Sedemnásťročná Mia Hallová (Chloë Grace Moretzová) má všetko, o čom kedy snívala - úžasnú rodinu, milujúceho priateľa a práve ju prijali na prestížnu hudobnú školu. Stojí však pred vážnym životným rozhodnutím - bude nasledovať svoj sen o kariére violončelistky, alebo dá prednosť svojej láske a zostane s milovaným Adamom (Jamie Blackley)? V jedno zimné ráno sa však všetko zmení a Mia príde o milovaných rodičov aj brata. Zrazu vidí samú seba, ako leží na nemocničnej posteli napojená na prístroje a pred očami sa jej odvíja celý život. Vidí všetkých svojich blízkych a hlavne Adama, ako ju prosí, aby sa vrátila k nemu. Včera riešila svoju budúcnosť, dnes stojí pred jedinou osudovou otázkou: Zostanem? (TV JOJ)

angel74

Romantické drama se spoustou skvělé muziky, to bych musela být blázen, aby se mi něco takového nelíbilo. Snaha o ždímání emocí je sice dost patrná, ale pokud se u toho nenudím a příběh mě dokáže vtáhnout, tak ji mileráda odpustím. (75%) ()

chelseaman22

Pipka Josefa je od svého raného mládí zamilovaná do ČELA a imaginárního idola. Jakmile se dostane do penetračního věku, tak na zmíněné ČELO sbalí místního ROKERA, jež zpívá zejména o prostituci a smilstvu. Josefi rodiče svou dceru za tuto selekci vychválí do nebes a hurá provětrat zkrachovalého SAABA na namrzlou šotolinu. Erzeta krátká, důsledky fatální. Ještě, že Josefa přežila a mohla se s radostí množit. 15% ()

Steffa.

Chápu místní hodnocení, nicméně v jednom se musím filmu zastat. I když se to může zdát tuctové a můžete to vidět v mnohých filmech, vztah dvou mladých lidí je tu krásně vykreslen. Krásy i bolesti lásky. Snaha neomezovat druhého v jeho snech, ale současně s tím i bolest z toho, že nás opouští. Neustálým přemýšlením a plánováním je možné si zkazit i chvilky, jež tráví spolu a mohli by být šťastni, kdyby stále jen nepohlíželi do budoucnosti. Zdá se to však být těžké, možná až nemožné. Knížka je oproti tomu v mnohém strohá a až příliš jednoduchá. ()

viperDavid

Tak úplně nevím co si o tom mám myslet. Hrozně nevyvážené, chvílema nudné a chvílema poctivě vydřené. Skvělá muzika, slušné herecké výkony, ale Chloe se tam nějak ztrácela. Taková trošku panenka bez talentu, přitom umí hrát. Fakt nevím. ()

Johnny.ARN

Stále to tvrdím, že Chloe je super rozkošná. A to je aj jediný dôvod, prečo som to dopozeral. Tuctový romantický príbeh zo strednej, dve časové linky, postupné odhaľovanie zápletky a tragedia, čo tlačí na city. Nie, ďakujem. 2 z 5 ()

Pavlínka9

Trailer jsem viděla nespočetkrát - to ano!! A pustila jsem si ho znovu po shlédnutí filmu...Bohužel trailer se mi líbil více než samotný film...Ten mi přišel dost neuskupený a bylo to takové - ne jako celek...Chloe je pro mě hvězda - to ano - ale zbytek a i vlastně částečně ona mi přišla v tomto filmu jako "dřevěné prkno" a celé to bylo takové zcepenělé a strojené....Námět je skvělý - ale špatně zrealizovatelný...Nebylo to vlastně ani tak moc smutné, jako s čím jsem počítala...Prostě hodně špatné a nazvat to "romantickým" filmem je pro mě dost náročné...Ale myslím si, že to Chloe rozhodně nijak neublíží :) ()

Phietros

Krásně ukázaný pohled na chvíle života, kdy máme všechno a během chvíle nemusíme mít nic! Mia si prožila první zamilovanost, má skvělou podporu rodičů, vytoužené přijetí na hudební školu, ale při cestě s rodinou se jim stala nehoda. Ona jako jediná přežije, ale pouze jako zbloudilá duše, která přihlíží na onu tragédii a zjištuje že o všechny přichází a stává se sirotkem. Její tělo bojuje o život, zatímco ona nám vypráví svoje vzpomínky u kterých Vám rozhodně ukápne nejenom jedna slza! 80% ()

venison

Film "Zůstaň s mnou" je cukrkandlový nesmysl pro zamindrákované teenagerky, které si mermomocí musí poplakat nad tragickým osudem.. Kdyby možná tvůrci natočili úplně obyčejný film o holčině, která prožívá první lásku, která vyšumí, tak bude podívaná divácky mnohem přívětivější než tragédie o nehodách a umírání.. Uměle natahováno mnohdy úplně zbytečnými scénami.. Chloë Grace Moretz mdlá jako leklá ryba a její parťák na tom není lépe.. Nejlepší z celého příběhu byli její rodiče - Mireille Enos a Joshua Leonard - a celková atmosféra jejich domova a vztahu.. Kdyby byli v hlavní roli oni, věřím, že by to byla pecka.. ()

Sany33

NO čo zažil som celkom pekný emočný zážitok, nič väčšie ani menšie som od toho nečakal. Hneď na začiatku by som sa rád prihovoril k ľuďom, ktorý vyberali casting. Ako sa kurva Jamie Blackley môže hodiť do úlohy vychádzajúcej popovej hviezdy?? OMG! inak v celku fajn. S Chloe nám vyrástla krásavica, ktorá si vie už strihnúť celkom pekný romantikuš love bijáčik. To hranie sa s časovými pásmami akože bolo bude a je práve teraz bolo celkom fajn, nestratil som sa v tom a koniec ma samozrejme trocha dojal. Nie tak ako keď sa potápal Titanic ale bolo to celkom na úrovni ide v dnešnej dobre a jeden z mála nadpriemerných filmov z tohoto žánru a preto si u mňa odniesol aj nadpriemerné hodnotenie. 69% ()

VanTom

Nejvíce času zabírá příjemná nekonfliktní "teen" romantika, kterou bohužel dolů táhne celý ten mysteriózní, rádoby filosofický rámec: Po tragické autonehodě se svou rodinou totiž hlavní hrdinka leží na JIPce v kómatu, zatímco její nemateriální "duch" bloumá po nemocnici, zjišťuje, co se přihodilo, rekapituluje minulost a především se rozhoduje, jestli vůbec stojí za to vrátit se do života. A tohle už bylo notně "plakátové", ubrečené a nudné. 5/10 ()

kklepkaa

Cutler byl bohužel omezen už klišoidním knižním podáním známé autorky a natočil ho dobře. Příběh je v podstatě prach obyčejnou zbytečně rozvleklou romancí. Přesto mě film neurazil, ale ani neoslnil. Herecké obsazení se povedlo a soundtrack byl nadmíru skvělý. Nicméně pochybuji, že bych si film pustila znovu. ()

Autogram

Zaujímalo ma, ako si povedie (už nie malá) Chloë v civilnom filme. Keď sa nemusí prezliekať do fialovej parochne (iba blond) ani vystupovať v krvavých scénach. Tento film je chvíľu sladký, že až, a o chvíľu krutý, scény v nemocnici sú naozaj neľahké a pritom také jednoduché. To lúčenie počas skoro celého filmu ma tak dostalo, že uštedrím jednu slzu a jednu hviezdu naviac. –––– Zlato, vydíraní a uplácení drží pohromadě rodiče a puberťáky celé generace. Nebraň se tradici! –––– Život je velkej obrovskej smardlavej bordel. Ale v tom je jeho krása. ()

Dagoussek

"Na světě existují dva druhy lidí, Kim. Ti, kteří mají rádi opravdovou kávu a ti, kteří mají rádi slaďárny se směšnými jmény." Vyprávné drama s očekávaným koncem. Celkově jsem byla zklamaná. ()

JustMeeKatie

Ačkoliv film obsahuje několik přeslazených scén, které já osobně moc nemusím, musím se přiznat, že mně se film docela líbil. Nejvíc se mi zde tedy líbilo originální zpracování. Bylo zajímavé sledovat, jak Mia v nemocnici bojuje o svůj život a zároveň vzpomíná, jaké to bylo dřív. Bez mučení se přiznám, že jsem tak kolem půlky filmu měla v očích slzy a bylo mi Mii líto. Do konce filmu jsem přemýšlela nad tím, jestli se nakonec rozhodne zůstat nebo odejít. Sama vůbec nevím, jak bych se na jejím místě rozhodla. ()

tommmy89

Pre mňa veľké veľké sklamanie a ešte raz veľké ... Síce som nerozmýšlal, že na to pôjdem do kina, ale nenechal som čakať ani anglickú verziu a hneď som si to pozrel, lebo som do toho vkladal dosť veľké nádeje a očakávania. No, škoda ... Podľa mňa sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac, než len to, na čo som pozeral 1 hodinu 45 minút unudeným výrazom. Už po 30 minútach som prišiel na to, že film mi viac nedá a úpenlivo som čakal, kým skončí. ()

ZinedineCR7

Malo to všetky predpoklady, aby to chytilo za srdce a spôsobilo nejedno vlhké oko. Ale to by musel byť iný koniec. Ten by ľuďom vyrazil dych. Takto sa z kómy stala smiešna záležitosť. Rodina Schumarechovcov sa po tomto filme poteší, lebo zistia, aké to je vlastne všetko jednoduché. Stačí mu pustiť zvuk formule a hneď ho máte späť. Ďalšia vec je tá, že to bolo v určitých momentoch presladené a aj tie momenty kvázi rozchodu za veľa nestáli. Celú kariéru Chloe nebudem môcť stavať len na tom, že aké je zlatíčko, keď bude súčasť plytkých príbehov... ()

P1tr

Tak tohle jsem nečekal. Z na první pohled tuctového teenagerského ubuleného dramatu, jakých existují stovky a většinou za moc nestojí, se vyklubal překvapivě kvalitní, emotivní film, který sice vehementně útočí na na emoce diváků, ale tyto ataky nepůsobí samoúčelně a v rámci příběhu jde o přirozené situace, které příjemně zapadají do celku, který si nečekaně nebere servítky a dokáže být nekompromisní a díky funkčním postavám, ke kterým si vytvoříte vztah a se kterými soucítíte vás dokáže brutálně zasáhnout u srdce. Je škoda, že v pár momentech celkový dojem kazí trapnější, nechtěně úsměvné momenty, ale to bohužel k žánru patří, ale v rámci mantinelů daného žánru jde o velice kvalitní kus, který stojí za shlédnutí. ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Ani tak skvělá herečka, jako je sedmnáctiletá Chloe nedokáže zachránit film, který podobně jako kniha, postrádá hlubší myšlenku. If I Stay nakonec zůstává recyklátem podobných filmů, kde navíc postavám chybí jednoznačná, ale zároveň prokreslená charakteristika, aby se do nich divák mohl řádně vžít. Už tak průměrnou romanci dvou lidí proplétají nezáživné dialogy nad smrtelnou postelí. Film kompozičně prolíná dvě dějové linie, což není prvních pár minut zřetelně odlišeno - doslova nevíte, jestli se to děje/stalo nebo jen odehrává v Miině hlavě. Další z filmů s nálepkou "stačí-vidět-trailer". ()