Nelson a Sara spolu uzavřou dohodu: stráví spolu jeden měsíc a poté se rozejdou. Žádná očekávání, žádný nátlak, žádná pouta. Sara tak žije už delší dobu, má pro to své důvody...jediné, s čím nepočítá, je láska... (oficiálny text distribútora)

nikoletkaa

Mám slabost pro Keanu - s Charlize si sedli perfektně. Miluji, když v jedné části začne hrát Only Time. Zbožňuji scénu, kdy si Nelson hraje na Santu. Chtěla bych mít za kamaráda Jasona Isaacse. Líbí se mi, že tento snímek mě pokaždé dojme, rozesměje, rozpláče. Tento film je zkrátka moje velká srdeční záležitost! ()

Cecilka

Zamilovaný film by byl skoro dokonalou pohádkou pro dospělé o napravení sobeckého prince a novém štěstí krásné zakleté princezny... Bohužel je zaklínadlo zlé víly horší než vše ostatní, a tak se žádný happy end nekoná. Přesto nebo možná právě proto mám tento snímek ze všech těch romantických asi nejraději. Vždycky se mi na chvíli zapíše do mysli a to krásné smutno se mi prostě líbí ()

zzuzi

Neberu nikomu jeho názor, i když se liší od toho mého. Možná je to tím, že sem prostě romantik, ale tento příběh ukazuje pocity člověka, který ví, že umírá a přesto objeví někoho kdo s ním chce sdílet i jeho poslední chvilky... Nikdo asi nemůžeme vědět co se v mysli umírajícího člověka odehrává, ale toto je velice realisticky, emotivně a přesto nenásilně ukázána jedna z možností... navíc s dávkou humoru. Je to film který buď zaujme a nebo vůbec........ ()

kingik

Téma hrdiny, v tomto případě hrdinky, která je nevyléčitelně nemocná, je už moc obehrané. Charlize Theron s Keanu Reevesem ani moc k sobě nepasují a scény, ve kterých se měli obejmout a říct si milá slova, byly velmi strojené. Je to dáno také jejich vysokým hvězdným statusem, protože oba mají navíc, než hrát v uplakané romanci, která nedokáže vtáhnout do děje. Chtělo to něco procítěnějšího, ale nestalo se. Na mě moc povrchní po všech stránkách. ()

pakobylka

Romance, od které si dlouho udržujete odstup. Kdykoli se uvolíte vzít ji na milost, provede se sebou něco, čím vás odradí - a tak jí nechcete naletět. Ale nakonec stejně podlehnete. Jako každá ženská je nadprůměrně rafinovaná: Přesně vystihne okamžik, kdy už od ní nic zásadního ani překvapivého nečekáte - a uštědří vám tvrdou a nesmlouvavou ránu pod pás. Na 4* to sice nestačí, ale může ve vás zanechat svůj otisk ... spolu s trochu nahořklou pachutí. Neboť nejenom život, ale ani scénáristé a režiséři nehrají vždycky fér. P.S.: Ne že by milému Keanu Reevesovi neslušely romantické role - kupříkladu proti architektovi Alexi Wylerovi z "Domu u jezera" (2006) nemůžu namítat ani to nejmenší - ale jako téměř nenapravitelný workoholik mě tentokrát tak docela nepřesvědčil. ()