Reklama

Reklama

Hry o život: Drozdajka 1

  • Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)
Trailer 2

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

(viac)

Videá (28)

Trailer 2

Recenzie (1 009)

M.a.t.t. 

všetky recenzie používateľa

Vlastne by bolo veľmi jednoduché zhodiť prvú časť poslednej kapitoly boja o Panem a odsúdiť ju ako najslabší diel. Predošlé diely boli totiž v mnohom úplné iné, čo však čitateľov predlohy nemôže prekvapiť. Ale aj pri rozdelení Drozdajky na dva filmy je vlastne všetko na svojom mieste a pri krátení by sa strácali motivácie postáv. Motív labilnejšieho jedinca zneužívaného spoločnosťou je cítiť, vítané sú aj zmeny oproti predlohe, ktoré sa dotýkajú vybraných postáv. I vrcholné momenty sú točené vrcholne a s patričnou intenzitou hodnou revolúcie. Lenže aréna a istý náboj predsa trochu chýba. Miesto nej je tu na žánrové pomery inteligentne spracovaná mediálna satira a boj na mediálnom fronte, ktorý rozohrávajú dve kľúčové figúrky na šachovnici. Nie je to vôbec málo, ale skutočná revolúcia príde až nabudúce. ()

gudaulin 

všetky recenzie používateľa

Není to chytřejší než předchozí části, jen ukecanější. Není to ani zábavné. Příběh se vytratil, budování vztahu Kattnis a Peety, které drželo nad vodou první a druhý díl, je upozaděné. Fanouškem světa Panemu jsem nikdy nebyl a tady se už vážně nemám o co opřít. Celkový dojem: 25 %. Přijde mi, že celá série mentálně odpovídá světu 12-16letých teenagerů a je otázkou, jestli jim tahle natahovaná vata může vyhovovat... ()

Reklama

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to dosť dobrá sci-fi ladená akčná dobrodružná dráma, ktorá je už tretím dielom tejto vydarenej série. Má vydarený príbeh o Katniss Everdeen, ktorá je po posledných hrách prevezená do trinásteho okresu ukrytého v podzemí, aby sa stala symbolom nadchádzajúcej revolúcie proti kapitolu, s čím ale kvôli osudu jej priateľa, ktorý nebol zachránený, ale je v službách kapitolu nechce úplne súhlasiť, ale keď sa dozvie, že jej domov a celý dvanásty okres bol zničený, urobí, čo je správne. A tak sa medzi trinástym okresom a kapitolom začne mediálna vojna s cieľom dostať ostatné okresy na svoju stranu a pripravujú sa na revolúciu. Spracovanie sa mi páči, je síce pravda, že to celé v rámci série pôsobí trochu zbytočne a vlastne len ako také naťahovanie a odďalovanie toho, čo aj tak musí prísť, ale to je zároveň aj jediný problém a inak si ani nemám na čo sťažovať. Katniss Everdeen je stále tá skvelá rebelka, ktorej sa nedá nefandiť, má tu dostatok výborných scén a tak to celé s ľahkosťou ťahá, mediálna vojna mi prišla ako zaujímavý nápad a našťastie aj je zvládnutá veľmi dobre, v rámci svojej kategórie sa tomu darí navodiť až prekvapivo slušnú surovú atmosféru, keďže tu už vlastne prebieha genocída a celkovo mi to prišlo dostatočne kvalitne zvládnuté, takže sa mi to dosť páčilo od začiatku až do konca. Spokojný som aj po stránke akcie, kvôli zmene štýlu série sa už tu hry očakávane nekonajú, ale filmu to aj tak neškodí. A tak akcie tu síce nie je až tak moc, ale aj tak je výborne natočená, obsahovo zaujímavá, ideálne vložená do deja a aj celkom pôsobivá. A za zmienku stojí hlavne akcia v zrúcaninách mesta alebo útok na priehradu. Herecké obsadenie je výborné, hlavná zostava zostáva nezmenená, takže opäť potešia Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Donald Sutherland, Philip Seymour Hoffman a Liam Hemsworth, nesklame ani prezidentka Julianne Moore, tu nemám žiadny problém. Réžia a technická stránka sú stále výborné, síce to možno nepôsobí až tak veľkolepo, ako by sa dalo očakávať, ale aj tak to má kvalitnú vizuálnu stránku, dobrú atmosféru a v rámci svojej kategórie aj nadmieru kvalitné a dospelé prevedenie. A opäť nesklame ani hudba. Takže síce súhlasím s tým, že sa jedná o trochu zbytočný diel, ktorý len odďaľuje to hlavné, ale o dobrom hodnotení ani trochu nepochybujem, mne sa to stále dosť páčilo a teším sa na finále. 77% ()

Ainy 

všetky recenzie používateľa

Tou třináctkou mě docela zmátli a nebo jsem nedávala dostatečný pozor ve Vražedné pomstě. Sotva to začalo, přistihla jsem se, jak nervózně mrkám, tápu a mezi obočím se mi znatelně prohlubuje moje "noTVL" vráska! Odkdy mají rebe♥ novou prezidentku?? Kdekdo tady píše o vykradačství, kamenujte mě, znalci, mně to neva! Už žádné vraždění neviňátek a důchodkyň, jenom vysoká hra o to, čí kašpárek zahraje lepší divadlo. Jsem zvědavá, který vzdor bude nakonec prolomen. Začíná to být napínavé! Doufám, že vyhraje Snow. Neznám nikoho, kdo je schopen vybombardovat vás růžemi ... ()

verbal 

všetky recenzie používateľa

Jsem docela zvědav, kam tento zajisté tisícidílný literární patogen na plátně povede, až slečna Lórencová, která pomalu ale jistě vykvétá ze svého pedofilního šarmu oplácané tlustostehenné patnáctky do škaredého otylého chlapa s mastnými vlasy, začne mutovat a naroste jí ohryzek. A ihned si i sám svou zvědavost ukojím: „Inu kam by, jen hlouběji tam, kde se už nyní nachází. Do prdele!“. Parazitická grafomanka Zuzana peče dál podle osvědčeného receptu na Pottratovsko – Stmívací buchtu: „Vykraďte z postapo žánru, co se dá, promíchejte, přidejte uvědomělou a náležitě rozpolcenou náctiletou krávu s lukem a ambicemi zachránit svět, pár nagelovaných homosexuálů, ukrutnou porci osudové lásky, kýčovitě existenciální dialogy, mohutný komparz v podobě hodných a zlých soudruhů, naházejte do Wordu a přizpůsobte tak, aby se u toho daly bez traumatu vymačkávat jebáky a našla se v tom každá ta pubertálně snící, školou povinná šereda ještě před první menstruací. A voilà, z rychlotrouby pro trouby vytahujeme pokračování mega(s)hitu, tentokráte navíc s kůl příznačným názvem Hangrhejs: Mokrýgej - Část první.“ Když už jsme u toho vykrádání, opět mi to nedá, abych se zase trošku nezaopičil po svém největším vzoru, věhlasném bulvárním bodohoniči, mulťákovi, nejhustším borečkovi Mléčné dráhy a naprosto „originálním“ přemísťovači duševního vlastnictví z internetových blogů, který všechny blahoslavené tak hřejivě a s lehkostí zásobuje svými kůl třeskutě ftipnými kritikami neviděných filmů a jehož již léta tak křečovitě a urputně kopíruji. Proto i já musím hned obnažit a vystavit na odiv své básnické střevo, cit pro rytmus a dokonalý rým a také obšťastnit čtenáře dávkou ukrutně humorné a stejně vyspělé poezie. Takže, ehm, ehm: „Byl první máj, kunda!, byl lásky čas, kurvy!, a já si šel koupit kabanos, vole! Kaďáku… Kaďáku… Kaďáku, ty jsi ale trapný pičus! Pičus. Pičus.“ ()

Galéria (142)

Zaujímavosti (30)

  • Natáčení probíhalo v okolí Berlína a Paříže. (JustMeeKatie)
  • Náklady na výrobu byly zhruba 125 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Súvisiace novinky

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)

Reklama

Reklama