Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

Nivenx

Paráda. Cube je horor, který se z mého pohledu řadí mezi ty lepší. Za málo peněz parádní nápad, logický a velice dobrý scénář a režie na nejvyšší úrovni. Tento film vážně stojí zato. Dokonce ani konec nebyl špatný. 80% ()

URBAN

V podstatě a ve svém základu kompletní kopírka filmu Saw , ale mě to vůbec nevadilo ikdyž jsem si říkal že to postrádá trochu iniciativy a nápadu , ale postupem času mi to přestávalo vadit protože to sice nemělo vlastní nápad , ale hádanky které byly zde se řešily pomocí logiky a to mě bavilo , nic jiného jsem nepotřeboval prostě mám takovéto filmy rád . No ted jsem zjistil že tento film byl vydán dříve než film Saw takže zvyšuji své hodnocení ( 30.11.13/MAC ) ()

Prometheus69

Geniálně vymyšlené, ale stejně jsem měl pocit že tomu něco chybí... snat víc lidí? Nevim. Bohužel ob každý díl... to šlo z hvězdičkama dolů. Škoda. :) ()

Deyw

Mam hodne rad kostku, i ty dalsi dily i kdyz jsou to chcanky..filmy s podobnym tematem muzu, ale tenhle je fakt jeden z top - docela bych bral remake, nebo proste novou kosticku. ()

fantoci

Nechtěl bych být v kůži ani jednoho z nich. Rozhodně netrpím klaustrofobií, ale být zavřený v takovém monstru jakým je kostka v tomhle filmu, tak se snad radši nechám prachem vláčet, kyselinou máčet nadohněm nahřívat a kouřem podkuřova. ()

Honzíno

Výborný nízkorozpočtový snímek. Samozřejmě je to na něm občas vidět, avšak to naprosto kompenzují skvělé herecké výkony méně známých jmen, jak už u nízkorozpočťáků bývá zvykem. Dokonalá atmosféra. Je to má srdeční záležitost. Jeden z mála filmů, na který jsem šel do kina znovu. Námět je bezkonkurenční a jen rozvíjí představivost diváka. Vidím ho spíš jako hodně drsné a ponuré sci-fi, hlavně však úžasné. ()

Sfinkter

Není to brilantně vyšperkovaný, ale hezký je postupný stupňování šílenství i řešení čísel. Kostka byla nejspíše vzorem pro sérii SAW.. ()

DJ Rocco iNc

Naozaj skvelý film. Ani by ma v živote nenapadlo niečo takéto. Super námet, dobré efekty, zaujímave prostredie filmu, dobré herecké výkony. Troška ťažké na psychiku ale pre milovníkov takéhoto žánru to nie je problém. ()

Mr.Bulanek

Dobrý nápad, jen to chtělo více scén jako v místnosti ticha. Postavy se po celou dobu filmu dobře vyvíjely, sympatické se stávaly nesympatickými a naopak. ()

Charlizee

Jak trefně poznamenal můj manžel rainman93 : "Krysař: Jen děti a blázni přežijí. Ostatně to stálo už v Bibli." Prvních 5-10 minut jsem dost tápala, nemohla jsem se srovnat s prostředím. Pak mi došlo, že nemá význam hledat smysl místa a důvod uvěznění - přesně jako postavy v Kostce. Je to jako v životě - budoucí vývoj lze predikovat jen ztěží a lidé s průměrným/nadprůměrným IQ se nejsou schopni domluvit a spolupracovat. Darwin neměl úplnou pravdu - silnější nemusí nutně přežít. Nebo je "silnější" pouze zdánlivým významem? ()

Hillock

Kostka je labyrint, odkladiště nepotřebných lidí, kteří nemají společnosti co nabídnout. Život není o tom znát odpověď na každou otázku. Někdy neexistuje odpověď. Přežijí pouze silní jedinci. Zkuste si zahrát na život a na smrt. ()

Lachtaan

Opravdu se nemůžu dopátrat toho, co je na Kostce hororového a co z ní dělá takový kult. Dokonce se mi protentokrát ani nechce věřit, jaký boom její uvedení musel tehdy doprovázet. Herci jsou otřesní, pointa téměř nulová, dvě hvězdy jen za základní kámen pro budoucí survival řežby, jako je natolik mnou oblíbené Saw. ()

Ryuuhei

Nápad jako takový by není zlý - propojené místnosti, parta lidí občas pochybných povah a velká záhada okolo tohoto místa a jak se z něj dostat ven. Bohužel Kostka kromě neustálých mezilidských a eskalujících lidských dramat moc nenabízí. Sem tam nějaká podivná past, ale jinak celkem nudná záležitost. Nebýt řady napínavých situací a zajímavé pointy, asi bych ještě o hvězdu ubral. Tohle není kvalita typu Saw. ()

lennyd

Znáte to, jdete si večer spát a ráno se probudíte v barevné hranaté místnosti s šesti východy.. To samé se stalo šesti zcela neznámým lidičkám - doktorka, policajt, architekt, studentka, zloděj a autista. Je jen na nich, jestli se dokážou z labyrintu dostat - nervy pracují, a je otázkou - zda je větším nebezpečím sám labyrint (pasti v jednotlivých místnostech) nebo oni sami sobě... Skvělý nápad převedený do filmové podoby. V některých chvílích jsem ani nemohl dýchat (průchod "místností ticha"), jinde jsem zase zuřil "co jsme to lidi zač". Sice ke konci jsem se přestával chytat ve výpočtech "bezpečných" místností, ale i tak super. Jen úplnej konec mně hodně zklamal - jak se tam ten polda dostal ?? Ale jinak vřele doporučuji. ()

gjjm

Skvělý, originální nízkorozpočtový thriller. Děsivá atmosféra se dá vykouzlit z mála. Vznikl neuvěřitelně depresivní symbolický snímek o bezradnosti lidí, kteří se záhadně ocitli v podivné stavbě a hledají cestu ven. Konec mě dost zklamal, ale líbí se mi taková ta nejistota a pocit neznámého v celém filmu. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)