Gordona Bombaya, úspešného právnika, prenasledujú spomienky na detstvo, keď ako hviezda hokejového tímu prehral takmer istý puk a tým aj celý zápas. Keďže ho prichytili pri šoférovaní auta pod vplyvom alkoholu, musí z nariadenia súdu trénovať najhorší detský hokejový tím v lige. Napokon sa mu podarí získať si rešpekt svojho tímu a on ich začne učiť, ako vyhrávať. Získa sponzora a tím nazve Ducks - Kačky. Na záver musí jeho tím odohrať zápas s jeho niekdajším tímom. Gordon teraz čelí duchom starých čias... (oficiálny text distribútora)

Dale

Typický športový film so všetkými neduhmi tohto podžánru (hráči, ktorí dostávajú v každom zápase výprask sa behom sezóny tak zlepšia, že vyhrajú titul, rozhodujúci gól v poslednej sekunde, špinavé triky od trénera a hráčov najväčšieho súpera...), akurát že s deťmi, čo často neveští nič dobré. No má to aj pár dobrých momentov a celkovo to je pozerateľné. 50% ()

Kryton

Disney mající v té době licenci a klub Anaheim Mighty Ducks se rozhodl zpopularizovat svůj tým. Vyprodukoval tak sérii rodinných sportovních komedií spíše pro mladší publikum. V té době jsem na to koukal jak blázen. Dnes už bych si to asi nepustil, ale pokud bych srovnal Šampióny a třeba mega blbiny co dnes Disney a potažmo Hollywood produkuje pod vlajkou rodinné/sportovní komedie, tak by vyhrály na nájezdy káčata a ještě by rozdala pořádné HITY (hit - tvrdý hokejový zákrok v mezích pravidel). ()

slunicko2

Naivní film pro děti, nehorázné fandy hokeje, nejlépe obojí. 1) 34letý režisér Stephen Herek vyrobil snímek podle osvědčených provařených receptů. Námět, scénář, obsazení je přesně takové, jako divák očekává. 2) Film však má něco navíc. Nadšení a další emoce se na mě valily z obrazovky ve vlnách, jimž jsem nedokázal odolat. Ano, je to mizerný kýč, ale stejně jsem Káčatům fandil, smál se s nimi a dojímal se. Quack, quack, quack, quack, quack (v trefném českém překladu káč káč káč káč káč)! Protože mě už dnes takhle "dostane" jen málo snímků, přidávám hvězdičku k zaslouženým dvěma právě za to. 3) 30letý pěkný Emilio Estevez (trenér Gordon Bombay), převzal po otci (Martin Sheen) svůj chladný kukuč. 14letý Joshua Jackson (přemýšlivý Charlie Conway) je nejvýraznější dětská tvář. 4) Spousta faktických omylů a chyb mi jako neznalci hokeje nevadí, ani jsem uváděné nedostatky nezpozoroval. ()

MM11

Průměrná komedie se všemi klady i zápory tohoto označení. Tudíž Vás čeká příjemný úvod a seznámení se s partičkou pouličních hokejistů, kteří se rozhodnou dostat výš. Po nadějném úvodu přichází stagnace v podobě výplachové nenápaditosti scénáristů a postupně odšumivšího humoru. Rovněž příliš morálně zaobalený závěr spíš kazí. Na jedenkrát ideál, víc nečekat. ()

kaylin

Ale jo, asi je to tím, že mám rád hokej, také tím, že je snímek vlastně takový pohodový a vy víte, že to musí dobře dopadnout. A no, Emilio Estevez rozhodně nic nekazí a ve své roli je prostě tak snesitelný, jak by jeho postava měla být. Navíc mám slabost pro Kačery, i když mám na mysli ty z Anaheimu. ()

• Ve filmu si zahrál i tehdejší útočník týmu NHL Minnesota North Stars Basil McRae. (fisus)
  • Ve filmu se objevil i nejúspěšnější americký hokejista všech dob Mike Modano. (Lembi4)
  • Profesionální hokejový klub Anaheim Mighty Ducks ("Mocní Kačeři z Anaheimu") byl pojmenován právě po tomto filmu. Ve své doposud 14 leté historii hráli 5x play off, 2x vyhráli pohár Západní Konference a dosáhli i nejvyšší zámořské hokejové trofeje. V roce 2007 vyhráli Stanleyův pohár. (Specs)