Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Najt k tomuto seriálu (188)

Ešte jedno (2021) (S10E19)

Díl o přežívání, zásobách a zombících. Návrat o pár sérii zpět, kdy byl takový každý díl. Ruleta byla taky dobrá a ta rána do hlavy byla v tu chvíli úplně zbytečná. ()

Trieska (2021) (S10E20)

Epizoda jak kdyby z prdele vypadla Terminusu. Neskutečný. Hlas ve vysílačce bude jen tahák za nos. Tohle už není twd ale laciný zlatý hodinky./ 2,5* ()

Cesty sa rozchádzajú (2021) (S10E21)

Nejhůře hodnocený díl od začátku seriálu a mě kupodivu bavil víc než ten předchozí. Sice se v něm děj absolutně nepohnul a hlavní aktéři dělají asi ty nejmíň důležitý věci od počátku seriálu, ale zase se dostavila postapo atmosféra a scéna, kdy v noci Daryl opravoval mašinu, nebo scéna s autem pro mě byla daleko pocitově zajímavější, než nějaký santusáci se starwars oblečkama. Je pravda, že v této epizodě už autoři nevědí co dál, protože hlavní děj epizody se točí okolo krysy a polívky a na předposlední epizodu jubilejní série to je teda hnůj. Ale na druhou stranu se dostaví pocity apokalypsy, kdy je hlad, deprese postav a řešení prachobyčejných kravin a alespoň se po neustálém intrikaření a bojích cítíme trochu reálně. ()

Tu je Negan (2021) (S10E22)

Díl věnovaný Neganovi. To co Negan provedl je neodpustitelný. A jestli se Negan změnil? Možná. Nicméně tenhle díl mě fakt dostal. Jednak se jedná o skvělou filmařinu a scenáristický um a jednak bylo zajímavé se dozvědět čím byl Negan dřív. Byl to idiot odjakživa, podváděl ženu, byl to ňouma, ale potom byl taky i milující manžel a starostlivý muž. Žena dostala rakovinu ještě za normálního světa, pak se vše posralo a on se o ni staral. Scéna, kdy se vrátil s léky, ale už bylo pozdě, nebo rozloučení se ženou a spálením Lucille bylo emoční. Otázkou je, jak se Negan změní teď a jestli opravdu dokáže odčinit své hříchy. Nicméně podstatnou věc co je s Connie jsme se nedozvěděli, další informace o smrťácích taky ne a finále série bylo spíše zaměřené na jednotlivé postavy. Škoda. Jako samostatný díl bych hodnotil 5*. Ale jako finále jubilejní série víc jak 4* dát nemůžu. ()

Season 11 (2021) (S11)

Asi nejzvláštnější řada ze všech. Slabší pasáže střídají skvělé pasáže. Od 8 série, která byla filmařský nejslabší (asi) je to velký posun v před a občas to byl vrchol seriálové kinematografie. Poslední trojice dílů se pak vrací na vrchol v podobě typického TWD a samotný konec je důstojný. Finální epizoda rozhodně nezklamala, ale ty díry v ní nebyly malé. ()

Acheron – 1. časť (2021) (S11E01)

Začátek série vynikající, ten tunel byl horor. Parádní atmosféra prvních sérii. Ale Negan ? What the fuck ! To bylo trošku trapné. ()

Acheron – 2. časť (2021) (S11E02)

Vizuálně se jedná o skvost. Atmosféra je parádní a Darylova skupina v metru to je absolutní zombie tématika. Kazí to ale skupina Eugena a nějaký Společenství. Jinak by to byl plný počet. ()

Lovná zver (2021) (S11E03)

Nestačím se divit. Sice nevíme co se děje s ostatníma. Nevíme o Darylovi, nevíme stále nic o Connie a nevíme kdo přežil ze skupiny Maggie. Jinak, co se filmařiny týče, tak je to paráda. Návrat k prvním sériím. Atmosféra byla chvílemi parádní, třeba Maggie na schodišti to byla parádní scenérie. ()

Zrada (2021) (S11E04)

Daryl aktuálně válí, je to profík a tvrďák. Trošku překvapení je na koho narazí. Stane se členem smrťáků a může využít této výhody. Může získat Leah na svoji stranu. Zkrátka se otvírá další příběhová invence. Určitě půjde z.a. zase do pozadí. Ale uvidíme s čím autoři přijdou. Tohle byla rozhodně solidní epizoda a proč? Protože Daryl. ()

Z popola (2021) (S11E05)

Fantastická epizoda ve všech směrech. Zajímavé dění v Commonweathu, výprava na Hilltop, zmínka o Connie i dění v Alexandrii. Tentokrát měl Daryl oddych. Takže Eugene a spol. je v jedné skupině, Daryl v druhé,  Maggie stále na výpravě, lide v Alexandrii a Connie na útěku. Aktuálně je dění na pěti frontách. ()

Zvnútra von (2021) (S11E06)

Tohle byla nejlepší epizoda za hodně dlouhou dobu. Atmosférická pecka, která šla dost drsně i do hororu. Ty lidožrouti a barák nástrah hodně zvláštní a zajímavý. Konečně se nám jedna linka uzavřela a Connie byla nalezena. Aktuálně zůstávají 4. Maggie, Daryl, Alexandria a Eugene. Tentokrát se zase na linku z Commonwealthu nedostalo. Což je dobře, tahle linka mě totiž vůbec, ale vůbec nezaujala a hned první scéna na konci s10e16 jsem věděl, že tyhle starwars oblečky budou o ničem. Závěrečný cliffhanger pak smrděl průserem jak čerstvé hovno. Ten Daryl prostě nemůže mít klid. Nicméně se těším, že všichni zase konečně budou na jednom místě. A Alexandrii by mohli konečně už opustit. Nejlepší TWD totiž bylo na cestách, krom fenomenální farmy aka s02 ()

Porušené sľuby (2021) (S11E07)

Linka mezi Neganem a Maggie je čím dál zajímavější, ale každej čeká, že budou nejlepší kámoši. Negan byl arogantní zmrd a arogantní je stále. Chtělo by to otočit daleko více. Co se dění týče tak Alexandria má oddych. Za to se epizoda věnuje Commonweathu, to je jednoznačně nejhorší lajna. Daryl a Leah hledají naše přátele, Pope je imbecil a Daryl potřebuje získat Leah na svoji stranu a utýct. No a jelikož se Connie našla tak zbývá Maggie a ta buduje armádu. ()

Až na krv (2021) (S11E08)

Další výborná epizoda. Tentokrát se příběh věnuje Alexandrií, kde zuří bouře a to splašilo stádo zombíků l, takže hned pořádný problém a pak na základnu smrťáků, kde je Daryl a kam míří Maggie se svým stádem. Následný vývoj událostí mě překvapil. Sice se opakuje předchozí série, ale v tomhle případě me to ani nevadí. ()

Niet inej cesty (2022) (S11E09)

Zatím nejlepší díl této série. 11 a závěrečná série nasadila laťku poměrně vysoko. V podstatě je to návrat o několik řad zpět. Kvalita je vytříbená, akce suverénní a tenhle díl byl fantastický. Závěrečný cliffhanger pak dočista nechápu, bylo asi nejvíc wtf moment od počátku seriálu. Na druhou stranu se bojím, že se vše začne točit Commonweathu a to by byla škoda. Ta jejich linka byla nejhorší. ()

Nový domov (2022) (S11E10)

Twle, po tak fantastických dílech přijde taková sračka. Nějakých 12 let po apokalypse, kdy by všechno mělo bejt totálně v háji tak přijde nějakej Commonweath a starwars pitomečci Půlka Alexandrie se tam přestěhuje a celý díl je jen o kravinách, o večírku s maskama, jak na pasáckým průvodu, o pracování a o totálním arogantním kriplu. Nebýt Daryla, jsou to 2* ()

Odpadlík (2022) (S11E11)

Díl lepší než minule. Jediné co si zaslouží ocenění je Eugenovo pátrání a zvrat na konci. Trocha detektivní práce neuškodilo, jinak by to byly max 2* ()

Šťastlivci (2022) (S11E12)

Lepší než předchozí díl. Sice 4* ale hodně slabé, jelikož jsme se po delší době podívali na Hilltop a zase nějakou roli hráli zombie a trošku došlo i na boj, jinak by hodnocení bylo horší. Co se na scéně objevil Commonweath, šla série do prdele. Je na čase to pořádně nastartovat. Na to jak dobře série začala, tak se celkem rychle slušně hroutí. ()

Vodcovia (2022) (S11E13)

Mnohem lepší. Ale scénář se opakuje. Commonweath začíná bejt za špatný a časem zase bude válka. No nepřekvapí to, ale alespoň se něco děje. ()

Zhnité jadro (2022) (S11E14)

No konečně zase díl hodný značky TWD. Zamotává se to pěkně a zase byli chvíli ti zlí mrtví. ()

Dôvera (2022) (S11E15)

Sice byla minulá epizoda akčnější. Tak tahle epizoda naznačuje, že přijdou krušné chvilky a pěkně se to rozjíždí. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021