Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

kenkaku

zase taková pecka to není... pipka sice hezká (jakože opravdu jo) a jsme ušetřeni dlouhého úvodu jak svět k Wonder Woman přišel, nicméně na zadek jsem se z toho neposadil. Filmu dost pomáhá retro vzhled a paradoxně nádech Kapitána Amerika :) (což jsou u mě plusové body). Obecně vzato jsem ale nijak zvlášť nebyl na větvi z přebubřelého závěru (jako v Batmav V Superman) a mnohem víc mě bavili bojůvky okolo (i když těch taky nebylo nijak extra). Prostě DC opět nenaplnilo očekávání. Sorry. ()

Ralna

Prvotní zklamání z tak mála scén ze světa Amazonek následované výbuchy smíchu, které zcela jistě nebyly záměrem režiséra, vystřídalo nadšení z pár dobrých zcén, kdy se Diana přestala tvářit s prominutím jako blbka. Překvapivě jsem odcházela z kina pobavená a s dobrým pocitem, takže to záměr splnilo. ()

Soweek

Wonder woman vznikla v 1941 z určitých důvodů. V době, kdy válka byla v plném proudu se kluci američtí rozhodli, že v zájmu státu musí i pro ženy vytvořit symbol, který bude reprezentovat feminismus, jejich zájmy a ukáže, že i žena může být hrdinka, aby trochu pozvedli morálku opuštěných amerických žen. WW samozřejmě nebyla vyjímka, spousta hrdinů vznikla během válečného období za účelem vytvoření symbolu, během desítek let existence se ale hrdinové a přístup k nim přetvářel a vyvíjel. WW mi ale přijde bohužel pořád stejná, jako kdyby měl být rok 1941 a rovnoprávnost na světě ještě uplně nefungovala. Jako kdyby se za těch skoro 80 let postava Wonder woman nikam neposunula. Je to bohužel i hodně patrné z celého filmu, když samozřejmě pomineme moderní efekty, celý film se tváří, jak kdyby byl točený pro diváka půlky minulého století. Třeba to byl cíl a v tom případě se jim to povedlo na jedničku, mě to ale rozhodně neoslovilo. ()

SG-1

"Dochází tam k závěru, že i když jsou muži nezbytní pro rozmnožování, co se týče potěšení, jsou zbyteční." -Diana- ()

Forsberg11

Tak absolútne mimo akýchkoľvek mojich filmových preferencií, že jediné na čo sa dalo so záujmom pozerať bola samotná Gal Gadot. Aj keď jej herectvo mi nepríde práve najprirodzenejšie.... Príbehy Úžasnej ženy zrejme nebudú moja šálka kávy. V kombinácii so Supermanom a Batmanom však fungovala dobre, takže týmovka Justice League by mohlo byť zase kvalitné žrádlo. 60 %!! ()

marrjaana

Za mě osobně překvapení roku. Vážně jsem to nečekala. Naopak, bála jsem se na to jen podívat a donutila se to zkouknout vlastně jen tak z povinnosti. A nakonec se mi to opravdu líbilo (a to postavu WW opravdu nemám ráda) A Gal Gadot se opravdu ukázala! Nikdy bych nevěřila, že to řeknu ale WW je v tuto chvíli nejsilnější postava filmového DC (a to počítám i sebevražednej oddíl z loňského roku) ()

Arkanoid

Na úvod histórie jednej hrdinky z DC lacné kecy zle okopírované z mnohých filmov, ktorým sa zamyslením sa nad povahou ľudstva (ne)podarilo získať diváka. Spomienka na detstvo. Na vilomeninách hravej Diany sa má zasmiať celé kino. A pravdepodobne sa v mnohých prípadoch aj zasmialo. Opäť slabý odvar niečoho už videného, asi Maugího z Jungle Book.Z filmu sa tešia skalní DC a Jeff Bezos. John Houston prichádza na scénu (druhýkrát) silácky, tak, ako by sa na armádneho dôstojníka nepatrilo, snáď len v Umení vojny od Sun-c‘. Šablóna nepredvídateľného arcizloducha je týmto vybavená. Socializácia Diany prebieha lepšie, než u takého Tarzana, no aj tak vidno upozorňovanie na rozdiely svetov Amazoniek a sveta 1. svetovej, ktoré dej neposúvajú, no majú takisto docieliť divácky záujem stieraním rozdielov. O aký povrchný film musí ísť, keď potrebuje dosiahnuť s masami toľko styčných bodov? Herecký ansámbl poteší. Aj keď Gal Gadot pri vyčítaní generálom nepôsobí dramaticky, ale komicky, je predsa len ťahúňom filmu, no je to cesta prekonania detstkej naivity. David Thewlis si zarábal na živobytie a talent musel nechať doma. Chris Ploché charaktery všetkých postáv opäť neumožňujú hercom hrať úlohy, ktoré by ich herecky posunuli a náročnejšieho diváka nadchli. Slow motion kamery pri slow motion postavy je rovnako smiešny. Wonder Woman väčšinu času nemá poriadneho súpera a jej akcia vyznieva predvídateľne. Podobný príbeh môže vyjsť akurát tak v škôlke. Je na počudovanie, že si tento film získal fanúšikov a červené čísla na čsfd. Heroizmus, čo neznie dobre. Takto hlúpo som sa naposledy cítil pri prvom Captain America. Raz darmo, komixy sú dnes v móde a môžu zarobiť bez ohľadu na kvalitu. Nezdravé ako McDonalds, no aj tak sa predáva. ()

Sdoom

Wonder Woman je v jádru sice stejně jednoduchý až stupidní film, jako většina současných komiksovek od DC či Marvelu, ale má alespoň pár aspektů, které vytahují film z podprůměru. Zaprvé je to zasazení do historického kontextu 1. světové války, zadruhé určitá odlehčenost, přiznaná naivita a nenucený humor a zatřetí se prostě dobře kouká 2 hodiny na Gal Gadot. :-) Musím se přiznat, že mě to celkem bavilo a občas vykouzlilo i jemný úsměv. Pěkné 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

maren33

Po Batman vs Superman a Suicide Squad přichází konečně film od DC Comics, který drží pohromadě z hlediska vyprávění, postavy zde mají jasné motivace a navíc některé z nich můžeme mít dokonce rádi. Wonder Woman ale není zdaleka dokonalý film. Umím si představit, že mohl mít lepší akční scény, méně trapných až parodických momentů nebo v neposlední řadě lepší herecké výkony (Gal Gadot je pořád víc roztomilá kráska, než herečka). Ale tohle všechno dokážu přehlídnout, protože jsem se zkrátka bavil. Dopředu to táhne hlavně chemie mezi hlavními hrdiny. A fakt, že si Wonder Woman na nic nehraje. Je tou naivní pohádkou o boji dobra se zlem. A navíc má moc fajn soundtrack. ()

iXtr3m3

Keďže sa mi páčil aj MoS aj BvS, tak sa mi páči aj WW a všetci, ktorým sa to nepáči, môžete mi viete čo... Gal Gadot je skvelá, dobové zasadenie WW1 bolo úžasné, jej prvé kroky na bojisku, naivita a zároveň úžasný nástup spoza zákopov, tak to bolo niečo. Konečný súboj bol čerešnička na torte, skvelý origin ktorý svoje kvality potvrdil fantastickými tržbami, ktoré mu prajem. ()

hlošík

Zatímco předešlé tři filmy z DC univerza maskovaly zkratkovité provedení a ledabylé nakládání s postavami za prvoplánově temný scénář, Wonder Woman na to jde opačným způsobem - naivní a na komiksové snímky až téměř archaické pojetí je zde ukotveno v promyšleném scénáři, v němž se konečně hlavním protagonistům dostává dostatek prostoru i pro vyvolání diváckých sympatií. Jejich zásadně rozdílný pohled na světový konflikt (Pine - pragmatické vnímání konfliktu, Gadot - mýtický souboj dobra se zlem) nedává vzniknout jen komickým situacím a vzájemné chemii, ale díky patřičnému rozvíjení s plynutím děje umožňuje (navzdory opět imbecilnímu CGI finále, které se stává u DC nepochopitelnou podmínkou) v závěru potřebnou katarzi. Na to nejlepší z Marvelu Wonder Woman pravděpodobně nemá, ale vlastně to ani není tolik potřeba - i přes rozdělení snímku do tří víceméně rozdílných částí drží film pohromadě a vykračuje si sou vlastní cestou, s vlastním pojetím akce i nápaditým vizuálem, a především s takovým jiskřením mezi hlavními protagonisty, které v rámci žánru hledá stěží konkurenci. ()

adam9

Konečně, DC, konečně! Wonder Woman je perfektní a rovnou se řadí nejen na úroveň Marvelovek, ale mnoho jich také překonává. Patty Jenkins natočila nesmírně komplexní film, který je neuvěřitelně vtipný, překvapivě romantický a i přes svou délku víc než jen koukatelnou popcornovkou. Asi vím, proč mi to tolik sedlo - protože Captain America. Stejně jako Steve Rogers je i Diana tím nejlepším archetypem obětavého, čestného a spravedlivého hrdiny, který je vždy i přes svou naivitu připraven reprezentovat dobro proti zlu. Paralel s prvním dílem Captaina Americy je ve filmu habaděj, ale Wonder Woman jde přesto svou cestou. Gal Gadot se pro roli narodila a Chris Pine znovu prokázal, že je bez debat áčkový herec, který si zaslouží mnohem větší pozornost, než se mu dostává. ()

666Carnage

Přestává mě bavit jak lidi z Hollywoodu przní filmy od DC. To tam sakra nemají nějaký normální lidi? Nebo taky někoho od DC kdo by na to dohlížel? Jako jestli jsou s tímhle provedení WW spokojeni, tak já tedy ne. Prvních 45 minut filmu bylo super a pak přišel Londýn a byla to nuda. Potom přišla fronta a tam byla pěkná akční scéna s WW a pak to mělo skončit pač to byl hroznej shit. Jako příběh byl ve finále nic moc. A to finále s Aresem to byl zase jenom nechutnej digitální bordel ala Snyder. Prostě to nejlepší opět u DC ukázal trailer. Na Gal Gadot se sice dobře kouká ale mě se do tý role prostě moc nehodí. Pine zachraňoval co šlo ale úplně se to nepovedlo. Connie Nielsen jsem si spletl se supermanovou mámou :D David Thewlis, tak tomu jsem to nevěřil ani vteřinu. Hlavně ta je ho postava je směšná. On sejme asi pět bohů a pak ho sundá feministka z ostrova lesbos. Danny Huston tohohle herce nemám moc rád a tady stejně moc dlouho nehrál. Ewen Bremner aka Spud začal fetovat nějaký ten plyn už v první světový až to dopracoval do Trainspottingu. Já jsem za ten film vypil asi 5 piv a stejně mě to nebavilo. A to je smutný. Doprdele DC má super postavy ale takhle to dál nejde. Bud to musí začít dělat někdo normální a nebo někdo to aspoň trochu umí. Za mě další propadák. 50% ()

Dr. Wolfenstein

Gal Gadot je moc hubená, na amazonskou válečnici se nehodí a navíc studio trvá na tom, že film musí natočit ženská, i když kdejaký chlap (a hlavně zkušený režisér) by to dokázal líp... aneb konečně dorazil čtvrtý zářez DC Extended Universe. Tyto věci se kdysi řešili neustále dokola, někteří reagovali skepsí jiní vyloženě výsměchem a byl bych pokrytec, kdych teď tvrdil, že jsem aspoň na čas jisté pochybnosti nesdílel. Ale Gal si mě na svoji stranu získala poměrně brzy a po Batman v Superman bylo jasné, že Zack Snyder vybral představitelku nejslavnější superhrdinky moudře. Od režisérky Patty Jenkins jsem viděl jen Monstrum, které Charlize Theron vyneslo Oscara, ale jak si povede se stamilionovým comicsovým bijákem, to byla otázka. Teď už je veškérá nervozita ty tam a moje oblíbená sérka je obohacena o výborný mytologicko-válečný nářez. Princezna Diana Themyscirská a její lepší polovička, kapitán Steve Trevor, kterého hraje Chris Pine, jsou neskutečně sympatická dvojice a na plátně jim to spolu ohromně funguje. K nezaplacení jsou hlavně scény zachycující dvojici v choulostivějších situacích nebo když dojde na téma sexu a rozmnožování. Amazonská princezna sice do setkání s Trevorem nikdy neviděla žádného muže, ani svého otce, jelikož ji matka ulácala z hlíny a život jí vdechl sám Zeus, nenechává se však zaskočit, jelikož všechno má zdatně nastudované z knih. Někomu může směsice řecké mytologie a událostí 1. světové války připadat podivná, ale já mám za to, že obě složky jsou smíchány ve správném poměru a jako celek to funguje dokonale. Není to žádný Souboj titánů na polích první světové, ale spíš válečné drama s mytologickým pozadím. A i v rámci přístupnějšího ratingu se režisérce podařilo vystihnout strašlivou atmosféru války. První záporákem je skutečná historická postava, generál Erich Ludendorff. Postavy se zhostil jako vždy výborný Danny Huston. Stejně jako ve skutečnosti se i tady domáhá, aby válka pokračovala za každou cenu a kapitulace je pro něj naprosto nepřijatelná. Sekunduje mu znetvořená Alena Anaya jako doktorka Isabel Maru a.k.a. Doctor Poison, klasická protivnice Wonder Woman a expertka na výrobu chemických zbraní. Bohužel žádná z postav nemá příliš prostoru. No a vzhledem k tomu, že je film kombinací řeckých mýtů a světové války, není asi žádným velkým překvapením, že třetím záporákem není nikdo menší než sám bůh války, Áres, jehož zničení má osvobodit lidstvo z jeho vlivu a všichni budou zase hodní a dobří. Ano, naše hrdinka je velmi naivní, ale prodává tu myšlenku s takovou upřímností a vírou v dobro, že si člověk opravdu přeje, aby všechno bylo tak prosté. Způsob jakým byl Áres v příběhu použit se mi hodně zamlouval, ale to patří do spoilerů. Ve filmu jsou tři velké akční scény a všechny jsou pastvou pro oči. Výborná bitva Amazonek s nezvanými hosty v podobě německých vojáků na březích jejich bájného ostrova, rozhodně nejlepší je ta, kdy konečně uvidíme Wonder Woman v plné parádě ve scéně, kterou si jistě všichni budou pamatovat pod názven No Man's Land a potom závěrečný souboj, který zase hromada diváků označí jako digitální bordel a nudnou bitku dvou nezničitelných postav. Pokud patříte mezi podobně smýšlející, pak jen suše poznamenám, že s tímto názorem nesouhlasím. Já dostal přesně v co jsem doufal. Takže chemie hlavních postav funguje, humor taky, příběh super, akce krásná a přehledná. Bál jsme se zpomalovaček a naštěstí mi jejich užití nepřišlo nijak přehnané. Pochvalu si rozhodně zaslouží i soundtrack, za nějž je zodpovědný Rupert Gregson-Williams. Nezbývá než doufat, aby druhá sólovka svedla opět dohromady obě Wonder Women před kamerou i za kamerou. Jako záporačky bych příště prosil Circe a Cheetah. A klidně se může dostavit i něktrá z Wonder Girl, Donna Troy nebo Cassandra Sandsmark. !!!SPOILER!!! !!!SPOILER!!! !!!SPOILER!!! Když začaly postupně na povrch vyplouvat podrobnosti, například v jakém období se bude film odehrávat, jaké postavy se zapojí do dění a mohl jsem si tak postupně začít formovat představu co zhruba očekávat, jedny z prvních věcí, které jsem určitě nechtěl, byly, aby byl Áres reprezentován jako někdo, kdo je přímo zodpovědný na vypuknutí války. Další věc, o níž jsem doufal, že se jí nedočkám byla, že by snad německá armáda uzavřela nějaké spojenectví s bohem války a Ludendorff by byl nějaký jeho pohůněk. Naštěstí se ani jedno toho nevyplnilo. Diana je sice přesvědčená, že Áres je zodpovědný za všechny hrůzy, jichž se lidé dopouštějí, ale i ona nakonec došla prozření. Scénáristi odvedli dobrou práci, když diváká tahají za nos, aby si mysleli, že to Ludendorff je ve skutečnosti Áres. Danny Huston je rozený představitel záporných rolí, takže ona možnost působí dosti přesvědčivě. O to větším překvapením odhalení boha války bylo. Davida Thewlise si jistě většina publika stále pamatuje jako dobrotivého učitele obrany proti černé magii, profesora Lupina z Harryho Pottera, a po většinu děje tu vystupuje jako laskavý a kulhavý prosazovatel míru, sir Patrick Morgan. Ale to jen vlk v rouše beránčím kráčí mezi smrtelníky a celá staletí jim našeptává způsoby, jak se navzájem zničit. Ovšem za své činy jsou lidé zodpovědní sami. Je dobře, že se tvůrci inspirovali novějším originem Wonder Woman z New 52, kde je skutečnou dcerou samotného Dia a celá pohádka o oživené hlíněné pannence je jen lež, která měla dceru královny Amazonek, Hippolyty, ochránit. A závěrečná bitva dvou znesvářených sourozenců, do níž se Áres pouští ve svém ikonickém brnění, které znám z komiksů, jen skutečná tešnička na dortu. (9/10) () (menej) (viac)

Benedygtus

Vyvstava tu otazka. Je tezke udelat dobry komiksovy film? Odpovedi je bohuzel ano, minimalne nas o tom presvedcuji posledni cca 2 roky snad vsechny studia(s vyjimkou sagy X-menu od Marvelu a k nim pridruzenym filmum). Trapny zaverecny boj a o to vic, ze onen "hlavni zaporak" se na tuto ulohu vubec, ale vubec nehodi. Gal Gadot ackoli je to krasa sama, pri svem obliceji "ted te svedu, vem si me!" vypadala tak nejak smesne a mimo tento oblicej nas za cely film obstastnila dvema dalsimi vyrazy, wow, a pak k tomu vsemu do tohoto "wonder" mixu jeste muzete zaradit nekolik trapasu a prakticky zadny (chteny) vtip. Nevim, cim si vyslouzil tento film kladne ohlasy. No a pak titulky, ty me dostaly do kolen...Chtel bych videt cloveka a co se mu honilo hlavou, kdyz vybiral pisen k zaverecnym titulkum. "Ne,ne,ne aaa nezajimava popikova odrhovacka, tu tam dame". To je jedno, ze za poslednich 15 let jich je tolik, az mozna ani samotne zpevacky nevedej, co od nich je a co ne, kdyz to v radiu slysi. Tu tam dame, ikdyz to s tim pramalo souvisi a hodi se to k tomu asi jako boruvkovy jogurt s lovecakem! Hned zatim tam dame Hanse Zimmera, protoze ten je vzdycky SuperCool. Jakoze coze?!?! ()

wooozie

Na poměry nové vlny DC filmů podařený origin, který jsem si opravdu užil, jakožto super film s notnou dávkou nadsázky, vtipu a dobrodružství. Naprosto zásadní předností filmu je ústřední dvojka, mezi kterou je dokonalá chemie, přičemž Gal Gadot nijak zázračně hrát opravdu neumí, ale na Wonder Woman se hodí perfektně a hlavně Chris Pine je vždy po jejím boku, který tady hraje nejvíc cool postavu za hodně dlouho dobu. Do toho přidejte perfektní zpomalovačky (jak to nejlepší od Snydera ze Sucker Punch nebo 300: Bitva u Thermopyl), které při bitvách na pláži nebo v zákopech představují naprosté blaho. No a závěrečné pozitivum je určitě soundtrack, který se mi líbil, jak už u superhrdinského filmu dlouho ne. Hůře už se ale rozdýchávají jiné věci, ne tak snad ani béčkový scénář a některé opravdu bizarní momenty, hrdinské pózy a nejhůře napsané zvraty v příběhu, jaké si snad lze představit (kdo neodhalí hlavního záporáka do konce první třetiny filmu, tak ten má v hlavě nejspíše vakuum), ale musím to brát asi tak, že tak je Wonder Woman vykreslena v komiksech, jakožto lehce naivní hrdinka, která má vždy jasno, jestli má ještě cenu bojovat za dobro a tak tomu odpustím hodně věcí. Něco horšího ale zcela očekávaně přišlo na konci filmu. Mizerný závěrečný souboj za doprovodu nechutného digibordelu, na který mají u Warnerů snad patent a který definitivně zničí jakékoliv předchozí snahy o cokoliv pozitivního. Když si vzpomenu na konec Temného rytíře a srovnám to s Batman vs Superman, Sebevražedným oddílem nebo teď s Wonder Woman, je to opravdu k pláči. PS: V reakci na zákopové scény musím něco dodat. Svět nepotřebuje jenom například 50 dílů Avengers nebo 20. verzi stejného příběhu ze světa X-men, ale i válečné filmy z prostředka bitevní vřavy, díky kterým se stává návštěva kina zásadní událostí a dělá z něj pohlcující zážitek. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)