Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

Litvicek

Už už jsem skoro na konci. Ale už teď vím, že tohle žádný skvost nebude a není ale zase to není takový odpad, který bych nedokoukal - Takže zatím z toho vyplývá průměrný výplach, který až dokoukám, tak vyšumí a já na tuhle roli Toma rád zapomenu. K hodnocení. Mladý Tom je šikovný číšník a měl by se toho držet. Konec hodnocení. Edit: Dokoukáno. To mě poser, to byl zase jednou "dobrodružný" scifi thriller. A když říkám scifi, myslím tím scifi skoky z letadel, bojové scény na létajícím nákladu, mořských korábech a extrémně "neakční" akční sekvence, které nepřímo končí smrtí. Holland mohl rovnou lámat nohy, krev mohla stříkat po litrech a střelba do hlavy s rozprsklým mozkem by taky neuškodila - Ono, když frajer vypadne z 150ti metrové výšky a rozjebe se hlavou o stožár, tak i když je to mládeži přístupné, ona si ta mládež tu brutální smrt domyslí :D Každopádně - Uteklo to. Chemie mezi herci sice nebyla a herecky mi tam neseděl pomalu nikdo, natož nesmyslnost postav jako takových ale čirý průměr to určitě byl. ()

chaometic

selhání a propadák, který to zachránili známé tváře a pěkné efekty. Jako fanoušek série Unchurted jsem moc spokojen nebyl. Postavy se nepodobají herní předloze a scénář který dává víc prostoru Sallymu než Samovy,který se ve hře ani neobjevý.  Ve filmu je pár scén, které mají evokovat tři díly, ale nevydává se to cestou ani jednoho dílu. Postavu Antonia Banderase nebudu rozebírat, ale určitě scénáristům neodpustím absence stříleček na kterém je unchurted založena. A lezení po skalách, po zdech zkrátka tohle to se tváří jako Unchurted, ale skutek utek. ()

Klajnik odpad!

Tvůrci filmu si kradou jméno značky, ale o její duši zájem nejeví. Známým postavám jsou pozměněny charaktery, takže fanoušek série nemá pocit, že by látku důvěrně znal. Celé je to špatně i proto, že všechny postavy jsou tak líně napsány, že si k nim nikdo vztah nevytvoří. Nathan není akční playboy, ale výmluvnej zloděj a v mnohém normalní chlápek, kterek je sympatickej právě tím, jak se vždy dokáže dostat z nebezpečných a mnohdy šílených situací. Ony přepálené situace však technicky působí podstatně lépe ve videohrách. Ve filmu to tahá příliš za oči a působí to jako nějaké ošklivé umělé béčko - díky ošklivému CGI i hloupým scénám, kde vrtulník letí s lodí na laně, u níž je příliš zřejmé, že by z fyzikálního hlediska reálně nešlo. Humus. Tohle akceptuju u F&F, protože je to meme, ale Uncharted se stále bere moc vážně. Tvůrci to prezentovali jako originální látku, ale přesto herní sérii vykrádají v jednotlivých pasáží. Proč to není poctivěji a zemitěji uchopeno? Proč to svou trapností a nesmyslností připomíná Red Notice? Peníze? Věřím, že kdyby tvůrci natočili kvalitní film, stálo by je to míň, současně by vydělali víc a kariérně by si jen polepšili. Nevím, proč by měl někdo být spokojený s takovým unylým zpracováním - leda by to byl tedy buran bez nároků, kterému stačí, když mu nějaká neuctivá svině zprostředkuje 2 hodiny plytké, generické a bezduché akční slátaniny, kterou už beztak viděl 100x a ještě za to tvůrcům ochotně namastí kapsu, aby tak vyslal holywoodu signál, že tohle je přesně to co chce a brzy dostal další dávku hoven. Fanoušci her by měli kino vynechat, protože v jejich zájmu není, aby tohle pokračovalo. Já tak učinil a film ještě ani neviděl. Přesto moc dobře vím. Ono je to totiž furt dokola… ()

Marius_ss

60%. Ako fanúšik fantastickej hernej predlohy som bol sklamaný. Viac ako Uncharted mi to pripomínalo Lovcov pokladov s N. Cageom. Samozrejme, že obsadenie ústrednej "dvojky" mohlo byť lepšie, vierohodnejšie predlohe a hlavne staršie, no na dnešné "pomery v Hollywoode" to vďaka Bohu dopadlo asi najvierohodnejšie, ako sa dalo. Hollanda ako herca moc nemusím, a stále si nie som istý, či bude dobrý "Nathan Drake", ale v tomto filme mi až tak nevadil, a chémia medzi ním a Markom Wahlbergom ku koncu filmu fungovala dobre, ťo žiaľ nemožno povedať o prvej polovici filmu, pretože sa veľa vecí deje príliš rýchlo. Banderas bol tiež vydarená voľba. Rola záporáka mu sadla ako uliata, len sa v nej moc dlho neohrial. Akcia bola choreograficky nie vždy zvládnutá, čo samozrejme kryli chaotické zábery kamier (kde sa prepánajána podeli všetci kvalitný bojový choreografi ?). Dej bol síce jednoduchý, ale dobre vyrozprávaný, zatiaľ čo hudba mohla a mala byť lepšie (hlavne ak máte skladateľa takého kalibru). Čo ma sklamalo asi najviac, bolí "hádanky" a samotné hľadanie stôp, ktoré bolo dosť odfláknuté, bez zaujímavejšieho nápadu. Celkovo sa jedná o priemerný film, ktorý fanúšikov hernej série sklame, (necítiť z toho atmosféru hier), no pre priemerného, nenáročného diváka, to môže byť Ok. Oplatí sa vidieť raz, viackrát asi nie. Videné 17.02.2022. ()

filipvrbik

Tak se nám Tom Holland stává hvězdou první velikosti.. Kdo by si myslel, že v hlavní roli bude Mark Wahlberg zaučovat Toma, ten se hodně spletl. V hlavní roli je jasně Tom a zbytek mu děla křoví. Samotný film je docela podobný všem těm fimům o hledání pokladů, ale nechybí tomu vtip, spád (stopáž akorát), místo padouchů padouška a celkově to vůbec nevyzní špatně. Na druhou stranu film používá mnohá klišé a nepřináší nic převratného, vyjma letecké scény (která je tam pro jistotu dvakrát). Celkově hodnotím jako spíše lehký nadprůměr...70% ()

Milky.

Hry jsem nehrál, takže zpracování nemůžu hodnotit. Ale stačí se podívat na jakékoliv video a Holland se na Drakea opravdu nehodí. SpiderMan mi tam strašně nesedí a Wahlberg je mi tak odporný, že se kvůli němu vyloženě vyhýbám filmům, kde hraje. Tady jsem se překonal, ale stejně to je hrozné. Logika může soupeřit s MoonFallem, scénář je absurdní. Jako večerní popkorňák pro intoxikovaný mozek asi dobré. Střízlivý mozek se musí úplně vypnout aby se na to dalo dívat. Za mě 1. ()

mosnak

S hrou to má společného maximálně tak nazev. Což se dalo čekat z traileru, ale i tak jsem čekal nějaké svižné dobrodružství a ono prd. Naopak to bylo místy az trapné - 42% ()

Ollie235

Sám sobě se tak trochu divím, že jsem Uncharted nikdy přes všechna ta doporučení a recenze nehrál. Zatímco je však předloha (patrně) jedním z vrcholů herního průmyslu, její adaptace se v rámci toho filmového neblíží ani průměru. Holland je fajn a místy je to zábavné. A to jsou jediná dvě pozitiva, co o tomto snímku dokážu napsat. Jinak je to ukázka nepříliš povedených vizuálních efektů, nezajímavých scén, kdy hlavní hrdinové až příliš jednoduše směřují od jedné nápovědy k druhé a velkého množství do očí bijících nesmyslů. Slabší 2*. ()

Ant_Antony

Ach jo... Generické "zeleně umělé" bez špetky nápadu... Holland si tímto u mne definitivně zabouchl dveře a Wahlberga mi místy bylo až líto... A nejhorší na tom je, že spousta trikových scén vypadá hůř než v současných (opravdových) hrách... ()

Nethar

Hezké, akční, zábavné. Ocenil jsem asi hlavně proto, že hry, podle kterých film vznikl, miluju. A přitom je moc nezprznili :-) ()

Matt Raider

Urážka všech filmových fanoušků, kteří očekávají od moderních akčních trháků alespoň blbý scénář. V životě bych nečekal, že to řeknu, ale zlatý Rychle a zběsile. (+15%) ()

TheSpearCZ

Ruben Fleischer splnil sen všem pařmenům Playstationu a vytvořil film, na který hráči čekali dobrých 10 let. Co asi nepotěší tyhle pařmeny je fakt, že se příběh předlohy moc nedrží, což mě rozhodně nevadilo. Hodně vizuálně i příběhově film připomíná nedávného Tomb Raidera, který se vezl na stejné vlně. Víceméně se jedná o takovou v klidu pohodičku, kterou by od toho člověk i před zhlédnutím čekal. Tom Holland si to tu krade celé pro sebe, i když ze sebe nálepku Spider-Mana v dohledné době sundá jen velmi těžko. Nic extra nečekejte, přijďte do kina nerozladění na chill a Uncharted si užijete. Druhý díl rozhodně uvítám. Lepší 3* ()

petikacka

Tak mě opět po delší době vyvedl můj človíček do kina.  Nejsem hráč her, ani je neznám takže do kina jsem šla naprosto nepolíbena jakýmkoliv předobrazem...Pro mě to byl takový můj návrat do dětství, kdy jsem hltala dobrodružné knihy všeho druhu a moje fantazie si rozehrávala orgie. Totok byla taková blbinka pro etileté i náctileté, ale mě to bavilo a vůbec mě to neuráželo a to i díky dobrému hereckému obsazení. Bylo to cool a mě to vlastně bavilo. Za mě 75% ()

Greg25

Uncharted rozhodně není splněný sen fanoušků hry, ani těch, kteří před pár lety doufali, že si Nathana Drakea jednou zahraje Nathan Fillion, nebo aspoň někdo jemu podobný. O castingu jsem měla své pochyby, hlavně Mark Wahlberg jako Sully? Pravdou ale je, že přesto, že ani Tom Holland, ani Mark Wahlberg nejsou Nathan a Sully z herní série, nelze jim upřít, že jim to spolu docela funguje a postavy jsou pro daný žánr velmi dobře zahrané. Logika děje a vůbec i některých scén je těžce devadesátková, stejně jako akční scény, což znamená, že smysl moc nedávají, logika návaznosti je spíš náhodná a akční scény jdou proti fyzice. Což v zásadě není vůbec špatně, a nakonec mi víc než seriál Lovci pokladů (1999), připomínají novější Hooten a Lady: Lovci pokladů (2016). Má to oddechovou atmosféru a zábavné to je po celou stopáž, pokud přistoupíte na strunu, na kterou to hraje. Banderas je jako záporák, ale těžce nevyužitý a hlášky jsou tady trochu prvoplánové. Pár atributů ze hry se tu sice najde, ale jsou spíš vizuálně cool na oko, než že by z toho fanoušci hry plesali blahem. Dvojka nejspíš bude a docela ráda se na ní podívám, přesto jako adaptace hry to není moc zdařilé, ale jako odpočinkový dobrodružně akční film, které se už dneska prostě netočí, to není vůbec špatné. 70% ()

Jugamaru

Uncharted sérii mám rád, tenhle film nebudu mít rád nikdy. Na filmu se vystřídalo několik režiséru, takže bylo jasné, že je to problémový projekt a tak nějak jsem tušil, že z Rubena bude loutka producentu no a taky že jo. Nečekal jsem nic světoborného alespoň ten průměr, i když to je velice málo na Uncharted ale budiž. Tom Holland vypadá, jako kdyby týdny nesral a držel hovno ve své prdeli do té doby než by se dotočilo. Celou dobu je napjatý jako kdyby to už mělo vylézt, nedivím se, že o sobě prohlásil, že jeho role stojí za hovno, protože opravdu stojí, za hovno při sledování jsem docela i cítil a viděl,  jak to svoje hovno zadržuje a snaží, se hrát na drsňáka no Nate, tam zkrátka není. Mark Wahlberg na sto honu ucítil jen prachy a o herní sérii se ani neopřel a jen dostal scénář, aby říkal repliky z videoher a hrál si na Sullyho i když mu vůbec není podobný. Roli nejspíš dostal aby si odříkal několik replik a pak za vydělané peníze si šel koupit svačinu. Sully to není a hlavně není uvěřitelný stejně jako Nathan. Chloe Frazer tam ani nemusela být, přišlo mi, že tam je tak nějak na sílu aby se neřeklo, naštěstí aspoň se někdy na ní hezky koukalo bohužel, je dost plochá a špatné napsaná. Ve výsledku mi všichni připadali, jako figurky aby pronesly nějaké slova ze scénáře a na herectví se zapomnělo, nejlépe bych to popsal jako bezduché postavy což je urážka v rámci Uncharted protože videohra má opravdu skvělé napsané postavy a dialogy. Nebavilo mě to, film vypadá hnusně a má nudnou a špatnou výpravu, režijně to nemá tempo a několikrát jsem u toho zíval. Akce mě nenadchla je generická a většinou jsou to krátké segmenty se špatnou kamerou a střihem. Takhle odbytý první projekt "PlayStation Productions" jsem si teda nepředstavoval a doufám, že to je jen výjimka a příště si dají záležet a nebude se jen myslet na ty chechtáky a honem rychle to natočit. Raději tenhle výborný kratší fan filmeček, který je Uncharted více než tenhle hokus pokus. ()

bozka10

Ako fanúšik hernej ikony,ktorej všetky časti mám prelúskane od začiatku do konca xy krát a poznám ich naspamäť absolútne dokonale,som sa samozrejme,zrejme ako každý kdo niekedy hral PSko neskutočne tešil.No chuť mi po konci trošku zhorkla.Tak obrovský herný svet a pribeh ubalit do takejto stopáže mi neprišiel ako šťastný.Pozitivny bol Tom Holland ktorý mi ako Drake sadol jak rit na šerbel,ale celkový dojem bol skôr priemerný a 4*dávam len zato, že sa mi splnil malý sen a že to vôbec vzniklo a nebol to až taký prúser jak to väčšinou u týchto vecí býva. ()

Flopik

Tak takto si predstavujem dobrodružný film, ktorý sa neberie príliš vážne, je plný zábavy, strhujúcej akcie a hlavne ohromne baví. Postavy výborné, Tom skvelý a bavil ma aj Mark. Odsýpa to rýchlo, stále sa tam niečo deje no a do toho skvelý soundtrack. Hľadanie pokladu výborné, ani chvíľu nenudí no a finále v štýle Pirátov z Karibiku a lodný/lietadlový súboj brutálne. Komediálna stránka sa takisto vydarila a ja som sa teda aj skvelo nasmial. Popravde nemám čo vytknúť a dvojku by som rozhodne chcel. U mňa za plný. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)