Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

BS

Napínavé, invenční, klaustrofobické a originální, ale za ten stupidní konec bych scénaristu a režiséra v jedné osobě, s odpuštěním, nakopal někam. ()

majxik

Atmosféra tohoto hororu je po celou dobu velmi hutná a napínavá, vlastně ani nevím co o něm napsat jak mi vyrazil dech. Napínavé a konec ještě napínavější. Jen škoda že to tak trochu vypada lacině.... ()

Bobik9

74%? To je podle mě hodně nadhodnocené. Ale samozřejmě to může být tím, že ten film vidím až o 18 let později. Ten námět není špatný, ale myslím, že atmosféra nebyla tak dobrá, jak by mohla být. Kanada prostě ty filmy neumí a nemohu si pomoci. Ti herci byli totálně nijací a to byl další zásadní problém filmu. Když už vás nezaujme atmosféra, prostředí, nebo příběh, tak musíte mít alespoň dobré herce. Klidně bych doufal v nějaký remake. ()

noriaki

Nevím jestli si to špatně pamatuju, nebo jsem se léty rozmazlil, ale před těmi dvaceti lety byla atmosféra hutnější. Když jsem se ovšem díval na ty nemehla v hlavních rolích, tak mi bylo jasné, že se od nich žádné velké herecké výkony čekat nedají. Své šablonovité postavy si odehráli s vypětím všech sil. O scénář se film opřít nemohl, o speciální efekty také ne, protože je na nich bolestně vidět, že dolarů na utrácení mnoho nebylo mnoho. Dojem zachránil veskrze originální námět. Na lepší průměr to stačilo. ()

dANo

Originálny, napínavý a hlavne výborne natočený sci-fi scenár, ktorý sa pohráva s myšlienkou, že sa zopár zaujímavých a nijak neprepojených postáv stretne v akomsi tajomnom labirinte plnom vražedných pascí. Páči sa mi, že sa autor nesnažil logicky vysvetľovať, prečo a ako sa tam dostali... ()

Natabar

Výborný film, na kterém je vidět že k dobrému filmu není potřeba vždy megarozpočet. Působí správně tísnivým dojmem a i přes některé slabiny (te studentce matematiky to tedy extrémně nepálí) jako celek nezklame. A co se týče nevysvětleného konce - to považuji jednoznačně za plus. Alespoň tento film hned nepustí člověk z hlavy, ale trochu o něm může přemýšlet - např. vidět v něm jakési podobenství o omezenosti lidských hranic a snah, o věcech, které nemůžeme ovlivnit, o tom, čím člověk doopravdy je a co někdy poctivě ukrýváme, a třeba i o tom, že ne každá maximální snaha vede k cíli - aneb "Blahoslavení chudí v duchu..." :-) Takže za 5* - zejména za ten konec nekonec. ()

Aven

V první řadě výborný nápad, levnější provedení mi vůbec nevadilo, naopak celý film pak vypadal uvěřitelněji. Škoda, že se autoři nerozhodli odkrýt trochu víc - očekával bych, že se dozvím kdo kostku postavil, k čemu je a přitom jediné co ve filmu zazní je zmínka, že jde o nějaký omyl. ()

Danny F.

Dobré pastičky... Nějak mě to nevzalo a nezaujalo. Bezduché, bez jakési atmosféry, bez něčeho co by z tohoto filmu udělalo dobrý horor. 35% ()

darek kartac

Mě se tyhle originální náměty líbí moc a proto hodnotím 5*. I když mi to vlastně přijde tak trochu nemožné a konec je takový že ho trochu nechápu. Jinak atmosféra filmu je skvělá. VŘELE DOPORUČJI ()

MIGHTTREE

Když už kostku, tak radši dámy a pánové tu Rubikovu. Možná jsem čekal mnohem víc, ale ztráta času to není. Strach a zvláštní nápad a zpracování dělali své. Bohužel konec nebyl ten hlavní tahoun jako u jiných filmů. Trochu mi prořídly vlasy a měl jsem okousané nehty stísněným pocitem.... ()

VanTom

Originální sci-fi vybíjená, jejíž skvělý nápad a prostředí úspěšně maskuje profláklou "nízkorozpočtovost". Jen mne hned zamrzelo, že si scénář nevystačil se systematickým prozkoumáváním (a útěkem ze) záhadného, smrtícími pastmi prošpikovaného "kostkového" labyrintu, ale zbytečně mezi zmatené a vyděšené, stále však racionálně uvažující účastníky neznámé hry/experimentu přimíchal i vraždícího psychopata. ()

pursulus

Není kostka jako bludiště.¬         Poznámka: Toto opoznámkování i mé (zprůměrované) hodnocení je za celou řadu "Kostky". Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".¬                 Mysteriosní horror 'Kostka' má za podklad výborný nápad, kterým je vlastně bludiště; spojení s matematikou se pak přímo nabízí a celkově tento podklad přináší snad nekonečné možnosti jak filosofické, tak i dějové. Jenomže pan Vincenzo Natali (takto tvůrce scénáře i režisér) není ani Jorge Borgesem (narážím na jeho vynikající povídku Babylonská knihovna), ani Stanley Kubrickem (na příklad, horor Osvícení). Nic ve zlém, ale je to tak a vynikající námět to tak trochu "odskákal". Na štěstí pouze "tak trochu", dílo je hodně podařené — napínavé, děsivé i skličující, dobrý vizuál nezastiňuje jiné hodnoty snímku. Kvalitou přirovnávám k tak dobrým snímkům, jako je původní horor Moucha D. Cronenberga z r. 1986 či původní horor Pila L. Whannela a J. Wana z r. 2004.¬                 Výše uvedené platí ovšem pouze pro původní Kostku V. Nataliho z r. 1997. Zbylé dvě pokračování jsou poněkud nepovedenou nápodobou původního snímku a více se o nich rozepisovati tak nepovažuji za nutné. (Mají je také "na svědomí" už jiní tvůrci.)¬                 Původní Nataliho "Kostku" hodnotím za 3 *. ()

lykan9

V dnešní době už kultovní klasika, která ukazuje, že není třeba mnoho a dá se natočit výborný horor. Stísněnost a klaustrofobie je znát v každém záběru. Celkové pojetí tématu, jak se z hrdiny a vyrovnaného člověka může vlivem stresu stát šílenec a naopak z takového vychcaného vyžírky, drsňák a hrdina, je velice dobré a vlastně poučné. Speciální efekty jsou na tu dobu výborné. Vůbec nejlepší je, se na Kostku podívat znovu poté, co divák shlédne Kostku nula, protože když už člověk zná něco o pozadí, je příběh samotný mnohem lepší, ale nebudu spoilerovat. ()

R1CH1E

Velice depresivní atmosféra je největším kladem a zároveň víceméně jedinou věcí, kteoru zde lze hodnotit, protože nebýt právě oné atmosféry, je to film o ničem. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)