Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Baron Noktur

Seriál, kde všetko trvá asi tak trikrát dlhšie, než by malo. Taká zombícka telenovela so skutočne nesympatickými postavami, resp. hercami, čo ich hrajú. ()

marko66

▐ {1. séria} » (85%)▐▐ {2. séria} » (80%)▐▐ {3. séria} » (80%)▐▐ {4. séria} » (80%)▐▐ {5. séria} » (80%)▐▐ {6. séria} » (75%)▐▐ {7. séria} » (80%)▐▐ {8. séria} » (70%)▐▐ {9. séria} » (?%)▐ ()

Hannibal1913

Prvni seria špica. Ovšem typicky poamericku pak musí producenti víc a víc hrabat, a tak se serie rozrostou na 15+ epizod... takže ze 4* snižuju na 2.. Prostá nuda, navíc místy trapná. Pochopitelně porušování fyzikálních zákonů je tu obsaženo v každej minutě tak 3x... ()

FreeDooM44

No obecně. Charaktery postav jsou vykresleny parádně (ono taky aby nebyly po 150 hodinách stopáže). Ony jsou ale i krásně a naprosto plynule rýsovány v čase. Pozvolné transofarmce od superhrdinů až po sráče kdo z koho. To bych seriálu vypíchnul. No a pak taková klasika. Po první sérii mi přišlo že šla kvalita dolu, došly nápady, série se začly protahovat a plnit bezvýznamnýma díla, který až skoro nudí. Nejvíc mi utkvěl v hlavně ten "jak šel Daryl s Beth hledal flašku chlastu", nebo "Zrození Morgana, posledního rytíře Jedi". Zatím jsem u šesté serie a zatím mě to neotrávilo na tolik abych dal 3 hvězdičky, takže zatím 4 * ()

gemi

Legendární seriál, ve kterém mají živořící přeživší metrosexuálové dokonale nabarvené vlasy a fešně sestřižené vousy, a dokonce i hrudníky. Seriál, ve kterém uplyne řada let, ale vždycky je léto (až do konce 9. série) a prší jenom tehdy, kdy lidé umírají žízní. Seriál, ve kterém stačí, aby po vás zombie přejel zubama a umřete, ale klidně jej můžete rozsekat na niveč, protože jeho krev a další tělní tekutiny stříkající vám do úst a do očí vůbec ničemu nevadí. Seriál, ve kterém nalezené pohonné hmoty nedegradují a i po mnoha letech je nalejete do auta a jedete. 1. série: **** Po deseti letech jsem znovu sjel první sérii (jiná tehdy ještě nebyla) a jo, je to celkem fajn, ale člověk si všímá věcí, které tenkrát neviděl. Třeba hned na začátku po probuzení postřeleného šerifa okolí vypadá, jakoby se probudil po pěti letech. Výprava je celkem chudá. Ačkoliv skupina procestuje lán světa, moc toho vidět není. Buď jsou někde v interiéru, v lese (jednou jsem jasně slyšel projíždějící auto!), v lomu nebo na cestě autem. CGI v posledním díle (výbuch CDC) je přímo otřesný. Jinak masky chodičů jsou parádní. 2. série: *** Omlouvám se první sérii, že jsem označil její výpravu za chudou, protože proti té druhé to byl úplný cestopis! Celá druhá série, která je podstatně delší než první, se odehrává na farmě. Z farmy se tu a tam odskočí do městečka (vidíme jenom pár domů) a do lesa. Jinak jsme před domem, za domem, před stodolou, za stodolou (nikdo nesmí stát...). A to je všechno. Některé díly ukecané, utahané a neakční. Podruhé bych tuto sérii vidět nechtěl. Říkám si - pokud inspirace docházela už tady, co se bude dít těch zbylých 8 sérií? To každopádně uvidím. 3. série: **** Jo, tak tohle by šlo! Nuda a nedostatek invence z druhé série je ta tam, tuto sérku bych si klidně dal i podruhé. Řekl bych, že předčila i tu první. Governor si šel po svých a řádně mu hráblo, takže lze očekávat, že ho ještě uvidím. 4. série: **** No, nemýlil jsem se a stálo to za to. Vypadá to, že druhá série byl prostě politováníhodnou výjimkou, protože třetí i čtvrtá byly parádní. Těžko říct, která lepší, ale z hlediska výpravy je čtvrtá bezkonkurenční. Jedna věc mě ale fakt irituje: proč mají chlapi obarvené palice?! Ne jeden, ale hned tři, a navíc tak výraznou barvou, že to úplně bije do očí. Takže oni nemají co do huby, pro zombíky nezamhouří oko, ale obden si přebarví šišku? Meh... 5. série: **** Ten seriál zraje jak víno! Pátá série měla sice malinko méně akce (tím nechci říct, že nebyla akční, oproti takové druhé sérii to byla řežba), ale zato úžasnou výpravu a rozehrává se tu hluboká psychologie postav. Fakt osvěžující, úplně se těším na každý další díl. Drobná vada na kráse jsou různé flashbacky, ve kterých se člověk občas těžko orientuje. 6. série: **** Takový dobrý standard. Ne tak dobré jako série 4 a 5, ale pořád dost dobré. Závěr série se topí v nelogičnostech a je tak otevřený, jak to jenom jde, ale pořád je to kvalitní podívaná. 7. série: *** Z uvěřitelného postapo se stala trošku karikatura, a to zejména kvůli karikovanému Neganovi. Celé to jeho království stojí na vachrlatých nohách a není uvěřitelné ani trošku. Kdyby to byla první série, na další už bych se asi nedíval, ale člověk už je s tou (vymírající) partou tak nějak sžitý a zajímá ho, jak se to vyvrbí. Jako, oproti druhé sérii je to pořád královská zábava. 8. série: *** Konec mimořádně otravných Saviors v čele s naprostou karikaturou zloducha. Ale je to takový ten konec s otazníkem, takže možná bude ještě všechno úplně jinak. Ale poprvé končí série tak, že by to mohl být smysluplný konec seriálu. Už teď ale vím, že mám před sebou ještě dvě série. Jenom doufám, že nebudou tak utahané a utopené v patosu jako tato. 9. série: *** The winter’s coming! Po cca deseti letech (čert ví, kolik jich fakt dle scénáře uplynulo, ale tak nějak to bylo) přišla zima. Někteří mrtváci mají místo krve Fridex, jiní zmrznou na kost. Hlavní hrdinové se koulují zjevně umělým sněhem a z Negana se stává hodnej strejda. Šeptači jsou ze všech možných hledisek k smíchu, prostě z nich nemám dojem důstojného soupeře tak, jako ze Saviors, nicméně scénáristé si poradí a holé zadnice nechají vyhrát - prostě se to stane, jenom neukážou jak. Teda, jak (a zda) toto skončí... 10. série: *** Nejstupidnější záporáci seriálu Whisperers konečně došeptali. V závěru série je pár úplně zbytečných dílů, které jakoby natočila parta okolo novácké Ulice. Poznal jsem to tak, že jsou zhruba stejně akční a zábavné. Tedy až na poslední epizodu s Neganem. Tu zjevně dělal někdo jiný, protože je paradání a ukazuje, že i cesta do hlubin duše jednotlivých postav může mít nějaký děj, spád a být zábavná. Ne jako předposlední díl série, který je vysloveně utrpení sledovat. () (menej) (viac)

Nix

Na 11.sérii čekám dokud nebude celá takže tu zatím do hodnocení nebudu zahrnovat. Normálně nekomentuji, dokud nevidím všechno, ale jelikož se mi už nechce čekat tak jsem se do toho pustil. No musím se podělit s tím, že hodně dlouho mi trvalo, než jsem seriál dokoukal. Měl jsem problém s tím, že do třetí série to bylo fakt super a šlapalo to, ale potom to bylo jak na houpačce a do šesté série jsem musel dycky sbírat hodně sil, abych se zase do toho pustil, ale byl jsem rád, že jsem to udělal. Své maximální hodnocení dávám proto, protože se tu vyskytuje jedna z nejlepších záporných postav ve světě seriálu a to je Negan. Jak přijde na scénu, tak seriál dostane naprosto skvělý drive a naprosto mne uchvátil. Herecký výkon Morgana netřeba komentovat, překvapení, které vyustí s příchodem jeho postavy jsou brutální a opravdu jsem se zase bavil jako na začátku, dokonce i víc a v desátý sérii mne přišli šeptači opravdu hodně originální a zase se tu objevil velice drsný záporák v ženské podobě. Já jsem spokojený, takže jen doufám, že poslední série opravdu nezklame. Update: Tak dílo dokoukáno. Ale že by k tomu byly famfáry se říct nedá. Bohužel v poslední sérii převažují horší díly nad těmi lepšími. Pokud ale dojde na ty lepší tak jsem se fakt bavil. Jenže ty horší mají i stejnou výplň a hrozně moc dialogů, které mne ani moc nebavili. Šlo vidět, že to tvůrci zbytečně natahují na finále. A co říct o finále, asi se dalo čekat, že se universum bude rozšiřovat o další filmy a seriály, ale já jsem celkem zvědavej co bude dál. Každopádně se toho klidně mohlo udát víc no, ale nejhorší to nebylo. Ale poslední série opravdu nemá takovou kvalitu. Ale suma sumárum je to velice zajímavý seriál, sice na můj vkus delší, ale jsem rád, že jsem ho viděl, obsahuje spoustu zajímavých postav a situací. Nezbývá než se vyzbrojit na další invazi mrtváků. ()

Maximilianus

Začínam s hodnotením opatrne, pretože aj prvá séria išla trochu opatrnejšie. The Walking Dead mi pripadá ako menej emočný a menej do hĺbky idúci Last of Us, zameraný pre divákov, ktorí chcú trochu vypnúť a užívať si akciu a zabaviť sa. Zatiaľ ma to bavilo, tie rozhovory o živote a všetkom možnom mi nejako nevadili a samozrejme musíme trochu spoznať postavy, aby nás ako divákov mrzelo, keď niektorá zomrie. Tu je trochu chyba v tom, že väčšina postáv je dosť nezaujímavá a momentálne nemám žiadneho favorita a nikoho by mi nebolo ľúto. Možno sa to zmení v ďalšej sérii. Zatiaľ 7,4/10. 2. séria: Ešte o úroveň lepšia ako úvodná sezóna. Stále mi až tak na postavách nezáležalo,  ale vďaka dobrému budovaniu vzťahov medzi nimi tie straty už divák cíti. Nápad zasadiť prakticky celú sériu na jedno miesto sa zo začiatku nemusel  zdať ideálny,  ale tvorcovia to využili naplno a dej obohatili ďalšími, zväčša zaujímavými, postavami. Taktiež hľadanie jednej z postáv a záverečné vyústenie pátrania ako aj odhalenie v poslednej časti stáli za to a pokiaľ sa bude kvalita držať na takejto úrovni, tak hodnotenie pôjde vyššie. Hodnotenie série: 8,9/10. Pri 3. sérii som už chcel zvýšiť hodnotenie na plný počet, ale trvalo to iba prvých päť dielov. Potom sa z toho stal boj človeka proti človeku, mŕtvi sa pomaly stávajú iba akýmsi otravným hmyzom ktorý prekáža na cestách a hrdinovia ho bez problémov ničia a prestáva byť hrozbou. Na druhej strane to vypovedá o tom, že už proti mŕtvym vedia bojovať. Prostredie väzenia ma bavilo a veľmi sa mi na Walking Dead páči,  že pri každej novej postave nedokážem odhadnúť,  či zostane nažive 2 série,  2 časti alebo 2 minúty. Veľa výborných postáv, ktoré majú potenciál ľahko zomrú a to je pri takejto šou dobre. Prišlo mi, že 16 dielov bolo príliš a dej sa zbytočne naťahoval. Inak ma to stále baví. 4. séria: Bola iná a trochu zvláštna v tom, že prvých osem dielov ešte dobiehalo tretiu sériu a vrcholilo práve tým ôsmim. Ďalšia polovica bola úplne iná, tvorcovia predstavili samostatné príbehy, ktoré sa nakoniec pretli na jednom mieste a mňa ako diváka opäť nechali v úžase ako ma tento seriál dokáže neustále prekvapovať, a v nedočkavosti na ďalšie diely. 8,5/10. 5. séria: Bola tiež výborná, ale mňa na tomto všetkom najviac baví tá nevyspytateľnosť,  kedy sa vôbec nedá dopredu povedať, ktorá postava sa dožije ďalšej minúty a kam sa budú osudy jednotlivých postáv uberať. Som veľmi zvedavý na pokračovanie. 6. séria: Bola stále výborná a nevyspytateľná. V podstate kvalitatívne podobná s predchdádzajúcimi, možno menej zapamätateľná, ale zasa úplné finále to vynahradilo. Len škoda, že viem, kto zomrel. Ale aj tak stále skvele urobený záver série.7. séria: Mi prišla napriek excelentnému prvému dielu pri ktorom som skoro ani nedýchal a Neganovi ako super postave trochu zdĺhavá, divák celú dobu vie,  k čomu to bude smerovať, no napriek tomu aj táto séria mala pár prekvapení a nečakaných úmrtí. Tak ako som zo začiatku nemal rád Carla a ani Carol, tak sa z oboch stali skvelé postavy. Finále ma zasa nechalo v očakavání, čo bude ďalej. () (menej) (viac)

1985lula

Seriálu som dlho odolávala, nemám rada, keď ma seriál nekonečné množstvo sérii. Pozrela som si ho vlastne až nedávno, keď bol konečne kompletný a odvtedy som ho videla ešte raz. Pritom je to taký klenot. Úplne ma pohltil. Obľúbené postavy: Daryl, Negan, Dwight, Aaron, Jesus a Judith. ()

Akitenshi

Teprve dva díly... možná se na konci série rozhodnu jinak... Tak po třech sériích zvedám na pátou hvězdu. Andrew Lincoln se vypracoval na prvotřídního herce. ()

Milkom

Skvěle natočené. Plné emocí a s výbornou atmosférou, která předčí kdejaký celovečerní film. Nakonec po první sérii 4* ()

Doomer

po ctvrtem dilu musim hodnotit kladne temer vse - od masek,zpracovani po syrovosti deje i nasili a postavy ktere ne vzdy chteji spolu spolupracovat. Ovsem mam obavu ze se to zvrhne v rodine drama v zombie svete - v takovem pripade casem hodnoceni snizim. Po shlednuti 6dilu odebiram hvezdu - vsak kdyz vedec na otazku co to je odpovi muze to byt mickrob,vir,parazit,houba a je v high tech laboratori tak nehlede na to ze parazit je ekologicky vztah a ne biologicky kmen tak preci v laboratori maji mikroskop - fakt ty filmy jsou nekdy lobotomie 2. serie po 3.dílu - hvězdu opět přidávám, toto si zalouží 5* ()

john.h

První díl naprostá bomba, druhý ještě v pohodě, napětí by se ve městě plném zombíků bylo krájet. U dalších dílu mi ale přijde, že došel rozpočet a nic jiného než stupidní dialogy v lese seriál nenabízí. A na Sarah Wayne Callies se už nedá dívat. Každý díl má pořád stejný ufňukaný výraz a vykulené oči a když už se usměje, tak to je nelogicky ve scéně, ve které umírá člověk z její party a mění se v zombíka. Má to klesající úroveň a další řadu by snad neměli točit. A přitom se to rozjelo tak svěle. První díl byl absolutní bomba. Nyni dokoukavam druhou radu a uroven porad prachbidna, jako na konci te prvni. Naprosta vetsina serie se opet odehrava v lese za cvrdlikani brouku a cloveku se z toho dela vic spatne nez z pohledu ma zombiky, kterejch se navic objevuje v kazdym dile na muj vkus malo. A to nezminuju sileny scenar serie, jehoz hnacim motorem je hledani male holky v jiz zminenem lese, ktery hrdinum zabere dve tretiny serie. Vsude tu ctu, ze treti rada je skvela a prave kvuli tomu jsem se k tomuto serialu vratil. Pokud me to zklame a zase to bude nejaka lesni podivana s neustalym cvrdlikanim, davam hvezdu az dve dolu. Po druhy rade uz to objektivne uz dve hvezdy, ale zatim necham tri a uvidim, jak to pojede dal. EDIT: Treti rada solidni, je videt, ze se utraci vic penez. Vic zombiku, vic krve, napadite killy zombiku, tak to ma byt. A ja nechavam tri. ()

Marty7CZ

No tak konečně parádní zombie seriál,kde ta kamera fakt neuhejbá!!! Ohromný překvapení se zármutkem, že první série má jen 6 dílů. Ale dalších 12 je po světovým ůspěchu odsouhlaseno... Velmi velmi doporučuju!!!!!!!!!!!!!! ()

aik

1.série = vynikající začátek, zajímavý konec. Bohužel, ale minimálně prostřední epizody (3.-5.) byly místy hodně utahané, takže jak jsem se na počátku nebránil skoro maximálnímu hodnocení, další díly seriál stáhly skoro k průměru. 70% ... příslibem do dalších sérii je pro mě rozhodnutí pana Darabonta, který dal většině realizačního týmu padáka, tzn. ani on si asi nemyslí, že by ty další části až tak úplně klapaly ()

Sollozzo

Pilot a druhý díl byly hodně dobré. Pak už se ale z atmosférického hororu stala telenovela a já se pomalu začínal nudit. Efekty a zpracování jsou ovšem na vysoké úrovni. Osobně jsem zvědavý, co se bude odehrávat ve 2. sérii, protože i těch 6 dílů bylo dost. Možná se zaměřit více na úvodní hodiny po vypuknutí zkázy? 3 hvězdy... Takže druhá série seriál hodně zvedla. Konečně se něco děje a i přes jejích 16 dílu je na co se dívat. Že by scénaristům Frank domluvil? Po třetí sérii zůstává trend vzrůstající, takže ještě série a bude The Walking Dead na 5 hvězdách. ()

Alojs

Pokud bychom TYHLE MRTVÉ pitvali na základě zákonitostí žánru, v němž je svět infikován neznámým způsobem a ve kterém vede jeden kousanec k nevyhnutelné přeměně v zombie, museli bychom smutně konstatovat: "Zběsile nepůvodní." Darabont nepřináší nic, co bychom už někde jinde neviděli. Pokud jde ovšem o scény, v nichž se objevují živí mrtví. Těch je však proklatě málo, a jestli bych tvrdil, že zabírají všeho všudy desetinu stopáže, zřejmě bych silně přeháněl. Co dělá tento seriál pětihvězdičkovou záležitostí (byť plně nevybroušenou), to je způsob, jakým tvůrci nahlížejí na lidskou psychiku. Chování postav, jejich uvažování, dlouhé dialogy, zamotané vztahy - to vše je tady v silném předstihu před akcí a vystřelováním mozků. Každá epizoda je přitom jiná. První díl je pravděpodobně nejvíce depkoidní, druhý nejvíce akční... a šestý - podle očekávání - nejvíce osudový. První série obsahuje pouhých 6 epizod a nemohu tvrdit, že bych se byť jen na minutku nudil. Walking Dead je hodně zajímavým experimentem a tu další sezónu bych mu od srdce přál. ()

seiffs odpad!

Ještě jsem neviděl větší blbost. Scénař, efekty, výkony, masky, dialogy,... všechno totální "béčko". Absolutní ztráta času. Není to ani napínavé, ani duchaplné, ani hezké, ani to nepřináší nic nového, je to dlouhé a celé totálně zbytečné. Proste odpad. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021