Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom. (Continental film)

gegina31

Ač jsem se dobře bavila, nedokážu se vyhnout srovnání DC a Marvel. Nevím, jak to ten Marvel dělá, ale pokaždé je vtipnější i temnější zároveň. Ať natočí co natočí, tak mám vždycky chuť se na to podívat znovu. Aquaman je dobrá podívaná, ale tak jako jednou a dost. Spíš taková pohádka pro dospělé. Navíc některé scény byli přes čáru. Např. nesmrtelný padouch, do kterého tluče jak chce, vybouchne mu hlava, ale stejně nezhebne a to je vlastně jenom člověk. Nebo pětiminutový záběr na Aquamena, který tam stojí jak manekýn a ......prostě stojí... To ale neznamená, že na DC zanevřu. Půjdu na dalšího Aquamena, Supermana, Wonderwoman a na cokoliv suprerhrdinovského, co ještě ještě natočí. Moje očekávání už budou nulová, tím spíš se ale těším, až mi DC jednou vyrazí dech. ()

Trevor

3 návštevy kina za 4 dni.Rekord.Tentokrát to nebolo v mojom meste, ale s kapacitou v oblasti filmu a hudby. Obaja sme pred kinom stihli dokúpiť nejaký ten darček ľuďom, na ktorých nám záleží a následne si užili skvelý film. Ako už bolo spomenuté, nie som veľkým fanúšikom komiksov, ale Aquaman ma naozaj bavil, dokonca na plný počet. K výstižnému komentáru už iba doplním, že jediné čo ma na filme zamrzelo, že kráľovstvo Trenchov nebolo zachytené trochu obšírnejšie. Ale skvelá hudba a dej nabitý akciou stačil k tomu, aby Aquamana zaradil medzi najlepšie filmy končiaceho roku 2018 a spríjemnil predvianočnú atmosféru. ()

dom156

Skomírající DC Comics ožil v rukách šikovného Wana. Po dlouhé době jsem z kina odcházel s kladnými pocity. Příběh klasický ze šablony (zde se snad moc vymyslet fakt nedá), ale dílo je dobře sestříháno, dokáže z nás alepsoň trošku emocí vymačkat a po obrazové stránce jsme hlazeni samým SGI, což není na škodu, jelikož jsou zde i pasáže kde si oči trochu odpočinou. Podmořský svět je krásně znázorněn, skoro až pastva pro oči. Wan jen potvrdil své režisérské kvality a doufám, že nám před očima roste nový Spilberg, doufám a doporučuji. ()

higuain

Digitálně přeplácaná DC-Marvelovka. Záměrně jednoduchá, celkem zábavná, hodně barevná, místy efektní a dějově až příliš předvídatelná akční komiksová pohádka, která se řídí tím, co si dnešní filmový trh evidentně žádá, tedy heslem "vypni mozek a bav se". I na mě by to možná fungovalo, kdybych nebyl "odkojen" na DC filmech od dvojice Nolan-Snyder a kdyby do role Aquamana byl obsazen někdo, komu by bylo snadný fandit. Jason Momoa je ale nesympatický dřevo a hlavní roli neutáhne. Naštěstí toho dost zachraňuje Amber Heard a její pěkná tvářička, která má poměrně dost prostoru, takže rozhodně je na co se koukat. Na víc než na lepší 3* to ale nestačí. Jedno lehce provokativní PS na závěr: MoS a BvS jsou pořád o parník nejlepší filmy DCEU a to se pravděpodobně ještě dlouho nezmění. Bohužel. ()

sofiapetra

Šla jsem na to i přes lehkou chřipku, neb jsem se těšila na to dlouhovlasé "hovado" :), už jsme se přece seznámili ve Hře o trůny - a tady ho ještě trochu vylepšili - svalová hmota podstatně zmohutněla (ne, že by zrovna tohle pro mě bylo důležité, mně úplně postačilo, že mu nechali vlasy). A musím říct, že jako akční pohádka to fungovalo skvěle. Meru i maminku Nicol vybrali šikovně, ani jedna mě neštvala a líbily se mi obě. Ale trochu zklamal ten mořský svět - na mě byl přiliš futuristický a připomínal atmosférou, výpravou i kostýmy spíš sci-fi, což nevyhledávám. Prostě pevnina je pevnina. ()

kajas

Všichni jsme byli zvědaví, co James Wan provede s nejnovějším přírůstkem do DC univerza. Po vypuštění finálního traileru moje maminka prohlásila, že na ten film chce, protože vypadá jako "Avatar". A měla vlastně úplnou pravdu. S Cameronovým megahitem má tahle komiksová pohádka společného dost - nijak objevný (možná až trochu hloupoučký) příběh, herecké legendy ve vedlejších rolích (jednoho z podmořských králů ztvárnil DOLPH LUNDGREN!), ekologický podtext (aneb nevyhazujte plasty do vody) a malinko přemrštěný, ale po většinu času nádherný vizuál. Momoa se navíc do titulní role perfektně hodí a ty perlové šaty Amber Heard bych chtěla domů. ()

Vědma

... zem pradávných sĺnk v chladnom tieni tajomstiev na mapách jej dávno niet...Zábavný a vizuálně krásný mišmaš různých nesmyslů, který se nebojí smíchat věci neslučitelné a nad kterým neradno přemýšlet. Prostě pokud člověk vypne a nechá se unášet vlnami, tak si to obzvlášť v IMAXU vychutná. ()

hygienik

No neviem. Neohúrili ma triky, ani robopostavy ako zo Star wars a iné v priliehavých trikotoch. Tie efekty boli občas za hranicou gýča, ale dej bol celkom zaujímavý. Počkám si na dabing, potom možno zmením názor, pretože toto je film, ktorý podľa mňa stojí za to vidieť dabovaný. Človek sa môže venovať miesto titulkov obrazom. O to viac ma mrzí, že medzi všetkými tými 4K a 3D verziami, sa v našich kinách nevyskytla aj dabovaná verzia. ()

Aleee89

Aquaman je děsně sexy chlap a coby film to bylo stejně takové. A zábavné, vtipné a cool, takže hlouposti tomu snímku milerádi opustíte. ()

Moena

Je to barevný kýč. Ale sakra dobře udělaný barevný kýč a rozhodně zatím nejlepší komiks ze současného DC univerza. Tentokrát mi ani ten digitální maglajz nevadí, protože to opravdu vypadá o to víc komiksově a bitky, bitvy nebo souboje jsou snímány překvapivě přehledně. Při sledování některých podvodních scén (společně s kvalitním soundtrackem) jsem si párkrát vzpomněl třeba na TRONa. Což myslím v tom nejlepším slova smyslu, protože mám ten film rád. Zamrzí snad jen místy nechtěná komičnost a dost velká předvídatelnost děje, kdy každý zvrat i jednání postav uhodnete spolehlivě dlóuho dopředu. Návštěva kina zde nutností. ()

Reesam

Wan Aquamanovi sedl jak pekáč na prdel. Myslím, že bez něj by byl film kvalitativně úplně jinde. Bojové scény byly špica. Ale to bohužel nezachrání to, že je film místy až překombinovaný, předvídatelný a neodpouští si klišé scény. Jako haló, všude se bojuje a oni si musí zrovna vyjevit city? Tím, že je už moc v dnešní době přehrdinováno, tak je o dost těžší něčím zaujmout. Přišlo mi to jak Thor ve světě Avatara a Nema, chyběla už jen Dory :D. Ale je fakt, že to bylo koukatelný, a dětem by se to určitě líbilo. A taky v IMAXu to musí být zážitek. ()

Jigy

Čekání na Aquamana se vyplatilo. Bez debat bych ho společně s Deadpoolem zařadil mezi dvě nejlepší komiksovky letoška. Jak se říká, to nejlepší nakonec. Skvěle střižené scény obohacené vhodným a úderným soundtrackem, krásný vizuál, skvělý střih.... takto bych mohl pokračovat. Film byl vtipný, ale na rozdíl od Marvela nenucený. Nesnažil se být za každou cenu cool, akční a přitom komedie. Přesto, že příběh nebyl složitý, byl pěkně strukturovaný a bylo v něm od každého něco. Velmi se povedla Black Manta, která je přesně podle předlohy a do budoucna by z ní mohl dostat více prostoru. A co se týká hereckého obsazení, asi nemohlo být lepší, Mamoa si roli prostě užíval, Amber je sexy a dokonce u toho hraje a Patrick si střihl skvělého záporáka. Dokonce i Lundgren překvapil. Prostě plnohodnotné ukončení filmového roku v podání DC. ()

applause

Docela překvapení. Libilo se mi pojetí filmu, jako pohádky, vycházející z vyprávění římskych bájí. Chvílemi mi připadalo, jak kdyby to byla počítačová hra. Dobře zahrané a hezká hudba. Doporučuji. ()

Miseet

Po technický stránce to už na mě bylo trochu moc. Zbytečně až moc efektů a různých barviček. Příběh byl fajn, a zobrazení podvodní říše se mi také líbilo. Nejzajímavější bylo ovšem herecké obsazení. ()

honajz2

Doporučila mi to jedna dobrá kamarádka, sám bych se na to asi v životě nepodíval (ačkoli někdy hodně v budoucnu asi jo, jen kvůli zvědavosti jak tu vypadá ten vodní svět), ale po cestě z Karlových Varů do Prahy se nic moc zajímavějšího nenabízelo, tak jsem to zkusil. A je to taková akční pohádka, no. Prvních 40 minut jsem si vyloženě protrpěl, jelikož to byl mix strašně trapného humoru (scéna v baru), neskutečně kýčovitě přebarvičkovaných scén (začátek), pitomě napsaných "emotivních" scén a nic moc akčních scén, že jsem z toho filmu byl v tu chvíli dost zděšený a v pár místech by to pro mě i sklouzlo k odpadu. Pak se tohle všechno naštěstí dostatečně zklidnilo, že mě to sice pořád moc nebralo, ale aspoň jsem to dokoukal bez větších problémů a pár scén se mi dokonce líbilo. I ten podmořský svět vypadal vizuálně dost slušně, včetně všech jeho více čí méně humanoidních obyvatel. Vlastně právě to mě na tom všem nakonec zaujalo nejvíc, když už mi ty akční scény přišly mdlé a nudné a hlavní hrdina si moje sympatie za celý film získat nedokázal, jedině ta princezna. Jako když to člověk bere jako pohádku, tak se to docela dá, ale já jsem se opět (v poslední době už potřetí) přesvědčil, že tyhle superhrdinské filmy prostě nejsou určené pro mě, že mi nemají co dát a těch pár, co mám ještě v plánu zhlédnout, si zase odložím na neurčito. 2* ()

Vyhy

Chtěl jsem dát pouze tři hvězdy, ale nakonec za snahu jsem to navýšil. Umím si představit, že pro mladší diváky Aquaman funguje velmi dobře. Je to svižné, velice akční a dobře zpracované. Jak jsem se podle trailerů obával, že vodní svět bude až moc digitální, tak kupodivu mákli a vypadalo to božsky. Příběh je však jednoduchý, bez překvapeních. Neobejde se bez klasických hrdinných klišé, ale čert to vem. Zábava to byla. Přidali humor, kamera byla skvělá. Štvali mě zpomalené záběry a není žádný výraznější soundtrack. Stále však nevím, jestli je to lepší jak Wonder Woman. ()

Lenka.Vilka

Prej je DC temný. Cha cha cha. No, to asi proto, že ještě nepřišel na řadu Aquaman. A na Flashovi to bude jistě další LSD trip... Příběh byl super. Staň se králem a zabraň tím válce se suchozenci, protože náš současný wannabe king je fakt magor. Příběh je tedy částečně origin (jak se dva zamilovali, rozdělili a bum Arthur a potom Aquman), taky quest jako hledání pokladu podle mapy (zlatý trojzubec pravého krále) a klasické zachránění země a jejího suchého povrchu (takže klasicky hrdinský scénář). Takže děj byl na jedničku, protože to bylo všechno vyvážené. Za mě nej část v Itálii. Dá si mladá dáma růžičky? Jsme jenom lidi, Amber jsem nikdy moc nemusela, protože si asi doteď nevybírala filmy, ale chodila na castingy a její osobní život asi taky dost lidem zamítal hlavu. Myslím, že teď už jí scénáře budou posílat. Byla úžasná. A její schopnosti? To ve vinotéce bylo nádherný. Tenhle film řadím mezi top zvládnutých akčních scén. Hlavně na souši. Takže kliubouček kameře a střihu. Nevím jak při natáčení, ale skoro to vypadalo, že tady moc zaskakování nebylo. Ale.zpět do Itálie. Tam to prostě bylo nejlepší. Mluvím o zvládnutí rozdělené akční scény Arthura a Mery. Žádný rušivý střih, ale přelet kamerou z jednoho místa na druhé. To se mi moc líbilo. Black Manta se povedl. Jenom jsem ke konci nevěděla, za co se chce mstít dál (asi taťku zabije až příště). Závěrečná bitva? 4 z 5. Závěrečné zúčtování s bráchou? 25 z 5. Nelze nezmínit vizuál. Bylo jasný, že tohle bude hustý. Pokud jste si před filmem zakouřili, zážitek ještě lepší. Po dlouhé době film, kde trochu lituju, že jsem neviděla v 3D. Ale nevím, jak by to dopadlo s těma barvama, když by to bylo celý tmavší. Byla jsem ráda, že jsem si připadala skoro jako v Ready Player One. A to jsem ještě nezmínila hudbu. Ost i score bylo famózní. Jenom ost na mě až moc intenzivní (?) a jeho přechody moc hlasité. Dabing na jedničku. Mám Mamou moc ráda. Už od doby SGA. A zapálila jsem za něj svíčku, když se mu "stal ten půllitr". Bylo to i vtipný. Ale ne marvelově vtipný, to bych byla asi znechucená. A jsme zpět u Mery. Ona byla prostě k sežrání. Den před filmem jsem četla Pád do hlubin a i tam mi taky přišlo, že je skoro hlavní hvězda. Ale když Arthur vyšel v tom svém žluto-zeleném oblečku, udělala jsem ach. Nenapadlo mě, že to řeknu, ale Aquaman šlape na paty letošním "rozjížďkovým" Avengerům. (A klidně to řeknu. Líbí se mi, jak se vždycky během bitvy najde pár minut na hudlana.) Doporučuju všema deseti a pěti hvězdami. ()

Havaj8

Tak tohle se hodně povedlo. Je vidět, že se na tom někdo opravdu vyřádil, ale zároveň to nebyla přeplácaná slátanina. Co se týče DC universa, tak Wonder Woman a Aquaman držej prapor mnohem vejš než Batman a Superman. Jason Momoa, obrovskej chlap s obrovským charismatem ale i smyslem pro humor, což u toho DC-čka nebylo až tak zvykem. Okoukali to u Marvelu, o tom není pochyb. Každopádně to výborně fungovalo už od seznámení se jeho rodičů, hodně stručně, přes seznámení se s Atlantidou a hrozbama, přes jednotlivý akčně digitální pasáže, až po vyvrcholení s trojzubcem. Hluchý místa to téměř nemělo a ty dvě hodiny hodně slušně bavily. Je to vlastně takovej Thor ve vlastním universu, rozhodně bych neváhal s natočením dvojky a i v teamovce bude dost silnej a navíc sympatickej hrdina. ()

M.i.k.e

ultra barevná fantasy pohádka ne steroidech,která se nesnaží být něčím víc než je a moc pěkně se na ní kouká.Je super,že se Aquaman nebere moc vážně a rozvržením humoru a akce navazuje tam kde se o to místy křečovitě snažila Justice League.Samozřejmě že i tady je to ve finále docela digibordel,ale je to první DC kousek,kde nevypadá jako by tam utekl z jiného filmu (viz.Wonder Woman).Wan je zkušený režisér a dokázal si pohlídat aby zběsilost a přehlednost zůstaly vyváženy.A film kde hraje rudovlasý Lundgren prostě nemůže být v jádru špatný...80% ()

ProNotor

Hodně našlapaný film na efekty, kostýmy, hudbu, příšerky a další a další věci. Charismatický Jason tu celkem seděl. ikdyž by člověk spíš čekal nějakého blonďáčka s modrým oblečkem, nechyběla akce a příběh, občas velice dojemné pasáže střídaly výbuchy a totální demolice. Jak už bývá u DC, jejich hrdinové jsou takřka nesmrtelní, i když dostanou totálně na prdel, zvednou se jen s lehkými šrámy a jdou zase po hlavě do akce. Super podívaná, bohužel mi tam ještě něco malinko chybělo k úplné spokojenosti. Hodně pěkné 4*. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney