Ďalší superhrdina zo sveta DC Comics poodhalí svoj pôvod v akčnom dobrodružstve odohrávajúcom sa tentokrát v dychvyrážajúcom podmorskom svete siedmich morí. Arthur Curry (Jason Momoa) je z polovice človek a z polovice obyvateľ bájnej Atlantídy, ktorý na svojej životnej ceste musí čeliť pravde o tom, kým v skutočnosti je ale aj tomu či si zaslúži byť…hrdinom – Aquamanom. (Continental film)

epicek

Tohle DC potřebovalo jako sůl, film který se nerozpadá hned od začátku a dokáže zabavit a udržet diváka spokojeného až do konce. Je jasné, že nebýt Wana tak by to takhle vůbec nedopadlo a radši ani nechci vědět, jak by to vypadalo. Každopádně jsem se bavil i přes všechny ty klišé, předvídatelné momenty a občas stupidní volby rekvizit( dívam se na tebe Black Manto). Příjemný komiksový mix, který nemůže urazit a rozhodně lahodí oku po celou dobu. Snad to takhle půjde dál a třeba se začne u DC svítat na lepší časy. I'm no leader. I came because I have no choice. I came to save my home, and the people that I love. ()

Martrix

Jsem fanda Marvelu, takže jeden z těch, kteří s úšklebkem sledovali, jak se DC ztrapňuje ve snaze napodobit MU. Přesto bych samozřejmě uvítal, kdyby se jim to podařilo. Jenže co se dělo posledních několik let, všichni víme. A najednou bum...je tady Aquaman...resp. je tady Wan. To, že je tento film tak cool a přitom řemeslně skvěle zpracovaný, jde podle mě především za ním. Oči přecházely z toho ohromujícího množství pěkně zpracované CGI, ale hlavně pak ze scén, které byly velmi hravé a až poťouchle odlehčené. Ten největší nešvar posledních DCáren, totiž tlačení na pilu se scénáři, které jsou dětsky pitomoučké, se tady nekonalo. Takže přestože mi sledování amerického vodníka v akci evokovalo chvilku Valeriana a město tisíce planet, chvilku Prince z Persie: Písky času a občas i posledního Thora: Ragnarok, skvěle to drželo pohromadě. A to i díky hudebnímu podmazu, který se pohyboval od standardní Williamsovy tvorby, přes Depeche Mode, až po 8-bit trdlování, které pobavilo ve chvilkách, kdy by se nejeden zamyslel ve stylu: WTF?! Ano, velkou část jsem vyjeveně civěl, co to ten Wan vypálil do světa. Hodí se zmínit, že Momoa je jako Aquaman vynikající a jen díky němu, není z Underwatermana další tragéd v elasťákách. Na kdyby se nehraje, ale být to první film DCU, tak zafunguje stejně jako kdysi Ironman. Pak by mohla přijít Wonderačka a týmovka by se stavěla úplně jinak. Co už... . Takže DC už má mustr jak na to... budeme doufat. PS: umím si představit, že ve skutečnosti to muselo stát mnohem víc peněz, než se uvádí a umím si představit ten tlak, aby to vypadalo co nejlíp. Protože pokud by ta hromada CGI vypadala jako v posledních DC filmech...byl by to další průs.r a to už by studio jen tak neustálo. Wang, neWang, Momoa neMomoa. Ten look totiž dělá v AQM přes 50% z celkového dojmu. Jinak je to vlastně poměrně hloupoučká pohádka...jak už to v DC bývá pravidlem. ()

fugazi

Parádní pestrobarevná podmořská jízda, která je záměrně chvílema extrémně pitomá a moc dobře ví, čím je. Aquaman je prostě ukázka totální epiky se vším všudy, kdy jedna obří scéna střídá druhou a divák se nestíhá nudit. Režisér si je vědom, že natáčí film o chlápkovi, co umí mluvit s rybama a díky tomu se to nebojí nakopnout až na hranici trapnosti akčních béček z 80s. Prostě Dolph Lundgren brázdí moře na ozbrojenym prehistorickym mořskym koníkovi a lítaj kolem něj laserový paprsky. To prostě netrumfnete! Když na to všechno přistoupíte, čeká vás úžasný klučičí dobrodružství s neskutečnýma afektama, nádhernýma kostýmama a akcí, která vyráží dech. Dokonce i ten hromotluk Momoa hraje dobře a působí hodně sympaticky. Soundtrack je úžasnej a když se rozduní při scéně představení Atlantidy, vhání slzy do očí. Po Supermanovi nejlepší DC … 8,5/10 ()

PROCESOR

Tak, že to bude ptákovina a pohádka pro dospělý, bylo zřejmé. Mě vadilo jen, že snímek vykrádá ostatní a nesnažil se jít vlastní cestou, pokud jde o vizuální stránku. Např. je tam světýlek jak v Avataru, souboj v ohnivým kruhu s tlakovou vlnou, no kdo by si nevzpomněl na Matrix, že?...Jinak na vypnutí mozku, proč ne. ()

campix

DC mě naučilo nedělat si přehnaná očekávání a to bylo pro Aquamana jedině dobře, jelikož James Wan je natolik schopný, aby natočil velkolepě vypadající origin, který drží pohromadě a k průseru, který jsem od začátku trošku očekával, má výsledný produkt hodně daleko. A to je dobře. Když pomineme prkenné herectví dvou mladých krásných lidí v ústředních rolích, tak tu máme sympatické obsazení rolí vedlejších, což dost věcí zachraǹuje. Stejně tak rozmáchlá jako výprava je i stopáž, ale vůbec to nevadí, protože se stále něco děje a podmořský svět je bizardní na tolik, že se Vám nestihne okoukat. Bohužel je bizardní natolik, že mě nijak nevtáhl. Ve finále se ale jedná o solidní origin, který mohl dopadnout hodně špatně, ale tvůrčí tým si všechno pohlídal a dle mého se z danné situace o moc více vytřískat nedalo. ()

Gaaron

Nároky na filmy od DC už jsou opravdu strašidelně nízko, když tohle obecně hodnotili jako kvalitní komiksárnu. “Call me black manta.” Uf. ()

Pajky3

Podvodní dobrodružství Thora a Ariel. Aquaman se dočkal pozitivních reakcí a tak jsem byl zvědav, co předvede. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo nebo snad, že bych se u toho nudil. Jen mě neskutečně vytáčelo, jak moc počítačově to vypadá. I proto mi přišla druhá polovina, která se částečně odehrává na souši, lepší než ta první. Navíc mi tam vysloveně neseděla hudba, která se podle mě vůbec nepovedla. Celkově to není úplně špatný origin a docela dobře se na něj kouká, pokud vám nevadí CGI, jen jsem měl pocit, že by to mohlo být lepší. ()

Wormboy

Vytvarno vizualne sialenstvo, ktore skvele zapada do DC sveta. Jason Mamoa je sympatak jak svina. Trosku prestrihat a bola by to uplna parada, ale spokojny som aj tak. ()

pakobylka

Příběh, který se velice cílevědomě snaží nebýt pohádkou. Dlužno podotknout, že jeho úsilí je korunováno úspěchem, ovšem cena, kterou platí, je na můj vkus až příliš vysoká. Neboť výsledným produktem veškeré jeho námahy je pozoruhodný hybrid, který marně hledá své místo na Zemi ... nad hladinou i pod ní. Nejde ani tak o konflikt mezi potomky původních obyvatel bájné Atlantidy navzájem - či o jejich válku proti "suchozemcům", kterou plánuje jeden z nich. Já vidím v první řadě neobyčejně tvrdý náraz světa fantazie do nepohádkové pozemské reality, jíž vládne kapitál. Kapitál, který si umí ochočit i nepoddajné podmořské bytosti, aby sloužili jeho scénáristickým a režijním záměrům. A když se hlavní hrdina prezentuje jako ukázkový pozemský buran, je dílo zkázy pěkné pohádky dokonáno. VELICE slabé 3* ()

Juto

Film bol poháňaný dobrým príbehom, v ktorom sa človek rýchlo a ľahko ponoril. Plusom bolo aj to, že v ňom boli niektoré dosť zaujímavé postavy, ktoré mu tiež pomohli. Netreba dodávať, že špeciálne efekty mali tiež hlavnú úlohu pri vytváraní vizuálne úžasného a príjemného pocitu. Tempo filmu bolo rýchle a optimistické a film sa hneď od začiatku rozbehol do vysokej oktánovej rýchlosti a nikdy sa skutočne nespomalil. Čo bol podľa mňa veľmi pôsobivý úspech a vďaka tomu bol film ešte intenzívnejší a príjemnejší. 7/10 ()

Šimpy

Tak nakonec to nebylo tak špatný. Chvílema natahovaná akční jízda s pár nelogičnostma a nepřekvapivými zvraty. Jako plus považuji jednoduchý přímočarý příběh, takže ideálně kino, popcorn a kamarádi a film si užijete. Další plusy jsou herci jako Dafoe, Kidman, mile překvapil Lundgren a i Momoa. Nejlepší je ztvárnění rozličných podmořských království, z nichž každé má svůj styl a svůj vývoj. A digitálně omlazená Nicole. :-) ()

animaxis

Abych přešel rovnou k jádru věci, Aquaman je z mého pohledu dosud nejlepším filmem DC universa. Scénář jako takový není příliš inteligentní, ale děj je dost zajímavý a neustále se tu děje něco, co vás prostě posadí až na kraj sedačky. Vizuálně je film ještě mnohem lépe zvládnutý než jsem čekal. Je tu mnoho lokací a každá je oproti ostatním svým způsobem originální. I díky tomu působí Aquaman jako jedna velká jízda a jsem opravdu rád za to, že je dost dlouhý na to, aby děj nebyl příliš uspěchaný. Mimo efektů je tu skvělá i kamera a práce se světlem. Herecké výkony jsou dostačující a Jason Momoa tu působí ještě sympatičtěji než když dřív. Za zmínku stojí i povedená hudba. Je tu i humor, ale vůbec mi tu nepřišel nucený. James Wan očividně neumí skvěle natáčet pouze horory, ale i velkolepější filmy. Myslím si, že DC by prostě mělo přestat kopírovat Marvel s budováním universa a zase se vrátit k jednotlivým postavám. Právě tohle jde tomuto studio totiž očividně nejlépe. PS: Narážky na H. P. Lovecrafta potěšily. ()

emo

Veľmi sympatická, farebná a mierne prihlúpla jazda od DC. Momoa si to evidentne užíva a všetci zúčastnení sú si vedomí, že to netreba brať extra vážne. Ďalšia trefa do čierneho pre Wana. Príjemne prekvapil retro soundtrack od Ruperta Gregson-Williamsa. Za mňa tak 70% ()

SHI-SHA

Stejná srajda jako všechny ostatní DC filmy s tím rozdílem, že je dobře obsazený. Zejména Momoa v titulní roli je skvělý. Vše ostatní (efekty, zápletka...) je fakt facepalm. ()

BoXBe

Blockbuster jak víno. Kdyby se mu podařilo mě přesvědčit jít na 3D (s titulky samozřejmě), asi bych si to užil ještě víc. Vizuál je tak úžasný v každé minutě, že už jenom za to se sluší řádně poděkovat. ()

mortak

První dvě třetiny svou pohodovou nenáročností sympatická akční pohádka, kterou drží nad vodou režisérský um Jamese Wana. Žádné psychologizování, natož pak něco meta, jen čistý výplach. Jenže na ten digitální výplach na konci už jsem asi moc starý. Vadí mi, když se z živých hlavních hrdinů stanou digitální světýlka bez stopy lidskosti, která jen rychle létají sem a tam. Příběh vlastně kopíruje Thora, jenže o napětí mezi Thorem a Lokim se supervizí Odina, které najdeme u Marvela, se Aquamanovi může jenom zdát. Wan je režisérsky velmi zdatný, ale nemá podporu v hercích ani ve scénáři, a tak je Aquaman spíše velkolepou atrakcí než filmem. ()

angel74

Nezajímavé postavy, upozaděný příběh a k tomu spousta digitálního vizuálního bordelu. Podobné kýčovité pohádky mě opravdu neberou. Tohle může bavit snad jenom děti. Zívala jsem nudou v podstatě od chvíle, kdy zmizela ze scény Nicole Kidman, k čemuž došlo fakt brzy. Její závěrečný návrat kupodivu ničemu moc neprospěl, spíš naopak. (40%) ()

CinemaRanger

Od tohohle filmu jsem sice čekal mnoho, ale že bude až takhle skvělej, jsem nečekal. Jasně, scénář je občas klišé, ale moc mi nevadí. Film jsem si užil naplno, hlavně kvůli vizuální stránce, akci a velkoleposti jakou tento film nabízí. Jen ten konec je přepálenej. ()

panMartin

Když jsem viděl prvně, že se bude točit Aquaman, začal jsem se smát. Všichni jsme byli zvědaví, co James Wan provede s nejnovějším přírůstkem do DC univerza. A musím říct, že jako akční pohádka to fungovalo skvěle. James Wan je skvělý režisér, který velmi zručně uchopil režie, a bravůrně ji přenesl na plátno. V první minutě se sešlápně pedál až na podlahu a brzdí se až v závěrečných titulcích. Je to nekonečná obojživelná jízda. Našlapáno akcí, která je v těchto filmech běžná, místy by se dalo říct: obrovský podmořský ohňostroj. Potěší i některé starší herecké tváře. A podvodní svět tu ještě nikdy nebyl tak výborně ztvárněn. Příběhově film pokulhává, což nejspíš nikoho nešokuje. Momoa se navíc do titulní role perfektně hodí. James Wan ukázal, že kromě hororů dokáže natočit i dobré Sci-fi a snad bude dostávat víc takových zakázek. Aquaman je audiovizuální jízda. Pokud se ráno probudíte, nemáte co dělat a chcete se jen jít zabavit do kina tak by tohle mělo být pro vás. ()

nineweh

Slabší 3. Moje reakce celou dobu přeskakovaly mezi "UHHH WHAT" a "LOL". Tvůrci okopírovali svoje oblíbené pasáže z jiných filmů, slepili je k sobě, plácli na to hodně CGI, odškrtali si ze seznamu superhrdinské položky jako zničit jedno menší město, zachránit dítě, pozabíjet spoustu CGI potvor, utrousit pár suchých hlášek atd., zkrátka originálního na tom nebylo absolutně nic. Což neznamená, že bych se nebavila... ale snaha dotáhnout se na Marvel pořád nějak nevyšla. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Už za pár dnů do kin po celém světě vstoupí nejnovější snímek studia Warner Bros. a pokračování miliardového hitu Aquaman z roku 2018, komiksovka Aquaman a ztracené království. Film režiséra Jamese… (viac)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney