Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Ceres

Špičkový seriál, který díky námětu se velmi odlišuje. A kdo má rád zombie tématiku, bude jásat. První 3 díly, perfektní. 5. byl spíše odpočinkový po masakrálním konci 4. dílu. Musím říct, že se seriál povedl. První série (6. dílů) - 75 %. Druhá série byla lepší než ta první 80 %. Třetí mě totálně dostala, hodně zvratů a smrtí některých postav, emocionálně prvních 6 paráda, zvlášť jak to zasáhlo Ricka. 3. série 90 % ()

Eleanor05

Dějově nejnevyrovnanější seriál, jaký jsem kdy viděla, který pokulhává ve svém provedení stejně, jak živí mrtví, o nichž vypráví. Takhle... Mám ráda Franka Darabonta, nemám ráda zombíky. A už vůbec nemám ráda, když v seriálu fungují jako Deus Ex Machina, kdykoli scénáristi nevědí, jak dál. Darabont býval klasicky nejsilnější v mezilidských dramatech, ale bohužel nemá k dispozici dost silné, komplexní a přesvědčivé postavy. Scénáristé nedokázali vytvořit téměř žádný vztah postava - divák, takže ve výsledku je vám vlastně úplně jedno, jaký člověk z výpravy bude sežrán zombíkem, či kdo se s kým vyspí. Korunu seriálu nasazují zbytečné, nepřirozené dialogy a neskutečně nelogické jednání postav, místy hraničící až s debilitou. Po nekonečně blbé druhé sérii se ale seriál slušně sebral ze dna, takže rating mírně zvyšuji. Po čtyřech sériích jsou tu ale stále ty samé problémy - nenadále se objevující zombíci, které nikdo z přítomných neslyší, až když se téměř zakousnou; 80% dialogů zaujímá vata o tom, jak se kdo cítí, popř. kdo je/není těhotnej, kdo to zvládá/nezvládá; v deseti dílech se řeší něco, co by se dalo říct jednou větou v pěti vteřinách; když některé díly nevidíte, vůbec nic se vlastně nestane (a ušetříte čas)... Od poloviny páté série jde ale kvalita mílovými kroky dolů a v polovině šesté série se na seriál už skoro nedá dívat. /// 1. série - 70%, 2. série - 55%, 3. série - 75%, 4. série - 65%, 5. série - 55%, 6. série - 35%, 7. série - 50% ()

Castrator

Po hodně dlouhé době seriál, který mě donutil dát tři a více dílů najednou. Podle ohlasů nejen na internetech v pozdějších sériích seriál ztrácí šťávu a začíná až příliš připomínat nudu. Tak daleko jsem se ještě nedostal, ale i kdyby tomu tak bylo, těch několik sérií před znudovatěním za sledování stojí.  ()

VanTom

Probuzení do probíhající "zombie" apokalypsy a rozpadající se civilizace pod taktovkou Franka Darabonta v první sezóně mělo všechno, co potřebovalo k nastartování dlouhodobého seriálového fenoménu. Ten se po rozplizlém přešlapování v řadě druhé (farma) prokousal k vrcholu (vězení, Woodbury – Guvernér). Bloudění divočinou jako v různorodých "levelech" poté představilo nová místa, hrdiny i padouchy, aby s usazením do několika komunit (Alexandrie, Hilltop, Království) a válčením s často iracionálně nepřátelskými skupinami (Spasitelé – Negan, Šeptači) začali scénáristé čím dál zjevněji vařit z vody. Dojížděl jsem tedy spíše ze setrvačnosti a konec netrpělivě vyhlížel; nezklamal (Společenství), ovšem na žádný spin-off či sidequel mě teď nenalákají ani párem volů. Více v komentářích k jednotlivým sériím. 7/10 ()

fabecc1222

Tak jsem to po deseti letech dal, a dokoukal svůj asi v současné době nejdéle sledovaný seriál, který se mezičas rozrostl do velkého Zombie světa, plodící další a další seriály a dojící značky do úplného maxima. Je fakt, že v určité době Živí mrtví značně podnítili zájem o celý žánr postapo zombie světa a inciiovali vznik dalších (horších) seriálů a filmů. Samotnej seriál prošel postupem času značou obměnou, od začátku do konce vydrželi pouze dvě postavy, a to co začalo jako boj o přežití v Zombie nákazou postihnutém světě, se nakonec proměnilo do společenského dramatu, kde mezi sebou soupeřili jednotlivé frakce. No nedá se svítit, už závěrečná série jasně nastínila to, že tady se nekončí a jedeme dál. Máme tři nové seriály, které na závěr přímo navazují, takže je čas se vrhnout na ně. Rick, Negan, Daryl (jasně nejlepší postava), Maggie (jedna z nejhorších postav), ti všichni přežívají a tvůrci tak dojí dál a dál... ()

ghatos

Otřesná, tisíckrát omletá písnička o zombicích nabízí navoňanou zdechlinu. Frank Darabont je supertěžká váha, ale to přeci automatický neznamená, že se mu nebude měřit stejným metrem. Walking Dead kopíruje starší vzory. Kromě originálního citového vydírání (zvláště manželka rozesmívá svou infantilitou), vidíme nekonečné bahno subžánru zombie. Hlavní hrdina (policajt) se chová jako úplný blbec. Všechny akční minuty jsou vyplněny vždy předchazejím "nejrozumnějším" rozhodnutím (cesta do města, pochod mezi mrtvolama, rasista). Otravové byli uděláni dobře, jenže digitální krev valící se po vystřelech kazila vizuální dojem. No nic, dva díly bohatě stačily. 30%. ()

horacko

Tak vynikajúci pilot sa naozaj často nevidí. Plné emócií, akcie, dobrého príbehu a skvelých hercov. Hlavne hosťujúci Lennie James ma potešil. Po tomto prvom dieli sa začalo pekne pozvoľna pridávať na plyn a v štvrtej časti sa na ten plyn šliaplo teda poriadne. Strhujúci záver a prvé veľké straty. Posledné dva diely prvej série trochu ubrali na kvalite deja, no po absolútne skvelých štyroch dieloch to dokážem prekusnúť. Len tak ďalej. ()

Jacob23

Zacatek vyborny ale pak to jde dolu.Konec 1. serie je nicnerikajici.Herci taky nic moc. 2.serie jede v naprosto stejnych(jeste vic ukecanych a melodramatickych)kolejich.Pochybuju ze to dokoukam ()

Eso_pwned

Koneckonců je to seriál se zombiekama, tak ať už je děj jakkoliv špatnej, ty 3* si to zaslouží. Heršel je divnej týpek, Šejn taky, Rick mě sere, Carl je malý hovno a Lori by měla chcípnout. Daryl je trochu v pohodě, ale taky je podivnej. Negr je dobrá satirická komická vsuvka. ()

Zagi20

!!! PRVNÍ SÉRIE !!! : po skvělém pilotu sem byl nažhavený na další pokračování, jenže mé nadšení s každým dílem klesalo. Nepomohl ani fakt že celá první série je prošpikována akcí a napětím. Hlavně mě zklamalo, že celá řada na mě nepůsobila jako celek.V každém díle se věci děly nahodile, samoúčelně a bez většího odrazu do děje v dílech následujících. Verdikt: 3,5* !!! DRUHÁ SÉRIE !!! : naprostý opak série první. Ubylo akce a krve, důraz se dává hlavně na hlavní postavy a jejich vývoj. Jeden díl za druhým do sebe krásně zapadají. ( po sedmém dílu) ... Sice to do sebe zapadá, ale je neuvěřitelné jak se dokáže v tolika dílech nic nestát. Sice jsem se na nový díl pokaždé těšil, ale přece jenom už mě to začínalo nudit. Naštěstí přišlo "velké" finále druhé řady a já se zase mohl spokojeně pokyvovat hlavou. Verdikt: 4* ()

J-o-k-e-r

Dokoukána 2. série, tak se pustím i do hodnocení. 1. série mě okamžitě chytla, měla neuvěřitelný spád, akční scény, sympatické postavy a ´chodci´ tomu dodávaly tu pravou příchuť. 6 dílů uteklo jak voda a já se nedočkavě těšil na pokračování.1st season - 5*. 2. série začala velmi slibně, úvodní díl poukázal na to, že by se to mohlo vydat ve stopách první série, ale pak se to nějak radikálně uklidnilo, a tak 3 díly jsem měl pocit, že se nedělo absolutně nic!!! Ale stejně jsem byl zvědavý a myslím si, že potom se to opět rozjelo a konečné díly byly zase hodně dobré! Takže tak na slabší 4*. Celkově ale zůstanu na 5*. Zombie filmy mám moc rád, tenhle seriál jsem si moc oblíbil, a uvažuju i o zapůjčení původního komiksu. Už ať je tu 3. série. ()

Scar

Po ôsmej sérii znižujem hodnotenie. Veľmi zle sa na to pozerá a ešte horšie sa počúvajú dialógy. Všetko tu už raz bolo. Len dilemu či zabíjať alebo nezabíjať dostane iná postava. Začína to vyzerať tak, že si scenáristi pri každej scéne hádžu kockou ako pri Dunegons and Dragons. Už žiadna z postáv nie je to čo bola, väčšinou sa vykreslí presne opačne, ale takým otravným a nudným spôsobom, že ma nič nemotivuje pozerať ďalšiu časť. ()

MichelSmith

Videl som 2 časti nechtiac a musím povedat že je to ešte horšie ako hra,ktorú som si bohužial stiahol a zbytočne zabral 5gb z disku na 6 minút(inštalácia trvala 5 )! Ako píše skvelý pozorovatel a glosátor Rainwalker resuscitace mrtvého žánru a ja by som ešte dodal že je to sračka... 2 hviezdičky lebo nechcem aby si ma odobrali z oblíbených tý čo ma tam majú,kedže je to vraj 22. najoblíbenejší seriál.... :) ()

Kosmik 1

Tenhle seriál je snem každého fandy zombie tématiky. Kéž by nikdy neskončil. Neskutečně fantastická záležitost, která u mě způsobila fakt, že jsem musel první sérii shlédnout prakticky na posezení. Bohužel postupem času seriál ztrácí na atraktivitě a nezachovává si tempo, akci a atmosféru první série. Pořád je to ale nesmírně dobrá záležitost a s každým dílem přijde nějaká nečekaná událost nebo fajn nemrtvácká podívaná. Hodnocení jednotlivých sérií: 1.série: 100%, 2.série: 85%, 3.série 80%. ()

dragon94

1. série - 4,5* 2. série - 4* 3. série - 4* 4. série - 4*/3* (První polovina 4* a druhá 3*) 5. série - 3,5*/3* 6. série - 4,5*/3* 7. série - ODPAD! 8. série - ODPAD! 9. série - 2* (Nedokoukáno) ()

wenca

První řada byla super, dobrá atmosféra a zajímavý děj. Od té doby co byli na farmě to klesalo velmi strmě dolů a to tím že se řešili vztahy jak v argentinské telenovele, představitelé byli chytrý asi jako stará Škopková a byla to sálodlouhá nuda. Posledních pár řad už jsem ani neviděl. Ani nechci. 50% ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021