Lékařský verdikt je neúprosný. Mladému Benovi zbývají poslední týdny, možná dny života. Za jak krátkou dobu si je možné splnit všechny sny?
K tomu, aby se váš život změnil k nepoznání, stačí jediná věta. Nemusí být dlouhá, nemusí ani zaznít dramatickým tónem. A přesto svým obsahem udeří jako střela a roztříští vás na tisíc kousků. Kousků, které už asi nikdy nepůjdou složit zpět. Ale při dostatku osobní statečnosti a síly z nich může vzniknout něco nového. Sympatický mladík Ben v podání Joshuy Jacksona, známého ze seriálu Hranice nemožného, si přesně takovou větu nyní vyslechl. A byla zdrcující. Lékaři mu právě oznámili, že má neléčitelnou formu rakoviny, minimální šanci přežít a v podstatě posledních pár týdnů na to, aby se mohl těšit ze světa. A Benova reakce? Zděšení, beznaděj a hlavně touha konečně změnit vše, co tak dlouho odkládal. Usedlou kariéru učitele a budoucího manžela mění za motorku, se kterou se vydává napříč Kanadou, aby dohnal vše, dokud má ještě čas. A na této cestě potkává lidi i své sny, díky nimž konečně pochopí, jak moc je život vzácné a ochrany hodné zboží. I díky vynikajícímu soundtracku a čarokrásné kanadské přírodě, kde se tato posmutnělá roadmovie odehrává, lze snímek režiséra Michaela McGowana označit za jeden z nejpůsobivějších a nejpřekvapivějších žánrových filmů roku 2008. (oficiálny text distribútora)

hellstruck

Propaganda Kanady říznutá hořko-smutnou atmosférou. Největší mozaika, dinosaurus v životní velikosti ,největší velbloud a nejchladnější místo v Kanadě - to bylo na filmu pravděpodobně to nejzajímavější. Za to ta jedna hvězdička. Dostáváme se opět k tomu, jak jsou filmy nadhodnocené jen kvůli tomuto vděčnému tématu, ale tentokrát se nad tím pozastavovat až tolik nebudu. Zkrátka cesty za sebepoznáním a filmy o rakovině, nebo umírání mě zajímají, jenomže tady je to podáno příííšerně nudně a jakoby to nebylo málo, uspávací atmosféru doplnil příšerný soundtrack a vypravěč, který by se hodil spíše do nějakého přírodopisného dokumentu. Nejnudnější jízda na motorce, kterou jsem kdy zažila! :) ()

DavidS.

Bezvýchodná diagnóza, nadhled, vtipný až ironický vypraveč, pohodová folková hudba a jeden výlet krajinou Kanady i vlastního vnitřního světa... Jeden z těch typů filmů, které jsou sladkobolné a s jistým půvabem se dotýkají těch nejsmutnějších věcí, aby nás uvrhly do lehce přemýšlivé a melancholické nálady, ale nikoliv do deprese... A to je jeden z důvodů, proč tato vyprávění máme tak rádi... One Week má všechny vnější znaky takových příběhů, ale bohužel je obsahově prázdnější, chybí mu opravdu silné okamžiky i větší vývoj událostí ...Zejména vztah Bena a Samathy jsem vnímal nepříliš přesvědčivě... Joshua Jackson ušel od Dawsonova světa opravdu kus cesty :) ()

Kamca_

Nejvíc na tomto filmu mi vadil ten hlas vypraveče. Kdyby tam nebyl, tak by film působil určitě lepším dojmem. Herecký obsazení bylo sice fajn, ale k čemu to je, když ztvárnění je tak nudný. Filmu jsem věnovala pozornost asi tak prvních 30 minut. Potom jsem se nudila víc a víc. Téma je to hodně dobrý, ale zpracovaný ve filmu není ani z půlky dobře. Za mě jen 40%. ()

Shit

Na tomhle filmu se mi nelíbilo ani tak, jak podává příběh o umírajícím, kterej se vydává na motorce na dobrodružnou cestu za sebepoznáním, ale spíš se mi líbilo, jak ukazuje svět jako posloupnost situací, který na sebe navazujou a ovlivňujou se, neni náhoda, jen svět má systém. Když se něco stane má to příčinu, která to zavinila a má to i dopad, kterej se promítne zase dál a zapříciní něco jinýho. Navíc se mi líbily i otázky, který tenhle film nabízel k zamyšlení - Co byste dělali, kdybyste věděli, že vám do konce života zbývá jediný den, týden nebo měsíc? Jaké tajemství byste prozradili? Jaké přání byste si splnili? ()

Cappuccino

Tak na rovinu. Celý čas ma pomerne dosť iritoval hlas rozprávača. Viac by som ocenil Benovo sebaspoznávanie pomocou krátkych vnútorných monológov alebo normálneho mlčania. Ďalej sa cesta mladého učiteľa uberala príliš priamočiaro a jej vyznenie bolo natoľko obyčajné, až pripomínalo reálny život, v ktorom sa na takejto ceste prakticky nič zvláštneho - zaujímavého pre kamery - nemôže väčšine ľudí stať. Celý čas som mal pocit, že samotný režisér netuší čo nám chce zdeliť.. alebo lepšie povedané - ako nám to chce zdeliť. Vďaka motorkárskej roadke cez Kanadu Ben zistil jednu podstatnú vec. Jeho učiteľka ho oklamala, pretože on vlastne vedel spievať! Z čoho si nasledujúco odvodil, že ho ľudia vždy odkopávali od splnenia snov a on sa tými zákernými potvorami nikdy nemal nechať odradiť. No sakra, gratulujem, Ben! V tridsiatke si konečne pochopil zásadnú vec! To už však snímok ale nezachráni a nezachráni ho ani krásna príroda javorového listu a nablištená motorečka 1973 Norton 850 Command. Vrm vŕŕm! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2008 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Ben (Joshua Jackson) ve filmu jezdi na motorce 1973 Norton 850 Commando. (Baffer)
  • Hokejista, kterého Ben potkává na kluzišti, hraje za tým Anaheim Ducks. Ten byl tak pojmenován po filmu Šampióni (1992), což byl jeden z prvních filmů, ve kterém Joshua Jackson hrál. (Fugas.cz)