Na venkově, v malém městečku The Cake Eaters, žijí dvě propojené rodiny, které se musí vyrovnat s láskou a ztrátou. Otec rodiny a místní řezník se musí vyrovnávat se ztrátou své manželky Ceci. Jeho nejmladší syn Beagle pracuje v místní střední škole v bufetu, nejstarší Guy byl několik let pryč na cestě za svým snem stát se rockovou hvězdou, kvůli tomu ale prošvihl matky pohřeb. Beagle touží po dívce jménem Georgia, která je ale smrtelně nemocná. (poz3n)

peetriss

Nenápadný, skromný, malý film s velkým nábojem v sobě. Jedna z pistolnic, Mary Stuart Masterson, ze svého koltu vystřelila citlivý a laskavý filmový projektil, který dokáže diváka vzít za srdce a dokáže mu nastínit, že i ten nejtemněji vyhlížející život může přinést světlé okamžiky. O Friedrichově chorobě jsem jaktěživ neslyšel, díky brilantnímu výkonu Kristen Stewart však o jejích svalových symptomech vím mnoho. Kristen svět nezávislých filmů opravdu svědčí a dokazuje, že hrát umí, jen potřebuje tu správnou příležitost. ()

Autogram

Téma umierania a zároveň chuti žiť a nielen žiť, ale ŽIŤ so všetkým, čo k tomu patrí, je vo filme večná. V Cake Eaters sa to podarilo natočiť na výbornú a Kristen Stewart tu podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Osudy jednotlivých postáv sú akoby samostatné a spájajú sa veľmi pomaly, niektoré sa takmer nespoja vôbec. Citové vydieranie diváka je na únosnej miere a našťastie film nesleduje osud hrdinky až do úplného konca. ()

Destinytte

Už u filmu Speak z roku 2004 jsem si uvědomila, že je Kristen dobrá herečka, hodně lidí si řekne "To je ta ze Stmívání, bože." a to je škoda, protože ona je skutečně víc. Tady je to perfektně vidět, pokud vás nedostala nějakou jinou rolí, tak touhle určitě. Celkově je to dobře natočené drama o dvou rodinách a jejich trápení. Obsazení herců se mi líbilo. Nemám co vyčíst, 4*. ()

jhrasko

"U can kiss me if U want to.." a mne sa gúľali slzy ako hrachy. Každá jedna scéna, v ktorej sú Georgia a Beagle spolu je gilbertovskejšia než samotný Gilbert - čistá, nežná, láskavá a najmä slobodná a skutočná. Všetky ostatné línie sú plné sentimentu, často americky neznesiteľného, moja romantická duša ale nemože inak. Odpúšťam, Mary Stuart, a ďakujem zároveň. Kristen a Aaron sú mega hviezdy. Tak dobre teda, hviezdičky. Oči, prekrásne oči. ()

Jaro_slav

Vadil mi pocit nedokončenosti, jako by náhle došly peníze na další natáčení. Možná to byl záměr - useknout děj v okamžiku, kdy vlastně teprve doopravdy začal. A rozhodně je dobře, že mě neotravoval DALŠÍ příběh umírání. Naprosto skvělý je odhalování Beaglova charakteru, kdy se divák o něm dozvídá věci ve stejnou chvíli, jako některý filmový postavy. To funguje bezvadně a silně to zapůsobí. A Kristen Stewart JE výborná herečka. Potřeba všech těch intelektuálních snobů si do ni čutat jen proto, že vzala roli ve Tvajlajtu, je otravná, ale současně zajímavě poučná. 80% ()

• Režisérka při natáčení tohoto filmu spolupracovala s dvěma sestrami, které touto chorobou trpí. Jedna z nich po shlédnutí filmu řekla, že na začátku filmu si myslela, že Kristen touto chorobou opravdu trpí. (Reesam)
  • Poté, co Georgia (Kristen Stewart) stráví noc s Beaglem (Aaron Stanford) a chystá se vstát z postele, je možné vidět otlačený popruh od podprsenky. Údajně ale Georga byla celou noc nahá. (Reesam)