Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa ALIENka_ k tomuto seriálu (28)

Cesta do zatratenia (2018) (S08E13)

I přesto, že se mi tenhle díl v celku líbil a snad by se mu i dostalo lepšího hodnocení, nevim čim to je, asi už mám k týhle skvělý sérii takovou averzi, že mě to k tomu vyššímu hodnocení nepustí, nebo nevim (to moc nedávalo smysl.. :D). No každopádně v tomhle díle se konečně něco stalo, střelba je na obou stranách lepší, takže konečně se nestřílí jak malý děcka na hřišti. To malý blonďatý rádoby drsný děcko všechno posere, a oni ho potom ještě hledaj. Samozřejmě dialogy v týhle sérii stojí mimořádně za hovno a tenhle díl v tom nebyl o moc lepší. No uvidíme, co na nás tvůrci dál vybalí. ()

Hnev (2018) (S08E16)

Tak a je tu poslední díl, troufám si říct konečně, protože celá tahle série pro mě bylo jako mučení na skřipci. I přesto se mi v hloubce duše nějak povedlo doufat, že tenhle díl bude konečně za něco stát, a že se konečně dostanem k tomu vytouženýmu boji na život a na smrt, kterej slibujou celou sérii a kde umře po stovkách lidí z obou stran, bude to hodně drsný a napjatý a až do poslední chvíle se nebude vědět, kdo vyhraje. Ale nestalo se. Místo toho boj na život a na smrt skončil dřív než začal a jediný lidi kdo umřeli byli ze strany Spasitelů, z Rickovi strany snad NIKDO neumřel. Takže místo krvelačnýho boje jsem se dočkala nekončenýho mluvení, náhlýho zjevení ženskejch z Ocenside (který přišly zrovna v příhodnou chvíli, aby mohly všechno zachránit), Eugena, co najednou podrazil Negana a otočil stranu (i když řekl pročl, tak pořád nějak nechápu, co ho k tomu donutilo), Maggie se chystá na válku (?) s Rickem nebo co, kvůli tomu, že zachránil Negana, což je totální sračka i přesto, že je na něj nasraná kvůli Glennovi. Protože k čemu je o tom diskutovat, když můžem bojovat. Abych nevynechala Ricka, tak z něj se stal sluníčkář, co zachránil svýho největšího nepřítele, a abych nevynechala kněze, kterej najednou z nenadání začal vidět. No upřímně fakt doufám, že devátá série bude lepší, a to doufám že o dost, protože jestli uvidím znova tohle, tak navštívim muže v černym a nechám si vymazat paměť. Poroučím se, u další série. :D ()

Nový začiatok (2018) (S09E01)

Rozjezd dobrej, určitě lepší než celá osmá série dohromady. Doufám, že to tak i bude pokračovat. ()

Most (2018) (S09E02)

Že by se TWD konečně vracelo do starejch kolejí? Tohle byl po dlouhý a to fakt dlouhý době díl, kterej jsem si užila. Po dlouhý době to není o lidech, ale o zombících a vyvíjení charakteru postav a dialogy dávaj zase smysl. Krom toho tady byla konečně nějaká dobrá akce a závěrečná rozmluva Ricka a Negana bylo skvělý zakončení dílu. ()

Varovné signály (2018) (S09E03)

Jenom co se všichni stačili dát dohromady, už se nám to tady začíná rozpadat. Vzájemná nenávist pořád přetrvává a už i Rickovo nejbližší se domlouvají za jeho zádama. Rick je pořád ten stejnej sluníčkář, a nechce pochopit, že prostě bez pravidel (jako navrhovala Michonne a snad to dotáhne do konce) to prostě nevyjde a nakonec se všichni pozabíjej. Krom toho se tady začíná vyjasňovat ta helikoptéra, co nás provází už od první série. ()

Evolúcia (2018) (S09E08)

Posledních pár scén mě přesvědčilo, že tenhle díl za čtyři hnězdy stojí, a že se naše starý dobrý TWD zase vrací v plný parádě. Sice mě pořád sere, že neobjasnili proč Alexandrie nepřijímá nový lidi, proč jsou všichni rozhádaný a co se stalo se Svatyní, taky část s Neganem, kterej měl otevřenou celu (proč by mu někdo do svatý prdele otvíral celu) mě patřičně nasrala, avšak akce a poslední scény dílu mi to vynahradily. Teď už jenom doufám, že to takhle bude pokračovat i dál. ()

Omega (2019) (S09E10)

Sakra v týhle epizodě se skoro vůbec nic nestalo snad krom konce. Celej díl se snaží Daryl a povedenej králův synek dostat informace z dcery vůdce Whisperers. Králův "syn" má totálně vymletej mozek a Daryl se zase začíná chovat jako milej chlápek. Nový přeživší, který zavítali do Hilltopu se vydávaj v noci na sebevražednou výpravu za jeho kámošem a pak si najednou uvědomí, že je to nebezpečný. A Tara ve vedení mě bude taky srát ještě dlouho hádám (zabijte tu holku už někdo). Už jsem si začínala myslet, že se lidi v TWD začínaj chovat jako když nemaj v hlavě nasráno. Vypadá to, že si budu muset počkat. ()

Výmenný obchod (2019) (S09E11)

Problém TWD číslo jedna natahování epizod, stále přetrvává. Nemáme čím vycpat epizodu aby jich bylo 16? Dejte tam backstory ke Kingdom se skvělým příběhem Hon na žárovku do domácího kina a je to. A takhle nějak se stalo, že epizoda která měla velkej potenciál spadla do sraček a příběh se prakticky vůbec neposunul. Henry je pořád stejnej naivní kokot (hádám že by taky potřeboval pět a dvacet, aby se mu rozsvítilo v kebuli), kterej se vydává na sebevražednou výpravu za úplně neznámou holkou (doufám, že jste si nemysleli, že mi záleží na nějaký holce z divočiny) a ještě se do ní zamiluje. Tara naštěstí v tomhle díle moc nebyla a Daryl je zase hodnej týpek. Krom toho všeho se naši milí hrdinové rozhodnou zachránit úplně cizí dítě (proč panebože?). Snad jedinej člověk, co to zachraňuje je Alfa, která je zase jinej druh psychopata než třeba Negan, takže není ohraná a dokáže zabavit. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021