Lovec: Zimná vojna

• Česko Lovec: Zimní válka (viac)

Mladá ľadová kráľovná, ktorá má schopnosť zmraziť akéhokoľvek nepriateľa, strávila desiatky rokov v odľahlom zimnom paláci. Trénovala tu légiu lovcov – zabijakov. Zrazu však zistí, že dvaja z jej najlepších bojovníkov porušili jej prísne nariadenie: naveky uzavrieť svoje srdce pred láskou. (Cinemart SK)

Sabrewulf odpad!

Takový ten typ hovna, ke kterému ani nemám co napsat, protože v podstatě vůbec nevím, o co tam šlo. Nic si z toho nepamatuju, jenom tam někde chodili a malí fakani tam směšně cvičili a nadšenci u počítačů, jak v 3D programu přišli na nový ledový efekt, ta se na to naroubovaly scény a asi i celý film (tak jako v jedničce zase přišli na efekt tříštících se krystalů a na sílu to tam vervali). Chladný, prázdný fabrikát viz koment k jedničce. Maximálně zbytečný film. ()

chelseaman22

Pokud někdo pochopil zápletku, tak ruky hore! Imbecilní film o imbecilních pseudo recích, z něhož si nejspíše můžeme vzít jen to, že mezi sestrami bude vždy existovat rivalita. Né že by výskyt zrzavé divy nebyl potěšující, avšak když budete ten pelmel brát jako celek, tak vám z toho vyleze Pán prstenů určený populaci s IQ pod 60 (podobné IQ má kupříkladu plynový kotel či předložka před dveře). 20% ()

Doudis19

Laciná televizní adaptace povedené fantasy o Sněhurce a Lovci? Ne! Takhle vypadá 115 milionů dolarů v rukou protekčního patlala bez špetky talentu. ()

Estrellita

Příjemná lehká fantasy, která si na nic nehraje, svižně odsejpá a disponuje sympatickými klaďáky i záporáky i záporně-kladnými postavami. Sama jsem od pokračování mnoho nečekala, takže mě příjemně překvapilo, že je film vizuálně hrozně hezky udělaný a lítá tam jedna hláška za druhou, nehledě na dokonalý udobřovací styl Chrise Hemswortha (který dle mého názoru musí rozpustit i ledovou královnu, scénárista to ale viděl jinak) a věčné slovní přestřelky trpaslíků... to všechno mě prostě bavilo. A když mě film baví, tak mu prostě dám dobré ohodnocení, přestože nemá tři oscary a neobsahuje hluboké myšlenky, morální ponaučení, napraveného hříšníka, symbol jing-jang ani krev jednorožce. 74% ()

Motinski

Slabšie pokračovanie, krkolomne rozširujúce príbeh z prvého dielu. Stále to vyzerá pekne, prequel intro bavilo a herecké obsadenie je prvotriedne. Ajkeď návrat Charlize Theron pôsobil sílene. Dejovo film neprináša nič extra pútavé alebo nebodaj epické. Skôr by som povedal že ide o jednoduché a na prekvapenie skromné fantasy. Všetky zvraty viete odhadnúť a celkovo najväčší problém vidím v rutinérskej réžii. Trpaslíci boli otravní a vysvetlenie motivácii niektorých postáv minimálne podivné. Oproti sympatickej jednotke pokles do tuctových vôd. ()

Johnny.ARN

Herecky to ovládli kráľovné, súbojovo ( na moje prekvapenie ) Chastain, vizuálne posledných 15 minút. Inak vata o zakázanej láske medzi killermi, škaredými trpaslíkmi, sem tam dobrá bitka, sem tam strašidelné, ale celkovo jednoduché, hladko plynúce. Želal by som si krajší a podmanivejší vizuál, lebo úprimne povedané, to CGI ma už nejak neoslovilo. 2 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

DJ Rocco iNc

Tak toto je rozhodne zbytočná časť. Ukončením prvej časti sa to malo uzatvoriť nadobro a zbytočne nevymýšľať nezmyselné pokračovanie, ktoré nedávalo zmysel. Réžia od veci, ako aj nezmyselný scenár. Ravena tam už nemala čo robiť, výkonu Emily Blunt som vôbec neveril, nebola vôbec presvedčivá, hranie na zlú kráľovnú som jej nezožral, strašne sa silila, aby stvárnila negatívnu postavu. Najneznesiteľnejšou postavou je pre mňa rozhodne "lovcova manželka" alias Xena alias supermanova sesternica alias Wonder Woman. Tá by porazila aj samotného Chucka Norrisa :D . A Thor? Ten sklamal najviac svojím výkonom. Proste, jedna veľká fraška. Boh nás ochraňuj, ak nejakému expertovi zíde na um vytvoriť tretie pokračovanie :D ()

Lachtaan

Záměrně jsem si při první příležitosti Lovce vidět chtěl pustit nejprve jeho a poté shlédnout Sněhurku, z jejíhož příběhu vychází tento dobrodružný epos jako prequel. Tuhle mojí zásadu jsem ale porušil tím, že mi velmi silný odpor ke Kristen Stewart i dodnes nepovolil se na The Huntsman and Snowhite podívat. Její mnohem lépe obsazený prequel mě ale mile překvapil. Na to, jak jej mnozí shazují, mým preferencím dokázal, že se stále dají natočit zajímavé dobrodružné filmy. A že se tomuto žánru v nově vycházejících kouscích vyhýbám velkým obloukem. Když si kdokoli z nás zadá žebříčky zástupců tohoto žánru za poslední 3 roky, pochopí mé přesvědčení. ()

Ryuuhei

Nemůžu si pomoct - tohle byl zkrátka průměr. Barevnost, syrovost, pohádkovitost, i krutost předchozího filmu z roku 2012 je ta tam - vystřídala ji slabší výprava, prostředí složené hlavně z generických lesů, na hlavu postavená romance úhlavních postav a aby toho nebylo málo, návrat staré záporačky, protože ta nová by zřejmě nestačila. Ve filmu se našlo pár dobrých hlášek, zvlášť jsem u toho nudou neumíral, ale jak jsem řekl na začátku - průměrný zážitek, na který si za pár týdnů ani nevzpomenu. ()

noriaki

Jsou herci, kteří sami o sobě zvednou filmu hodnocení o hvězdičku. Pokud jich máte k dispozici hned čtyři a výsledný verdikt jsou slabé tři hvězdičky, tak je něco hodně špatně. Produkce si vybrala tu horší cestu a rozhodla se pro kostrbatou kombinaci prequelu a jiného příběhu, přičemž tenhle slepenec nepřekvapivě nedrží pohromadě. Takže druhý díl Sněhurky je se Sněhurkou, ale ne tak docela. Zato zlé královny jsou tu dvě, ale tak trochu. Je to ještě složitější, i když irelevantní, protože děj slouží jen jako způsob zabití času. Záměr asi byl opřít se o chytlavou mytologii a překrásnou výpravu, jenže to se nepovedlo a tak stojí na izolovaných bitevních scénách a čekání na konečné zúčtování. A mezidobí je vyplněno prázdným tlacháním, nesympatickými vedlejšími postavami a něčím co měl být asi humor. ()

venison

Film "Sněhurka a lovec" pro mě byl příjemným osvěžením příběhu a tak jsem se na prequel s Theronkou relativně těšila.. Bohužel se jedná jen o další "dvojku", která se nepovedla.. Film "Lovec: Zimní válka" měl zopakovat kasovní úspěch jedničky a vyždímat z těch nebohejch diváků víc peněz.. Příběh není vůbec uhozenej.. Zvednout mu hladinu humoru, mohl by z toho být obstojná variace na "Jeníčka a Mařenku", ale takhle to trošku připomínalo díl přiblblého seriálu "Hra o trůny".. Jen mínus nahota a sex.. Zoufale nelíbilo a konec jsem prospala.. ()

venalce

Pravda, mohlo to být lepší a první díl byl větší "eye candy", ale tady příběh lépe odsýpal. Sněhurka a lovec trpěla tím, že se v ději několikrát po sobě opakoval ten samý scénář, to tady naštěstí nebylo. Chris Hemsworth se tu víc vyřádil a ti komediální trpaslíci byli překvapivě ku prospěchu věci. Co si ale budeme povídat, Emily Blunt není Charlize Theron, Ravenna je daleko lepší zlá královna, ukradla si pro sebe každou scénu, ve které se objevila. Nicméně by si holky měly udělat pořádek v sourozencích, kam se poděl jejich albínský bratr z prvního dílu? O Sněhurce se tu alespoň mluvilo... No, byla to taková neškodná pohádka na nedělní odpoledne, trochu plochá, ale dobře se na to koukalo. ()

hroubek

Sněhurka a lovec byla fajn, sice jsem film viděl jen jednou a skoro si ho nepamatují, ale byl fajn. Na pokračování jsem se vydal, protože jsem byl zvědaví na trio hereček v hlavních rolích. Zní to povrchně a docela to povrchní i je, ale co se dá dělat, když do jednoho filmu obsadíte Charlize Theron, Emily Blunt a Jessicu Chastain, tak mě budou zajímat více, než bitvy a efekty. a co se týče samotného filmu, tak není vůbec špatný, jen je zbytečně komplikovaný a tváří se děsně složitě, i když není. Příběh(a vypravěč) nám sdělí vše podstatné a nezapomenou nám připomenout, kdy končí prequel a začíná sequel. Režisér Cedric Nicolas - Troyan odvádí velmi slušnou práci. Vizuálně to vypadá dobře, triky jsou místy slabší(ta digitální sova je hnus), atmosféra je fajn, a hodně se mu povedl humor s trpaslíky. Akce není špatná, ale že bych si z ní sedl na zadek nebo viděl něco co neviděl to ne. Slušný standart. Jessica Chastain mě ve své roli sedla a prostě jsem jí to nevěřil. Emily Blunt hraje chladně a odtažitě, což je účel, ale nesedlo mě to k ní, přesto je mnohem věrohodnější, než Chastain. Charlize Theron je opět parádní, jen kdyby neměla, tak nesedící dabing(ano byl jsem z dabingem, a místy to trhá uši, a hlas nesedí k postavě). Chris Hemsworth je prostě fajn, hraje své typického sympaťáka co hláškuje a mlátí nepřátele. Ve vedlejší rolí mile potěšili Nick Frost, Rob Brydon, Alexandra Roach a Sheridan Smith, kteří správně hláškují a odlehčují děj. Mrzelo mě jak se film snaží být překombinovaný, staví oslí můstky, mění motivace postav z minuty na minutu a spoustu věcí nám opakuje pořád dokola. Lovec: Zimní válka je správná oddechová podívaná, která neurazí, ale taky nijak extra nenadchne. ()

Brain-D

Jen pár blíštivých ledových efektů, které zachraňují tenhle strašný fantasy kolotoč. Nevyužitý potenciál hereckých es poslední doby. ()

JohnSmith

Prequel a zároveň pokračování Sněhurky a lovce se mi líbil o něco víc než samotná Sněhurka a lovec. Asi i díky tomu, že tu nehraje ta ženská ze Stmívání. Nicméně jsem čekal mnohem víc. Film je strašně předvídatelný a roztahaný a příběh až dětinsky naivní, přitom od první scény je jasné, že se tu nejedná o pohádku a filmu by klidně slušelo velké R. Na druhou stranu jsou výborné obě královny a samotná výprava a triky byly taky moc fajn. ()

Danny F.

Další pitvání rádoby pohádky coby slabý kousek a se snahou rozmáchnout další klasiku nějakým prequelem. Jediné vtipní byli ti trpaslíci a jejich škádlení. Digitální stránka byla jakž takž taky dobrá, ale šmrnc to postrádalo. Jednoduchý příběh odpovídá mému hodnocení. 65% ()

VanTom

Nezaláskovaným cynikům bych tuto dobrodružně-romantickou fantasy pohádku o lásce příliš nedoporučoval. Zlá Ledová královna zakázala lásku, protože ji samotnou její mladá láska zradila, a unáší malé děti (ze kterých vychovává armádu Lovců), aby je "zachránila od lásky". Ale lásku samozřejmě nejde zničit, láska přetrvá, láska zvítězí nade vším. Jinak ovšem "quest" za magickým zrcadlem nijak zvlášť netankoval, stejně jako kung fu prvky okořeněná akce či nemilý fakt, že chasník Chris na hlavní role opravdu nemá. Odlehčovací vtípky dvou párů trpaslíků (s trpaslicemi - láska, rozumíte?) naopak příjemně osvěžovaly a povedl se i závěrečný kouzelnický souboj, v němž to Charlize s Emily fantasticky seklo. Nevšední zajímavost pak představuje ono cimrmanovské "hrajeme Sněhurku bez Sněhurky", čehož si nešlo nevšimnout. ()

Eleanor05

Tak s čím mám začít? S pitomým příběhem? S plot twisty, které se dají všechny odhadnout dopředu? S nulovou chemií mezi Hemsworthem a Chastain? S postavami chovajícími se jako mentálně retardovaní puberťáci? Nebo třeba s tím, že druhý díl skoro v ničem nenavazuje na díl první a z Lovce, který se v prvním dílu choval vážně a mužně, se ve druhém díle stal trapný hláškující idiot? Lovec: Zimní válka je naprosto zbytečný film, stejnou měrou hloupý a nudný jako předvídatelný a generický. Opravdu mě nenapadá jediná věc, která by se mi na tom líbila. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (viac)