Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Sebik.

Jeden z najlepších hororov čo som videl. Boli tam črty, scény z paranormal activity ktoré filmu dal vynikajúcu atmosféru. Takisto bol aj príbeh originálny a vynikajúci. 85% ()

Welington

Dlouhé a unylé záběry táhnoucí se přes chodby rodinného domu, atmosféra, která mě ponechává v nejistotě a pocit, že se je čeho bát, přestože v promítané realitě tento pocit není skutečný, je Wanova specializace a nutno říci, že ten chlap je průkopník a génius. Celý film je zkonstruovaný dokonale, a jestliže jsem měl na chvíli pocit, že se nic neděje, byla to chyba, protože film mě ani na moment nenechával chladným a momenty, kdy jsem tušil, že každou vteřinou vyletím stropem, jsou děsivě dobré. Mimořádně dobrý horor. ()

Fiffty

Wan to proste s horormi vie to treba uznať. Trochu pomalší a nudnejší úvod, ale následne sa to rozbehlo a vykľul sa z toho celkom fajn horor so zaujímavým príbehom. Napätie fungovalo a atmosféra tiež skvelá, radím to určite medzi veľmi dobré hororové snímky. ()

Beliel

Od první minuty to nabírá grády a nepolevuje to. Žádné laciné lekačky, žádná pitomá duchařina, žádná kamera z vlastního pohledu atd...Tohle je čisté zlo od začátku do konce! Tohle se zkrátka povedlo!!! 90% ()

MixlevPixle

Nebudu lhát, že jsem se nebála. Bála, ale... Pověst, která předchází tento film, se zdá být lepší, než film samotný. Atmosféra je, bubák je, lekačky jasně. Přesto tomu ale něco chybí. Courání na onom světě s lucerničkou poněkud unavuje a opět nepochopím, proč digitálně dokonalému démonovi, na nějž se odkazuje celou dobu, není věnováno více prostoru...Teda kromě toho, že si v jakémsi paralelním světě dělá manikúru v dětském koutku... ()

EternalS

Jojo, tohle já můžu. Párkrát jsem se málem počůral strachy. Jak při sledování, tak i potom, páč jsem se bál si dojít na hajzlík. Tak hrozný jsem měl strach. Mistrovské zpacování i námět. Pro mě jako vášnivého fanouška žánru jeden z nejoblíbenějších a zároveň i nejstrašidelnějších hororů. Vřele doporučuji spolu se Sinister, který je snad ještě zvrácenější. ()

Ospalek

Když vezmu čistě hororovou stránku, je film ze všech stran dokonalý - jak hudbou, tak příběhem, tak hereckými výkony. James Wan se předvádí jako dokonalý znalec hororu a dokáže mu vdechnout život, ba co víc život s gustem a chutí. ()

Dark_Hark

Séria hororov, pri ktorej ide husia koža sama pri vyslovení názvu. Na hororoch mám osobné rád aj zapájanie fantasy a aj mytológie - tento horor to spĺňa. V tomto hororu môžeme vidieť dar médium Elise ktorá vyciti, že v dome do ktorého ich zavolali Specs a Tucker naozaj niečo nie je v poriadku. Je škoda že v prvej časti na konci umiera. Tiež to pôsobí dojmom Annabelle, ktorá je chronologicky zoradená tiež inak. Tu ale môžeme v Insidious vidieť dobre zoradenie, lenže potom ideme viac a viac do minulosti čo som naozaj ocenil a ako milovníka hororov ma to vtiahlo do svojho deju. Tuto sériu naozaj celú odporučam pozrieť. 5* ()

Nag0

Pomalý rozjazd, ktorý pre mňa fungoval viac než finálne scény, určite nenasadil latku nejak vysoko. O to film začal viac padať, čím viac bubákov behalo po dome a čím viac sme sa mohli pozrieť do ich rozpýrených tvárí. Možno by to na mňa malo iný efekt ak by som to vzhliadol pred prvými dvoma Conjuring filmami, ale takto to nemalo želaný efekt. ()

Guardian1984

Myslím, že je James Wan poněkud přeceňovaný! Typická novodobá duchařina v americkém stylu se spoustou laciných lekaček, které sice fungují, ale pro mě o tomto horor není. Kde jsou ty časy let 70. a 80. (např. Dům u hřbitova či Pekelná noc), kdy se točily opravdu hororové snímky dle mého gusta. Drtivá většina dnešní "hororové" produkce se bohužel uchýlila (již dobrých 20 let) k jakémusi mysterióznímu psycho-thrilleru spíše než hororu a rezignací na pořádné gore efekty a vizuální děs. Klasický horor, tak jak je vnímán, se vytrácí. Wan to sice dělá poněkud rafinovaněji než ostatní, nicméně stále se opakuje již stokrát otřepané klišé - rodinný dům, kde v noci straší a navštěvuje ho zlý démon zjevující se jen v choré mysli a kterého je třeba vymýtit. ()

Akatinka

Už jsem to řekla a řeknu to znovu. Horor od Jamese Wana jako režiséra prostě nezklame. Jak přestane sérii režírovat, kvalita klesá. Ale od něj je to top! ()

Bratyslavcan

Veľmi som sa bál, pokiaľ som nezistil kto/čo straší. Keď už sa nám v závere objavil náš strašiak/strašiaci, opadlo zo mňa nadšenie aj strach, čo bola škoda. Obzvlášť super bola vo filme kamera, z ktorej som mal sakra nervy a spolu s temnou hudbou v pozadí a pochmúrnym filtrom tvorili brutálnu atmosféru. Jumpscare scény (ľakačky) boli perfektné. Príbeh sa sem-tam zadrhával. Vyzerá to tak, že po odstránení chýb z tohto filmu, urobil Wan dielo V zajatí démonov (The Conjuring) . Sú si veľmi podobné. Veľmi ma to chytilo, priam pohltilo, no na 5* to nebolo. ()

dehonest

tak já ti nevím, karle... také kvantum klišéovitých scén, fráz, neoriginality, slabých, až doslova odpálkovaných hereckých výkonov, úbohého komparzu snažiaceho sa vystrašiť na spôsob trííííííííí-štýýýýýýýýri!!! sa len tak nevidí. kašlať na to, že sa tu objavila vyššia hororová liga, nič nepomohlo. a ten chlapec do tej kamery furt čumí a čumí. byť režíser, tak mu dám dvadsaťpäť. a možno to nie je taká nuda (akože je). možno som už len rozmaznaný a zahltený kvantom a kvantom hororov. čo spravíš. pre mňa zasa zabíjanie času na seriálový spôsob. ani 50 mg diazepamu neuspí lepšie. ()

gggggg

James Wan rozbieha nový hororový kult. Drží sa klasických hororových pravidiel, ale s časti pridáva aj svoje vlastné pravidlá a má svoju predstavu o astrálnom svete. Čo sa týka samotnej atmosféry, tak bol na hrane geniality, pretože horory s podobnou atmosférou sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky. ()

AtemuLukas

Film není špatný má dosti dobrou atmosféru a lekačky tu docela i fungují. Musím říct, že po shlédnutí Annabel, Conjuring a dalších hororů byl tohle horor, který mě docela i zaujal. I když mi občas přišel místy překombinovaný. Co se však opravdu povedlo byl ten konec, který měl tu odvahu to ukončit tak, jak to předchozí zmíněné horory nedokázaly. A za to dávám 60%. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)