Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Kushina

Super akční a napínavá šílenost na motivy lovců pokladů. Já tyhle filmy s rébusy, hádanky a hlavolamy prostě žeru. Je to snad jeden z žánrů co mě baví fakt ze všech nejvíc. A aby tu hráli legendy jako Wahlberg a Holland? Co víc si přát. Samotný příběh byl skvělý, hodně zvratů, hodně akce a celkově to bylo jednoduše skvělý. 75% ()

v.indruchova

Takový slabší průměr za mě. Pohádka.  Hlavního "hrdinu" mám ráda, ale asi by bylo lepší vybrat staršího a dospěle ji vypadajícího herce. Některé pohybové akce se mi líbili. Také dobře propracované starodávné kulisy. Vizuál dobrý. Několikrát vymáčený pytlík čaje s názvem Indiana Jones XD. ()

meda2016

Obraz ostře vymazlený hloubkou prostoru a škálou barevných polotónů. Hned od začátku je Nathan malým podrazáčkem. První muzejní mapa světa ještě nezná vše ale už ukazuje obrys dnešních kontinentů - chyba, že amíci prostě musí vidět svou Ameriku. Koukáme na fikci o fikci, nemyslíme hlavou. Dělali s bráchou lotroviny - Sam pak musel zmizet a Nathan se stal zlodějským manipulátorem. Prostě sen dnešního mládí. Pak už jen  k výchozímu materiálu přilepit obvyklé hrdinské psychozkratky pro diváka a objevitelé lomeno rabujicí zloději v příběhu buď baví nebo nudí. Sponzoři H&M, Mercedes, Hyundai, ... Potom už je to smotek Indyho Jonese, Roberta Langdona a Benjamina F. Gatese. Plus přihlouple podivné dialogy, žádné překvapení. Nejlepší vizuál jsou ty letící lodi. ... Nebýt fanoušků počítačových her, nebylo by spokojených diváků. ()

nanamarak1

Oproti Red Notice to má lepší herce, aspoň pár dobrejch hlášek a odehrává se to v reálných lokacích. Nadšenej z toho nejsem, ale narozdíl od výše zmiňovaného bych se na to podíval i podruhý. 60% ()

BlackAdder87

Hry jsem bohužel nehrál, ale příběh mi přijde poměrně hloupoučký i na herní poměry, kde se mnohé nedostatky ztratí ve víru hratelnosti. Naštěstí film táhnou Tom Holland a Mark Wahlberg, kteří udržují pohodovou úroveň zábavnosti. Celkově bych to hodnotil jako příjemnou oddechovku, něco mezi Rošťáky a Flynnem Carsenem. ()

Grázl83

Film nemá vůbec žádnou atmosféru a narozdil od hry působí nezazivne. Některé scény, které jsou ve hře akceptovatelné, působí ve filmu směšně až trapné. Celkově je to slabé a pro milovníky herni série je absolutně zbytečné na to koukat. Casting až na Wahlberka špatný. 2-3* ()

Tomas_PO

Nezáživné, nudné, bez nápadu. Až katastrofické dialógy, charizmatickí hlavní hrdinovia bez charizmy a ešte k tomu v zbytočných dvoch hodinách. Tajomno dobrodružnosti a mystickosti sa nepodarilo dosiahnuť vôbec, dominujú skôr akčné scény, ktoré sa navyše absurdnosťou blížia skôr ku Fast and Furious ako Indiana Jones a vôbec sem napasujú. Škoda, už dlho sa neobjavil dobrodružný film na spôsob Jumanji, či Indiánov. ()

kpt.Johanson

Hvězda dolů, za zničení všech těch lodí a historických předmětů (byť fiktivních) u takových scén mi pak pořád krvácí srdce.. A za tu nelogičnost s cestou  z kostela do baru a k fontáně, co nedává vůbec smysl... ()

veverysiak

Mark aj Tom sú kvalitné béčka, ale chémia medzi nimi nie je, to je prvý vážny nedostatok, druhým je absencia kvalitného béčkového humoru, ktorý k takýmto kúskom patrí a tretím je úporná naháňačka za Indiem Jonesom, a pritom je to vopred stratený beh, lebo klasiku jednoducho dostihnúť nemožno, táto dobrodružná rozprávka je pre nenáročné rodinky na konci víkendu, deti sú už unavené a rodičia dáko predriemu, takže 35%. ()

callix

Jakožto fanoušek všech her Uncharted a Nathana Drakea a lovec pokladů, musím napsat, že film je nic moc. Tom Holland mi prostě Natea nepřipomíná, Wahlberg Sullyho už vůbec a Chloe bych taky nepoznal. Je to hezký, vidět stěžejní scény z her ve filmu, ale vlastně už to člověk zná a ničím ho nepřekvapí. Nové scény ujdou, ale stejně mám  pocit, že to bylo uděláno tak nějak že se muselo, rutinně. Pro neznalce her může být film zábavný. Nolan North na lehátku na pláži, má pro mě jako Nathan větší charizma, než Holland. Ale už prostě není mladý a studio chce vydat dvojku(scény v titulcích), takže někdo mladý byl jasnou volbou. ()

marekspanel

Velice nudné, nehledě na to, že herní předlohu znám, tak i předvídatelné. Markův Sully až otravný, žádná chemie mezi ním a Hollandem taky nevznikla. Banderas nastrčený kýč jak bič. Tak snad jedině ta tradičně energická Tomova poloha jediná sedla. Dialogy jsou mnohdy horší než v leckterých hrách. Potenciál scénáře hry tam využili též velice málo. Hrozná škoda. Efekty samozřejmě výborný, ale to rozhodně nestačí. Jediný na co se dobře koukalo, bylo tělo Toma Hollanda :) Takže opět se přes to stigma, kdy film podle hry dopadne blbě, zůstává nezdolané, snad na můj oblíbený Resident Evil 3. A to taky není žádný super film.. ()

Karbos

Je až spodivem, kolik herních legend se nepodařilo převést do filmových adaptací. Tohle je příkladná ukázka jedné z nich. Herní série Uncharted je s námi už přes 15 let a vyrostli na ni už nejméně dvě generace hráčů, takže i dnešních třicátníků a přesto, jsme svědky další infantilní, béčkové podívané, se sice obřím rozpočtem ale naprosto tupým scénářem a natočený jako pro desetileté děti. Vůbec nechápu jak si tvůrci vůbec mohli s tímhle paskvilem troufat doufát v nějaký pokračování.....ještě zlatej Warcraft. ()

Pan.Antonin

Velké zklamání. Čekal jsem přímočarou akční jízdu, tu jsem sice dostal, ale v nic moc kvalitě. Hlavní problém jsou asi postavy a obsazení, ač to na první pohled vypadá dost zajímavě. Jenže Wahlberg je takový nijaký, Tom Holland to sám neutáhne a za to jak tvůrci (ne)využili Antonia Banderase, by zasloužili vlepit odpad. Záporačka je pak nevýrazná, stejně jako Chloe. Většina postav je nesympatická a snímek nezachrání ani akční stránka. Nejenže se to nechytá na Lovce pokladů, ale dokonce ani na Flynna Carsena. Jsem zvědav, jestli se tvůrci s otevřeným koncem rozhoupou k pokračování, a jestli ho budu chtít vidět. P.S. PC hru neznám, takže jak moc dobře jí adaptovali jsem do hodnocení zahrnout nemohl. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)