Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Jespi

Hunger games mě nijak moc nezasáhly a nějaká ta mánie jde naprosto mimo mě. Na druhou stranu jsem dokázal jedničku a dvojku ocenit jako docela slušné filmy. Trojka je ovšem propadák se vším všudy. Dvě hodiny sledovat třesoucí se, fňukající Jennifer, dvě hodiny sledovat sutiny a beznaděj ? Nuuuuda, omrzelo mě to po půl hodině. Posun v ději 00 nic a přijde mi to jen jako tiskárna na prachy (Hobbit). Kdyby z tohoto dílu vystříhali půl hodinu nejlepších scén a dějových posunů a vložili do druhého dílu, a tento úplně vyškrtli, udělali by lépe. 30% ()

Randyz

Pro mě velice slabý a nudný díl bez nějakého většího děje. Slouží spíše jako takový úvod k 2. části. Pořád se jen chodí a mluví. Tvůrci asi udělali chybu, že 3. díl rozdělili na dvě části. Měl jsem co dělat, abych v kině neusnul. Škoda. ()

tterez

Srovnání s knihou mě v tomto případě nijak nevadilo. Píseň k tomu udělali pěknou a prezidentka v podání Julianne Moore se mi taky líbila. Překvapilo mě ale, že to rozdělili na dva díly. Je to rozvláčné a zbytečně zdlouhavé. Navíc, kdo má čekat na poslední díl. To je k vzteku! ()

Hadriel

Hunger Games po vzoru Hobita natahujou prázdnotu co to jde. Stopáž přes dvě hodiny vyplněná absolutně ničím. Knížku jsem nečetl, takže těžko říct jestli je to taky taková plochá slátanina, ale po zkouknutí třetího filmu ani nějak nemám náladu se do čtení pouštět. Špatná kamera, jak pohybem a statikou scény tak finálním gradingem. Je tady pokus o nějakou syrovost, spíš to ale působí jako kdyby člověk zodpovědný za grading nepřišel do práce a film vydali tak jak v C Logu vypadnul z Arriny. Zástup kvalitních herců nemá díky roztáhlému nic neříkajícímu scénáři co předvést. Každá scéna je přímočará a předvídatelná. Nuda. Možná to druhý díl třetí části zachrání, ale po zkušenostech s Hobitem o tom pochybuji. Jennifer Lawrence se mi líbila ve Špinavém triku, ale po zhlédnutí "trojky" Hunger Games jsem dospěl k názoru, že bych udělal líp kdybych čas strávený u filmu raději mnohem příjemněji strávil u jejích leaknutých fotek... ()

Danken

5,5/10 Snad to byl jen takový prolog k velkému finále, které změní současné diktátorské poměry v zemi Panem. Celkově vzato se tu skoro nic přelomového nestalo, nějaká ta propaganda, trochu bumbác, spousta záběrů na oplácanou slečnu Lórencovou, jejíž nahé kypré tělo viděl snad celý internet atd., určitě by se to dalo zkrátit na příjemnou půlhodinku a udělat ze dvou zbytečných dílů jeden opravdu našlapaný epos, ale tak to prostě momentálně ve společnosti nefunguje. Tvůrci by si samozřejmě nemohli nechat ujít možnost vybrat kapsy těm nebohým ovcím, ony přece do kina přijdou! ()

peetriss

Do třetice se žádné hry nekonají, naštěstí! Tentokrát se koná odboj proti despotické totalitě za použití propagandistických mediálních technik i tradičních ozbrojených útoků na životně důležitou infrastrukturu. Stejně jako ve druhém díle však jsou technická i režijní kvalita, či zvučnost hereckého obsazení, o několik úrovní výše, než hodnota děje. Opakuje se tak situace, že se divákovi dostává na pohled celkem líbivé podívané, kterou však deklasuje dějová vata, roztažená do dlouhých dvou hodin. Katniss se stává nejubrečejnější hrdinkou povstávající proti útlaku slabších, občas je zneužíváno přílišného sentimentu, přesto se tento film dá bez újmy zhlédnout. Za co však děkuji, je objev Novozélanďanky Lorde – její song v závěrečných titulcích je mou krevní skupinou. ()

vander19

Nooo, konečne z toho nebola taká priblblá zlátanina ako predchádzajúce dva diely. Konečne to malo trošku hlbšiu myšlienku. Aj keď mi bolo ľúto, že nám Jenny pred uvedením nehodila na net ďalšie svoje súkromné foto. Dokonca nás vezmú do 13. kraja, WááááUUU. Na ten som čakal pol života. Síce ten úbohí poslední kraj vypadá ako kópia z dvoječky Matrixu, tvorcovia si uvedomili, že ich základný divák trošku zostarol a chce viac akcie a menej dementných kostýmov a trápnych futurologických stavieb. Z úvodu sa na nás rúti ako torpédo jeden politický prejav za druhým. Som chvíľami premýšľal, že či sa nejedná o prejav z NR SR na STV2 v nedeľu poobede. Ešteže tento film mal Woodyho Harrelssona, ktorý síce sa na obrazovke (plátne) objaví len pár krát – totiž oni ho donútili byť, aby bol triezvy a tak si chudák vyskúšal aj prohibíciu, ale je jasným oživením. Keď sa konečne ľudia spoja proti jednému nepriateľovi Capitolu (trošku mi to pripomína ako keby vezmeme svoje doma vyrobené luky a zaútočíme na Obamov dom vo DC), tak zaznie pieseň Jenny Hanging tree a tá ma dostala. Pri jednej scéne pri priehrade som mal pocit ako keby sa dívam na bitku o Stalingrad. Do toho motivačná hudba. Toto im vyšlo, možno si táto časť zaslúži aj 4*, ale punishment is punishment a za predchádzajúce dve stupidity som im to vrátil. ()

Strandmon

Tahle série už prožila všechno. Opravdu bych nečekal, že to bude příjemné překvapení vzhledem k tomu, jak vypadala jednička, jsem rád, že byl odebrán žánr akční, protože akčních prvků je opravdu pramálo, přesto si dovolím říct, že nekteré části filmů jsou opravdu nezáživné, ovšem kdyby to skutečně měl být akční žánr tak bych byl zřejmě dost zklamaný. Jsem dokonce rád, že nejsou ve filmu hry, protože třeba v jedničce byly naprosto spackané a nepovedené a filmu shodily nejmín dvě hvězdy. Abych to uzavřel tak můžu říci, že se teším na druhou část a jsem zvědav jak vše dopadne. Film má skvělé herce, chvilkové napětí, efekty a dobrý propracovaný děj. ()

lucijelucije

Hunger Games mě baví, ale tahle síla vzdoru byla slabá. I když J. Lawrence se mi v této roli líbí, nezachránila fakt, že 125 minut nudy je víc, než člověk dokáže snést. Předchozí hry byly významně lepší, ač se třeba v hodnocení zase až tak neliší. ()

Prochy38

No, tahle série už jde pomalu mimo mně, ale samože to dokoukám. Jen už za to prostě nezaplatím. J. Lawrence se mi líbí a tahle role jí sedí. Jenže příběhově už je to už pro mě natolik slabé, že fakt nadšením nehýřím. Nevím, proč mě to nechytlo, když vím, že hromadu lidí kolem mě ano. Tento díl hodnotím sice stejným počtem * jako předchozí, ale byl trochu lepší. Konečně trochu akce a něco se děje. Velké plus tohoto dílu je minimum prostoru pro J. Hutchersona. Jsem zvědavý, jak to ukončí, to jo, ale prostě mě to tolik nebere.... ()

jasiska

Mockinjay 1 vyznieva akoby sme naberali dych pred vyvrcholením v dvojke. Film sám o sebe je tiež prudko pozerateľný, ale hoci má všetko, čo by mal mať, t.j. dôraz na postavy, bojové scény aj horlivé prejavy, najviac ma v ňom uchvátilo očakávanie dvojky. ()

Mitin

Velesračka. A dementní Katniss doprovázená ostatníma hl. postavama po lobotomii, je jenom vrcholek tohohle ukrutně špatnýho, přiblblýho filmu.. To se mi často nestává, že by se mi na filmu nelíbilo snad nic.. Předchozí dva díly byly oproti tomuhle dílu výherci Oskarů. Dam ale přeci jenom 1*, odpad! se tempem, jakým se film ubírá, bude hodit na druhou část.. ()

jabba

Zbytečně natahovaná propagace jednoho drozda, co už to má doufám za pár. Ale vlastně pak přijde jiná série o emancipované hlavní hrdince, která v technologicky vyspělé budoucnosti vyfasuje pouze dementní luk a zařve si Viva la resistance. ()

Hanes88

Zase se budu asi opakovat. Prostě si myslím, že to je ten hlavní důvod, co téhle sérii škodí. Jedná se o to, že děj by byl celkem dobrý, kdyby polovina filmu nebyla upřímně nudná a druhá vždycky svižná. Kdyby to zkrátili na hoďku dvacet, tak si myslím, že by to bylo mnohem lepší než dvě hodiny, kde se plno lidí u toho celkem nudí. 55%. ()

Patrik256

Rozpočet_ 125 milionov dolarov // Tržby_ 755.3 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 22 119 607 Kč // Diváci v ČR_ 176 415 // Tržby v USA*_ 337.1 miliona dolarov ()

Rozjimatel

2,5  Najväčším problémom tohto filmu je slabý scenár. Po výbornej dvojke tu už jednoducho nebolo o čom. Je preč zaujímavý a napínavý dej dvojky, je preč aj jej vizuálna fantázia. Veľkú časť filmu tvoria nezaujímavé reči a zábery na ruiny. O to viac ma prekvapuje, že sa tvorcovia rozhodli túto tretiu časť rozdeliť na dva filmy a niekoľko ráz prevarený čaj prevariť ešte viac. Škoda, fandil som tomuto filmu kvôli režisérovi, hlavnej predstaviteľke i kvôli skladateľovi, ale nebolo tu veľa výborných momentov (ako napr. pieseň Hanging tree, ktorú Jennifer zaspievala naozaj slušne). ()

Lovely.Bones

Druhý díl byl lepší než první. O několik řádů. Můžete to čekat i u třetího dílu? Někomu to možná přijde nudné, protože tam není už ani aréna, ani Hunger Games. Doporučuji si ale buď, přečíst knížky, nebo si před kinem pustit dvojku, protože můžete být v průběhu filmu zmateni množstvím postav, které si čtenáři samozřejmě pamatují, protože jsou v knize dokonale charakterizované. A tady není rozdíl! Francis udělal z režisérské stránky naprostý masterpiece. Nikdo by nedokázal zahrát Katniss lépe, nežli Jennifer.(SPOILER) Josh hraje na konci toho magora naprosto dokonale (KONEC SPOILERU). Všechny ostatní postavy (včetně R.I.P Philip Seymour Hoffman) hrají skvěle. Ale pozor Katniss, jede Bilbo! ()

Mikeel

Hodnocení si musím nechat projít hlavou, protože přiznávám, že jsem ze Síly vzdoru hodně rozpačitý. Naivně jsem si myslel, že první část skončí o trochu později, že trochu víc vygraduje a pak najednou skončí v tom nejzajímavějším. Jelikož jsem trilogii četl, zklamání je o to větší, že film byl utnut teprve uprostřed gradace, než měl vůbec sebemenší šanci někam se posunout. Za ty dvě hodiny totiž nedojde k absolutně žádné akci, pokud se nepočítá zhruba dvacetiminutová přestřelka a bombardování s finálním epickým výrokem o tom, že kdekdo bude hořet. Jinak je tu hodně mluvení, hodně pláče, hodně křiku a krásně to stagnuje a stagnuje... Nebudu lhát, knížka byla trochu patetická, ale byla fakt zábavná. Film byl taky zábavný, taky dost patetický, ale rozdělení na dvě části mu hodně ublížilo. Toho materiálu tu nebylo tolik, jako třeba u finále Pottera. Sílu vzdoru měli osekat o scény, bez kterých by se film obešel a natáhnout ho na tři hodiny a do nich nacpat úplně všechno a ukončit to. ()

Jaro_slav

Viděno v Tallinnu, s estonskými a pod tím ruskými titulky, což rozptylovalo: kdykoliv jsem z angličtiny něco nepochytil, měl jsem snahu najít v titulkách, ale tam bylo samý UJKALA HUJKALA ŠÁLALAI a pod tím něco ve smyslu УЙКАЛА ХУЙКАЛА ШАЛАЛА. Reprodrozd část první má problém a tím je knížka. Kdo ji četl, film mu bude dávat smysl. Kdo nečetl, zákonitě musí film považovat za slátaninu. (Já četl.) Jenniffer Lawrence mě poprvé maličko nudila, páč zjevně nadoživotí bude hrát holky/ženský, co jsou nějak v prdeli. A to jí jde přesvědčivě. Philip Seymour bohužel natočil málo scén, než se vykašlal na život, Haymitche je tam taky pomálu, takže je film nedokořeněný a zůstává jen Jůlinka, o který díky knize vím, že kořením se bude muset stát ona, aby to pro mě nebylo nakonec bez chuti. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)