Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Jenda

První hodina mě nudila k smrti, což je u jednapůl hodinového snímku docela slabota. Napínavě se začne film chovat, pokud nepočítám tichou past, až ke konci, jinak je to jen hromada kecání o ničem a z několika postav jsem málem dostal kopřivku (Hallowayová). Jediny, kdo mě z herců nějak zaujal byl David Hewlett. Když pominu několik nelogických momentů a naopak zohledním zajímavý a tehdy ještě originální nápad, tak mi vychází stále jen průměrný sci-fi thriller, který už vážně znovu vidět nemusím. ()

Dharter odpad!

Jak zhotovit dokonalý film? Postačí zajímavý, originální, dokonale promyšlený scénář. Nic z toho tento film nesplnil... ❌ ()

ARI50

Nápad sakra skvělý a masakr v podobě vraždy super ale proč ten jednoduchý smysl filmu jak přežít? ono start krev uteklo pár vteřin a jdeme za přežitím to jste dost posraly. ()

becki_tu

První co mě napadlo - Saw v kostce. Nebyl jsem daleko od pravdy. Kostka je ale o pár let starší než právě Saw, a tak ten zásadní a originální nápad, díky které výrazně vyčnívá nad průměr, patří právě Kostce. Saw si ho jen upravuje do brutálnější podoby. Zpracování a chování postav sice občas pokulhává, ale za tu skvělou klaustrofobickou atmosféru to dokážu prominout. Škoda jen trochu obyčejného závěru, který ale na druhou stranu nechává divákovi dostatečný prostor pro jeho fantazii. Nápadité, jednoduché, levné, ale o to zábavnější. ()

JASON_X

Nízkorozpočtový, ale na svůj věk perfektně natočený sci-fi psychothriller s minimalistickou výpravou, klaustrofobickou a zneklidňující atmoškou a řádně za vlasy přitaženou zápletkou, což je u tohohle žánru většinou velké plus. Partička více nebo méně nesympatických postav, zpočátku vedená a po čase terorizovaná jedním černým fašistou, se snaží vymanit z labyrintu různých (a hrůzných) pastí, aniž by věděla, kde se vlastně nachází a jaký má jejich uvěznění účel. Nejpůsobivější byla myslím scéna s tichým průchodem skrz místnost se zvukovým čidlem. Oddechový film podle mého gusta, dobře vymyšleno i natočeno, nadprůměrná béčková záležitost. / Po další (už několikáté) projekci musím ještě jednu hvězdu přihodit, je to klasika, která nestárne a neokouká se. ()

Katullka

Ten film má úžasný námět a člověk by možná čekal více od rozpracování. Určitě, ale musím něco vytknout a to někdy světlé místa, což s tak krátkou metráži, je snad nemožné, ale povedlo se to. ()

jerry12

75%. Smíchejte Lynche s Matrixem, přidejte špetku vektorového prostoru, znovu promíchejte a máte Kostku - šílenost, která exceluje ve snaze přivést diváka do blázince. Věc, kterou jsem se - na rozdíl od Lynchových filmů - nikdy nesnažil pochopit, protože věřím, že pochopit nelze, lze jen prostě přijmout taková, jaká je. ()

Handle

Celkem by mě zajímalo, co by řekli místní uživatelé, kteří Kostce sázejí 4 nebo 5*, na nějaký současný podobný film s tak příšernými dialogy. Také kolikrát u nových thrilleru, hororů nebo sci-fi filmů čtu, jak jsou hrooozně nelogický, a pak má taková nereálná blbost červenou barvu? Pardón, ale u mě je to maximálně hvězda za nápad a (skoro) hvězda za občasnou atmosféru, jinak to bylo příšerný. Že to vypadá jako béčko (a mnohdy tedy dost vtipně), to ještě beru, prostě byl malý rozpočet. Ale že melou postavy takový ho*na a chovají se jak pitomci první třídy (kdo by se takhle choval v podobný situaci, pane bože?), tak to pak tenhle "horor" nemůžu brát vážně. A ještě to jsou všichni tak hrozní herci, že škoda mluvit... Ztráta času a HODNĚ, HODNĚ slabé 2*. ()

Lacike

Skvelý jednoduchý koncept odohrávajúci sa prakticky v jedných kulisách vyťažený na maximum. Má to skvelý vizuál, takže jednotlivé miestnosti kocky pôsobia dostatočne odlišne. Niekoľko fakt šťavnatých gore scén. Hneď tú úvodnú sa neúspešne snažili vykradnúť v prvom Resident Evil. Vynaliezavé pasce. Asi celkom zmysluplné matematické riešenie celého toho rébusu. Zas tak dobrý v matike nie som, ale pôsobilo to uveriteľne. To najpodstatnejšie, čo tento diel vyzdvihuje o niekoľko tried vyššie ako jeho tragické pokračovania, sú perfektne typovo zvolené a zahrané postavy. A tá postupne stupňujúca ponorka medzi nimi vďaka ktorej sa z niektorých z nich stane väčšia hrozba ako samotné pasce v kocke. Záver je dostatočne uspokojúci jak ohľadom vyústenia osudu jednotlivých postáv, tak aj vysvetlenia celej kocky. Toto je jeden z tých prípadov, keď nie je potrebné príliš vysvetľovať pozadie celej záhady, pretože film funguje lepšie, keď si divák domyslí čo chce ako to čo by boli schopný vymyslieť tvorcovia. Čo bohužiaľ dokazujú pokračovania. Takže aj po rokoch som si tento skvost užil a trochu mi je ľúto, že k takejto forme sa režisér Natali už dlhé roky ani nepriblížil. 8/10. ()

maseer2

tak tísnivou atmosféru v jiném filmu nenajdete! po prvním shlédnutí jsem tenhle film dlouho nemohl dostat z hlavy - stále jsem dokola přemýšlel nad tím, co to vlastně ta kostka je:) ()

BoPo

Určite nie skvelo zahrané. Určite ale originálne pôsobiace. Film, ktorý nápadom prebil nedostatok finančného a hereckého potenciálu. A zároveň film, ktorý by ste si nemali nechať ujsť, pretože dokázal navodiť skvelú atmosféru plnú nápadov. ()

ProjectAlice

Výborná filmová záležitosť. Úžasný námet a scenár, neviem kto sa pri tomto filme môže nudiť, ja som sa nenudil ani sekundu. Škoda že ďalšie 2 voľné pokračovania už neboli tak dobré. Tvorcom neodpustím len koniec. Takto by filmy končiť nemali, ale i tak má odo mňa film plný počet bodov. ()

Martinibaby

Jeden z nejlepších hororoidních filmů, na kterých kdy můj zrak spočinul. Námět není tuctový, naprostou většinu herců jsem neznala a o to víc mě zaujaly jejich výkony. Fakt, že se celý děj odehrává 'v krychli', jenom podtrhuje celou jeho genialitu, protože jsem se rozhodně nenudila a napětím občas zapomínala dýchat. ()

Litsarch

Miluji podobné filmy a Kostka mě naprosto v ničem nezklamala. Skvěle promyšlené, pasující do sebe jako skládačka. Na rok 1997 skvělé. ()

Johny_fork

Kdyby to němělo další dva díly, kteří snížili můj dojem z prvníko, tak dam 5*. Byl to skutečně netradiční a neotřelý film, výborně natočený po psychologické stráńce, napínavý a určitě superlevný:) ()

Terva

Scénář : Vincenzo Natali a André Bijelic. Kamera : Derek Rogers. CHYBA VE FILMU - Doktorka, na začátku říká, že jí sebrali všechny šperky, ale když potom visí ven z krychle a policista jí chytne za ruku, je vidět že má na ruce prsten. CITÁT - Nekonečná lidská blbost.......... CITÁT - Tvaroh------ ()

Ouwen

Je to v celku asi nejoriginálnější horor, který jsem mohl zatím vidět. Dobré pastě, vynikající atmosféra a skvělej příběh. Děkuju za konec, ten byl s tim postížencem fakt dobrej.. ()

Seabeast

Koukám, že tu většina uvádí herecké výkony jako jeden z nedostatků. Možná na tom něco bude, jenže já si nějak nemůžu pomoci. Ta atmosféra dýchající z uzavřeného prostoru Kostky, boj o přežití a nějaká ta myšlenka, mi dokonale veškeré kazy zastínily a skvěle jsem si to do konce vychutnal. Ani mě nějak nenapadlo hledat v tom chyby, byl jsem skvěle vtažen do příběhu, tedy vlastně do Kostky! Je s podivem, že i když jiný prostor film nenabídne, tak neztrácí na zajímavosti a napětí (tedy aspoň pro mě), ale nemusí to sednout každému. Je docela i trefné, že kdyby byla Kostka po pár stránkách rozpracovanější a více by řekla o postavách, tak by mohl být výsledek o něco vydatnější. Ale zase takhle aspoň víc zůstáváme v nejistotě a prostor je o něco tajemnější. Mé vysoké hodnocení tedy spíš patří za to, jak mě Kostka svoji atmosférou dokázala nebezpečně vcucnout dovnitř! ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)