Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

uiu

Největším problémem filmového zpracování Hunger Games je to, že jednotlivé díly na sebe v podstatě ani nenavazují a kdyby v nich nebyly stejné postavy se stejnými jmény, mohly by to být úplně různé filmy. A třetí díl (ziskuchtivě rozdělený na dvě části) se liší od předchozích nejvíce. "Hunger Games" už tady nezažijete, nějaký milostný trojúhelník, co tolika lidem vadil je taky pasé - připravte se na boje, střílečky ve stylu počítačových her a propagandu. Nevím jak Katniss, ale asi bych se na jejím místě hluboko zamyslela nad tím, jestli je jedno být propagandistickou loutkou těch "zlých" nebo těch "hodných" protože v tomto dystopickém světě nejde rozlišit, jestli ti, co utlačují a zabíjí jsou ti hezky oblečení, co žijí nad zemí nebo ti v mundůru, co žijí pod zemí. Film je ale samozřejmě postaven na tom, že klaďasové jsou ti z distriktů, které utlačoval Kapitol. Jennifer Lawrence pro mě začíná být přeceňovaná herečka, neboť v tomto díle hraje jen dvě emoce - buďto se dívá do blba s nepřítomným výrazem nebo brečí, ječí a přehrává. I přesto dávám 4 hvězdy, protože film konečně zacílil na to, o čem knihy doopravdy jsou a věnuje se té politické stránce, revoluci a pletichaření. Jen mi pořád tak trochu chybí ta myšlenka z knih, že hlavní hrdinkou je Prim, která vede undergroundovou revoluci a vděčí za to svojí sestře Katniss, že nemusela umřít v aréně. ()

noriaki

A po dočasném vzepětí v podobě druhého dílu série neomylně zamířila do podprůměru. Katniss vystoupala po kariérním žebříčku profesionální revolucionářky a z loutky se stala regulérní inkarnací Johanky z Arku. Inspiraci nezapře ani jako herečka. Její plamenný projev je od hysterické a zoufale přehrávající Milly Jovovich z Bessonova propadáku na tři způsoby k nerozeznání. Kdybych kritizoval dál, jenom bych se opakoval. Ze scénáře znovu kape naivita a hloupost a i přes mírné zlepšení vypadá snímek pořád strašně lacině. Zmizel boj v Aréně, což znamená že děj zmizel také. A to nepřeháním. Proběhne jedno bombardování, jeden přepad v lese, záchrana rukojmích, záchrana kočky a rozpačitá bitva. No bitva. Dav neozbrojených lidí běží proti pálícím vojákům a ti co přežijí cestu umlátí obranu přehrady holýma rukama, aby po minutě stejně umřeli utopením v přílivové vlně vyvolané výbuchem hráze. Takhle si asi Francis Lawrence představuje epickou scénu. Zbytek času zabírají jalové pseudopolitické debaty vedené postavami s nejasnými motivacemi a dále tradiční romantická linie, tentokrát pomalu přecházející do milostného trojúhelníku. ()

MikyAff

Tenhle díl má tak neskutečnou atmosféru. Ale něco mu chybí, co to jen bude.. Aha! Aréna. Vím, že tenhle díl je o něčem úplně jiném, ale aréna přeci jen měla své kouzlo a schází mi tam. Má to své kouzlo, ať už ke konci při záchraně Peety držíte prsty a modlíte se, aby to vyšlo, nebo cítíte to odhodlání vzbouřenců uvnitř sebe. Seděla jsem u toho jako přibitá také díky hereckým výkonům, které tomu dodávají ještě větší šťávu a jste jim schopni věřit téměř cokoliv. K tomu všemu naprosto úžasná písnička, kterou po chvilce zpíváte už i s filmem a nejde prostě nějakou dobu z hlavy. Finále se blíží a doufám, že ho nic nepokazí, byla by to škoda. ()

ywo666

Pozrel som si tento pekáč plný hovien len preto, aby som si mohol kvalitne užiť honest trailer. Uvidíme Jennifer Lawrence, ako škaredú sci fi Janu z Arku. S teengerskými manierami. Liama Hemswortha ktorý bude hrať "piate koleso na voze" Gaya. Pardón. Myslel som Gejla. Francis spolu s plejádou kvalitných hercov zapredali svoje schopnosti jednej z najhorších filmových sérií poslednej doby. Peeta sem Peeta tam. Skoro som to aniu nedopozeral. A tá akože nasilu drsnosť je nasmiech. Jedinú hviezdu dávam za to, že už nám moc dielov neostáva. Ǎno. To je jediné pozitívum. Že sme skoro na konci. 10% 1* ()

marvan

Další liberálně levičácká story, kterým Hollywood odjakživa rád dopřával sluchu. Utlačované masy, ušlechtilé sebeobětování v jejich prospěch. Divák si pak ani nevšimne, že kromě toho negativního vymezení nenabízí žádnou obhajitelnou vizi, pouze za vlasy přitažené a naivní marxistické blouznění. Děvky, kokain, prachy a liberalismus, dál už hollywoodský salónní levičák nevidí. ()

Pavlínka9

Já jsem tento díl viděla až v roce 2021, kdy jsem si dala celou ságu znova. Nicméně - Má to stále co do sebe, za mě je tam až moc určitých situací, které mi tam neseděly...a nemám z toho moc dobrý pocit, ale nedokážu úplně vysvětlit proč...Nicméně - je tam zajímavá situace, že nevíte, komu věřit, co je pravda, co je nejlepší udělat...a do toho Natalia Dormer, která je za mě prostě tak ohromně sexy, i když má vyholenou půlku hlavy.... :) ()

venison

Předplatili jsme si HBO a rozhodli se manželovi doplnit filmové vzdělání. Nuda začíná nabírat na obrátkách. Sice "trojka" už nemá příběh jak přes kopírák, ale to neznamená, že se stává zajímavější. Kromě Katniss a Haymitche není před kamerou snad jediná sympatická postava. Obzvláště je mi od začátku nesympatický Peeta. Ona celkově linie zamilovaného trojúhelníku je celkem na ublinknutí. Navíc nemám ráda půlené filmy. ()

immortalis

Stejně jako dva předchozí roky i tento rok jsem měl vysoká očekávání! Na filmové zpracování třetího dílu jsem se "těšil" asi nejvíce. Největší herecké překvapení pro mě je Josh Hutcherson kam se dostal od "tlustého" syna pekaře. Jennifer Lawrence hraje opět skvěle a ten zpěv není vůbec špatný. :) Je jen dobře, že ve třetím dílu není aréna už by to bylo ohrané. Takto dostávají postavy slušný prostor. “If we burn, you burn with us“ || 19.11.2014 (večerní premiéra CINESTAR České Budějovice) ()

drake31

Hunger Games sú späť, a teraz už ani nejde tak o život niekoľkých vyvolených ako o životy obyvateľov celého Panemu. Stávky sú vysoké, cena je neopísateľná a mocenské hry sa môžu začať. Mockingjay čo by knihu som celú neprečítal, mal som na ňu veľa času, prakticky od premiéry prvého dielu, ale nebol som až tak zainteresovaný do toho čo sa dialo po tom čo Katniss opustila jednotlivé arény. Mockingjay čo by film doručil to čo som očakával alebo možno o ničo menej. Nekonečné príhovory, minimum akcie, a rozťahovanie scén do nekonečna len aby sme mohli mať dvojhodinový úvod, ktorý nebol potrebný a aby štúdio mohlo mať dvojnásobný zisk. Tento trend delenia posledných kníh, je niečo na čo som si zvykol. Harry Potter pre mňa fungoval, k takému Twilightu sa vyjadrovať nebudem, a napríklad taký Hobbit ponúka úžasné dobrodružstvo. Bolo mi jasné že prvý diel tretej časti nebude dokonale fungovať ako samostatný film, ale nemyslel som si že ma načas pošle do spánku, len aby som mohol byť pripravený na finálny akt. Bolo to milé od tvorcov že mi dodali takúto prestávku, ale pokojne by som sa bez nej zaobišiel. Zlé tempo, nevyvážený dej, kopec hluchých miest, mnoho nezáživných scén, robia z Mockingjayu jeden z najnudnejších "hitov" tohoto roku. Finále sa snaží vzkriesiť polomŕtve pozostatky môjho filmového vyžitia, a dáva mi nádej že sa stále môžem tešiť na to čo prinesie finálna kapitola tejto ságy. Aby som len bezducho nekritizoval, nájdu sa tu aj vysoko oceniteľné klady. Užíval som si herecké výkony, vizuálna stránka uspokojujúca, to sa dá povedať aj o hudobnom doprovode ... čiže všetky "obyčajné" klady ktoré omieľam v každom komentári. Nemôžem povedať že som bol príliš sklamaný, pretože som niečo takéto čakal, a budem hodnotiť veľmi nízko. Pár rokov späť som urobil to že Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 dostali tú možnosť dostať to isté hodnotenie v závislosti od kvality jeho pokračovania, pretože ten film ma bavil. K The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 nebudem pristupovať rovnako pretože som si pri sledovaní veľa vecí neužil, a len s ťažkosťami hľadám jednu ktorú by som vynášal aspoň do oblakov keď nie do nebies. Dám určite tomuto dielu ešte šancu keď vyjde na Blu-Rayi. Ale zatiaľ 2* ()

romajz15

Přestože hodně lidí říká, že aréna je brutální až nechutná, tak tady její absence filmu hodně ubírá. Za celé dvě hodiny filmu se děj prakticky nikam neposonul. Celé je to hodně o Katnissině emocionálním stavu a o burcování národa k revoluci prostřednctvím reklam (proklam). Jinak řečeno, film dřív skončil než pořádně začal. ()

Angelic-77

To, co film nabízí ve dvou hodinách, by se krásně vešlo tak do 15-20 minut. Producenti se sice slušně napakovali podle v poslední době osvědčeného receptu - nesmyslné roztahování jednoho filmu na dva, ale jinak je to dá se říct zbytečný díl. I tak se ale jedná o dobře natočený film, který překvapivě svižně ubíhá a dá se na něj koukat. ()

hroubek

Hunger Games jsem začal brát vážně minulý rok, kdy jsem viděl druhý díl, který mě přesvědčil, že tato filmová série má potenciál na něco více, než se prezentovala v prvním díle. Po druhé díle jsem byl zvědaví s čím tvůrci přijdou teď. Jako spoustu jiných knižních adaptacích se rozhodly závěrečný díl rozdělit na dvě části(dvě projekce-dvě vstupné). Problém je, že se tady v první části nic moc neděje a ve výsledku se stane asi tři důležitý věci pro další vývoj. Je to takový poločas, ve kterém nám tvůrci dávají prostor dostat se hlavním hrdinům více pod kůži. Což, se filmu podařilo na výbornou. Francis Lawrence je hodně dobrý režisér, který sérii nakopl, ale tady se mu nedaří dostat se do svého tempa. Může za to hlavně děj, který prostý na akci(dvě nebo tři akce, které jsou dosti krátké asi okolo dvou minut), ale taky to, že postavy se pohybují z místa na místo. Možná jsem zbytečně přísný, ale tohle mě tolik nesedlo. O to více mě mrzelo, kamkoliv hrdinové dorazí, tak hlavní hrdinka začne brečet. Ze začátku to přijímám jako součást vývoje postavy, ale když se to stane popáté, podesáté, tak mě to nebaví. Zvláště, když je to na úkor zajímavý vedlejších postav. Filmu se daří prodat totalitní diktaturu, diktátora, utrpení, bolest, strach, beznaděj atd. Ale pak to zbytečně zazdí nudným dialogem nebo chováním hlavních dvou postav. Nemám nic proti Jennifer Lawrence, ale tady mě moc nebavila, tím netvrdím, že by neměla zajímavé scény(písnička, návrat domů nebo nemocnice). Totéž platí i Joshe Hutchersona, ale asi je chyba v ději. Jelikož zbytek postav je prostě mnohem zajímavější. Liam Hemsworth díky několika scénám získává úplně nový rozvoj pro svou postavu. Philip Seymour Hoffman si užívá každou scénu a všechny jeho dialogy jsem mu žral. Julianne Moore je tady skvělá(snad první film, kde jsem jí neviděl brečet) a svojí postavu krásně představí a hned mě mnohem více zajímá. Woody Harrelson a Elizabeth Banks si jedou svoje a funguje to. Mile mě překvapila Natalie Dormer, kterou známe z Hry o trůny a Tudorovců, které bych hned dal mnohem více prostoru. a jsou to ještě další, který už jmenovat nebudu, ale díky nim je film mnohem zajímavější na vedlejší postavy. Po technické stránce se na film moc pěkně kouká, totéž platí i pro hudbu a různé detaily. Hunger Games: Síla vzdoru 1. část není špatný film, ale po velmi osvěžující dvoje, je to krok zpátky a tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že je tento film jaksi zbytečný. ()

Aven

Nenažranost Hollywoodu v plné dvouhodinové kráse - nevím, jak jinak nezvat tenhle počin, kde se v podstatě nic nestane. Jeden moment v podobě zpívající Jennifer to nezachrání. ()

VasaX

Mockingjay si se mnou zahrává, a já mám pokušení jít až na dvě hvězdičky. A to k Jennifer přidali Natálii! Bohužel, obě ve filmu moc nevyzní, jakožto skoro nic. Všechno působí uměle, vykonstruovaně, tuctově. Rebelie moc nemá tvář, natož pak srdce! Tohle zamrzí. Tak snad se druhý díl povede mnohem, mnohem více a z tohohle paskvilu se stane černá ovce Hladové rodiny. ()

Mishqo

80-85% ... Rozhodne to nie je najzaujímavejší diel (tým bola dvojka), ale ako emocionálne a vypäté intermezzo medzi dvojkou a strhujúcim finále to veľmi potešilo. Teraz išlo o niečo viac, ako len o zabíjanie a akciu a tí, ktorí to nepochopili žiaľ máte smolu a môžte si sami v kúte vyplakávať, že ste za to utratili v kine peniažky. Psychika postáv pekne vykreslená (tá Peetova ešte len príde). Katniss sklamať nemohla. A jej pesnička bola skvelá. ()

Michi88

Na film jsem se těšil už od promítání druhého dílu a báj jsem se, aby rozdělení na dvě části z filmu neudělalo ukecanou nudu typu Hobit. Díky bohu se tak nestalo a byl jsem mile překvapen. Nejvíc mě potěšili nováčci Julianne Moore (Alma Coin) a Natalie Dormer (Cressida), která se mi s každým novým filmem líbí čím dál víc, scény, které v knížce byli jenom zmíněny (záchrana výherců z kapitolu) a větší přítomnost Effie, která tu ponurou atmosféru vylepšovala. Jediný co bych vytkl a vadilo mi byla větší přítomnost Galea, přiblblé Prim a trochu Jennifer ve scénách, kdy vyhrožovala Kapitolu, ale za zbylý výkon a zpěv jí to odpouštím. Zato tří vteřinový záběr Johanny mi fakt nestačil, snad více bude v druhé části. Sice na druhé díl to nemá, ale i tak si to udržuje jistou úroveň. ()

Timak

Hmmm .... trochu nuda ne? Nevím, co k tomu víc říct. Jsem opravdu zklamanej. Studia by s tím měla přestat (rozdělovat finální epizody na 2 části), protože tohle nedopadlo vážně dobře. ()

VanTom

Katnissino nejisté bloumání a rozervané trápení trvá opravdu mnoho dlouhých minut, jenže psychologickou hloubku se snaží zasít na nepříliš úrodnou půdu, čili zbytečně. K mému překvapení jsem to i tak tvůrcům docela žral a pomalý, přemítavý postup mě v několika působivých scénách dost vtáhnul (bombardování 1&2 - i když tedy zrovna tyhle události nebyly ani pomalé, ani přemítavé :-)). ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)