Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Yoda sama

Stupídne. Namiesto toho, aby to odvážne dievča, ktoré je vzorom mladých dievčat, spravila niečo hodnotné, prechádza sa troskami miest a okolo nej umierajú ľudia. Ale to nevadí, vojnu predsa vyhrávajú reklamy. To rozdelenie zas a znova strašne škodí, ostala z toho len prvoplánová nuda. ()

OliverCZ

Nevím jestli jsem v kině usnul a nebo se tam celou dobu nic nedělo, ale já si z toho filmu vážně nic nepamatuji. Vlastně si vzpomínám jen na jednu nejotravnější věc, která se opakuje ve všech dílech, a to, že se ta nesympatická hlavní postava pořád líbá s dvouma chlapcema a po každém polibku si je jistá, že to je ten pravý, ale za pár filmových střihů zase zkouší toho druhého. Už by si mohla vybrat, aby nemusely vznikat další nudné díly tohoto filmu. ()

zdenny

Aneb kterak se stát mladým revolucionářem. První dva díly byly průměrné, ale člověk to tak nějak bral. Tady tato byla debilní kravina ani nevím, pro jaké publikum. Jsem přesvědčen, že toto donutí lidi další pokračování odsoudit do záporných čísel. Jestli ale bude pokračování trhákem, tak si fakt budu myslet, že se svět skutečně zbláznil. ()

lykan9

Ne že by síla vzdoru jedna byl špatný film,ale kouzlo předchozích filmů se nějak vytratilo.Sice se jedná o více než slušnou podívanou, ale není ničím extra zajímavá. Mimo to z Jennifer Lawrence jsem měl pocit, že jí to nějak nebaví a můj oblíbenec Josh Hutcherson nedostal moc prostoru. V součtu lehký nadprůměr. ()

Sany33

Príbeh: Kertnis je oslobodená rebelmi, ktorý sa usadili v podzemí trinásteho kraja. Má sa stať propagandistickou bábkou pre vyvolanie recesnej vzbury proti Capitolu, ktorý ale väzní Peteho a ďalších šampiónov, ktorý s revolúciou sympatizujú. Odohráva sa tu boj na úrovni šachovej partie a teraz je na rade Prezident Snow. Herecké obsadenie: Opäť táto kategória je najhoršia. Ako od prevej časti tak aj v tejto sa stále Jennifer  ešte nenaučila hrať a jej tvárová mimika je úbohá a neverím jej ani jednu dramatickú scénu. Prevedenie: Tvorcovia sa z Hladných hier dostávajú do pasáže venovanej čisto revolúcií ale je to také nemastné neslané a vlastne sme iba svedkami psychického zrútenia nášho Reprodrozda, ktorý si dve tretiny stopáže, točí promo videjká. Pocity: Nepáčilo sa mi to. Čakal som, že Katnis tam bude behať s lukom a kántriť armády mierotvorcov ale nič. Možno sa príbeh drží svojej predlohy ale pre filmového diváka je jedna akčná scéna na veľké plátno, žalostne málo. Pridaná hodnota: Pomaly sa rozbiehajúca prvá časť akčnej trilógie. 38% ()

Shakmar

Rozdelenie filmu na dve časti mu očividne uškodilo. V podstate sa tam nič nedeje, až na konci prichádza aspoň nejaká akcia, to však nestačí. Ani emocionálna stránka filmu poriadne nefunguje, pretože je vyvolaná umelo za účelom vedenia revolúcie pomocou propagandy. To môže platiť na postavy diegetického sveta, nie na diváka. Väčšinu filmu vidíme iba, ako sa obe strany snažia predbehnúť v manipulácii ľudu...je to v podstate taký návod na správny marketing a propagandu. Keď k tomu pridáme hlúpe dialógy a zbytočné scény (záchrana mačky, to vážne?) nezostáva mi nič iné ako hodnotiť 4/10. Keďže však verím, že druhá časť bude o dosť lepšia, Lawrence bol do rozdelenia prinútený a nemal moc z čoho čarovať, niektoré scény boli fajn + potešil humor, zvyšujem to na veľmi slabých 5/10. Nepokašli dvojku, Vražedná pomsta bola skvelá! ()

MiGi87

Kdyby udělali místo dvou dvouhodinových filmů jeden tříhodinový, do kterého by vrazili celou třetí knížku, ocenil bych to víc, ale byl jsem spokojen. Třetí knížka je jasně nejslabší pro (IMHO) nepovedený popis prostředí, ve kterém se děj odehrává (Districty 13, 2, různá bojiště). Doufal jsem, že toto film zvládne a zvládl! Jsem hodně spokojen. ()

Mr.Dogman

Když si přejete, aby finále první části jakéhokoliv filmu vygradovalo a bylo plné akce, je nejspíše něco špatně. Obyčejně totiž chcete vidět klidnější přetržení, protže kdo má čekat dalších několik měsíců napnutý. Jenže tady je všechno jinak. Celý film je jen vata, nic se neděje a proto jsem byl vděčný i za ten nejmenší střípek akce na konci. V Potterovi to rozdělení fungovalo, tady vůbec. A to byl předchozí díl takový formát. ()

kklepkaa

Jsem rozpolcená. Hunger Games nejsou špatné, bohužel jim uškodil sám chamtivý Hollywood tím, že poslední film rozdělil na dvě části. Všechno je vlastně super, jen než si člověk uvědomí, že se nic moc nestalo a to je na dvouhodinový film celkem smutné. Každopádně Lawrence parádně vystihl tu tíživou atmosféru i rozpolcenost hlavní hrdinky... sakra ty tři hvězdy mě mrzí, bylo by to i na víc, kdyby se tam něco stalo. ()

Kalidor_

Sice se dá na Jennifer Lawrence dobře koukat, ale i když si málem oči vyplakala tak s touto nudnou půlkou třetího dílu moc nezmohla. 20% (no možná 10) akce, zbytek blablabla ........... drozd........ blablabla........... Peeta........... blablabla........ revoluce.......... blablabla.......... Peeta............ bla.... konec. No a ani si z toho luku moc nezastřílela holka :-/ ()

vyfuk

Já i nevím co říct. Film byl spíše nudnější odvar Game of Thrones. Člověk čeká válku a spíš jde o spletitost intrik, triků a šíglů. Film má svou pointu, ale vy tak nějak čekáte, co se stane a nic... nic a nic. Dá se říct, že mě bohužel film v několika ohledech zklamal... ale lhal bych, kdybych neřekl, že jsem poslední půlhodinu filmu neprožíval až mě srdce vyletělo z hrudi. ()

Evandulik

Musím sa priznať, že pre Hunger Games mám istú slabosť (pritom som nikdy nečítala knižnú predlohu). Tá ma prinútila kúpiť si lístok do kina. Pre mňa o kúsok slabšie ako jednotka a dvojka, aj keď vidím o čo tvorcom ide. Katniss si ma získala aj po tretí raz. Na plnú nálož chýba možno trochu viac akcie. Plus musím vyzdvihnúť vynikajúci soundtrack. Peňaženka sa mi určite otvorí aj na 2.časť. ()

Bad Guy

Toť otázka, zda tento film posuzovat podle knižní předlohy nebo jen čistě po filmové stránce. Váhal jsem delší čas. Po prvním shlédnutí jsem byl poměrně zklamaný, avšak drželi se knižní předlohy, za což jsem je chválil, ale působilo to na mě značně nevyužitě a moc uměle. Při dalším shlédnutí mě to už vůbec nebavilo a přidalo mi to ještě více vyumělkované než předtím. Po dobré dvojce přišlo opravdové zklamání. U mě snímek dosahuje na 60-70%. Více opravdu NE. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)