On je osmačtyřicetiletý, interesantně prošedivělý majitel známé luxusní newyorské restaurace a notorický proutník Will Keane (Richard Gere), a ona je dvaadvacetiletá designérka bláznivých ozdob na hlavu a klobouků - Charlotte (Winona Ryder). Je to dívka plná nápadů, ale také podivné nostalgie a smutku. Nezkušená dívka a příliš zkušený muž se do sebe bláznivě zamilují. Jenže velké štěstí nemůže nikdy trvat dlouho. (oficiálny text distribútora)

Marek1991

Smutný romantický film, ktorý už svojím názvom hovorí, že ide o lásku v jeseni, ale hlavne, čo je vnútri, o lásku v jeseni života jednej osoby. Aj keď jeseň hraje farbami, ja mám radšej jar a leto. Zimu, blato, studený vietor, hmly, dážď, stmievanie sa vážne nemusím. Taktiež tento film mal okrem krásnych myšlienok dávku nudy, takže akási významnosť tu u mňa upadá. ()

MiLuka

Ačkoli jsem docela alergická na romantické a přeslazené lovestory o ničem, tenhle film je důkaz toho, že dobrá režie a charakterní herci zmůžou mnoho. Richard Gere hrál skvěle, opravdově - za mě tu byl ještě lepší než v přeceňované Pretty Wooman. A vybrat mu za partnerku krásnou a mladičkou Winonu Ryder byla trefa do černého. Příběh mne pohltil, očaroval podzimní New York a já jen marně toužila po tom, aby přišel happy-end. Ale to je život - a filmu drama jen pomohlo. Richardovi a Winoně to šlo spolu náramně dobře! Jako pár jsou tu oba skvělí! - Dále musím zmínit fantastickou hudbu Gabriela Yareda, která se lyne celým filmem tklivě a podmanivě. Pro mě velice příjemné překvapení. ()

Vančura

Pro mě osobně velmi milé překvapení, ten film se mi hodně líbil, a to především díky Winoně Ryder. Ona je zde tak vrcholně úžasná, že pro moje nadšení z ní nemám slov - v tom filmu si ji prostě nejde nezamilovat a hlavně díky ní to pořád stojí za vidění. V tomto ohledu mi přišlo líto, že Winonina postava končí tak smutně - vlastně celý ten melodramatický závěr mi přišel dost hrozný, včetně té finální scény s vnoučetem, které zdá má vyvažovat ten předchozí smutek. A taky si pořád nejsem jistý, jestli mi k ní sedl ten Gere nebo ne. (U Very Farmigy pochybnosti nemám - ta mi vadí v jakémkoli filmu). Celkově mi to ale prostě přišlo jako fajn filmová romantika, u které nechápu, proč zde má tak nízké hodnocení, a je mi to líto. ()

no2

9/10 - Původně jsem tomuto filmu dal čtyři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl s radostí i jistou dávkou škodolibosti (k dvouhvězdičkovým apod. hodnocením) ještě půl hvězdičky přidat. Nádherný kýč! Filmů s podobnou tématikou existují desítky, ale tento je můj nejoblíbenější - sledoval jsem ho bez dechu po celou dobu, nenudil jsem se, nekroutil jsem hlavou nad stupidními dialogy, v závěru jsem byl dojat a dobrý pocit z filmu mě ne a ne opustit... ()

claudel

Podzim v New Yorku je pro mě snad nejkrásnějším romantickým dramatem, jaké jsem kdy viděl. Moje oblíbená Winona Ryder podává po Věku nevinnosti snad nejlepší výkon. Citlivý snímek o vztahu mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi, mezi kterými ční i věkový rozdíl. Richarda Gera moc nemusím, ale vzhledem k tomu, že jsem celý film vůči jeho postavě pociťoval nebývalý vztek, tak odvedl svojí práce na sto procent. Nejdojemnější scény : hodinky a citování Emily Dickinson: "Naděje je to s křídly uvnitř nás" ()