Lovec: Zimná vojna

• Česko Lovec: Zimní válka (viac)

Mladá ľadová kráľovná, ktorá má schopnosť zmraziť akéhokoľvek nepriateľa, strávila desiatky rokov v odľahlom zimnom paláci. Trénovala tu légiu lovcov – zabijakov. Zrazu však zistí, že dvaja z jej najlepších bojovníkov porušili jej prísne nariadenie: naveky uzavrieť svoje srdce pred láskou. (Cinemart SK)

VasaX

Taková ta klasická fantasy pohádka postavená na klasické pohádce. Vizuálně působivé, akční, do toho trocha dramatu, humoru a málo přemýšlení nad čímkoli. V podstatě to staví jen na vizuální stránce a hercích, což není úplně špatně ale rozhodně to není recept pro filmovou "pecku". Já jsem se nenudil, má to spád ale to je tak vše, zbytek je prostý a jednoduchý. Jak čtu komentáře tak jsou lidi přesvědčeni, že to mohlo být lepší, kdyby scénář nezprznili obyčejní nádeníci co si odklepali svoje v rámci taxy a sbohem. Ano, tento pocit mám taky, u Hollywoodu to bohužel není nic neobvyklého. Zaplácl se čas, mozek si odpočinul, plesk sem tři slabší hvězdičky a nechat vyšumět z hlavy. ()

Sany33

Po jednotke,ktorá sa snažila vykradnúť to, čo zo Snehulienkynho univeza ešte funguje a moc sa jej to nepodarilo, prichádza na scénu pokračovanie s novým režisérom a teda sviežim vetrom v plachtách. Dvojka je určená pre milovníkov fantasy a jej tým úplne prehltená. Od vynikajúcich kostýmov až po hercov, ktorý hrali bravúrne. Príbeh je možno trocha plytký a jediný zvrat je ten čo asi každý očakáva už od začiatku. Ale v konečnom dôsledku sa mi toto pokračovanie veľmi páčilo a iba veľmi ťažko by som mu niečo vytýkal. Z mojej strany plný počet. 93% ()

mkubalikova

Já mám Sněhurku a lovce ráda, na pokračování jsem se těšila. Bohužel se z toho vyklubal jakýsi hybrid bez Sněhurky, což by nevadilo díky skvělým náhradnicím, kdyby to celé nepůsobilo nuceně a úplně zbytečně. 😪 60% ()

J-o-k-e-r

Až takový provar to není, ale bohužel ani žádný zázrak. Ten příběh je celkem nezajímavý, a ani trio oblíbených hereček (Theron, Blunt, Chastain) to nezachrání. I ti trpaslíci byli spíše trapní než vtipní. Technická stránka je fajn, pár slušných momentů tam je. První díl se mi líbil hodně, druhý je o dost slabší. ()

Dagoussek

Krásná fantasy pohádka. Dvě sestry královny s odlišným charakterem spolu vládnou, pak s neštěstím jedné z nich se stane zlom celého příběhu a nevíte která je víc zákeřnější. Láska je opět mocná a vítězí nad zlem. ()

TroiMae

Miluju filmy, co jsou prequelem i sequelem a spin-offem k tomu. Samozřejmě jde jen o vizuální bonboniéru a digitální pozlátka. Čtyři michelinské hvězdy za šaty a účesy Emily Blunt a Charlize Theron. Takový Sex ve městě na ledě. Frozen. Když se Charlie Theron roztéká ze zrcadla ve zlatém celofánu, je to jako reklama na Ferrero Rocher. Dostal jsem chuť na čokoládu! A nechybí závěrečný cat figt. Winter is coming. A Chris Hemsworth je jediný muž na plakátech. To se také počítá. ()

voleman

Pro mě po prvním zcela nudném díle vlastně poměrně příjemné překvapení. Jde sice o zrecyklování všech možných Fantasy filmů Pánem Prstenů počínaje a Narnií konče, stále jde ovšem o poměrně zábavný film, který si na nic moc nehraje a hlavně netrpí neduhem předešlého dílu, který se křečovitě snažil udělat z něčeho jako je pohádka o Sněhurce epický fantasy akčňák pro odrostlé publikum. Příjemné také je, že se během filmu i párkrát pousmějete, což se mi u předešlého filmu rozhodně nestalo. Herci jsou sympatičtí, a dvojice Hemsworth a Chastain funguje. Hvězda minulého filmu mi rozhodně nijak nechybí, spíš naopak. Příběh sice nijak neoslní, ale překvapivě z něj nejde ani tolik cítit to, že vznikl zřejmě jen pro peníze a jako pokračování tak legendárního příběhu, jako je ten o Sněhurce. Jde tedy o Fantasy film, který rozhodně nijak noslní, ale ničím ani vyloženě nezklame. 65% ()

fiLLthe3DD

Již od chvíle, kdy jsem v kině poprvé uviděl snímek "Snow White and the Huntsman," napjatě jsem vyhlížel ono pokračování. Trailery na film pro mne byly vyloženým zklamáním a já se obával toho nejhoršího. Naštěstí se tak nestalo a co se příběhu týče, je díl druhý o dost zajímavější. Opět se setkáváme s ďábelskou Charlize Theron, která si všechny scény „krade" vyloženě sama pro sebe, dále s Chrisem Hemsworthem, jehož postava dostává mnohem víc prostoru a přibývají i výborné Jessica Chastain a Emily Blunt. Děj se soustřeďuje především na odvážného "Lovce" a jeho „družku" Sáru, dále na trpaslíky a v neposlední řadě na duo „evil queens" - Ravennu a Freyu. Všichni herci se skvěle doplňují a na place působí dobře stejně tak, jako vizuální stránka filmu a veškeré CGI. Skvělou práci též odvedli i kostyméři (myslím, že nominace na "Oscara" by byla celkem i oprávněná). Jediné, co mě zklamalo byla naháněčka v lese a následný souboj "gobliny" (či co to bylo). PS: Závěrečný souboj mezi oběma královnami byl velmi emotivní a epický zároveň! ()

Trapper33

Zase americká slátanina, která těží z ucházejícího prvního dílu. Dvě hvězdy jsou maximum a z toho jde jedna za vcelku dobré akční scény a druhá za výběr hereček. ()

Maynard.

Jenom 61%? To se mi zdá sakra málo. Píchly se si rovnou premiéru a překavpivě bylo hodně málo lidí v kině v HK. Od filmu sem čekal koukatelný fantasy s opravdu pohádkovým hereckým obsazením. Dočkal sem se. Pohádka, ve který nechybí snad nic, no možná, že bych tam dal víc soubojů, ale to já bych narval i do Kolji, takže v pohodě :o). Hodně se mi líbilo Ledové království i jeho vládkyně, která sice na konci vyměkla, ale do tý doby hodně krutě a pevně vládla. Thor, tak to už je živoucí legenda, lamač srdcí, kterej jen tak neomrzí. Pomalu ale o to jistěji se stává moji topo herečkou Jessica Chastain, zrzka, která to umí nejen s lukem, ale dokonce i šípama :o). Oproti jedničce cca stejná kvalita, takže jen tak dál. ()

kenkaku

ukázkové pokračování osvobozené z povinných kolejí (trpaslíci, Sněhurka, jablko, královna mrcha...) které s motivem prostě nenásilně pracuje dál a rozvíjí přesně dle pravidel dvojky (všeho je víc - tedy i záporáků :)). Moc rád jsem se dozvěděl, jak to bylo s lovcovou manželkou a nechal je provařit známé tváře od minula. Vážně jsem spokojen. ()

sedm.1

Sněhurce a lovci jsem vůbec nevěřil a byl jsem nadšen. Lovci a zimní válce jsem nevěřil tuplem, znáte to, nastavovaná kaše, sloužící jen ke ždímání dalších a dalších penízků z parazitování na úspěšném prvním díle, ovšem nyní si mohu radostí výsknout, neboť nadšení se dostavilo i podruhé, a vůbec ne v menší míře. Což znamená, že i toto pokračování disponuje úžasným spádem, originální, nápaditou a zábavnou zápletkou, plnou úžasných a nečekaných momentů, fungující jak po humorné, tak dramatické stránce, skvělými a neotřelými postavami, navíc obsazenými sympatickými a charismatickými herci, kdy jen tak mimochodem ukázala Charlize Theron, jak skvělou je herečkou, kdy si pár minutkami účinkování ukradla prakticky celý film pro sebe, nadšený jsem byl jinak ale opět i z podmanivého a fantasticky zpracovaného vizuálu, velmi působivé atmosféry, spousty dynamické a bavící akce, kupy parádních efektů, prostě celkově jde o výbornou, „skoroažpohádkovou“ fantasy jízdu, které nemám co vytknout a jediné, co mě ve spojení s těmito dvěma díly mrzí je, že třetí už asi určitě nevznikne. ()

KennyNevym

Asi lepší než první díl, ale pořád takový nijaký. Souboje celkem zaujmou, pár vtípků se tam také objeví. Takže, když chce jít člověk do kina a neví na co, tak proč ne. Podruhé to asi vidět ale nemusím. Jedna hvězda za obsazení, druhá za nadržený trpaslíky, kteří dobře pobavili a třetí za to, že se tam neobjevila Sněhurka aka Stewart. ()

wooozie

Přestože to má více než dobré obsazení, tak je to až překvapivě příšerně do očí bijící béčko, které si ten výsledný propadák z kin zcela zaslouží, protože natočené a zrežírované je to naprosto tristně a odfláknutě. Ve výsledku musím říct: zlatá jednička! ()

iXtr3m3

Ani lepšie ani horšie ako prvá časť. Záporák fajn, družina taktiež, síce niektoré veci až príliš nesedeli Škret ako opica? Ale opäť technicky fajn, len to mohlo byť viac "epické". ()

Han22

No a je po kouzle. Z parádního prvního dílu nezbylo skoro nic, jen pocit nastavované kaše a těžkého vaření z vody. Sněhurka se vůbec neobjeví, z trpaslíků zbyl jeden z cynického zdeptaného Lovce se stal pohodový hláškující dobrodruh a tvůrci vytasili postavu Freyi, mladší sestry Raveny, o které nebyla v prvním díle ani zmínka. A ta ač to zpočátku vypadá dobře (ledové království, dětská armáda, zákaz lásky) ve finále nesahá Raveně ani po kotníky. A z temného příběhu plného násilí a špíny zůstalo laškovné dobrodružství plné vtípků a hlavně romantiky. Co romantiky lásky... lásky osudové, věčné, co překoná vše... no nic. A tak tři hvězdičky jsou za pár skvělých akcí, krásnou ledovou výpravu a za to že to díky bohu neprzní neherečka Kristen Stewartová, ale hrají zde slušní herci a herečky. Jinak pořádné zklamání. ()

Loki_Six

"We blind ourselves to the truth because we are weak, because we hope. But there's no hope for love. Love ends in betrayal. Aye and always." ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (viac)