Lovec: Zimná vojna

• Česko Lovec: Zimní válka (viac)

Mladá ľadová kráľovná, ktorá má schopnosť zmraziť akéhokoľvek nepriateľa, strávila desiatky rokov v odľahlom zimnom paláci. Trénovala tu légiu lovcov – zabijakov. Zrazu však zistí, že dvaja z jej najlepších bojovníkov porušili jej prísne nariadenie: naveky uzavrieť svoje srdce pred láskou. (Cinemart SK)

PauloZ

Oproti jedničce, kterou měl Sanders pevně v rulou, je tohle pokračování režijně velmi nejisté, hlavně v první polovině, kde to balancuje na hraně televizních fantasy béček. Druhá polovina je lepší hlavně díky přiostření děje, ale jako celek to působí nejistě a místy lacině. Vzhledme k napěchovanému hereckému kádru a výrazným charakterům postav je to obrovská škoda! Celé to mělo být mnohem zvládnutější, ale bohužel to dojelo na nezkušenosti režiséra a otázka je, zda to dávat za vinu zrovna jemu, nebo spíš těm, kdo za jeho výběrem stojí. ()

Tryskomyš

Jsem naprosto nadšená. Byl to nejlepší film, co jsem viděla o těchto Vánocích. Související film Sněhurka a lovec už jsem viděla dávno a tehdy jsem hodnotila 3 a půl hvězdy. Tentokrát bezkonkurenčně 5. ()

maddy

Snehulienka a Lovec pred štyrmi rokmi príjemné prekvapili. Nejednalo sa síce o nijako zásadné fantasy dielo, ale oproti Disneyho tvorbe, ktorá posledné roky točí moderné verzie tradičných rozprávok, ktoré sú však stále prístupné aj tým najmenším, ponúkla Snehulienka a Lovec o niečo dospelejšie fantasy, ktoré sa nebálo drsnejších bitiek a vážnejšieho tónu (samozrejme, v rámci žánru), navyše to celé bolo zaobalené do prvotriedneho fantasy vizuálu. Príbeh mal svoj začiatok a koniec a rozhodne to nebol jeden z tých filmov, ktorý za každých okolností potreboval pokračovanie, no to je teraz tu a dopadlo asi tak ako sa dalo čakať. Lovec, tentoraz po romantickom škandály s režisérom bez Snehulienky, je vlastne prequelom k prvému filmu a zároveň aj jeho pokračovaním. To je však to jediné originálne na čo sa tu dá natrafiť. V prvej polovici film ponúka pútavý pohľad na predošlý život Lovca, jeho pôvod a rozohráva síce tradičný, ale na žáner fantasy vychádzajúceho zo sveta Snehulienky dostatočne pútavý príbeh o jednej ľadovej kráľovnej, ktorá sa kvôli strate viery v lásku rozhodla vybudovať vlastnú armádu, v ktorej sú zakázané akékoľvek prejavy lásky a podmaniť si ríšu. Potiaľ viac menej dobré, príbehovo zaujímavé, vizuálne pútavé a hlavne dostatočne svižné. Problém nastáva, keď nastúpi druhú polovica, ktorá sa presunie sedem rokov dopredu pred udalosti prvého filmu a má byť jeho pokračovaním. Tu sa ukáže, že scenáristi okrem tohto jedného ťahu skombinovať prequel so sequelom toho nemajú viac čo ponúknuť a príbehovo sa už varí iba z vody. Postavy v podstate putujú z miesta A do miesta B, nemajú si čo zásadné povedať a tak na scénu nastupuje trpasličí humor (občas trefný, občas otravný) a neustále až naivné reči o láske, ktoré čoskoro začnú byť aj na tento žáner príliš hlúpe. Podobné reči by možno hravo obstáli v Disneyovke, ale rozhodne nie vo filme, ktorý sa chce na prvý pohľad tváriť ako seriózne fantasy po vzore Pána Prsteňov. Pokus o osudový príbeh sa míňa účinku hlavne kvôli deravému scenáru, pretože sa spolieha na „zvraty“, ktoré sú divákovi jasné dávno vopred, no scenár ich stále prezentuje ako veľké zásadné odhalenie (keď napríklad na scénu z ničoho nič nabehne zahalená postava, ktorá vynikajúco strieľa lukom, tak musí byť aj tomu kto prvú polovicu filmu prespal zrejmé kto to je) alebo dej takmer každých pätnásť minúť umelo naťahovať tvárením sa, že hlavná postava umiera, pritom je očividné, že film je ešte iba v polovici, prípadne dvadsať minút pred koncom a hlavná postava sa jednoducho musí dožiť záveru, ak má film pokračovať. Sú to tie najlacnejšie scenáristické barličky, ktoré im zdĺhavo naťahujú scény, u ktorých je zrejmé, že sa nakoniec vyvinú aj tak úplne opačne. Uberá to filmu na intenzite, rovnako ako to zbytočne brzdí tempo, pretože divák tak namiesto toho, aby bol prekvapený (pretože na podobné príbehové zvraty tu nie je priestor) skôr iba čaká kým niektoré z týchto scén pominú, aby sa mohlo pokračovať. Problémom je, že podobných scén tu je neúrekom a „fiktívnou“ dramatickou smrťou končí každý konflikt alebo takmer každá jedna bojová scéna, ktorá sa tu vyskytne (tá v krčme, tá pri kradnutí zrkadla, tá s vystrelením šípu do Lovca, ešte aj tá záverečná bitka). A pri tretej podobnej scéne to už je dosť otrava. Nováčik na režisérskej stoličke Cedric Nicolas – Troyan síce vyslovene nič nekazí, bojové scény zvláda zrežírovať s ľahkosťou, občas sa nebojí na tento žáner drsnejších záberov, kde úder päsťou skutočne pôsobí ako úder päsťou a nie iba ako neškodné pošťuchovanie, pár krát dokonca nastúpi o niečo krvavejší záber a film rovnako baví aj vizuálne. Či už skvelými kostýmami, slušnými trikmi, nápadito vystaveným fantasy svetom (napríklad výlet do krajiny zaliatej zlatom) a po vizuálnej stránke tak pokračovanie v ničom nezaostáva za rovnako nápaditým predchodcom. Akurát v prípade pokračovania je problém v tom, že to všetko tu už jeden krát bolo a Winter's War neprináša vôbec nič nové. Je to také fantasy, na ktoré sa síce príjemne pozerá, ale po pútavom prequelovom úvode sa čoskoro ukáže, že pod pekným obalom v sebe ako pokračovanie skrýva príbehové prázdno, v ktorom sa iba varí z vody, než by sa išlo niekam ďalej. Vo výsledku tak zbytočný sequel, ktorý síce nijako neurazí, ale keby sme ho nedostali, tak asi by to nikoho nemrzelo. CELKOVO: 3* (6/10) () (menej) (viac)

pools

Nedovedu si představit cílovou skupinu tohohle "díla". Pro děti je to moc sprosté, pro dospělé je to moc a zárověň málo stupidní (pořád sem čekal kdy se objeví Sandler nebo Black a ono nic...). Ale teda nedivím se, že jim na to Kristen nekývla. P. S. Kdo neviděl jedničku, bude asi hodně mimo z toho proč se tam furt mele o nějaké Sněhurce, která se ve filmu objeví celkem 0x. P.P.S. full frontal nebyl. ()

SaNcHeZ_cz

Pokračování moderní fantasy adaptace klasického příběhu, které se snaží vše dobré na jedničce použít proti samotnému divákovi. Nezábavné postavy, nelogický děj, příšerné díalogy a oproti předchůdci kvalitativní sestup do druhé ligy. Laciná nuda která je spíše než rozšířením parazitem na celkem slušném filmu, který nudí, až na minimum vyjímek nebaví a v celkovém pohledu je spíše ztrátou času. [35%] ()

MartinezZ

Další digitální nesmysl plný bezbřehých nesmyslů, ale hlavně že je tam hodně CGI. Režisérova celovečerní prvotina, ve které se snažil zužitkovat to, co okoukal jako pomocný režisér u prvního dílu - jenže to je trochu malá průprava, navíc ani tam nebylo moc co okoukávat. Výsledek? Naprosto zapomenutelný snímek o ničem. ()

Praxis

Ale jo, za mě to přesně do puntíku splnilo přesnou definici slova popcornovka. Všichni se tam chovají přesně tak, jak chceme (nablble), je tam hrozně moc vižul efektů, krásně démonická Theron, která si to i na té malé ploše strašně dávala, a svojí ledovou sestru Blunt neskutečně převálcovala, Hemsworth je stejný pako jako pokaždý, a největší srandu dělali zase pěkně dementní sidekickové (i když Sheridan Smith je fakt skvělá srandistka). O Sněhurce se sice mluvilo, naštěstí se tam debilní Stewart neobjevila, a tak jsme nemohli vidět špulení jejích pysků a čumění do nikam. Je to vlastně prequel i sequel zároveň, takže dokonce i jistý náznak příběhu jsme tam mohli vidět. Ty prachy na tom vizuálu jsou vidět (opičí goblini skvělí) a i pár akčních scén se tam zjevilo (nikterak kulervoucí, dost nepřehledný), a tak jedinou útěchou jsou pro vás černé výrůstky Theron a batlení s její sistrou. A zrzečka Jessica vždy potěší mé oko.. Takže za mě jako jo... 65% SHLÉDNUTO NA ČSFD PROJEKCI 19.4.2016 V KINĚ ATLAS ()

Ellmariachi

No, jestli letos přišlo do kin hůř uchycené a zbytečnější pokračování, tak pak gratuluji. Ono totiž slušnou fantasy pohádku dostat druhým dílem do takové průměrnosti to chce um. Dobře, Sněhurka je pryč, ze sympatického nabušence je jen...až moc sympaťák. Z ultra přísné záporačky zbyla její sestra a pak něco u konce... No jako pokračování to prostě absolutně nefunguje. Příběh se rozpadá pod rukama a po té zamete na lopatku a lepí zase k sobě. Jenže díky hereckému obsazení, ano trošku si protiřečím, rozpočtu a světu, jde o fajn podívanou na jedno použití. Já dám 65 procent, protože sice jako druhý díl je to slabota, ale jako samostatný kousek je to v pohodě koukatelný. ()

JJ.Gibson

Těžko říci, proč to nedopadlo?!? Máme tu Thora, pohlednou zrzku, Nicka Frosta jako trpaslíka a opravdu krásné prostředí, sice povětšinou vybudované na zeleném plátně, ale vypadalo to zatraceně dobře. Takže proč z toho nevzniklo něco lepšího?? No vše je neuvěřitelně tuctové, žádné překvapení, hrubě špatné dialogy a celkový nudný ráz, dělá z druhého dílu Huntsmana, fakt otřesnou podívanou!!! Nedoporučuji, ani na zabití času... ()

Alementina

Aneb jak láska přemůže cokoliv :) zabaleno v několikrát recyklovaném papíru, ale je to láska, tak to člověk i zavře obě oči, když to má hodnotit :) ()

kaylin

Divil jsem se, když bylo pokračování oznámeno, protože nebylo na první pohled jasné, v čem by se mělo pokračovat, po zhlédnutí už je celkem jasné, že tohle byl marketingový tah. První díl zaujal, podobné filmy teď letí, tak se natočí rychlokvaška, která bude mít zajímavé herce, nezajímavý scénář a bude cílit na veškeré publikum. Tohle je nuda. ()

DH3Factor

Sněhurka v plastovém kyrysu se tentokrát nekoná, ale i tak je to dost slušná chujovina. Scénárista se bohužel nerozhodl, zda to chce převyprávět jako pohádku, popcorn pro náctileté nebo epos aka Tolkien s morálním ponaučením. To že láska hory přenáší je sladký, ale když vám to vmetou do tváře již po desáté, začíná to zavánět trapností. Chválím slovy dvě akční scény a sem tam trefnou prupovídku. Stín drásající jedničky to však ani tentokrát nepřekročilo a to i přes to, že se Emilka v roli rozkošné Elsy hodně snaží. Kdyby přiskákal zmutovaný Olaf, pobavilo by mě to asi víc! ()

movieband

Normálně bych hodnotil průměrem, ale vzhledem k okolnostem se z Lovce stala osobní záležitost, která film povýšila na další úroveň. Hemsworth sympaťák ve své roli, a Jessica Chastain byly kouzelná bojovnice. Bojové scény výborně zvládlé a trpaslíci nebyly tak otravní. Obě královny výborně sepsané a rozpolcenost charakteru Freyi pěkně zahraná (její proměna na ledovou královnu chytře provedená). Samotný film má sice slabší scénář, ale.. tak to dopadá, když člověk film sleduje s drahou polovičkou, všechno je pak silnější (moment, kdy měli popravit Lovce se Sárou, jejich rozdělení na začátku filmu). Celý snímek je solidní pohádkou pro dospělé, kterou si rád zopakuju. P.S. Nevím jestli režisér poslal na nosiče eRkovou verzi filmu (kinoverzi jsem neviděl, když mám možnost, tak vždy šáhnu po delší verzi snímku), ale prodloužená verze stojí za to. Lovec je solidní romantická pohádka s drsným podtrhem a nenucenou osudovostí v závěru. Já jsem spokojen. Prodloužená verze - 80% ()

Raketka29

Vyzvedávat klady tohoto filmu by bylo asi poněkud složité. Podívejme se tedy na zápory, které hodnocení snižují. 1. Děj mi přišel celkem povrchní. Rychle odpuštěno, rychle zrazeno a rychle dobojováno. Žádný velký srdcerváč. 2. Vidět snad poprvé trpaslici byl plus, ale ostrá výměna názorů je podle mého nevhodná i pro děti nad doporučovaných 12 let a pro mě jako dospělého přišla i trochu infantilní. 3. Když postavili vedle Hemswortha Kristen, tak to splňovalo klasický rys pohádky, kde princezna je prostě mladá žába a chlap je prostě chlap. Jessica v tomto ohledu je nejen starší, ale ona i tak (i oproti Emily Blunt a Charlize) vypadá! 4. Děj se velmi "fikaně" vypořádal s osudem a příběhem Sněhurky, takže ukázali jen pár vteřin prostřihů z minulého dílu a pak Sněhurku posadili zády ke kameře. Jááááj! 5. Nejzásadnějším problémem byl pro mě ale přízvuk (to že trpaslíci zásadně mluví jako skoti a v češtině jako ostraváci, to přejdu), ale Jessica se tak úporně snažila mluvit seversky/skotsky nebo jak vlastně, až to bylo protivné. Chris se na to raději vykašlal a chvíli mluvil jako skot a chvíli jako australan. Kritiky bylo dost, tak za co vlastně dvě hvězdy? 1. Emily Blunt a Charlize Theron jsou ideální evil bitches, teda queens! 2. Efekty zrcadla a ledu byly výborné (už ne tolik lední medvědo/koňo/cosi co vezlo královnu), takže půl bodu a další půlbod za to, že se na to prostě dalo koukat. Děkuji za projekci. Viděla jsem, stačilo, zapomenuto :) ()

Helo

Trpaslíci mluví s anglickým přízvukem a lidi s (rádoby) skotským? Kde to jsme? Ve vesmíru z antihmoty? Nejvíc mě na tomhle filmu mrzí, že ač jsem myslel, že to bude docela srajda, tak to ve výsledku ta srajda byla. Ale nikoli kvůli blbýmu scénáři. Ten sice nebyl nic extra (prolog byla totální nudná ptákovina), ale dalo se z něj s pomocí výbornýho obsazení ukout průměrný akční fantasy. Žel bohům je režisér mamlas a celý to natočil naprosto rutinně a bez náboje. Podobně jako ve Sněhurce to tady netáhne hlavní dvojice (ač na to Hemsworthova postava má, ale jeho scény jsou totálně zabitý neefektivní režií), ale znovu (tentokrát dvě) zlý královny a opět banda hláškujících, laškujících a pošťuchujících se trpaslíků, který ten film díky dobře dávkovaným humorům dokážou aspoň trošku povznést nad hranici nudy. Vlastně jediným překvapením tak bylo zajímavý napasování na Sněhurku, který jsem nečekal a který i docela fungovalo. Jo a ty co tam dělali zvuk hned vyhodit, protože některý zvukový efekty byly neskutečně na nervy lezoucí. ()

runner85

Ak máte zrovna chuť si oddýchnuť a vypnúť niektorú svoju hemisféru a naopak inú zapojiť, tak rozhodne si treba vybrať tento film. Je to pekná rozprávka o tom ako ľahko sa môže zo skvelého človeka stať chladná a mrzutá kráľovná. Ale akokoľvek je Emily skvelá herečka, tak keď sa zahľadíte do jej krásnych modrých očí tak v nich uvidíte dobro. Príjemná hudba nás sprevádza počas celého filmu a aj keď je to taká variácia na pár fantasy rozprávok mne to rozhodne neprekážalo. Akurát čo ma nasralo bolo to, že kino neponúkol film s titulkami ale iba z dabingom. Ten rozprávač bol pohode a i mužské postavy boli celkom fajn nadabované ale dievčence vôbec :/ (ale za to film nemôže). ()

higuain

Tady půjdu trochu proti proudu, protože mě to bavilo nad očekávání. Příběh není nic, co by už nebylo někde viděno a logické lapsy také nechybí. Vizuálně je to ale hodně čistá práce a překvapila velmi solidní choreografie akčních scén. Navíc oproti jedničce určitě potěší mnohem větší odlehčenost. Žádné srdceryvné burcování lidu do války Johankou z Arku převtělenou do Sněhurky. Sice se tu až moc mluví o lásce, ale především na Hemsworthovi je poznat, že to nemyslí moc vážně, a tak jsou ta klasická klišé vyvážena patřičnou porcí nadsázky. Ústřední dvojici jsem fandil. I když to jejich hádání a opětovné dávání se dohromady působilo místy trochu přihlouple. 75%. ()

Reesam

Bohužel druhý díl je o hodně slabší než první. Chvílemi až usínáte. Příběh je děsně povrchový, postavy nemají žádnou hloubku a kromě skvělé Charlize a efektů už tu není nic, co by dokázalo film dostat na vyšší úroveň. Celkově bych to pojala jako naprosto vyhozené peníze a zbytečný díl, ve kterém se toho moc nedozvíte, protože stačí vidět trailer. Čekali byste větší odvaz, ale jediná akce je na konci a trvá ani ne 10 minut. Ještě že Sněhurka byla krásná. Jo, vlastně počkat, ta tam vůbec nebyla (a že o ní padlo hodněkrát slovo). ()

Vyhy

Další díl se snaží jít ve stopách předešlého. Takže hodnocení nemůže být jiné než průměrné. Tvůrci se snažili přidat humor, který nám minule scházel, ale nedaří se jim to. Příběhově slabé a předvídatelné. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Jessica Chastain se vrátí k akci

Jessica Chastain se vrátí k akci

03.08.2018

Od jejího posledního akčního filmu Lovec: Zimní válka už uběhly dva roky, teď se ale hvězda nadcházejícího pokračování hororového hitu To Jessica Chastain (Velká hra) k akci vrátí. Zahraje si totiž… (viac)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (viac)

Universal chystá Lovce a Mumii

Universal chystá Lovce a Mumii

02.08.2014

Studio Universal začíná sestavovat svoji filmovou nabídku pro rok 2016. Zatím pro nás chystá především pátého Bournea od Justina Lina (Rychle a zběsile 6), Warcraft od Duncana Jonese (Moon) a… (viac)