Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

V.Silver

Podle komentářů jsem čekal něco příšerného a ono ejhle - nebolo to zlé! Jo, nedočkáte se ničeho extra převratného, ale je to docela dobře napsané a díky výbornému výkonu Jennifer máme před sebou opravdu vypruzelou a polotupě naivní hlavní hrdinku, čili přesně tak, jak to autorka románů zřejmě zamýšlela :) 60% ()

JoseBenes

Ta stavba filmu je strašně jednoduchá, přesto pořád vede před svými divergentními klony. A už nedělte filmy napůl pls, vždycky z toho vyleze podprůměr. ()

Autogram

Stále neviem, či mám film a celú sériu brať ako obyčajnú blbosť alebo ako sofistikovanú blbosť s rádoby veľkým odkazom. Nechcem sa zamotať v myšlienkach, čo všetko má symbolizovať dnešný svet s mocnosťami ovládajúcimi svet a s celými štátmi otrokov, teda filmovými krajmi. Drozdajkovský svet a jej podivná osobnosť sa mi nepáči a zdá sa mi, že aj dvoma hviezdami nadhodnocujem. Vizuálne efekty prichádzajú veľmi sporadicky a aj tie sú zabité nezmyslami ako zostrelenie dvoch stíhačiek jedným šípom vystrelenym z luku. Rozdeľovanie posledných dielov sérií mi ide pekne na nervy, vznikajú tak štvorhodinové uspávadlá, ale v tv ten záver snáď zvládnem. ()

svobik

Nejen zbytečný, ale hlavně směšný film. Mám rád Jennifer Lawrence, ovšem tuhle hrůzu neuhraje ani oscarová laureátka. Nevím, jestli kniha nabídla lepší prokreslení postav, nicméně v tomhle případě je chování hlavní hrdinky vyloženě k smíchu. Prvním dvěma filmům se totiž absolutně nepodařilo vykreslit její vztah k Hutchersonově postavě, tudíž si člověk pouze klepe na čelo. Akci jsem téměř nenašel, na děj by vystačilo 20 minut. P. S. Nechápu dívky, které jsou schopny považovat Katniss za silný ženský charakter, ke kterému vzhlíží. Ta holka je kráva, nic víc. ()

Kosmik 1

Na tento díl už jsem se podívat nechtěl, ale přítelkyně chtěla jít do kina na druhou část, tož jsem musel chtě nechtě (aby mi náhodou něco neušlo) shlédnout i část první. :-) Čekal jsem, že film půjde s kvalitou dolů a také že ano, navíc ten nápad rozdělit poslední díl na dvě části (kvůli většímu vývaru) mě nijak nenadchl. Zbytečně roztahané na můj vkus. Míra napětí poklesla a to, co se mi na Hunger Games nejvíce líbí, tu bylo potlačeno. Vzhledem k tomu, že druhá část ode mě dostane ještě méně, tak hodnotím celkem pozitivně. :D Jinak by to bylo ještě o hvězdu horší. 55% ()

blackJag

Byl jsem připraven tuto sérii nenávidět - nějak se nezadařilo :-) Určitě mě nepotěšilo závěrečné natahování šponek až na samou mez únosnosti (rozdělení do dvou dílů nebylo třeba, ve filmech zůstalo vaty, že by z toho rok profitovala bavlníková plantáž), hrozně mě iritoval Hurikán (proč že se ten borec tak kokotsky jmenuje?), na druhou stranu musím přiznat určitou atraktivitu tématu a dospělému hereckému ansámblu (Donald hraje Sněha s neuvěřitelnou chutí). Ani ten závěr není úplně bez překvapení (podvratnost některých motivů byla velmi zábavná). 65% ()

dragon94

Když jsem se v zajímavostech dozvěděl, že závěrečný díl téhle ságy měl být původně rozdělen na 5 filmů, tak se mi protočily panenky. V tomhle díle se nestane vůbec, ale vůbec nic. Celé to působí jako pilotní epizoda seriálu, na které se hodně hodně šetřilo. Vážně za celý film můžeme vidět jeden pád komínu a jednu fajn scénu s přehradou, ale ta netrvá více jak minutu a půl. Zbytek filmu je pak už jen šeď ve více odstínech než si dovedou představit fanoušci Fifty Shades of Grey. Nebýt jedné asi 40ti vteřinové scény s řekou a lovem tak se z té debilní základny prostě nevyhrabem. Celé to nakonec zachraňuje stejně jako minulý díl Woody Harrelson. Škoda jen, že je ho tu tak málo.1* 20% ()

drackula

Podstata príbehu sa úplne mení a z "Hry hladošov" sa presúvame do odboja proti totalite. Oceňujem najmä demonštráciu toho, ako funguje propaganda a cenzúra. Príbeh dosť pritvrdil a aj keď je tento diel iba rozsiahlou prípravou na finále, nenudil som sa. A záverečný "ťah" prezidenta milo prekvapil. 70% HBO Max ()

Alisa

Silné, emocionální, působivé..Já jsem ocenila méně akce a více toho dramatu. A ta píseň je neuvěřitelně chytlavá! Za mě zatím nejlepší Hunger Games. P. S. Nejvíce mě potěšila přítomnost Natalie Dormer, avšak na ten vzhled jsem si zvykla až na konci filmu. :-D ()

Luksa

Lawrence byl dobrá volba pro tuto sérii, herci jsou snaživí a film nabízí i několik silnějších momentů. V rámci svého žánru pořád špička, ale tomuto dílu podráží nohy dvě věci - slabý děj plný hluchých míst, kdy se člověk prostě a jednoduše nudí a prokletí současných sérií - rozpulování závěrečných dílů, kdy je ten první vlastně jen taková natahovaná předehra bez pořádné gradace. Snad se tato móda brzo přežene. Škoda, protože natočeno je to hodně slušně. ()

jefff

Hunger Games ve svém třetím díle zachraňuje hlavně práce režiséra, který odvedl nadstandardní práci a i z mála dokázal udělat napínavý a kvalitní film. Příběh bohužel doplácí na to, že nemá konec ani začátek a de facto se děj moc neposouvá kupředu. Hrám by určitě prospělo, kdyby se páni producenti chvilku nenechali vést svou chutí na zelené dolary a vytvořili místo dvou závěrečných dílu jen jeden. ()

DeathTheKid

Tak si to zrekapitulujme. Čumím dvě celé hodiny na to, jak někdo na obrazovce brečí, někdo někým manipuluje, posléze sledujeme ryze tvůrčí režijní záblesk (sarkasmus), vše je prokládáno záběry na trosky, jak architektonické, tak lidské (v hlavní roli Píča, ehm Peeta), sem tam si zazpíváme, proneseme sračky, které si nikdo nebude pamatovat a jediné co mě na tom trápí je, zda-li mám v komentáři správně interpunkci. Upřímně ani nevím, čím si film zasluhuje jednu hvězdu (od kohokoli každého), protože to byla čirá tragédie nutící mě plakat. ()

fiLLthe3DD

Tak jsem si dal opáčko - a bavilo mne to o chlup víc než napoprvé... Byť je snímek v podstatě jen „nudnou konverzačkou," ocenil jsem náznaky hlubšího děje a pokus o natočení regulérního „válečného dramatu." Největším protivníkem tvůrců je v tomto případě poněkud jednodušší scénář a teenagerská cílovka - přeci jen, absence krve dělá své a výrazně tak kontrastuje s celkovým pojetím filmu, v němž vysoká úmrtnost a skličující atmosféra hrají prim a jsou zvládnuty na výbornou... Co dál? Snímek se povětšinou topí v nudných pasážích, nicméně tam, kde je potřeba, dovede vyvolat i emoce (píseň "The Hanging Tree" jako variace na "Ktož jsú boží bojovníci," proč né?) či pocit zhnusení (bombardování nemocnice) nad nedokonalým systémem... Jennifer Lawrence jinak nehraje, ona JE skutečnou tváří revoluce a nanejvýš uvěřitelnou a skvěle prokreslenou hlavní hrdinkou - nicméně ani zbytek obsazení nezůstává pozadu (Elizabeth Banks si opět krade všechny scény pro sebe, stejně tak i Harrelson a jeho „vyléčený" alkoholik či drsná reportérka v podání Natalie "Boleyn" Dormer)... Vizuální stránka působivá a stejně tak i soundtrack... Kdyby byl snímek o pár minut kratší, šel bych s hodnocením i výš - bohužel, těch nudných pasáží je tam opravdu hodně (paradoxně je to ale stále snesitelnější než part druhý, který mi přišel tak nějak zmrvený). ()

Trapper33

Špatně.. Je to nudné, nezáživné a ve chvíli kdy má film zapůsobit na diváka se mu to vůbec nedaří. Bylo mi řečeno, že většinu skvělých částí si nechávají na poslední díl, tak jsem zvědav. Katniss a její proslovy (zvlášť ten opravdu procítěný) jsou hrozné a tak jednou z mála světlých chvilek zůstavá píseň "The Hanging Tree". ()

Fox85

Tak jsem si řekl, že bych konečně mohl dokoukat poslední část (respektive 2 části) této série. Po slušnějším druhém díle ale přišla první část třetího, hodně utahaného a nemastného dílu, a mám docela obavy o ten úplný závěr v druhé části. No uvidíme ()

Lenka_J

Třetí kniha je jiná než dvě předchozí, kdo jde tedy do kina s tím, že uvidí něco podobného jako v prvních dvou dílech, tak hádám, že může být zklamaný. Z mého pohledu se první část třetího dílu podařila převést na plátno nejlépe ze všech tří a to i z pohledu toho, že to nebyl tak jednoduchý úkol. Žádná aréna, méně akce, více psychologie postav, dramatičtější tón. Pro někoho může být rozdělení na dvě části kalkul, pro mě po shlédnutí je to rozhodně skvělé rozhodnutí. Neměla jsem pocit, že by šlo jen o nastavovanou vatu, právě naopak, myslím, že Hunger Games slušela tahle trošku hlubší sonda do podstaty povstání, jak jeden hlas, ke kterému lidé vzhlížejí, může všechno změnit. A jak všechny události změnily nejen Katniss, ale i další postavy. Francisi Lawrencovi se podařilo namíchat filmový koktejl, který jako by byl šitý na míru pro mě, dramatické momenty střídající se s akčnějšími, ale v rozumné míře, vizuálně velice působivé a se skvělými rozhodnutími, ať už šlo o obsazení nových postav, kdy jak Julianne Moore tak třeba Natalie Dormer jsou obě skvělé, tak při výběru scén, které zahrne a to včetně jedné hudební vložky, při které jsem měla husí kůži. Sečteno podtrženo, myslím, že jde o skvělou pozvánku na závěrečnou část a troufám si říct, že pro ty kteří četli knížku a ví, co mohou čekat, to nemůže být ani nijak velké zklamání, protože upřímně ani nedovedu říct, co by se dalo natočit lépe. ()

Šakalík

Ne že by třetí Hladové hry byly nějak výrazně horší než předchozí díl, ale přesto za svým povedeným předchůdcem trochu zaostávají. Důvod je zcela prostý. Nápad rozdělit třetí knihu na dva filmy je sice komerčně vděčný, avšak z hlediska divácké atraktivity je dost nešťastný. Rychlé tempo prvních dvou filmů je najednou rozplizlé a v zásadě se tam nic neděje. Jennifer Lawrence je jako obvykle půvabná a uvěřitelná, bohužel její role se smrkla na neustálé pofňukávání a cestování po válečných rozvalinách. Atmosféru totalitního útlaku a odporu vůči němu se filmu daří navodit obstojně, stejně jako mediální manipulaci, nejmocnější zbraň každého režimu. Tragický osud Peeta je právě tím nejsilnějším příběhem, který film nabídne. To je ale samo o sobě prostě málo. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)