Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Andre3000

Nuda, bez štávy, bez hudby ... tohle se snad ani jako samostatný film pouštět nemělo. Možná v seriálu by to člověk přetrpěl. Ale musím říct, že Hunger games těží ze skvělého nápadu, ale čím dál více mě to přesvědčuje, že kvalita zpracování je hrozná. ()

Martrix

Velmi příjemné překvapení. Nejde ani o akční vybíjenou, ani o další pokus zacílit na teeenagery s podobně hloupou záležitostí, jako byla sága o upírech, nebo Divergence... . Skoro mám pokušení si přečíst knihu, abych zjistil, jestli je opravdu tak dobře napsaná, nebo se prostě zadařilo scénáristům vymačkat z napohled omšelé látky, to nejlepší. Opět je to o emocích, o prostoru mezi lží a Pravdou a o spoustě jiných důležitých věcech. Aspoň já to tak vnímám a věřím, že šlo o záměr. Rozumím rozhořčení těch, kteří k tomu, aby v kině neusnuli, potřebují hodně výbuchů, digiefektů, umírání a co nejméně keců. Nějak se tvůrcům podařilo vyzdvihnout spíš trápení a dilema hlavní hrdinky, než tu standardní směsku "zábavy", takže ano...do kina bych na to asi nemusel. Ale o to víc jsem si to užil v klidu, s gaučem pod zadkem. Přiznám se, že nejslabší článek jsem viděl v Jennifer Lawrence, která postavu Katniss hraje velmi ploše, přestože je to jedna z nejlépe napsaných dívčích postav v tomto žánru. Skoro jako kdyby už z postavy teen rebelky vyrostla. Přesto jde o nadprůměrný film a s radostí dám 4* ()

Pajky3

První dva díly se mi líbily a nebudu tvrdit, že ne. Tenhle však bohužel už nenabízí skoro nic jiného než politiku, akce je tam jako šafránu a zajímavé okamžiky by se daly spočítat na ruce nešikovného truhláře. Natalie Dormer je sice kočka, ale její postava není vůbec zajímavá a to platí i o zbytku štábu, na ten se navíc nekouká tak dobře. Třeba to druhá polovina vylepší a celkově sérii uzavře na pozitivní vlně, ale tenhle díl se nepovedl a na velké finále mě nenavnadil. ()

Wormboy

Zbytocnost rozdelenia posledneho dielu je absolutne markatna v obidvoch castiach Drozdajky. Kniha mala cca 300 stran, pricom neobsahovala nic, co by zasadne bolo nutne natahovat na viac nez styri hodiny filmoveho materialu....prachy vsak budu vzdy vonat lepsie vo vacsom mnozstve. Ako fanusika predlohy ma len mrzi, kam sa to cele dostalo, pretoze aj filmova seria bola rozbehnuta dobre a zasluzila si podstatne lepsie ukoncenie. ()

KajusaK

S druhým dílem nastejno :) také má světlé i stinné stránky. Dost nepředvídatelný děj, občas nějaký ten vtípek na nahození atmosféry :)). Úžasná Julianne Moore vůbec nezklamala a Natalie Dormer taktéž ne, takže spokojenost. Škoda toho dělení na dvě části :). Za rok touto dobou už to snad budu mít zhlédnuté do konce :) ()

Fancipal

S přihlédnutím k první dvěma dílům rozhodně krok zpět aneb jak HG nešťastně pokračují v trendu zavedeném Harry Potterem. Jenomže na rozdíl od slavného čaroděje nemají oporu v hutné a událostmi nabité knižní předloze. Dva filmy jsou na 250 stránkovou knížku prostě moc. Na druhou stranu to mohlo dopadnout o poznání hůře. Pro takový Twilight byl jeden film moc :). Za to, že jsou třetí Hunger Games sledovatelnou podívanou, vděčíme Francisu Lawrencovi, který s děravým příběhem dělá doslova zázraky a daří se mu za asistence skvělých herců ždímat emoce a stupňovat napětí po celou dobu projekce. Nezbývá než doufat, že se jedná „nezbytný“ spojovací můstek k impozantnímu finále. ()

Icefist

Všichni pozor! Jsou tu další Hunger Games, no a dokážete si představit o co všechno byste přišli, kdybyste je neviděli? Já budu tak velkej hulvát, že vám to teď na rovinu vyklopim- o NIC! Nikdo novej se neobjeví, nikdo starej neumře, příběh stojí na místě a téměř nic se nestane. Jasně, je tu nějaký to bombardování, ale počkat- vždyť ani to vlastně nevidíme. A na věčně ubulenou Katniss už začínám mít alergii. Ještě že mě čeká už jen jeden díl, to snad nějak v bolestech přežiju. Omluva za nespisovnost, ale když už jsem se pro tento komentář pasoval do role hulváta, tak se vším všudy. ;-) 40 % Oblíbená část- Hurikánova reakce na polibek od Katniss ()

campix

Ukázkový případ toho, jak rozdělení posledního dílu série na dva filmy není správným krokem. Série Harry Potter z toho vybruslila ještě celkem s grácií, ale Hunger Games si zahráli těžkou malou domů dvou hodinovým prologem k poslednímu dílu, který leda tak nasype zlaťáky do kapes filmovému studiu. A přeci jenom, proto se to dělá. Nic jiného zatím nevězí. Takže v první části Mockingjaye se nestane naprosto vůbec nic a pokud nejste opravdový fanoušek ságy, tak se nudou ukoušete. Navíc přihodím opravdu otřesné hraní téměř celého hereckého obsazení, kde mě především až zarazilo jak je Jennifer Lawrence hrozná. Nevím jestli tomu je tak vždy, nebo jsem to jen dříve neviděl, ale po většině jejich výstupů jsem se nemohl ubránit smíchu. Naprostá tragédie, všichni tady brečí, křičí a není to vůbec uvěřitelné. Tohle už prostě musí vidět i zarytí fanoušci. ()

animaxis

Co se filmů Hunger Games týče, první díl mi sice přišel ok, ale moc mě nezaujal. Druhý díl už u mě měl větší úspěch, ale na další pokračování jsem přesto moc nespěchal. Dnes jsem si na něj nicméně udělal čas. A jaký pro mě teda byl? Lepší, než jsem čekal. Po druhém díle jsem čekal tak trochu propad. A svým způsobem chápu, proč to pro někoho propad je. Hunger Games jako takové tu už vůbec nejsou, ale líbí se mi důvod proč. Během celého filmu se tu vlastně řeší jen rebélie a vzpoura proti diktátorskému reřimu Snowa a i když to má dvě hodiny, tak mě to přesto bavilo. Film mě zaujal hlavně co se týče psychologie Katsiss. Ta už má za sebou mnoho traumatizujících zážitků a tady jich přibude snad víc, než za obě dvě Hunger Games dohromady, kterými si prošla. I celkově mě děj dokázal zaujmout, tak jsem zatím co se týče očekávání posledního dílu docela optimistický. Občas mi sice ve filmu přišlo, že Jennifer Lawrence nedokáže zahrát scény, ve kterých brečí, ale je pravda, že mě o svém extra herectví zatím nějak nepřesvědčila. Ostatní herci mi přišli fajn a hudby jsem si občas dokonce taky všim v pozitivním smyslu. Z tohoto dílu jsem tedy spokojený a těším se na poslední. ()

dr.fish

První dva díly byly poměrně slušně napsané, obrazově a zvukově promakané akční filmy pro děcka. Určitě by nebyl problém třetí díl udělat další kopii předchozích Hunger Games, nové pasti, nové lidi, nové mrtvoly. Dopadlo by to přinejmenším zase lehce nadprůměrně. Jenže to ne....to oni do toho musí nacpat ideály revoluce, kecy, prdy, beďary, pořád někde sedíme a řešíme traumata...hraje se o čas a o stopáž. A za celý film se nic nestane. Herci nemají co hrát. Zoufalost. 50% ()

veertiik

Nebylo to špatné. Ale v ději jsme se zas až tolik neposunuli. Kdyby to zkrátili na polovinu a to samé udělali i s 2 částí, tak z toho mohl být o moc lepší jeden film.Takhle to jen zbytečně natahují... ()

aniabo

V tomto filmu se opravdu neděje vůbec nic, možná se jedná o velice, ale převelice polopatě vysvětlený koncept propagandy, ale shit, nikdo nemůže bejt tak retardovanej, aby ho to bavilo. Překvapil mě Philip Seymour Hoffman, o kterém jsem si myslela že je mrtvej, tak prý si ještě před smrtí střihnul velmi náročnou roli v tomto kvalitním snímku, a taky jsem si zjistila, že Ladyna Margarita z Hry o trůny se jmenuje Natalie Dormer a že je s ostříhanejma vláskama fakt ubersexy. Největší zážitek z tohoto filmu ve 4DX byly ovšem jízdy výtahem, trošku se to třese totiž, tak, a to asi za odbornou filmovou kritiku stačí. ()

Immortal17

Jsem trochu zklamaná, že z první části nešlo vyždímat o něco víc, ale jelikož je to dočasně jen část 1. tak nebudeme dělat ukvapené závěry, rozhodně to mělo zajímavý konec, věřím, že to 2. část dožene proto 4/5. :) ()

vesper001

Zatímco předchozí díly se předlohy drží pevně za ruku, tento je její přesnou vizualizací. Což je pro fanoušky splněný sen a pro ostatní vražedná nuda. Akce je málo, pořádný mejdan (snad) bude až ve finále, ale s tím jsem problém neměla. Co mě sebralo, byla scéna Peetova šílenství, a to i přesto, že jsem o ní věděla předem. Jedna věc je čelit nepřátelům, ti ostatně mají nepřátelství v popisu práce, že vám ale začne jít po krku někdo, koho milujete, je asi jedna z nejhorších věcí, které si lze představit. Co se postav týče, Katniss mi konečně začala být trochu sympatická, ufňukánek Peeta i nadále působí, jakoby jeho rodiče byli sourozenci, a také Gale zůstává limonádovým jelimanem – přesně tak si představuju rebely. Můj oblíbenec Cinna má už od minula trvalý pobyt na hřbitově, a tak se na post nejlepší postavy probojoval Haymitch, který však bohužel nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Oproti prvním dvěma epizodám nemá Síla vzdoru šanci obstát jako samostatný film, coby předskokan konečné konfrontace ale funguje. ()

panMartin

Obavy se potvrdily. Podle mě byla chyba dělit poslesní díl knižní trilogii na dvě části a pak čekat že to bude fungovat.Tento díl je nejslabší ze všech upovídané, zoufale neakční a zbytečně moc politiky, hlavně absence arény a her. Celé je to vlastně o tom jak se Jennifer Lawrence snaží dělat propagaci odboje, točí reklamy a inspirují tím lidi... . Posun v ději 0 přijde mi to jen jako tiskárna na prachy. Ke konci se sice něco stane, ale rozuzlení samozřejmě bude až v další části. 2 (teda doufám). Tenhle film je jeden velkej omyl. ()

Sabrewulf

Zatímco dvojka byla jen zkopírovaná jednička, tohle už je dějově jinde, byť se to v podstatě plácá na místě. Dost tomu ubližuje naivita, hlavní hrdinku tam v nemocnici berou pomalu za Ježíše Krista a přitom jen udělala.... co vlastně udělala? Vystřelila ve dvojce šíp do štítu? No a taktiky povstalců jsou jedno velké WTF. Proč si nevzali aspoň pár výbušných šípů a běží proti ozbrojeným vojákům jen s holýma rukama? Proč po umístění náloží všichni utíkají pryč, když je jasné, že tu odpálenou přehradu nemůžou přežít? Každopádně vede scéna s dřevorubci, to jsem se smál ještě asi pět minut, jak to bylo pitomé. Přesto všechno mě to překvapivě docela bavilo. Proč má dvojka o 14% víc, mi hlava nebere. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)