Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

hony23

Partička teenagerů na porážku odjede do chaty, kde probudí zombíky, abychom mohli sledovat, jak jeden po druhém kapou. Nic originálního, zápletka s organizací, která to vše režíruje, filmu spíše uškodila. Na druhou stranu závěrečná jatka byla celkem kulantní podívanou pro milovníky žánru. ()

KukulienkaHO

"Let's get this party started." - naj hláška filmu. https://www.youtube.com/watch?v=dptLzkxbNMc - naj highlight filmu. "Chata v horách" sa spočiatku tvári (a aj tak pôsobí) ako priamočiary a niekedy až detinský film. Práve preto najviac prekvapilo finále, a aj keď máme už od začiatku stále na očiach zápletku s vedcami, o ktorých úlohe a motivácii nevieme podstatné dokopy nič, tak to finále, ktoré sa rozbehne cca od poslednej pol hodiny sakramentsky prekvapí jak hovado. Aj zápletka vznikne poriadne až od tohto momentu. Niektoré scény, ktoré sa snažia zabaviť, sú úplne uletené až prestrelené a nevydajú na vtip. Niekedy to ale zasa funguje. SPOILER: Väčšina postáv študentov zomrie úplne nečakanou smrťou, možno až prehnanou. Tieto postavy však nie sú ničím zaujímavé, takže vám ich rýchle skonanie nebude prekážať - KONIEC SPOILERU. Veľmi sa mi páčil koniec, tiež totálne uletený. Film sa neskončil dobre, ale som zato rád, pretože tvorcovia mali gule nespraviť trápny happyending, ale poriadne sa odtrhli z reťaze. Záverečné titulky tomu tiež nasvedčujú. Na druhej strane, veľký problém filmu je nedomyslený dej okolo rituálu, o ktorom sa to v podstate celé točí. No a druhým väčším problémom sú nevysvetlené udalosti v iných štátoch. Čiže po hodine filmu som bol presvedčený, že dám iba 3*, ale za 30 minút po bode zvratu musím dať jednu hviezdu navyše. ()

Skylwalker42

Začátek, respektive první půle, poněkud unylá. Nic moc béčková zombie vyvražďovačka. Ale pak se to objevením výtahu promění ve skvělý monster masakr, který velmi zlepší pachuť z první poloviny snímku. Samozřejmě někomu to nemusí úplně sednout. ()

Dragon88

Horor není můj oblíbený žánr, ale film Chata v horách mě opravdu překvapil. Film nám dá totiž zábavné zesměšnění stereotypu hororů a pořádnou dávku humoru a zároveň hororový zážitek. Právě díky vedlejší dějové linii je Chata v horách originální a zábavná podívaná i pro lidi, jako jsem já, kteří nemusí stereotypní krvavé horory. Proto ani nechci dál hodnotit jednotlivé scény či myšlenky, protože bych zkazila zážitek těm, kteří film ještě neviděli. Jistě, některé věci jsou hodně nelogické a přehnané, ale to je u tohohle žánru normální a celkově film hodnotím velmi pozitivně. 75% ()

Alecjay

Jeden z mých nejoblíbenějších hororů ever, ačkoliv strachy se u něj klepat určitě nebudete. Naopak bych řekl, že se u toho většina lidí i zasměje, ale hlavně miluju ironické zrcadlo, jaké nastavujou klasickým osumdesátkovým hororům a “vysvětlení” všeho, co vás vždycky v béčkových hororech trápilo. Miluju všechno na tomhle filmu, od bourání zažitých klišé přes nenásilný humor po herecké výkony (třeba Martyho vychraplanej hlas je pětihvězda sama o sobě, prostě to přidává jeho postavě určitej charakter). Když čekáš lekačku, dostaneš výbuch smíchu a naopak. Vím, že jdu s křížkem po funuse a můj komentář tady beztak zapadne v záplavě dalších, ale pokud jste se dostali až sem a váháte, jestli si Cabin in the woods pustit, tohle je vaše znamení. ()

Lendak

Kebyže sa Kevin Williamsom pri písaní Vreskotu ulial nejakú pofidernú zlúčeninu a celé to zakončí čiarou nejakej omietky, tak by to vyzeralo nejako takto. Tiež to zosmiešňuje hororové klišé, ale tu to tvorcovia podali v takom viac WTF štýle. Začiatok tu je taký pomalý, ale po prvej smrti sa to utrhne z reťazov. A to finále v tej výťahovej hale? Tu Drew Goddard využil svoju fantáziu naplno. Sigurney Weawer je takým zlatým klinčekom do tejto ultimátnej chujoviny. VERDIKT: 8/10. ()

PanPyzamo

Chata v horách mě bohužel neoslovila. Věřím, že by tento film měl úplně jiné kouzlo, kdybych ho sledoval s přáteli. Samotného mě to ale nezaujalo a nepřišlo mi to ani vtipné. Za mě podprůměrný film, který nedoporučuji a když už, tak s někým, s kým se u toho zasmějete. 4/10 ()

Sebule

Nápad sice dobrý, ale zase tak moc mě to neoslovilo. Pro mě docela nuda, efekty nic moc, ale humor byl docela dobrý a zase to byl takový trochu jiný film. Hodnocení: 6/10 ()

F2003F

Trefne si to uťahuje z hororových klišé, ale celkovo to nezabaví. Postavy sú otravné a dej zaujme vždy len keď je "za oponou". Film začne skutočne baviť a pôsobiť ako-tak nad vecou až v poslednej polhodine od výťahu. Dialógy ťažký iritujúci podpriemer, náhody a správanie postáv tiež. Ak by som zobral do úvahy, že ide o paródiu na stereotyp hororu (lenže NEJDE) bolo by to za plný, ale na ten by to muselo byť sofistikovane aspoň napísané a inteligentne (s fanúšikovským cítením) zrežírované, nie povrchne. ()

Machaut

Nápad to byl sice zajímavý, jen škoda, že tvůrci zahodili veškerý potenciál, který jim tento film nabízel. Film mohl mít klidně o hodinu víc, kdyby pořádně rozjel atmosféru a byl lépe využit ten potenciál, který se skrýval v podzemí. Takto zůstala jen všehochuť s ultrarychlou vyvražďovačkou bez nějaké výrazné atmosféry a zážitku. ()

holyvac odpad!

jeden z nejhloupějších počinů posledních let. Už dlouho se mi nestalo, že by mě scény, mající působit hrůzostrašně dohnaly ke smíchu takovým způsobem jako zde. Jako parodii na Evil Dead bych to vřele přijal, ale film se bohužel tváří dost vážně a zařazení mezi horory je pak vskutku úsměvné. Zmatenost scénáře a např. obrázky malých Japonek zahánějících zlého ducha jsou vrcholem trapnosti. Přiznávám, že jsem to nevydržel a film jsem nedotáhl do konce. Nemrzí mě to. Nemyslím si, že by mě taková slátanina mohla v druhé půli něčím překvapit. Jen mě zaráží, proč se takovému nesmyslu upsaly vcelku významné začínající herecké hvězdy... Chování postav hloupé, scénář 1000× okoukaný...prostě horor :).Při druhé, nekonečné projekci mi na konci chyběl snad už jen Superman se Šimonem a Matoušem zachraňující svět... ()

Epco

Konečne sa niekto rozhodol vykašlať sa na známu hororovú šablónu, respektíve ju opäť raz riadne od základov prekopať. Film si berie doslova zo všade, známe scény, archetypy postáv a pod. a stavia ich do nového svetla či súvislostí. Neskutočne zábavné pre kinofila priam povinné. A aj napriek jednoznačnému koncu by som uvítal príbehy z iných svetových centier. ()

fabregas1

Tvůrcům nelze upřít velká odvaha a fantazie(klobouček).Cabin in the Woods je jeden z nejzábavnějších filmů roku.Tohle je jeden z mála filmu,který si nesmažu a už se teším na další zhlédnutí. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)