Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Rosaviva

"Harley Quinn, nice to meet ya!" Suicide Squad je první (filmový) počin od DC, který mě zaujal natolik, že jsem na něj chtěla vyrazit do kina a musím říct, že mě nezklamal a naplnil moje očekávání. Tenhle film měl totiž: 1. Boží soundtrack, 2. Barvy, líbilo se mi to šíleně barevný zpracování titulků a tak a 3. Harley Quinn (!!!), kterou naprosto skvěle zahrála Margot Robbie. Obsazení bylo celkově dobré, Jared Leto byl až k nepoznání a šla z něj vážně hrůza, Will Smith se mi pak v roli Deadshota taky překvapivě hodně líbil. Jo, s hláškujícíma padouchama je holt někdy větší sranda než s "klaďasema", jinak zápletka byla taková naprosto klasická, nic nového, ale nenudilo to. Film ubíhal rychle a vůbec mi nepřišlo, že by měl 130 minut, bála jsem se, že počáteční představování postav mě bude nudit, ale i když to zabralo asi půl hodinu z filmu, tak mi to vůbec nevadilo. Ač jsem podle traileru čekala, že to bude ještě víc odlehčené, tak se mi to líbilo. 4* ()

Cappuccino

Netvrdím, že by som po zhliadnutí Suicide Squad cítil potrebu vidieť ho v blízkej dobe znova, ale ako akčná komiksovka plná menších fórikov očakávania úplne splnila. Záporácka partia stála za to a v mojich očiach boli najvýraznejšími charaktermi Deadshot a duo Harley Quinn - Joker, ktorých spoločné scénky som si naplno užíval. Plus, mimo iného som si vychutnal aj skvelý soundtrack, na čele so skladbou You don't know me od Lesley Gore. V konečnom dôsledku sa veľmi čudujem tunajšiemu hodnoteniu a peniaze minuté na kino-projekciu považujem za dobrú, popcornovú investíciu. V tomto prípade som skutočne rád, že ma hodnotenie od návštevy kinosály neodradilo. Menšiu kritiku smerujem asi len voči armáde napuchnutých príšeriek, ktoré mi prišli také akési nemastné neslané, ale na zábave i tak neodobrali. ()

666teen

Ach jo. Ayer si vzal za vzor našeho Járu a vytváří tak zvláštní atmosféru plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. Takže výsledek je typický příklad frustrační kompozice. Těšil jsem se jako Nepřizpůsobiví na dávky a dostal jsem stravenky z Propeska a dva nové poznatky. V jádru každého ultra záporáka dřímá Mirek Dušín (čemuž nevěřím) a Margot na plátně vypadá podstatně lépe, než v regále v Tescu (což je fakt). Ach jo. ()

S.Quentin QUALE

Tak se David Ayer ode mě té pětky nedočkal ani napošesté, přičemž dle (prvního jako jediného zhlédnutého) traileru našlápnuto býti mělo. Suicide Squad nejsou na rozdíl od některých předchozích mizerným komiksákem, DC se částečně vykurýrovalo z nepovedeného BvS, bohužel takovémuto typu filmu zoufale chybí eRkový rating. Postavy jsou výborné, taky fajnově zahrané, jenže místo rozjebaných hlav baseballkou, zuhelnatělých mrtvol nebo kanálových hodokvasů dostáváme jen ušlápnuté profilovky hlavních hrdinů. U takových Strážců galaxie to úplně stačilo, tady je to málo. Soundtrack je chytlavý, jenže songy jsou už profláklé, čímž celý ST působí spíš poplatně. Patosu je pomíň, melodramatu hlavně v závěru povíc. Jako celkové bych mohl jít na tři, ale naštěstí má SS řádný drajv a dost hlášek, takže nedává divákovi zanudit, což je u filmu podobného ražení nejdůležitější. Uspokojivě promarněný potenciál. PS: Tajně doufám v nějaký director's cut. 75% ()

Mi Nü-Chai

Na rozhraní 2* a 3*. Nahoru to tahá fakt, že některé charaktery jsou výborné (Harley, El Diablo, Enchantress, Joker - škoda přeškoda, že je tam tak málo a za moment O čem sní Harley dávám deset baseballových pálek z osmi) a některé velmi dobré scény, dolů zase sráží skutečnost, že někteří tam jsou jen do počtu (Krokodýl), případně do počtu a štvou (Bumerang). Taky jsem šílela ze zpomalovaček, zejména té poslední a hlavně, filmu by prospěla trocha architektury, takovým dramatickým obloukem se nic nezkazí. V podstatě to nemá pořádnou zápletku a celý film působí, jak kdyby ho někdo brutálně znásilnil na podlaze střižny. Ke cti mu zas slouží, že i s absentující zápletkou, bandou lidí, z nichž někteří tam jsou zbyteční a všemi akčními zpomalovačkami se zvládne nezadýchávat a celkem svižně spěje vpřed. Btw. mám podezření, že kinoverze se takhle ojebávají proto, aby si pak nebohý divák zakoupil BD obsahující Director's Cut. ()

misterz

Bavil som sa a to je to hlavné. Aj keď Jednotku samovrahov sprevádza prosťunký dej, je nadupaná akciou a zaujímavými komiksovými postavičkami, ktorým sa občas podarilo niečo zaperliť. Ale tých hlášok ako aj humoru by som tu prijal viac. Alebo potom ako spomínajú mnohí užívatelia, pritvrdiť aspoň na úroveň R-ka. Ale aj bez toho to bol celkom fajn relax, oči sa nasýtili. 65/100 ()

HAL

Parta Mirků Dušínů zachraňuje svět před digitálním bordelem. A mezi tím občas bojuje s anonymními šediváky, občas pronese nějakou zapomenutelnou hlášku, a velmi často pateticky brečí (doslova) . Nic víc tu není. Nejobyčejnější komiksový film ever. Kdo čekal cokoli zajímavějšího než je šedivý průměr od Marvelu, má smůlu. Kdo čekal že hlavní postavy budou jakýmkoli způsobem záporné charaktery, má taky smůlu. A kdo čekal že někdo z toho "Sebevražedného" oddílu třeba umře, tak má smůlu úplně nejvíc, protože i takto nezajímavé charaktery je prostě potřeba dojit v dvaceti dalších pokračováních. Na druhou stranu, pořád je to trochu snesitelnější než Green Lantern, Batman v Superman, a Wonder Woman. 6/10 /// Po pěti letech a ubíjející Snyderově předělávce Justice League jsem si dal repete, pro změnu DC verzi - a jsem až překvapený jak moc jsem se bavil v první polovině filmu. Dávání týmu jakože zlých hrdinů dohromady tu funguje hodně dobře a je to správná komedie. No a pak se vydají na misi a film jde do prdele, extrémně nudné probíjení se anonymními šediváky ze kterého se najednou vytratí jakýkoli nadhled, příběh nedává žádný smysl, a zachraňuje to trochu už jen Harley Quinn, kterou se tehdy naštěstí ještě nebáli prodávat přes její tělo. Každých pět minut jsem koukal na čas do konce, subjektivně ta poslední hodina byla delší než celé ZSJL. ()

pornogrind

Na tenhle kousek jsem se dostal do kina naprosto neplánovaně. Říkal jsem si, že ho časem zkouknu, ale navštívit kvůli němu kino nebylo v plánech. Filmy spojený s komiksem mě moc neberou. Nic jsem od toho filmu nečekal takže mě mohl jen mile překvapit. Přinejmenším jsem čekal, že to nebudou vyhožený prachy a zbytečně promarněnej čas. No a teď už k samotnýmu filmu. Hned začátek filmu mě vůbec nechytl a pak už to jen stěží doháněl. Děj mi přišel jednoduchej a průhlednej. Pokud bych měl hodnotit herecký výkony - tak jasně vítězí Margot Robbie ( která je k nakousnutí ) v roli ujeté Harley Quinn. Ostaní herci za moc nestáli. Respektive nehráli špatně. Jen zahráli co jim charaktery postav dovolily a charaktery ostatních postav mi přišly neslaný, nemastný. Takže tím pádem mě nestrhl ani samotnej příběh, kterej ještě víc ničí chaotická akce a minimum vtipných scén. Čekal jsem prostě větší prdel a víc ( lepší a přehlednější ) akce. Dalším mínusem je naprosto přepálená stopáž. Snad jen po hudební stránce se to povedlo trochu líp. Jako celek mě to, ale vůbec neoslovilo a řadím tento film k dalším kouskům u kterých jsem promarnil svůj čas a prachy v kině. Zlatej Deadpool. ()

liskam

Smith ucházející, Leto prachmizernej, Robbie naprosto úžasná!! Davis slušná, Courtney mě mile překvapil, Hernandez perfektní, zbytek jen stafáž. Celkově slabší průměr. Stále nej. DC pro mě je Muž z oceli. ()

mzss1

|66%| Když jsem uviděl trailer, okamžitě jsem si pomyslel, že to bude ujetá kravina na ntou. Sotva jsem vnímal, že se chtě nechtě jedná o komixovku. Později jsem si o tomto pár informací zjistil. Že zde existuje jistá souvislost s filmy Muž z oceli, Batman vs Superman mě trochu nabudilo a byla pro mě automatická povinnost to nakonec shlédnout. Obával jsem se, že mi nesedne humor, že budou postavy trapné a akce mě ani nezaujme. No, tragédie se nakonec nekonala, což jsem byl příjemně překvapen. Sice mě to neposadilo na zadek, což ale nevadí – čekal jsem skoro odpad. ;) David Ayer je u mě skvělý rejža. Drsný časy, Street Kings, Železná srdce a Sabotáž – to je jeho čtveřice filmů, které jsem napálil plný počet hvězd. Patrole jsem udělil solidní 4*. Zde Ayer zkusil netradiční komixovku a celkem se mu povedla. Já mám sice raději jiný styl a krom toho mě zde trochu mrzelo, že zde byl dost nevyužitý potenciál. Ve scénáři (mohlo zde být více zajímavých scén, lépe a více rozvinout postavy) a vylepšit akci, která sice byla dobře natočená, ale moc nezaujala. Moc výbuchů a zběsilé střílení, i když si tu moc stěžovat nemůžu. Postavy mi kupodivu sedli a i ta jejich ujetost, která zde nebyla až tak moc přehnaná. Will Smith a Joel Kinnaman mi zde přišli nejlepší. Jared Leto jako nový Joker také chvílemi pobavil i když na Jokera z Nolanového Temného rytíře fakt nemá. Příběh je samozřejmě na poměry komixovek jednoduchý, zde byl celkem slušný. Hudba normální. Krátké scény kdy se zde objeví Ben Affleck jako Batman potěšily. Čtvrtou hvězdu dát nemůžu, přesto mě snímek vcelku překvapil. Minimálně ještě jednou se k tomu někdy vrátím. ()

Goldbeater

David Ayer sliboval přinést svěží vítr do plachet komiksových filmů od DC. Nepřinesl. Promarněný potenciál je v tomto případě výmluvná fráze. Po komerčním úspěchu eRkového Deadpoola zůstává rozum stát nad tím, proč Suicide Squad skončilo jako PG-13. Umělé roubování na působilo vyloženě otravně. O slaboduchosti scénáře by se dalo velmi dlouze psát, největším zklamáním ovšem je to nezvládnuté pojetí postav. Místo slibovaných temných zloduchů dostaneme standardní balení dobrosrdečných hrdinů, z nichž sice nikdo není zrovna vzorem ctností, ale o antihrdinech se rozhodně mluvit nedá. Scénář se to velice trapně snaží krýt tím, že jednou za čas nechá nějakou z hlavních postav říct frázi typu: „Vždyť my jsme ti špatní,“ nebo „ta ženská je fakt zlá,“ aby náhodou divák nezapomněl, co si má myslet. A v neposlední řadě pár slov k obsazení: Cara Delevingne v roli Enchantress je příšerná (na její obranu - celá postava Enchantress je napsána tragicky špatně, Cara už to jen svými kreacemi úplně zazdila), ovšem největším castingovým failem je Jared Leto v roli Jokera - sledovat ho bylo takřka nesnesitelné. Ayer ať se vrátí k policejním dramatům, tímhle mě vyloženě naštval. ()

kingik

Až vám Harley Quinn narazí svoje kalhotky na palici, smradem neomdlíte. Budete se smát jako Joker. Filmový trh je sice adaptacemi grafických románů přesycen, tahle je ale v mnohém neodolatelná, svérázná a samozřejmě zábavná. Jen všeho v ní není dost. Přístupnost film dost reguluje. Každá explicitní narážka je hodně okleštěna, drsných scén se nedočkáte, film také trpí tím, že i pro necvičené oko je znatelně prostříhaný. Divák je ale rychle seznámen se všemi aktéry příběhu a je kvapně vpraven do děje. Celkem zbytečně se film snaží Willa Smitha vydávat za hlavní hvězdu, když je od začátku jasné, že otěže sex appealu a nestoudných mužských fantazií, v rukou, nejen v nich, třímá Margot Robbie. Aktivátorka mužských pohlavních hormonů si celý film ukradla jen pro sebe. Scény s Jokerem a s ní patří k tomu nejlepšímu. Film by také potřeboval kvalitního záporného hrdinu, toho ale nemá. Cara Delevingne se zapomněla v horších dobách svého působení na přehlídkových molech. Nejenže jí to vůbec nesluší, její herectví je dost bídné. A pak je to jistá zábavnost, občas i ztřeštěnost, kterou film vládne. Akční scény nejsou nijak originální, mají ovšem dobré načasování i dynamiku. Znám režiséry, kteří by si s nimi jistě víc vyhráli, avšak David Ayer nic extra nekazí. Vsadil na temnější vizuál, což každému nebude činit radost, nicméně z filmu sálá comicsová hravost, kterou filmy z podobného ranku kolikrát ani nemají. Tenhle oddíl je hodně slušný. 8/10 ()

dr.horrible

Na pár miestach rovnaký problém ako pri Batman vs. Superman; je to proste blbosť. A chcelo by to tak hodinu navyše, pretože chýba. A možno dať vedieť, načo tam ten týpek, čo vyzerá jak Tom Hardy, vôbec je. Ale keď ste srdcom v Gothame... Stay Evil! Edit: Čumím teraz znovu na všetky DCčka a napr pri Úsvite spravodlivosti som si vedomý stupídneho scenára, ale tých pár plusov je natoľko mega, že pre mňa vždy budú za 5* (v rámci guilty pleasure, samozrejme). Pri Suicide Squade po druhom pozretí prevážili negatíva. Ten film má iba - aj keď neuveriteľne - nadupané postavy a soundtrack. ()

IQ Tiqe

Trailer byl trochu zavádějící, není to taková sranda, jak se zdálo. Zkrátka DC v tomhle na marvelovky nemají. Prim hrál přízvuk a povaha Margotky a něco přihodil Will. Děj, resp. hlavní zápletka, mi přišel dost uměle vykonstruovanej. A vůbec to bylo dost splácaný. Na můj vkus až moc fanatsy. Ale hudba dobrá, obzvlášť potěšila Bohemnian Rhapsody :). ()

Sonnery

Hele, mě to bavilo. Sice mi Joker přišel stejně dobrej, jako když kravský mlíko nahradíte sojovým, ale na druhou stranu vidět prdel Margot Robbie v mingaťkách na obrovským plátně má svoje kouzlo. ()

HoneyBunny

Promarněný potenciál. Předně poznamenávám, že jsem kdysi viděla animák Batman: Assault on Arkham, což je vlastně taky Suicide Squad, ale udělaná dobře. Myšleno, že má hlavu a patu a funguje jako samostatný příběh. Letošní Suicide Squad je nevyvážený, nedomyšlený, zkrátka působí jako nedotažený polotovar. Willu Smithovi coby Deadshotovi ani na chvíli neuvěříte, že je padouch. Captain Boomerang je sice docela cool, ale jeho schopnosti jsou absolutně nedostačující. Cara Delevigne coby hlavní záporačka přehrává. A Harley Quinn se většinu času pokouší o otravné rádoby hustohlášky a špulí u toho pusou, prsí se a vrtí zadkem. O zbytku party je škoda mluvit. Nuda šeď. Občas vidíte jiskru potenciálu (smutný pohled Harley naznačující, že není tak šáhlá, jak se dělá; backstory El Diabla apod.), ale matný - a místy smysl nedávající - celek to nezachrání. A ne, Jared Leto není Joker. Jeho postava je emo týpek s divným smíchem a problémem se vázat. Škoda. Pokud se vám ale líbí nápad týmu padouchů, kteří jsou nucení konat dobro, pak se podívejte na výše zmíněný animák. ()

Anderton

Keď tento tvorca http://www.csfd.cz/tvurce/3616-fridrik-bor-fridriksson/ hovorí o amerických filmoch ako o jedovatom fastfoode, dalo by sa s ním donekonečna polemizovať, ale v zásade je jasné, že má na mysli istý typ akčných hollywoodskych filmov pre teen publikum typu Suicide squad. Ide totiž o film extrémne tupo násilný, kde je vraždenie iba vyjadrením toho, že tvorcovia chcú byť cool a skutočne nič viac. Viď napríklad vyslobodenie Harlequin z väzenia, kde musí byť vystrielaná celá ostraha a my jej máme držať palce. Navyše podobné scény striedajú scény absolútne sentimentálne, ktoré nefungujú, pretože nefungujú ani vzťahy medzi postavami. No a do tretice sú niektoré repliky neskutočne dementné ("Nemohol si nič robiť") a postavy nerozmýšľajú dvakrát logicky. Ak idete na akciu do zaplaveného podzemia a poviete poloaligátorovi, že ho nepotrebujete, mala by sa vaša scéna vystrihnúť. O SS sa hovorí, že bol prestrihávaný a dotáčaný, aby v ňom bolo viac hlášok, tak veci dômyselný producent vôbec nepomohol, skôr dostal zrejme priemerný zostrih ešte bližšie k nezmyselnosti. No a samožer Jared Leto asi ani nevedel, že hrá vo filme, ale že je na pódiu s 30 Seconds to Mars. Za jediné pozitívum považujem účasť Willa Smitha, čo za hrúzu by to bolo bez neho ani nechcem vedieť, ale bohužiaľ je to z filmu zrejmé. ()

Frajer42

V kině jsme se s filmem nezastihli, tak jsem se alespoň rozhodl si počkat na vynikající verzi, abych si snímek užil se vším všudy. Byl jsem jedním z posledních dvou lidí, kteří snímeček zatím neviděli. Dost přátel mi jej doporučovalo a očekávání byla obrovská. A jak už to tak obvykle bývá, když se na něco hodně těšíte, tak to téměř zaručeně stojí za hovno. Možná už mě měla malinko odradit menší rolička určená pro Jai Courtneyho, neboť je to čůrák, nemám ho rád a každý film zkurví. Celá banda superpadouchů se celou dobu snaží být maximálně cool a celou dobu se jim to moc nedaří. Sem tam vzduchem sice proletí fajn vtípek, ale bylo toho prostě málo. Nesnáším, když bývá hlavní padouch prakticky nesmrtelný a má k tomu i výrazně vyšší schopnosti než jeho likvidovatelé. Bývá to potom dost o hovně a způsob, kterým ho nakonec sprovodí ze světa je takřka zaručeně debilní a nedotažený. Nejinak tomu bylo tady. Jináč i ti menší nepřátelé - asfalťáci, byli brutálně nudní a trapní. Taktéž bylo na můj vkus ve filmu zbytečně moc černo. Existují takové spousty talentovaných bílých herců a hereček, tak proč se ve snímku musela objevit zcela nadbytečná gorila. Výhrady nemám vyloženě jen k hudbě, ke které výhrady ani míti nelze. Velké zklamání. Slabší 3 hvězdy. ()

Socrates

Maníci z DC teamu by museli urazit vzdálenost rovnající se celýmu komiksovýmu vesmíru, aby dohnali Marvely, a já pochybuju, že se jim to v dohledný době povede. Nejsmutnější byly asi pokusy o cool humory a ještě víc cool postavy (Harley Quinn). Fuj, to bylo špatný. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?