Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

Suzie05

Hmmm... Nemůžu si pomoct, ale Barbie a její problémy jsou spíš taková bonusová dějová linie a jinak se všechno točí kolem Kena a jeho pochroumaného ega. Očekávala jsem vlastně úplně jiný film než jsem dostala, ale i tak jsem si to užila, je mi jen lito, že pobyt v našem světě byl na můj vkus až moc krátký... ()

Skrk

Čekal jsem víc. Začátek boží. Respektive do odchodu do reálného světa, kde se vše vybudované hroutí a film spadává do škatulky “home film, který jde hned na DVD”. Sem tam nějaká popkulturní narážka, kterých mohlo být víc, stejně jako Ryana Goslinga. Feminismus na každém rohu. Průměr průměrů. ()

corpsy

Myšlienky na to, ako by sa námetu zmocnili iný tvorcovia, v iných dekádach, v inom spoločenskom hľadení, ma prenasledovala celým filmom. Tu vidím šovinistický, feministický, kapitalistický atď náhľad na danú tému. A ono to akosi spolu do seba zázračne zapasovalo. A to určite vďaka dvojici Gerwig - Baumbach, netradičných filmárov, ktorý dielo splodili v obraz svoj. A samozrejme nezabúdam ani na Barbie ( Margot ) a Kena ( Ryan ). ()

Hem.m

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že Barbie film bude daleko političtější než film o vývoji a použití atomové bomby (Oppenheimer), tak bych se mu vysmál. Ale teď jsme tu.. Od filmu jsem čekal opravdu málo a dostal jsem víc, než jsem byl schopný pobrat. Místy trapný, místy vtipný, místy politický, místy kritický a dokonce místy i urážející. (Uráží a kritizuje dokonce i samotnou společnost která stojí za Barbie) Toto jsou spojení co by málo kdo čekal od filmu převážně pro děti, ale Barbie se nebojí. A toho si prostě nejde necenit. I'm Kenough! (Kino) ()

ledzepfan

Ideologicky (když se prostě člověk do důsledků zamyslí nad tím co a jak ten film říká) je to střela tak moc mimo terč, že to ve výsledku "problém" spíše prohlubuje než aby to působilo nějak smířlivě. Je fakt, že MR je v tom zase okouzlující, má to několik fajn nápadů a působí to celé vzdušně/lehce (tak, že se v tom i ta chybná ideologie jaksi pocitově ztratí). Za mě je to ale docela ztráta času. ()

nirvana91

Tento film nie je pre deti, ako si mnohí podľa názvu môžu domyslieť. Naopak, dospelým môže film dať viac, ako sa na prvý pohľad z toho ružového pozlátka zdá. Obsahovo je dejová linka skôr cielená na ženy - všetky ženy, bez ohľadu na akékoľvek aspekty. Je to taká feel good jazda, až dokým aj Barbie nepreplieska realita, ktorá odráža nástrahy dnešnej doby - niekedy až moc zveličene, ale to bola myslím pointa. Hudobné pasáže boli top (milujem spievajúceho Goslinga), humor trefný, Margot dokonalá. Grete to vyšlo a ja jej ďakujem, lebo sa hneď cítim lepšie na duši. ()

maddy

Grete Gerwig ako režisérke a Margot Robbie ako producentke sa musí nechať, že z Barbie dokázali vysekať podobne satiristickú komédiu a presvedčiť Mattel, aby ich najznámejšiu značku poňali o niečo odvážnejšie, než prvoplánovým hollywoodskym spôsobom. Keď som si totiž pred rokom predstavil hollywoodsky letný veľkofilm o Barbie, nikdy by mi nenapadlo, že sa na niečo podobné môžem aj tešiť. Vo výsledku však tá Barbie nie je tak žhavá, ani námetovo odvážna ako sa prezentuje. Herecky síce bravúrne obsadené, produkčne štýlovo podchytené, no myšlienkovo len niekde na pol ceste. Predstavenie Barbie sveta a následne prvotné skúmanie skutočného sveta v prvej hodine je síce myšlienkovo výživné, dostatočne originálne a poskytne prísľub inteligentnej satiry odrážajúcej všemožné súčasne spoločenské problémy, feminizmom počínajúc a patriarchálnou spoločnosťou končiac. No Barbie si nakoniec všetky zaujímavé nápady vystrieľa pred prvou polovocou a následne sa už pomerne nezaujímavo dopracuje ku klišoidnému záveru a obohranej, neobjavnej myšlienke. Nakoniec tak pôsobí ako dvojminútový vtip, ktorý však niekto natiahol na dve hodiny a nemá ich veľmi čím vyplniť, iba tým, že sa daný vtip bude neustále opakovať. A Barbie sa v druhej polovici opakuje tak nezdravo často, aby to pochopil aj ten najpomalejší divák až to je útrapné sledovať. Nakoniec tak dopláca na to, že sa chce zapáčiť masám, než by bola akoukoľvek reálne odvážnou, inteligentnou komédiou. Tou sa tvári iba na povrchu, ale namiesto akejkoľvek reálnej satiry dostávame skôr uletenejšiu komédiu ako z osemdesiatich rokov akurát aktulizovanú o témy z roku dvetisícdvadsaťtri. Jednotlivé vtípky sú veľmi fajn (napríklad úvod z 2001: A Space Odyssey), ale ako celok pomerne klišé. Úprimne, prvú polovicu som bol nadšený, tú druhú sa už bohužiaľ iba prenudil do konca. Not great, not terrible. CEKOVO: 6/10 ()

agentmiky

Tak takový bizarní mišmaš všech různorodých žánrů v jednom jsem nečekal, ale věřte mi, výsledek stojí za to vidět! To bezpochyby! Manželský pár Gerwig & Baumbach totiž natočil něco, co dlouho budu vymazávat ze svých mozkových závitů! Margot Robbie s Goslingem se svých rolí zhostili na jedničku, zejména na Ryanovi bylo vidět, jak moc si svou roli Kena užívá, ten tomu dal i to pomyslné srdíčko ♥  Kadence meta vtipů a gagů/minutu naprosto neskutečná, má bránice to často nedávala (a když už se zdálo, že se situace uklidnila, tak přišla na scénu taneční sekvence...úplný konec toto). A když k tomu přičtete ten cit pro detail (ty exteriéry jako by z oka vypadly práci Andersona), kdy každá scéna nabízí tolik věcí, kterých si člověk na první zhlédnutí nevšimne, tak máte zaděláno na úspěch. Já už se ani nedivím, že si to vyšlapalo cestičku k 1,5 miliardě dolarů. Tenhle projekt, hlavně ta veškerá práce za ním, si to fakt zaslouží. Jo a úvod to má naprosto dokonalý, lepší než originál ve Vesmírné odyseji. To každopádně :D Za mě dávám 8/10 ()

TomX2

Barbenheimer fenomén bol súčasťou môjho života už odkedy bol oznámený dátum premiéry oboch filmov, a tak dá rozum, že sme sa na ten deň s mojou drahou polovičkou takto oduševnene pripravovali. Avšak aj keď som sa na oba filmy tešil, v prípade Barbie to bolo skôr z dôvodu vtipu než aby som na ňu išiel kvôli veľkým očakávaniam (ako to bolo v prípade fenomenálneho Oppenheimera). Avšak moje nízke očakávania boli hneď v prvej minúte prekonané a bavil som sa po celý čas filmu. Nie síce tak, ako plný sál, ktorý sa každú chvíľu smial a nahlas tlieskal, ale tak, že som mal úsmev na tvári a všadeprítomné nadšenie, že sa pozerám nielen na fajnový film, ale film, ktorý je skutočne dobrý a v mnohom originálny. Samozrejme tomu môžem vytknúť, že to je o pár minút dlhšie, než by bolo nutné a že to ku koncu skĺza k prílišnej predvídateľnosti, stereotypu a sentimentálnosti, ale inak to má väčšinu času neskutočnú silu, sviežosť, originalitu a náboj, ktorý inak mnohým komédiám chýba. Asi to nebude film, ktorý bude písať históriu (unless?) a tobôž to nie je žiadna filmová ani scenáristická revolúcia. Avšak vynikajúca satirická chuťovka s obrovským množstvom skvelých nápadov a prvotriednych muzikálnych či hereckých čísiel áno. Nepridávam sa k hlasitému potlesku, avšak so spokojným úsmevom musím poznamenať, že som videl skutočne dobrý film. Naviac po takom tiesnivom zážitku, ktorý nám predniesol Nolan, môže byť tento počin príjemným odpočinkom, ktorý znovu privedie k životu a chytí nový dych. ()

kareen

Jako zábavná, trochu netradiční jednohubka na jedno odpoledne, proč ne? Je to barevné, hezky se na to kouká, Margot Robbie je sympatická (taky vám vzhledově připomíná Borhyovou?) a Gosling si krade scény pro sebe. Ale inovace, prestižní filmové ceny a všechen ten hype kolem toho? To si fakt nemyslím. ()

ArsenalEagle

Když byl na scéně perfektní Gosling v roli Kena, kradl si všechny jednotky mé pozornosti jen a jen pro sebe. A nemohlo za to pouze jeho naolejované a dokonale opálené ABS. Gosling totiž umí hrát, umí tančit a zpívat, a co je nejdůležitější, jeho postava byla nejlépe napsaná. Tím nechci hanit Margotku, těžko by se asi našla hezčí a kvalitnější herečka do té role. Problém je v tom, že Barbie má několik rovin. Občas vám přijde, že koukáte na změť né vždy vtipných a souvisejících skečů. Občas si nejste jistí, zda té feminizace není zas moc. A občas se skvěle bavíte, protože koukáte na originálně pojatý film, plný výborných vtipných nápadů, vynikajících popkulturních narážek, který i přes svůj obsah není trapný. Bohužel né vždycky máte ten poslední pocit, ale velkou část filmu ho tam alespoň trochu cítíte. Hračky od Mattela 5/5, lidé z reálného světa mě naopak dost nepřesvědčili a byli slabým článkem příběhu. Taky škoda samotného závěru, ten mi asi úplně nesedl. ()

MICHAEL73

Tenhle světový hit si právoplatně zaslouží patřit na seznam filmů, které bych doporučil naprosto každému mladému člověku vyrůstající v 21. století spolu se snímky jako Americká krása nebo Všechno všude najednou. Nejenže je hravý, nabitý kreativitou, vtipem, nesmírně autentickým a humorným Ryanem Goslingem v roli Kena, ale překypuje tolika dojemnými momenty, které řeší lidské problémy feminismu, patriarchátu a dalšími stereotypy, což jsou bohužel velmi častá a citlivá témata dnešní společnosti. Film ovšem nedává přímou odpověď na problematiku, ale spíše ukazuje cestu, a to je nesmírně vzácná vlastnost, kterou může nabídnout pro všechny, kteří se cítí v tomto zahlceném světě ztraceni. Barbie je tedy nesmírný unikát, který jsem si užil hned dvakrát v kině a nemám problém si jej pustit kdykoli s kýmkoli. Více kreativity na místě si nelze přát. ()

Praxis

Skutečně silný dojem zanechá až fakt konec, kdy se z Barbie stává Barbara. Tam je to pro všechny holky 5+ emočně hodně silný. Ty, které zrovna menstruují nebo čekají baby, ty budou na sto pro řvát jak želvy. Pro chlapy je to místy poněkud ujetá zábava, kterou ale táhne nahoru naprosto geniální Gosling, který jestli nedostane Oscara, tak už nevim kdo. Robbie je fajn, ale na Kena doopravdy nemá. Mnoho narážek na současný svět, spousta ujetých příhod, vtipný hudební doprovod a nakonec taneční číslo s Kenama. Jak řikám, nejsem žena, nemenstruuji ani nečekám baby, takže jsem se občas fakt od srdce zasmál, občas si zívnul, občas pozdvihl obočí na bizarností některých scén, ale ve výsledku jsem se docela bavil. 65% ()

Laxik

Herci skvělí, vizuál nápaditý, příběh v pořádku, ale jeho provedení teda nic moc. Nikdy bych nevěřil, že to nejhorší na filmu Grety Gerwig budou dialogy. Ta doslovnost, šablonovitost a tlačení na sílu v některých momentech vyloženě bolely. Možná za to může přílišná přehypovanost, ale pro mě i přes všechny ty věci, které jsem si na filmu zamiloval, velké zklamání. ()

Tereza_T

Šla jsem na Barbie v růžovým topu a zároveň mám plochý nohy a celulitidu... patřím teda mezi basic bitches, co nejsou schopný docenit cynickou message filmu nebo mezi obyčejný divný leč výjimečný holky? pls help, im lost, kde je moje místo v týhle společnosti??  Stereotypy jsou všude, všichni je máme ať už jen při blbým pohledu napříč kinosálem, kde sedí většina blond holek v růžových topech... no a? co to o nich vypovídá? No nic... kdyby byly na premiéře hobita a měly nalepený chlupy na chodidlech řekneš si, že jsou to basic bitches, protože se stylizovaly do postavy... ne, v tu chvíli by to byly super divný nerdo cool holky s chlupama na nohou. Barbie look je prostě stereotyp jak poleno ať chceme nebo nechceme a musím říct, že v Barbie filmu se nad to fakt dokázali povznést a zparodovat to víc, než jsem původně čekala a než lidi často sami dokážou. Kenův patriarchát byl golden a velice mě potěšilo zastoupení hobbyhorsingu. Ta palica mu dala důvod žít. Skvělý choreo, Ryan slayed. Vizuál barbielandu vymazlenej do posledního lízátka. CEOs a CFOs od Mattela mě bavili hodně. Na konci mě pak už ale štvalo opakování tý samý věci pokaždý jinak a konečnej proslov mamči z real world o postavení žen byl už too much. Pointu bychom všichni pochopili asi i bez toho. Jsem ráda za bárbínky a jejich dream svět, may their girls nights last forever.  3,5* ()

Pierre

♪I am Just Ken. Je to jedinečné a originální už jenom v té růžové vizuální náloži.  Barbie svět je skvěle udělanej. Když jsem jako první slyšel o Barbie filmu, myslel jsem si, že půjde jen o nějákou kravinu pro malé holčičky, která mě nemusí zajímat a vůbec jsem zprvu nechápal, proč to řeší a plánuje na to jít tolik lidí. Hype po premiéře a komentáře o myšlenkové hloubce mě ale definitivně dohnaly do kina, abych zjistil, o co jde. A ok, jako letní blbinka, na kterou si můžeš zajít s kamarády, proč ne?  Růžovou klidně vytáhnětě a běžte si to užít,  ale výsledek mě překvapivě tak nějak přesně neurazil, ale ani nenadchnul. Ze začátku to vážně vypadá na růžovou holčičí uvolněnou komediální letní jizdu v Barbie světe. Pak se zdá,  že z toho vyleze komediální konfrontace s reálným světem a la třeba Kouzelná romance (a tyto náměty jsem měl jako hlavně malý dost rád), pak přepneme ke kritice patriarchátu, pak zase kousek růžového blbnutí atd. Mohl bych chválit, že v tom všechno, ale vlastně mi to v té zbrklé formě nepřipadalo nic z toho pořádně. Vlastně mi to místy přišlo takový křečovitý.  Neříkám, že mě nepobavily Kenovy dvojí brýle. Neříkám, že mě nepobavilo Kenovo zpívaní. Neříkám, že mě nepobavilo Kenovo plakání. Neříkám, že je to pouhá feministická agitka, protože právě Kenův pohled zde taky hraje určitou roli. Nechci to tady ani nějak shazovat. Ale ve mě to prostě asi až tak výrazný pocitiy nevyvolalo. A ani mi to nepřišlo tak vtipný, jak se říká.  Aha, nojo, nebýt Grossinga, tak se fakt skoro nezasměju. Myslím, že jsem pochopil myšlenku (kritika výhradně černobilého holčičího pozitivního světa bez normálního uvažování vs.mužský šovinistický omezený svět - ani jeden není ten pravý a skutečný, což se pozná při vstupu do reality), která tam určitě je, a snad jsem tu nakládačku zvládl i jako kluk, ale přišlo mi to možná až moc doslovně a na sílu podané. Sxénny typu ,,všechno se zastaví a posloucháme ukřivděný monolog malé holčičky u oběda.´´  bych napodruhý už asi mohl mít problém zvládnout. Každopádně bez Kazmy, Oppenheimera, Duška a Barbie by bylo tohle léto nuda, to je jasný.  Fajn je ale i zapojení samotné filmy Mattel do děje. Ostatně, ty funkcionáři mě pobavili asi nejvíc. Hlavně najít kartičku! Mezi mými přáteli   je plno Židů. ()

O.Peta

Dobrá šaráda která, ač tomu moc nikdo dopředu nevěřil, celkem solidně funguje. Že bych ale viděl něco oslnivého, co by vybočilo z ranku letní srandy s nižší úrovní humoru, to se říct nedá. V pohodě, ale celkem mě udivují nadprůměrná (červená) čísla. Nečekal jsem takto hromadně smířlivé přijetí. 60% ()

nirvanafan

Samozřejmě oceňuji snahu z Barbie udělat něco víc než průměrnou letní americkou komedii. Bohužel je to ve výsledku průměrná letní americká komedie s nevyužitými ambicemi. Děj se dá shrnout v podstatě tak, že v Barbielandu vládne matriarchát. Poté, co se Ken, který se absolutně oprávněně cítí jako přehlížený vocas, podívá do reálného světa, zjistí, že mu vládnou muži a rozhodne se situaci u nich doma otočit ve svůj prospěch, což se mu povede. Místo toho, aby se ale obě pohlaví naučila spolupracovat, je pointou to, že Barbie znovunastolí vládu žen ve svém světě. Wtf.? Třetí hvězda je za písničky. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování