Biela ako sneh, červená ako krv

• Česko Bílá jako sníh, rudá jako krev (viac)

Romatická komediálna dráma podľa literárneho bestselleru Alessandra D´Aveniu.
Študent Leo sa zamiluje do spolužiačky Beatrice, najkrajšieho dievčaťa v škole so snehobielou pokožkou a ohnivočervenými vlasmi. Dievča jeho snov však trpí leukémiou. Môžu sny zomrieť a môže byť láska silnejšia ako smrť? (STV)

Tawni

Příjemná romantická komedie, vcelku originálně pojatá. Nenajdeme zde klasickou dějovou linii - pár se hrozně miluje, najednou to jeden z nich pokazí, nenávidí se, ale nakonec stejně skončí spolu. Film také poukazuje na darování kostní dřeně, což je jedině dobře. Hvězdičku jsem ubrala za občas nepochopitelné chování protagonistů (především Leo). Herecké výkony dobré, akorát Bea mi nějak celkově nesedla. ()

freddy

Láska je krásná, ale může nás i zmást. Někdy si myslíme, že někoho milujeme, ale co když nás jen matou naše smysly? Ona láska se snadno zamění s dalšími pocity, a i o tom, ale nejen o tom, je toto romantické drama z Itálie, které divákovi nabízí jednu love story ze světa mladých lidí. Kromě hledání lásky je tento příběh ale také o boji se zákeřnou nemocí. Jsem rád, že ve filmu bylo zmíněno i téma dárcovství kostní dřeně, protože já sám jsem zapsaný v registru dárců již zhruba jeden a půl roku a kdoví, jestli někdy zazvoní telefon a já budu mít šanci zachránit někomu život. Co se mi ale na tomto filmu líbilo především, to je lehkost, s jakou je nám ten příběh předkládán. I když film není celou dobu o úplně optimistických a hezkých tématech, z každého záběru čiší mládí, energie, život. A to je to, co by měl mít asi každý film o mladých lidech. Celou dobu jsem film se zaujetím sledoval, nedokázal odhadnout vývoj děje, a říkal si, že tenhle film je vlastně docela fajn. A to je pro mě nejlepší důkaz toho, že tohle je rozhodně jeden z těch zajímavějších a zřejmě i nezapomenutelných filmů. A i proto mu uděluji vynikající čtyři hvězdy. ()

Anduril

Dnes som videl tento film v pôvodnom jazyku a po ňom bol na besede s autorom románu, podľa ktorého bol natočený... Fest ma zaujal, aj keď som nerozumel všetkým dialógom. Film je o mladých a pre mladých. Je o láske, vernosti, priateľstve, obete, súcite ... Všetko čo má mať film na zamyslenie. Potom tu boli podané skvelé herecké výkony, od hlavných hrdinov po bočné postavy. Taliansky herci sa nenechali zahanbiť. Vo filme, aj knihe, nájdete zopár nadávok, ale keďže to všetko má byť v jazyku mladých... budiš. Niektoré postavy mi vyzneli dosť naivne zidealizované, no práve tie sú opisom skutočných ľudí. To ma dosť potešilo. Ak sa tento film dostane do našich kín, nenechajte si ho ujsť. Najmä vy, mladý. Určite vás zabaví, poteší a prinúti trocha sa zamyslieť. ()

W.Wicki.W

Film je skvělý,pro romantické duše jako dělaný. Je přesně natočený podle knihy, je to hodně zvláštní a neobvyklé. Člověk se při něj má možnost dost zamyslet nad životem - přesně tak jako to udělal hlavní hrdina, jehož charakter se tu docela dost mění a on se během filmu vyvíjí .... Stojí za to vidět (pokud nečekáte střílečku nebo horor ) ()

Arsenal83

Ani presladené, ani preslzené. O radosti aj krutosti života. Myslím, že film dokázal román, ktorého sa predalo cez 700 000 kusov, dobre stvárniť a že je to podškrtnuté skutočnou udalosťou len filmu dodáva šmrnc, hoci určite nemá parametre veľkofilmu a Gaia Weiss prekvapuje, že môže mať aj inú farbu vlasov a nehrať len nerestnicu s Vikingom doslova za chrbtom, aj keď ona tú nehrá prím. Ide o hodnotný náhľad na konfrontáciu s chorobou, ktorá pomáha človeku aspoň na chvíľu si uvedomiť, čo je v živote skutočne dôležité. Má svoj humor, smútok aj posolstvo. Skvelá záverečná pesnička je Modà feat. Jarabedepalo - Come un pittore. ()

• Scenár bol napísaný podľa debutového románu Alessandra D'Avenia pod rovnakým názvom z roku 2010. Román je inšpirovaný skutočným príbehom dievčaťa, ktoré zomrelo na leukémiu a navštevovalo rímsku strednú školu, kde bola autor v tom čase zastupujúcim učiteľom. Jeho postavu hrá vo filme Luca Argentero. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Turíne od 26. mája 2012 po obdobie šiestich týždňov. (Arsenal83)