Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

jinglesska

Miluju horrory a tento je zcela určitě u mě na prvním místě. Ačkoliv to není úplně klasický horror, kde se člověk pořád jen leká, je to něco, co mě naprosto ohromilo, s chutí jsem shlédla i dvojku a nemůžu se dočkat trojky, už aby byla v kinech !! :-)) Neuvěřitelně propracované do úplných detajlů, koukala jsem na oba díly se zatajeným dechem, víc takových filmů !!! :-))) ()

Swantos

Tento film jsem viděl opravdu nedávno a netušil jsem co od něj očekávat.. Když nastal ten správný čas se na něj podívat usmyslel jsem si, že to bude opravdu nějaký horor nad kterým se pozastavím a řeknu si ha tady toho jsem se fakt lekl, v téhle části filmu jsem se fakt bál.. a ono bohužel nic.. Přišlo mi to spíš jako komedie, bohužel. Nicméně film to byl stejně pěkný jak jednička tak dvojka oba za něco stály proto hodnotím známkou 3. Dokázal mě nechat napnutého až do konce filmu! To se cení Jinak v Anglickém jazyce skvěle zpracované! Nenáročný jazyk! Good job! ()

Setko

1,5 milióna ..no to vidno, ale nakoniec tak či tak, som mal neuveriteľný strach.. Srdce mi búchalo ako nikdy a toto je presne to , čo má dobrý horor priniesť.. ()

Faji

Čekal jsem něco jiného od tohoto filmu, a tak jsem byl celkem zklamán. Přijde mi celkem amatérské do hororu dát pasáž, ve které se chtějí propojit s jiným světem tím, že si nasadí plynové masky a spustí "seanci". ()

Dave162

"Novinka" v hororech, která ne zcela využila veškerý potenciál, avšak i tak patří celá série Insidious k mým nejoblíbenějším hororům. Jednička sází spíše na atmosféru a hudbu (dokonalou hudbu!), než na lekačky, což mi ale nevadilo. Je to také jeden z mála filmů, u kterého byl konec nepředvídatelný do posledních okamžiků, za což jsem v dnešní době vděčný. 8/10 ()

SatchS

Insidious, alebo Inshitious, teda prezývka, akú tento film dostal tu v databáze, je opäť raz neuveriteľná sračka. O to viac znepokojivý je fakt, že si tu vyslúžila onanovanie miestnych hororových pseudofanúšikov, ktorí zažívajú orgazmatronické stavy akonáhle niekto vysloví meno James Wank (jop, sexuálna narážka). Wan ma absolútne neberie, Saw mi prišlo len ako bezduchá zlátanina o príležitostnom rezaní končatín s veľmi hlbokou myšlienkou – nevážiš si život, odrež si nohu. Conjuring bol totálne priemerný, predvídateľný blábol o vymietaní hovna z Barbry Streisand. Insidious je zase raz o astrálnom vyháňaní pičovín a Poltergeistov z nejakého dieťaťa. Ak sa ešte stále pri tomto niekto bojí alebo dokonca zabáva, seriózne sa bojím o jeho duševné zdravie. Za cestou, najlepšia scéna je v traileri (áno je to tá, kde sa objaví ten červený cock za tým chlapom, čo hral v Končúringu). Najstrašidelnejšia vec na celom filme bolo moje škvŕkajúce brucho, čo bolo dosť znepokojivé, keďže som sa pred filmom najedol. Neviem, čo vedie Jamesa Wana k točeniu takýchto nezaujímavých, trápnych, nestrašidelných, nedramatických vykrádačiek filmov z osemdesiatych rokov, ale mohol by nás už so svojimi hormonálnymi problémami prestať srať. Ak je Wan budúcnosťou hororu, potom chcem radšej astrálne odcestovať niekam ďaleko. ()

Bajerys

70% Tento horor se určitě povedl za tak nízký rozpočet. Lekačky jsou fajn, Wan to dokonale zvládá. Když se člověk bát má tak se bojí, ze samotného příběhu se dalo vytěžit, ale něco více. Ale jinak fajn. ()

blackRay

Insidious, to je to slovo, které dokonale vystihuje příběh rodiny v tomto výtečném duchařském snímku. V prvních čtyřiceti minutách mě atmosféra utlačovala tak, až jsem si málem pošramotil hrudní koš. To příšerné amatérství, které ale Wan nasadil na polovinu druhou. Skoro jsem nevěřil, že to pořád hrají herci, kteří byli i v první půlce. Ti však nebyli to jediné, co druhou polovinu pokazilo. Tím byla také paní Lin Shaye přicházející vymítit "rodinného" satánka se svými dvěma spolupracovníky a starou plynovou maskou z první světové války! Chvíle napětí a nudy začínala skutečně zasahovat do úžasu, který jsem si odnesl z prvních čtyřiceti báječných minut. To se ale v mžiku změnilo. Jakmile se příběhem přenese Insidious do černočerné tmy, kde sem tam vidíte vystrašený obličej Patricka Wilsona a sem tam zaslechnete hlas vycházející přes mech v dýchacím otvoru plynové masky, začíná se film dostávat do fáze konečné. V dalších minutách divák zažívá spíše "zkurvení" namísto vylepšení této doposud velice dobré strašidelné serenády přiblížením pekla, odkud do světa smrtelníků přichází satánek, nejlepší maska ve filmu. Ten ale v jednom jediném okamžiku zmizí ze scény. Následuje chvíle běhání po temném snovém domě, ale nakonec je syn zachráněn a štěstí s láskou se v té proklatě děsivé rodince opět potkávají! A i přes mírná zklamání, ale i hlouběji zasahující zklamání to byl nezapomenutelný zážitek, který někdy zkouknu znovu a třeba, kdoví, budu schopen udělit i plný počet hvězd. Pro zatím nechám své hodnocení nastavené na slabší čtyřku. ()

modano222

Insidious je vynikajúci horor, ktorý určite nadchne fanúšikov "ľakačiek" a "duchov". Pri pozretí tohoto filmu, som sa ani chvíľu nenudil. Stále sa niečo deje. Všetky rozhovory niekam spejú a pomaly vám odkrývajú celý dej a popri tom nie je núdza o tzv. "ľakacie" momenty, ktorých je viac než dosť. Garantujem vám, že sa zľaknete. V druhej polovici filmu príde rozúzlenie a dej pokračuje ešte zaujímavejším štýlom (nebudem konkrétny, aby som neprezrádzal). Je to skvelý horor pre ľudí, ktorí sa chcú fakt zľaknúť, báť a nepotrebujú sa dívať na zbytočné krváky, rezanie ľudí a tieto veci. Toto tam nenájdete. Myslím si, že herci svoje role zvládli perfektne a mňa osobne tento film veľmi nadchol. Režisér Wan opäť nesklamal vo svojej brandži a držím mu palce aj naďalej v nakrúcaní svojho žánru. Dávam mu päť hviezdičiek. ()

ES13

Skvělej horor. Úplně s úžasným koncem a skvěle vymyšlenej děj! Herec je super sympaťák, a ten mladej klučina podal úplně super výkon. Jediná postava, která mě ve filmu vadila, byla Rose Byrne. Jinak super. ()

pavel2315

James Wan, je machr, když ho baví točit, tyhle duchovní horory. Každý film, co natočí, tak je hodně dobře natočený. Lekačky a divné zvuky. Člověku jde až mráz po zádech a to já mám rád, tyhle filmy. Za mě 80% procent. ()

str8_s3cko

Prvá polovica sa ako tak dala, ale ten zvyšok je jeden prúser. Fakt nuda. Chvíľami som mal pocit, že pozerám úplne iný film, alebo skôr rozprávku. Nič som od toho nečakal, ale dvojku ani neplánujem pozerať. ()

DarkDRAGONS

Dobrá ducharina. Vydesí aj zabaví. Veľmi sa mi páčil dej, herci, ľakanie, napätie, soundtrack.Zaujímavo vyobrazili astrálny svet, aj keď ho mohli spracovať lepšie, bolo to desivé. Mohli z toho ešte viac vyťažiť, astrálny svet mali viac rozobrať, ukázať a nie len lenivo prdnúť temnotu do okolia. Film odporúčám, keď chcete vydesiť kamarátov alebo keď chcete, aby sa vaša priateľka na vás od strachu prilepila. ()

Salsecnew

ZŮSTAŇTE AŽ DO KONCE!!!!! Teď chci odradit každého, kdo to vypne někdy ze začátku, protože se mu bude zdát ten film až příliš laciný. Ne, ne. Ono je to totiž tak... Prvních pár minut to vypadá celkem nevinně jako rodinný film, pak přijde hlavní zvrat a začnou čím dál tím víc strašidelné věci. V téhle době jsem skutečně prožíval nějaké ty strachy a hlavně tajemství: ,,Co se to děje? Co to dělá?", ale nebyly to nic takového jako třeba ve filmu Kruh nebo Vetřelci, když jsem tyto filmy viděl ponejprv. Věc je taková, že i ty ,,strašidelné" věci jsou tak nějak laciné, žádné extra efekty, někoho to znechutí jako nějaký studentský film, ale zkuste být trochu upřímní a uvědomte si, že řada skvělých (třeba starších) filmů je taky na efekty jednoduchá (třeba Kingův Dům v růžích nebo jeho Bouře století mají jednoduché efekty, ale psychicky jsou to špičkově kvalitní horory), anebo když si čtete nějakou knihu, tak si musíte všecko jenom představovat. Jako ale dobrý, fakt je ten, že ve skutečnosti v téhle části filmu nejsou žádné efekty zapotřebí. Takže kdyžtak zůstaňte, protože ,,to hlavní" právě ještě ani nezačalo!!! Ono všechno začíná mít už nějakou pořádnou a originální, vskutku originální šťávu až tehdy, když se začnou objevovat lidé, kteří se duchy zabývají. A právě teď to všecko, co se doposud zdálo neoriginální a jednoduché, se originálním a poutavým stávat začne a musím uznat, že po počátečním částečném zklamání jsem se až odteď víc a víc neodtrhával od obrazovky... Od této chvíle (asi až v polovině filmu) se začne ten grif tohoto díla postupně vzmáhat a eskalovat... Stojí za to vydržet a celé to dodívat. A komu vadí slabé efekty, měl by se podívat na Dům v růžích nebo Bouři století, a pochopit, že filmy nejsou nejvíc o efektech, kolik braků je přece natočeno s úžasnými triky... Mimochodem v jedné scéně se jeden z ,,duchařů" snaží na svých brýlích přepínat mezi různými UV viděními, to mi přesně připomnělo scénu v Predátora 2, kde si predátor také přepíná vizor mezi různými viděními. ()

im8

Wan + Wilson = podruhé do stejné řeky nevstoupíš. Proti Démonům určitě slabší. Korunu tomu celému nasadí trapné záhrobí jak z 80kového Zombie filmu. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)