Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

corpsy

V tej dobe ešte relatívne originálny námet ( skupinka ľudí snažiaca sa prežiť v smrteľných ´´stiesnených´´ podmienkach ). Avšak z mojej strany o niečo výnimočné nejde, aj keď ide i kultový snímok. ()

Ajinka126

Úvodní scéna vystihuje naprosto skvělý nápad, jak člověka rozložit na malé kostky. Ale potom je to trochu podivné a matoucí, ale i tak musím uznat, že celá hlavní myšlenka měla něco do sebe! ()

El Pistolero

7/10. Přímo učebnicová ukázka za skromné peníze pořízeného kvalitního sci-fi thrilleru, který staví na precizním budování klaustrofobické atmosféry, postupném vývoji charakterů a řešení logických hádanek. A stačí mu k tomu originální námět, několik šestibokých, barevně osvětlených místností, lehce upozaděná mysteriózní hudba a parta, pravda, nepříliš dobrých herců pronášejících ne zrovna geniálně napsané dialogy (v tomto případě to však zase tolik nevadí). ()

sidzej

Dodnes si pamätám aký som bol unesený, keď som to videl v telke. Jeden z najlacnejších hororov aké kedy vznikli s ukážkovo vygradovaným napätím, paranoiou a strachom zo smrti. Zabudnite na ktorýkoľvek film, čo ste videli. Od prvej sekundy sa pozeráte na filmové dielo, ktoré vyzerá akoby ani nebolo z tohto sveta. Celý dej sa odohráva v jednej kockatej miestnosti okolo ktorej je 6 otvorov, ktoré vás zavedú do rovnakej miestnosti len s inou farbou. V niektorých miestnostiach sú pasce, v iných nie. Ale čo je najdôležitejšie, psychológia postáv je tu rozpitvaná do poslednej minúty a neostáva vám nič iné, iba vydržať v napätí, ako to celé skončí. Veď ono to vlastne neskončí... Toto musíte vidieť. P.S: odporúčam buď pôvodné znenie alebo slovenský dabing, ten český je príšerný a ničí celkový dojem z tohoto majstrovského diela. ()

Marsik

Good idea! 90 minut slušného thrilleru, kterým se určitě inspirovali tvůrci úspěšné série SAW, kterou doslova žeru. Na rok 1997 byla Kostka skvělá záležitost, která baví i v roce 2013. Našla by se samozřejmě místa ke zlepšení, ale nebuďme tolik nároční. Naprosto se ztotožňuji s aktuálním hodnocením. 75% ()

draggo

Skvělý horor. Nápad s komplexem místností ve tvaru kostek je skvělý. A to, že o vašem bytí či nebytí rozhodují matematické schopnosti mě jako matematického analfabeta děsí. Kostka má po celou dobu neskutečně děsivou atmosféru, nejnapínavější je bezpochyby "místnost ticha". Film se naštěstí příliš nevyžívá v brutalitě, ale spíše rozvíjí psychologii a chvání jednotlivých postav. Napětí by se opravdu dalo krájet, některé zvraty mě opravdu překvapily. Jednotlivé pasti skvěle vymyšleny. Ale to nejhorší přišlo až když jsem se po dokoukání odebral ke spánku, no a hádejte co se mi zdálo... :) /viděno na PC(DVDrip): 90% a 5*/ ()

FFilipCZ

Musím ocenit nápaditost a to že to byl nízkorozpočtový snímek, natočený za "pár" dní a vesměs ruční kamerou. Ale bohužel mě tento film prostě neoslovil. ()

mis-ko

Pre mňa jednoznačne filmové prekvapenie roku, ktoré ma vrazilo do sedadla a nepustilo skôr ako po záverečných titulkoch. Naozaj nemám čo vytknúť; pasce krásne vražedné, postavy správne vystrašené a koniec patrične neočakávaný. Takto ma dokázal až po rokoch dostať The Ring. ()

LINKIN

Je fakt, že se zajímavým námětem lze natočit i tříhodinové hlubokomyslné drama odehrávající se třeba na záchodě. Ale námět je věc první, zpracování pak věc druhá. Natali dělá vělké věci za malé peníze, ale i s tím minimem, které využil se dalo pořídit více muziky. Například filozofování o životních hodnotách rozhodně do tohodle typu filmu nepatří. A hlavně namísto nic-nevysvětlujícího závěru se mohlo pokusit o efektní zodpovězení ba i napovězení otázek "Proč?" "Jak?" atd. Takhle je to pouze sonda do psychiky pár lidí, kteří se ocitli v prekérní situaci , která si nic nezadá s hrou na život a na smrt. Nutno však podotknout, že zaobalená do velmi, ale opravdu velmi efektivního kabátku plynoucího v duchu nervydrásajícího thrilleru. A hvězdičku dolů za toho sviňáka policajta, kterýmu sem přál chcípnout už od poloviny filmu, ale... ()

fcreading

Atmosferický horor, ktorý každou minútou speje k vrcholnému napätiu hlavných hrdinov, ktorý sa ocitly vo vnútry kocky a v niektorých kockách na nich čaká pasť 90 percent. ()

Zayl

Vcelku originální a zajímavý námět, kde platí za málo peněz hodně muziky. Kostka těží hlavně ze vzrůstajících konfliktů mezi vězněnými a strachu z neznáma, což zaručeně funguje. Postupné stupňování napětí a šokující závěr dělají z Kostky působivý horor. ()

NinonL

Krásná alegorie na dnešní svět. Můžeš mít pevné svaly, můžeš mít geniální schopnosti i hbitý úsudek. Na svobodu tě to ale nikdy nedostane. ()

zdepapepa

Velice, velice, ale opravdu velice netradiční horor, nejsou to jen typicky slasherovské pasti, které číhají na ubohé lidi v "kostce", jsou to i psychologické následky, je to i napětí, co bude dál, je to i naděje, jestli někdy vyjdou ven a když vyjdou... kde? Přeci takové surrealistické bludiště nejde postavit jen tak. I skvěle postavený tým neznámých lidí coby složek osobnosti pracuje skvěle. Ale na kom? Na divákovi. ()

Vxxx

"This room is green. I wanna go back to the blue room." Docela hezké. Tento film mám a vždy budu mít spojený se Saw, prostě jen proto že mi byli doporučeny stejným člvěkem :D Ale jako milovník Saw jsem si tady taky přišla na své. Psychologický...hmm.. horor? No. Dejme tomu. Bylo to slušné. Bála jsem se, smála jsem se, lekala jsem se, kousala jsem se do rtu, křivila jsem obočí. Takhle to má u filmu vypadat... 4* ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)