Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Rodinný
  • Dokumentárny
  • Dobrodružný

Recenzie (1 951)

plagát

Epiphany (2019) 

Polosirota Luka vyrastá v USA, v komunite chudobných gréckych utečencov z Cypru, vyznávajúcich pravoslávie. Rada by sa stala miništrantkou a "na 3 Krále" chce skočiť do vody po kríž. Oboje však podľa pravidiel jej viery smú len chlapci... Najhoršie je, že jej minulosť je komplikovanejšia, než si doteraz myslela. Film má výborný, ale trochu nudne spracovaný námet. Luka stojí na pomedzí tradičných rodinných koreňov a moderného pohľadu na svet.

plagát

Bei Neuhaus zu Haus (1988) (seriál) 

Doma u Novákovcov je DDR-oňácky rodinný seriál. Bezkonfliktný, mierne moralizujúci, ideálny pre školopovinné decká. Asi by urobil vo Východnom bloku dieru do sveta, ale mal tú smolu, že vznikol v roku 1988 a už to nestihol. Novákovci chodia oháknutí ako v Západnom Nemecku, aj nábytok (paraván v detskej izbe, hračky) bol trochu nadštandardný. Seriál propagoval pozitívne vzťahy v rodine a darilo sa mu vyhýbať komunistickej ideológii.

plagát

Andílci za školou (2022) 

Dávam 1 hviezdu navyše, lebo sa mi tu zdajú Andílci neférovo podhodnotení. (44%) Nebol to taký prepadák ako som čakal. Naopak Najviac potešila Eva Matějovská (Majda). Nely Řehořová (Nikola) naopak trošku sklamala (v niektorých piesňach jej text akoby nesadol) ale celkovo bola fajn. Zaujímalo by ma, ako by sa hlavnej role zhostila Naty Hrychová (pôvodne, t. j. asi v roku 2015 mala hrať Nikolu), ale to sa už nedozviem. Tie pesničky nakoniec celkom slušne zapadli do filmu,. Nie sú tak totálne mimo, ako sa hovorí. Humor bol fajn (školník Michal David si pohmkáva Internacionálu). Ktovie, čo na Andílkov povedali hviezdy pôvodného muzikálu, bývalé 5Angels? Kino KORUNA, Břeclav.

plagát

Muréna (2021) 

Téma sľubovala výborný film. Ale nakoniec to bolo príliš klubové a často pomalé.

plagát

Konštantínov tajný kód (2022) (TV film) 

Každý dokument o období Veľkej Moravy je zmesou tvrdení, na ktorých sa zhodnú takmer všetci historici a tvrdení, ku ktorým dospeli iba niektorí z nich a iní majú opačný názor na vec. Konštantínov kód zaujímavo opisuje vznik hlaholiky a jej priamy kresťanský odkaz. Ten tam úmyselne Konštantín Cyril vložil. (A je kríž atď). Problém dokumentu je v tom, že sa za každú cenu chce stať mýtotvorným v dôsledku čoho vyznieva najprv smiešne, postupne až konšpiračne.

plagát

Cilveka berns (1992) 

Lotyšský film Dieťa človeka je o dospievaní na idylickom vidieku, v kruhu prírody a zbožných ľudí. Podobá sa atmosférou napr. Obecnej škole alebo Po strništi bos. Úmyselne evokuje zábery akoby z barokových, či skôr rokokových obrazov. Všetky pobaltské krajiny majú sklon točiť filmy o rokoch 1920 - 40, podobne ako my nostalgicky spomíname na Československo za tatíčka Masaryka.

plagát

Kerel (2017) 

Je to sibírska telenovela. Romantická, citlivá a pomalá. Na to, že má 1,5 hodiny až príliš pomalá. O Jakutoch bolo natočených viac filmov (Strašidlo). Zdá sa, že majú záľubu v rôznych súťažiach, (miss, spevácke súťaže atď.) Krásne je tu vidieť, že niektorí Jakuti túžia odísť do veľkomesta, ale iní sú silno spätí so svojou zemou a kultúrou. Mnohí sa nakoniec do toho najchladnejšieho kúta sveta (Ojmjakon), vrátia späť.

plagát

Čierny krásavec (1994) 

Mám rád koníčkárske filmy, ktoré sa odohrávajú v súčasnosti a sú točené z pohľadu ľudí, nie koní. (Rychlý jako vítr alebo Immenhof). Beautyho príbeh ma až tak výrazne neoslovil.

plagát

Ako mačka na diaľnici (2017) 

Vtipné to bolo, dojemné to bolo. klišovité tiež. Lepšie než by ste čakali od talianskej komédie v nedeľu večer na STV1. Len sa bojím, že druhý diel to asi zazdí.

plagát

Zakliata jaskyňa (2022) 

Najlepšia slovenská "girl power" rozprávka od čias Sokoliara Tomáša. Na jednej strane bohatá výprava, na druhej strane kamera, ktorá zaberá všetko zblízka, namiesto väčších celkov. Scenár bol dobrý, ale hlavne stredná časť filmu mala hluché pasáže, a záver bol príliš rýchlo odbytý. Je super, že Pauhofová (ktorá sa mi tu prvýkrát v živote nezdala pekná) hrala záporáčku, ale ako protiváha k nej mi tam chýbal akčný kladný hrdina. Klaďasov tu bolo veľa, ale väčšinou si len vyjasňovali vzájomné nedorozumenia. Chýbala mi tam aspoň jedna vyslovene pekná herečka. V rozprávke sa viackrát spomenú Vianoce, a je avizovaná ako vianočná, ale neuvidíte tu vianočný stromček, sane ani polnočnú omšu, skrátka nič vyslovene vianočné. V prvej polke filmu je zima a sneh a v niekoľkých záberoch na začiatku a na konci sú priame odkazy na Tři oříšky pro Popelku. Druhá časť filmu sa odohráva v lete.

Ovládací panel
154. naj užívateľ Slovensko
33 bodov

Reklama

Reklama