor, ale ono je to spíš sci-fi thriller, každopádně napětí jde z toho cítit - třeba v místnosti "no sound" jsem skoro ani nedýchal. Používají se různe matematické vychytvávky, v kterých se dá - když se pořádně zapojíte - i vyznat, ale stejně jsem se nějak ztrácel. "Obyvatelé" krychlového prostoru jsem mi naprosto neznámí herci, každý z nich umí něco jiného a ve výsledku jsou potom všichni moc chytří. A konec? No.. scénárista byl hodně "vyčůraný", každopádně se mi závěr líbil. Dal bych 4*, ale za ten nápad přihazuju pátou. Tomu se říká nízkorozpočtový "trhák" - aspoň z mého pohledu určitě.... ()

emdvojka

Za originálny námet, a za odsypajúci film, ktorý aj keď nieje moja šalka kávy, aj tak potešil trošku iným rozmerom horrovej produkcie... ()

Blaogranas

Jedná se v podstatě o dobrý film bez jediného hluchého místa. Když si však člověk na konci uvědomí, že se vlastně nic nedozvěděl, může být jako stejně jako já na rozpacích a mít pocit, že byl o něco ošizen. Kdo tento pocit neměl, pak nepochybuji o jeho hodnocení 4* případně i 5*. ()

Blondy.

Tento snímek jsem měl možnost vidět u kamaráda na jedné akci Četl jsem o tom, že je to dobrý snímek i kamarádi říkali ze je to fajn a tak jsem se těšil, ze uvidím parádní horůrek. Po úvodní scéně, při které je Julian Richings rozkouskován si říkám, že to opravdu vypadá na originální snímek a snad se bude na co dívat. Mé nadšení ale rázem pominulo. Z níčeho nic se skupina lidi sejde v jedné kostce, ale říkám si dobře nějak se začít musí. Po projití asi čtyřmi kostkami si začínám říkat že už by to stačilo a těším se na to že něco příjde...ale nic. Jediná věc co se na filmu měnila byla barva kostek (červena, žlutá, zelená) a to mi k dobrému hodnocení opravdu nestačí. A když už jsem pochopil že nic už čekat nemám vydržel jsem u snímku jen proto, abych viděl jak to nakonec dopadne, ze aspoň tam se něco musí stát. A výsledek? Jeden člověk vychází už oficiálně ven z kostky a objeví se bíle světlo a závěrečné titulky. Takže pro mě chabé 2* a tedy 25%. ()

Kingjiri

Sympatickej thriller s příměsí hororu ještě z doby, kdy šlo tvůrcům hlavně o nápad a ne o počet morbidně zabitejch lidí. Já bych se svojí "znalostí" matematiky nejspíš skončil v první místnosti, ale to většina lidí v Kostce taky:) Příběh byl dobrej a napínavej, hlavně když uvážím, že se jednalo prakticky o stále stejný (jinak barevný) místnosti a pár lidí, tak před scénáristy smekám. Moc pastí tu nebylo, ale na druhou stranu, pořád sledovat, jak někdo umírá, byť "zajímavym" způsobem (viz. série Saw), není žádná veká zábava a brzy se dostaví nuda. Trochu zamrzí, že se toho člověk o kostce moc nedoví, ale to se snad rozuzlí v dalších dílech. ()

Perth

Velice nekonvenční snímek lehce narážející na lidskou zkaženost. Jeden z mála filmů, u kterých mi nevadil strohý (ba skoro nulový) příběh, atmosféra která by se dala "krájet" :) to totiž obstojně vyvažovala. Jsem dokonce i rád, že na film nebyly vynaložené vysoké finance, kdoví jak by to dopadlo s různými efekty... Rozhodně se jedná o nejlepší kostku. Přesto, co si budeme povídat není to žádný zázrak, herci jsou opravdu amatérští a mně se osobně ježily vlasy z českého dabingu a spousty zbytečné matiky. S přivřenýma očima dávám necelé 4*, které jsou především zasloužené originalitou. ()

AxelWers

Celkom dobrý nápad na psycho-thriller a celkom vydarený film. Aj keď niekoľko vecí by sa možno tomu dalo vytknúť, inak je to veľmi silný adept na to ako má správny mysteriózny film vyzerať. 80%. ()

Kadas97

Úloha postáv je jednoduchá prežiť čo najdlhšie, a ak treba zomrieť tak takým spôsobom aby čo najviac pobavila diváka. Zostava v "kocke" je celkom pestrá, kedže tam je aj poliš aj lump a aj nejaké ženské a aj autistický týpek. Z každého rožku trošku. Klaustrofobická atmosféra bola vybudovaná absolútne na výbornú a keď sa otvorilo ďalšie okienko s napätím som čakal či tam bude bezpečno. Trošku mi vadil záver, ale ten nepokazil dobrý dojem z celého filmu takže 9 z 10. ()

rainman93

Tento film jsem poprvé viděl před asi sedmi lety. Už tehdy mě zaujal originální myšlenkou až bestiální zvrácenosti lidské fantazie v likvidaci jiných lidí. Kostka si v podstatě velmi chytře pohrává s lidskými pudy a tzv. ponorkou nemocí. Základní otázkou se tak stává: "Čeho všeho jsme schopni v hraničních situácích našich životů?" Ačkoli je kostka prošpikována nejrůznějšími vražednými pastmi, je největší zbraň ukrytá v lidech samotných. Spolupráce je cestou k životu, přesto jsou naše egoistické pudy silnější, než altruismus. Nábožensky symbolický konec s "prosťáčkem", který vchází do světla jen dále rozvíjí důležitost sociálních institucí a kooperace. Avšak nejzajímavější je myšlenka nic nedělání. Ačkoli by náš život měl být naplněn aktivitou a bojem o život, snaží se nám kostka vnutit myšlenku statičnosti. Nalezení správného místa a setrvání na něm. "Životní energie" nás nakonec k "nirváně" dovede sama. Ačkoli bradl3y vtipně podotkl, že podobnou myšlenku můžeme najít v hororové sérii SAW, tato statičnost jde proti proudu. Za takovéto rebelství má u mě body na víc. ()

PenaPP

Dnes již klasický horor s klaustrofobickou atmosférou a v jedné z hlavních rolí David Hewlett, alias budoucí Dr. Rodney McKay :) ()

Vabr

Film má skvělý nápad a je docela dobře proveden. Ano je to starší film, ale není to hrozné. Napětí a dobrou podívanou film zaručuje snad po celou dobu. Občas mě i někdy některé smrti a věci opravdu překvapily. Nápad je velice originální a šifry taky. Líbí se mi postavy, ale moje oblíbená postava je nakonec svině a ta druhá umře těsně u konce, což naštve. Film trochu na něčem postrádal, ale je to dobrý film. Celou dobu vypadal film na 4 hvězdy, ale nakonec na 5 hvězd. ()

Biopler

Snímka ťaží jednoznačne z námetu labyrintu v tvare kocky. Vizuálne prevedenie miestností a ich nástrah je taktiež veľmi fajn. Lacnejší či béčkový nádych je cítiť z postáv a ich správania. Motivácie postáv dostať sa von z priestoru kocky nejasné, napr. architekt či autista sú v tomto nemastní-neslaní. Aj samotné herectvo je miestami teatrálne, hlavne doktorka, ale sčasti aj policajt. Matematické lúštenia a interpretácie kódov neboli jasné, pre mnohých divákov prekombinované a tým pádom komplikované. Koniec je z núdze vymyslený a autor si ho mal rozhodne dlhšie premyslieť v palici. Cube však patrí k hororom, na ktoré vďaka spomínanému námetu len tak ľahko nezabudnete. ()

Stíba

Dnes už jednoznačně klasika žánru, která bez pochyb inspirovala spoustu svých následníků. Některé věci šly udělat i lépe ale nápaditost ani kvality Kostce nelze upřít ani po nějakých dvaceti letech kdy jsem si ji rád připomenul. ()

bif

Devadesátkový horory do sebe něco mají. Příšerně zastaralé efekty mají pro mě svůj půvab (Duchové Marsu, Horizont události, Mortal Kombat). Co mě ale velice překvapilo byl skvělý a realisticky napsaný scénář, napětí v každé scéně a velmi chytře napsané postavy. Možná si teď řikáte, že jsem se zbláznil, ale Kostka je opravdu chytrý horor, který vás chytne a nepustí až do konce. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)