Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Ajinka126

Kvalita jde s každou další sérií dolů. Občas se přistihnu, jak převracím oči v sloup nad tím, do jakých absurdností seriál zachází. Dostala jsem se ze slušného hodnocení za první a druhou sérií, až do vod průměru. Nejsem si jistá, zda tomu dám ještě šanci. ()

PauloZ

Po prvním a druhém díle jsem myslel, že dám bez zaváhání plný počet. Počkal jsem ale až do posledního dílu a hodnotím o hvězdu méně. První díl je zaručeně nejlepší, a to ne proto, že ho režíroval otec seriálu Frank Darabont. První díl je výborným vstupen do série, originálně a nápaditě pojatý, tichý, plný nejasností, nejistoty, napjatý jak trenky a dějově a emocionálně šíleně silný. To jak člověk neví do čeho de, co ho čeká venku atd. Hlavně postava černocha v prvním díle je perfektně zahraná a škoda, že ho do konce série nebylo:( Další díly plynule navazují na objevování zamořeného světa, nové postavy, místa ... ale méně akce, zbytečně keců a jak se do toho divák dostane, tak už ho až do konce série moc věcí nepřekvapí. Třetí a pátý díl jsou nejslabší v sérii. Každopádně jako celek skvělá zombie podívaná s promyšleným dějem a dobrými charaktery postav. ()

F.man

Zombíkům se poslední léta úspěšně vyhýbám a možná právě proto mi Walking Dead nevadí. Naopak mě ty lezoucí střeva a rozstřelené lebky mumlajících vybledláků docela baví. I to univerzum a všudepřítomná atmosféra přežití na mě v tomhle seriálu poměrné funguje. Jen kdyby do toho nebylo plantáno tolik sociálních problémů. Kdo šoustá s kým, který samec je vlastně ten alfa a podobně budu rád rezebírat, ale ne ve více jak polovině stopáže skoro každého dílu. Vyjímečně bych ocenil více, když ne rovnou akce, tak alespoň prozkoumávání toho světa a jeho pravidel. Uvidíme co předvede třetí série. They might not seem like much one at a time, but when they're in a group all riled up and hungry, man you watch your ass. ()

paulieM

Komentář k první sérii: Sliboval jsem si od toho docela dost. Dostal jsem úplně něco jiného než jsem čekal. Seriálek je to sice hodně brutální a nebojí se ukázat hromadu nechutností, nicméně s hororem to nemá moc společného. Je to spíše směs klišé na způsob - pořád někoho musíme zachraňovat. Většina času seriálu se jenom řeší hloupé řeči, které nikam nevedou. Ve skutečnosti za těch 290 minut první série se skoro nic nestalo, jen se hlavní hrdina ať už sám, nebo se svojí skupinkou párkrát někam přestěhoval. Hodnotit milostný trojúhelník nebudu, jelikož bude zřejmě vysvětlený v dalších sériích, na které se už ale určitě koukat nebudu, poněvadž úplně každý díl jsem se načapal jak se nudím, zmenšuju si přehrávač do miniokna a brouzdám na netu.NUDA!! Další věc co bych vytknul je obsazení - herci úplně nezajímaví, kterým jsem snad ani nefandil, dokonce ani Sarah z Prison breaku, kterou jsem měl dřív docela rád. Mimo uvedené jsem se nespokojil s vysvětlením apokalypsy, možná bude věsvětleno v dalších sériích, nejde mi na mozek, jak si mohli zombíci podmanit svět vzhledem ke svým vlastnostem. Jsou pomalí, slabí, bez inteligence. Jejich povstání by americká armáda bez problému učinila přítrž. Zvláštní je taky jak všichni hrdinové trefují ve 100% případů headshot. Za snahu 2* ()

DEXTER099

Nejdřív jsem opravdu nebyl jeden z těch fanoušku do zombie ,ale co jsem začal ze zvědavosti sledovat tento seriál tak mě to pohltilo,ale ne zombie,ale světem bez lidí jako takovým.Jelikož moc lidi nemusím tak mi tohle sedí a zombie jsou bonus.První dvě série mi přišly líp napsané než to mu je u třetí a čtvrté ,kde mam někdy pocit,že je to natahované (akor u čtvrté),ale pořád si to drží svůj nadstandard asi i tím,že má seriál kde brát inspiraci protože už předtím vznikl komiks podle kterého se vlastně točí i když vše není jako v časopisech.A doporučuju závěr třetí řady.....Za mě 90 % a pět hvězd. ()

ledzepfan

Tak jsem smáznul zbytečné hodnocení jednotlivých epizod první série a celé to shrnu tím, že=jde o vcelku nadprůměrný projekt, který má potenciál ale zbytečné odklánění scénáře od předlohy z toho občas dělá trochu patetickou záležitost..čtyři hvězdy se udržely jen tak tak a druhou sérii hodlám hodnotit už trochu tvrdším okem(přecejen měli tvůrci rok na to aby zjistili co funguje, co nefunguje a jak to celé uchopit aby to nebyla jen hloupá mašina na peníze ale především kvalitní zombie seriál.) EDIT: Po prvním díle druhé série hodnocení srážím(ze 4) na 2 a opouštím sledování tohodle projektu, protože větší sračku jsem už dloooouho neviděl a pokud se seriál bude dál-byť jen z poloviny-ubírat stejnou cestou, není jeho sledování v mých silách.........Nazdar-ozvěte se až scénář začne psát někdo s kapkou talentu. ()

Kryton

Zombie hororů a celkově zombie věci se moc netočí. Teď myslím kvalitní zpracování. Seriál mě opravdu překvapil. Pominu-li nepříliš zábavné rodinné kecy, pak atmosféra, zombíci a boj s nimy stojí za to. Tohle je pro fanouška zombie hororů! Sám se moc těším na druhou sérii, která poběží v říjnu 2011! Více takto skvěle udělaných zombie hororů! ()

Anchi

Za 2. sérii přidávám 1* navíc. Ugh! Chci víc, chci víc, chci víc! // A hodnocení zároveň končím 6. sérií. Za sedmicku bych musela dát minimálně 1* pryč, asi spíš dvě, a to nechci. Sedmička je fakt hodně špatná, bohužel :( Ale tak, dokoukám to, žejo... ()

EastWicka

McCarthyho Cesta říznutá tím nejlepším z žánru zombie hororu, vztahového dramatu, road movie, telenovely a experimentální hrou s pár antropologickými teoriemi a strategiemi přežití. Výborně napsané, nepředvídatelné, mrazivé, zábavné a i v 7. sérii (!) zatraceně návykové. ()

maddy

Episode 1: Days Gone Bye = skvelý úvod, ešte lepšie masky ako som čakal, detailné gore, zaujímavý príbeh, mrazivé scény (matka černoška, ktorá sa snaží dostať do domu), záverečná scéna v meste je to najlepšie v tomto žánri, trocha to síce vykráda 28 Days Later, ale inak bez chyby 5* / Episode 2: Guts = akčnejšie ako prvá časť, s ešte väčším napätím, síco trocha odlahčené oproti prvej epizóde (zbesilá jazda autom cez mesto), a s pár poriadne nechutnými scénami (maskovanie sa vnútornosťami zombíka) 5* / Episode 3: Tell It to the Frogs = priveľmi ukecaná časť, zo začiatku bolo zaujímavé sledovať ďalšie osudy postáv, aj dramatická línia ako tak fungovala, no celých 45 minút sa s len týmto pracovať nedalo, dohromady tam bol jeden zombík, čo je priveľmi málo, navyše keď sa príbeh nikde neposune tak to zaváňa prúserom 3* / Episode 4: Vatos - po trocha rozťahanej tretej časti sa štvorka opäť vracia do kvalitným vôd, zo začiatku sa síce rozbieha pomalšie, ale brutálny masaker v záver to celé vynahradí 4* / Episode 5: Wildfire - po skvelom zakončení štvrtej epizódy , som od tejto piatej čakal poriadne "nárez", bohužiaľ nestalo sa, piata epizóda pripomínala skôr tretiu, kde sa väčšinu času len rozprávalo a dej sa 3/4 času nikde neposunul, navyše opäť málo zombies, pár scén stále veľmi zaujímavých (sestry, záver v meste), ale inak priveľmi rozťahané 3* / Episode 6: TS-19 - skvelé zakončenie série, najnapínavejšia časť pokiaľ nepočítam úvodnú epizódu, využité zaujímavé prkvy ako návrat a objasnenie udalostí z prvej časti (nemocnica), vysvetlenie vírusu (síce 100x videné v iných filmoch, ale stále rovnako úderné), riešenie vzťahov tentokrát na rozumnej úrovni (hlavne scéna Shane VS. manželka), k tomu výborná hudba, zombíkov síce pomenej (len pár na začiatku a na konci), ale kupodivu to v tejto epizóde vôbec nevadilo 5*. CELKOVO: škoda slabších dielov 3 a 5, dva slabšie časti sú však na (zatiaľ) 6 dielný seriál trochu veľa, no stále sa jedná o vysoký nadpriemer v súčasnej seriálovej tvorbe = 4* PS: len kto ma vydržať rok čakať na druhú sériu pri takomto zakončení?! / Season 1 = 4* (8/10) / Season 2 = 3* (6/10) / Season 3 = 3,5* (7/10) / Season 4 = 3,5* (7/10) / Season 5 = 3* (6/10) / Season 6 = 2,5* (5/10) ()

baribal

Začal jsem sledovat druhou sérii a musím říci, že i když hlavní myšlenka zůstává stejně dobrá, hodně toho jde k horšímu. Naprosto mizerná psychologie postav, to dítě Carl.. psychologie absolutně mimo, nedokážu si představit co měl scénárista v hlavě když psal jeho část scénáře. Hlavní hrdina polda.. prej silná postava, nejvíce nerozhodný mamlas ze všech, kvůli kterému jsou tam kde jsou. Jeho polda "kamarád" je takovej magor, že kdyby ho někdo oddělal už v první sérii, nikdo by se nemohl divit. Nakonec nejlépe vycházejí postavy "bez psychologie", protože ty nic nekazí. Třetí série už mě neláká. Příběh se nikam neposouvá a je to nuda.. takže hvězdička dolu a je to průměr. ()

keddy79

Mám pocit, že jsem všechny jednotlivé události i postavy uz nekde viděla. Tento fakt s kombinaci s nesympatickými postavami, ve mne vyvolává lhostejnost k tomu, co bude dál, takže to vzdávám hned v polovině 1. série. ()

agentmiky

Seriálu jsem dal šanci,ale určitě jsem neočekával,že mě tolik vtáhne do dění a bude se mi velmi líbit.Teď si shrneme každou sérii a na konci tomu dáme celkové hodnocení.První série:Prvním dílem to všechno logicky začalo a musím uznat,že se mi prolog hodně zamlouval.Celá série byla dobrá,měla nadprůměrné momenty,ale byla krátká.Hodnocení:70%.Druhá série:Tato série už byla delší,byla svižnější a líbila se mi více.Zasazení farmy do filmu byl také dobrý nápad.Hodnocení:80%.Třetí série:Asi zatím nejlepší.Nejvíce se mi zde líbil hlavní záporák,tedy Guvernér.I věznice posloužila sérii dobře.Hodnocení:90%.Čtvrtá série:Příběhově už to není ono,protože se často mění postavy.Akce zde bylo nadmíru,což víceméně sérii pomohlo.Konec mě velmi navnadil na pátou sérii,tak uvidíme.Hodnocení:75%.Když hodnocení shrnu celkově.tak mě seriál velmi nadchl,ale dá se ještě vylepšit.Třeba další série posunou moje hodnocení o jednu hvězdu výše.Zatím to je 80%. ()

VojinRyan

(Hodnotenie po 4. sérii). Tak som sa do toho pustil, že som pozrel 4. série behom jedného mesiaca. Frank Darabont je skvelý režisér, ktorý má za sebou parádne kúsky ako Green Mile, Shawshank Redemption alebo Frankenstein. A to sú príbehovo jedny s najlepších filmov. A tak som sa pustil aj do jeho zombie ságy. Musím povedať, že zombíci sa veľmi podarili a tie masky, ktoré museli povytvárať sú parádne. Príbeh sa celkom fajn rozbehol na začiatku a postavách som si hneď urobil dojem, ktorá aká je. Samozrejme za tie 4. série sa postavy tak pomenili, prešli neskutočným vývojom. Každá jedna. Sem tam sme nejakú postavu stratili ale jadro je rovnaké. A to sa mi páči najviac, že postavy sa vyvíjajú a prispôsobujú danej situácii. Frank sa s nimi dobre pohral. A priviedol počas série aj nové zaujímavé postavy ako napr. Michonne, Čo ma trošku mrzí je to, že druhá séria sa na celú dobu zasekla na farme (aj keď chápem, že si chceli nájsť pokojné miesto ) a tam to trošku stagnovalo. Ale v tretej sérii sa rozbehli ďalej ale opäť na celú sériu obsadili jedno miesto. Tak mám pocit, že Frank sa vždy na celú sériu snaží riešiť problémy na danom mieste a inak sa nehýbe. A druhá vec čo ma trošku mrzí je, že ani zombíci neprešli takmer žiadnym vývojom, Sú stále rovnaký. Ale celkový dojem je dobrý a seriál sa určite radí medzi tie lepšie. 80% - 4*. ()

zdepapepa

Jako člověk, co viděl celý seriál, odehrál obě Telltale hry (na ty o Dixon brothers jsem se zatím nedostal), viděl i nějaké ty webisody a přečetl komiks až kdesi do Alexandrie, tak můžu docela dobře soudit. Je to docela složité a komplexní hodnocení, ale přesto stejně jako u stovek dalších filmů, se musím vejít do rozmezí 5 hvězdiček a odpadu. Tak tedy dávám tolik, kolik jsem dal, protože seriál, i když nebo možná právě proto, že je to neskutečně nevyrovnaná věc si nezaslouží nízké hodnocení, ale ani přehnaně veliké. Pojďme se na chvíli přesunout do roku 2010, komiks už nějakou chvilku běží a Kirkman jásá, komiks mu studio greenlightovalo na krásných 6 epizod a pod dohledem nikoho jiného než režiséra Kingovských pecek jako Zelená Míle nebo Vykoupení z Věznice Shawshank, to šlo krásně, první série a zejména pilotní díl jsou doteď prakticky nepřekonané co se týče vyprávění. Jenže lidé mají rádi peníze jak je lidstvo živo a filmová studia nejsou výjimkou, takže oznámila milému panu Darabontovi, že nejenže mu rozpočet sníží, ale s tím sníženým rozpočtem bude muset místo šesti epizod natočit epizod hned 13. To už se ale Franku Darabontovi nelíbilo, protože by nedokázal splnit svoji vizi a tak odešel (a krátce na to i Jeffrey DeMunn). Díky tomu se skupina celou druhou sérii plácá na farmě a ač jsou tam světlé momenty, neospravedlňuje to rozhodnutí produkčního studia. Graduje hloupost a pokrytectví Lori Grimes, neumírá dostatek známých postav, nechápu, jak některé zombies jsou hlučné, jiné supertiché a supersilné. Třetí série je tak napůl cesty k záchraně, věznice i Woodbury jsou vděčná témata z komiksu, bohužel i zde se studio rozhodlo vařit z vody, takže počet epizod se rozšiřuje o další 3 na celkových 16 a tam naštěstí zatím zůstává. Hloupost a pokrytectví Lori Grimes je u konce, bohužel žezlo převzala Andrea, kterou nemůžu vystát, stále neumírá dostatek známých postav (stačí se kouknout na Game of Thrones), přestože občas dělají dost hloupá rozhodnutí a stále nechápu pořádně, jak jsou některé zombies tupější než domácí zvěř a některé chytřejší než Einstein. Čtvrtou sérii považuji za návrat ke kvalitě, zejména její druhou polovinu, kde se main cast rozdělí na skupiny a hromadné řešení toho, jestli je morálně správné nebo ne vytáhnout tlustou zombie ze studni už nám naštěstí zůstává jen ve vzpomínkách. Rovněž série nabírá trochu na brutálnosti, začínají umírat i postavy, které zdá se měly dobrý plot armor, pochodeň hlouposti a pokrytectví Carol (kdo sleduje od 1. řady pochopí, že toto je character development par excelence) rozšlape a spíš než zombies jsou konečně jedním z větších nebezpečí ostatní lidé. Pátá série je trochu horší než 4., ale obsahuje dostatek zajímavých myšlenek, razantní změnu v prostředí i přidání pestré palety nových postav, že i těch 16 epizod bylo možná málo na poznání všeho důležitého. Co začalo jako kvalitní seriál, pokračovalo jako koukání spíše z povinnosti a nyní je to opět kvalitní podívaná, sice není tak kvalitní jako jiná současná hitovka jménem Game of Thrones, ale do odpadu určitě nepatří. () (menej) (viac)

Korbitch

Mno. Tak po pořádku. Vylezete ven a zjistíte, že ve městě probíhaly vojenské manévry. Hmm, to je dobrý. Proč mě sakra nechali v nemocnici? Navíc všude vojenská technika a on jede domú na kole+když přijde vyzbrojovací moment, jdou na policejní stanici. Dobrá, to bych udělal taky, být místní polda, ale pak bych rozhodně jel hledat armádní muniční sklad a vzal si armádního hummera. Dále. Postrádáte rodinu, ale nezkusíte zavolat manželce. Hmm, to je dobrý. Ještě hodně hmm jsem během tohoto pilotu vypustil z úst. Snad budou další díly více logické. Frankovi prostě uteklo na můj vkus až moc detailů. S druhým dílem zvedám o hvězdu. A to z toho důvodu, že už můžete volně pokračovat v různých tématech, kdežto pilotní epizody dokáží někdy hodně svázat scénáristickou mysl. Jen já napočítal minimálně 3 filmy, jimž se pilot až moc podobal. Hlavně 28 dní poté viz začátek v nemocnici. 2 díl už pracuje více či méně s vlastnímy nápady. Jen scéna s vydáváním se za zombie byla už použita v Soumraku mrtvých, čímž se z ní stává vlastně paradox, protože se jednalo o parodii. Doufám, že si to ale udrží laťku a tvůrci nás zahltí nějakými opravdovými zombie masakry. Ojej. Tak 3.díl průser jak Brno a pád opět mezi průměrné vody. Začínáme z toho mít Zombie Melrose Place 01 209! Po 5. dílu definitvně už nepohnu s hodnocením. Je to nuda jako prase, všichni se chovají iracionálně a není v tom kousek logiky. 13.12.12 Druhá séria byla ještě větší průser a šel jsem skoro na dvě. Ale pak jsem si řekl, že dám šanci ještě třetí. No a ta je zatím na 90%. Neskutečný rozdíl. Jestli to bude takhle pokračovat dál, jsem ochoten zapomenout na ty dvě srajdy předtím a dám čtvrtej shuriken. 25.2.14 A je to tady. čtvrtý shuriken právě přistál v lebce dalšího zombíka. Po třetí sérii jsem ještě váhal, ale se čtvrtou řadou přichází i čtvrtá hvězda. Jen tak dál. Někdy na začátku jsme to vzdali. Tenhle blábol za to nestojí. ()

Paxxx.cz

Nevěřil jsem, že se k tomu ještě někdy dostanu, ale nakonec jsem tento seriál, který jsem začal sledovat zároveň se svým studiem na vysoké škole, i dokoukal. The Walking Dead měl své vrcholy a (především ke konci) i pády - na tom se asi shodneme všichni, ale myslím si, že si seriál našel spoustu fanoušků po celém světě. Objevilo se tu několik dobrých záporáků ale bohužel i pár špatných, do toho i nějaké známé tváře. S tímto serošem jsem zkrátka strávil kus svého života, hrál jsem i docela povedené video hry od Telltale games a TWD jsem si oblíbil, ale jak říkám, bylo už na čase vše konečně uzavřít (navíc za mě docela podařenou a emotivní závěrečnou epizodou). Projektů okolo tohoto univerza je naplánovano ještě docela dost, tak uvidíme časem, jestli to bude spíše důvod k jásotu nebo zdali půjde více jen o pouhé ždímání docela slavné komixové značky...S1=90%, S2=65%, S3=75%, S4=75%, S5=70%, S6=70%, S7=75%, S8=60%, S9=70%, S10=75%, S11=80%. ()

RasputincZ

Musím říct, že jsem byl velmi zvědav, jak s kusy tlejícího masa Darabont naloží a po pilotním dílu jsem si nový seriál nemohl vynachválit. Má to atmosféru, slušné zombie, zajímavé postavy a pro mě je osobně největší překvapení právě emocionální stránka seriálu. Obzvlášt v pilotu scéna s mrtvou manželkou byla skutečně mrazivá. Druhý díl ještě vygradoval atmosféru, přidal na brutálnosti a do hry přimíchal pár dalších postav. Třetí díl už na akci polevuje a řeší spíš vztah kolem hlavního hrdiny. Škoda, že prostřední část seriálu se neskutečně vleče a postrádá gradaci děje. Poslední díl celou sérii pěkně uzavřel a přesvědčil mě, že Walking Dead patří v letos do seriálového nadprůměru, ale z plného počtu jsem nakonec ustoupil. Přesto pokud by si to udrželo i v nadcházející sérii podobnou atmosféru a přidalo na zápletce, měli bychom se na co těšit. ()

zahubicku

Měním názor ! Opravdu jeden z nejlepších zombie počinů posledních let . Výborně napsané postavy , sountrack je perfektní . Není co dodat , snad jen to že se těším na další sérii :) ()

zlabus

První série:Marně se snažím rozpomenout na nějaký seriál, který začal vařit z vody už ve druhém díle. Walking Dead je přesně takový. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že Darabont a jeho tvůrčí tým kradou, kde se dá. Místy jsem dokonce měl dojem, že sleduji něco ve stylu třeba páté série Lost. Hrdinové prostě sedí u ohně, pijí pivo, chodí rybařit a nezávazně klábosí o tom, jak je hrozné prožívat pravděpodobný konec světa. Za pilotní díl, který mile navnadil, a za finále, které mě přeci jen donutilo seriál nepohřbít po první sézoně, nakonec hodnotím třemi hvězdami. Průměrná hodnocení pro velice průměrný seriál. Mno, u Darabontů se televizní událost sezóny nekoná, tak doufám, že Scorsese zabodoval trošku lépe. P.S.: Nemůžu se zbavit dojmu, že i ty tři hvězdy dávám spíše jen z úcty k mému milovanému subžánru. 50% P.S.: Tak druhá série, navzdory slibům o výměně scénáristů a poměrně slibnému finále první série, stále drží linii s totální absencí děje a to mě osobně poměrně hodně nebaví. Do toho si tvůrci neuvědomují některé momenty z první série (jaktože najednou zombies už lidi necíí, ale pouze vidí!!) a postavy už se chovají jako banda mentálně zaostalých. Po druhém díle druhé série jdu definitivně na jisté 2*, které si tohle skutečně zaslouží. 40% ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021