Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

misterz

Trocha možno nadhodnocujem, ale netrápi ma svedomie, pretože som už dávno nevidel nič tak zábavné. Navyše, aj keď je téma pomerne šteklivá, ani raz v žiadnej scéne sa nestalo, že by to padlo do nevkusu. To klobúk dole. Autorom sa podarilo namixovať skvelú zmes zábavy, situačnej komédie ale i vážnejšej drámy. Poukázali, že aj háklivé témy sa dajú riešiť s nadhľadom a humorom, aj keď sa nám to tak vtedy nemusí zdať. Zároveň seriál dokázal vniesť do pomerne ošumelého námetu zo života v stredoškolských laviciach niečo nové a svieže. Určite sa už teším na druhú sériu, ktorá by mala vyjsť niekedy počas r. 2020. ()

Colby Sawyer

Po druhé sérii mohu s klidem konstatovat, že Sex Education je nehorázná pecka. Nejedná se jen o hit první povedené série jako třeba 13 reasons, druhá série je stejně tak nebo možná ještě více kvalitní než ta první. Hlavní sílou tohoto seriálu jsou postavy, všechny jsou jedinečné, zajímavé a především výborně napsané. Každá si diváka získá nějak jinak ať už v kladném nebo záporném pojetí. Tahle banda teenagerů člověka prostě baví a člověk jim tak nějak fandí všem stejně. Zvraty i zápletky jsou zajímavé, ale jsou hlavně velmi skutečné. Nedějí se tu scénáristicky přehnané pasáže, vše je příjemně obyčejné a přesto výjimečné. Nedá se vyloženě říct, co se stane a divák prostě jen doufá v happy end. Teda já rozhodně doufal a budu doufat i u třetí série. ()

Remedy

Pozitivní je, že Sex Education dokáže s pozoruhodnou lehkostí rozvíjet i dramatické linky a přitom se obratně vyhýbat přílišně existenciálním či depresivním vodám. Je to zkrátka skvěle napsaný seriál s kupou zajímavých postav, které v divákovi vyvolají spíše pozitivní emoce. Celému vyprávění nechybí ani sympatický nadhled, přičemž hlavní narativ zůstává seriózní přesně do té míry, jak je třeba. Má to zkrátka ten nejlepší možný balanc dramatu a komedie. ()

Marius

Kým Otisovi a Meave beží poradňa, je to výborná zábava. Akonáhle sa ale začne BH90210 kombinatorika každý s každým začína to byť únavné a od nástupu Adolfy Hope Identity Killer je to schematicky čiernobiela story o utrpení LGBTI komunity. Takže v konečnom dôsledku priemerná občas osviežujúca variácia na teen seriály ale nič prevratné.  6/10 ()

applause

Jeden z opravdu dobrých seriálů na Netflixu. Cílovou skupinou jsou spíše puberťáci, ale hodí se i pro dospělé, pokud se chcete přijemně odreagovat a pobavit se. První série se mi líbila více, druhou jsem dokoukala, protože mě zajímalo jak dopadne a jsem zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a snadno si je oblíbíte. Doporučuji. ()

• Otisova matka poprvé zmíní své příjmení za svobodna. (griph)
  • Otis (Asa Butterfield) má na skříni vedle postele pověšenou kresbu Spider-Mana se znakem X. Je to odkaz na hercovo (Asa Butterfield) ucházení se o roli Spider-Mana. Roli ovšem nedostal a ta připadla herci Tomu Hollandovi. (MeanWhile)

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)