Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Wolvie

Vysoká míra sofistikovanosti nedokáže kompletně zamaskovat režijní nejistotu a topornost některých hereckých představitelů,přesto je ovšem Cabin in the Woods VELMI povedené žánrové cvičení,které dává vzpomenout na Sama Raimiho v jeho nejsilnějších letech,jen v aktualizované verzi pro moderní generace.Ten film navíc žadoní o další zhlédnutí ve více lidech,takže thumbs up! ()

mackey

Čtyři za originalitu. Jinak pro mě docela zbytečnej hype, kterej filmu škodí. Absence delší stopáže i nějakýho angličtějšího humoru a vtipu mi vcelku vadila. Nebejt původní myšlenky a záměru jako takovýho, tak by to byla dokonalá ukázka promarněný šance. Ale stejně je to zaseklý ve všem tak nějak v půlce. No. ()

zelda82

Tak tenhle horor me dostal uplne z cisteho nebe...Klasicka vyvrazdovacka? Nenechte se vysmat, posledni pulhodina je jak z jineho sveta.. ()

Rikky007

Většinou pubertální hororové snímky nemusím, ale musím uznat, že tohle byl drsný nářez. Určitě si nelze stěžovat na předvídatelnost. Nepamatuji si na podobnou věc i když každý aspekt jakoby odkazuje na jiný trhák žánru (Evil Dead, Cube Zero, atd.) Jen škoda, že závěr už takové grády neměl. ()

panjan

Horror, kde se konečně postavy chovají racionálně a hláška "měli bychom se rozdělit" má svoje logické opodstatnění. Konec filmu hodně překvapí i ty s nejbujarejší fantazií. Velké překvapení, ovšem co čekat od scénáristy Cloverfield že. ()

boul

Hororové prvky s nádechem do Sci-Fi nevypadaly špatně a celkem to v člověku vyvolalo tu klasickou úskost z temných uliček a pokojů při mrazivé hudbě a to bylo to co mě bavilo a co jsem chtěl, ve chvíli kdy přišli další lidi, hádky a oběvily se všchny monstra co posbírali z celého světa, který se zabíjeli, tak mě to přestalo bavit... Unicorn kills!!! ()

hororwatch

Jsem dost v rozpacích z tohohle filmu.Převážnou část filmu jsem měl pocit, že je to zas jeden z těch připitomnělých filmů, co se nám snaží vnuknout myšlenku, jak to vlastně na světě chodí ohledně mystiky. Pak, když se tam ke konci začalo cosi mlít o bozích a rituálu, tak už tomu status ,,nejdementnější scénář'' nic nevzalo. Na druhou stranu, alespoň se tam začalo něco dít, když nastoupili do toho výtahu. Nikdy jsem nebyl na slashery, ale tohle se ani nesnažilo být napínavé. Hrála napínavá hudba, lidi se tvářili vyděšeně, ale pak je zabili naprosto tuctovym způsobem- takže 3/4 filmu je totální nuda. Buď to byl zájem režiséra aby to takhle dopadlo, nebo je prostě neschopnej. Mišmaš všeho, z kterého nevzniklo nic. Myšlenka byla dobrá a originalita tam byla taky, ale ničím nešokoval. Za originalitu, herce a pěkný obludárium 2.5*-3* ()

Rokle

Po Avengerech jsem chtěl Jossi Wheddonovi líbat nohy, po Chatě v lesích od toho raději upustím. Jak jsem v předešlém comicsovém světě obdivoval tu žánrovou pestrost a humor v probíhají akci, tak tady se z toho stalo pouze velké WTF... Je to v podstatě strašně tuctové. Parta kámošů (a je v podstatě jedno, že je tam silák "Thor") se vydává mimo civilizaci, na jediné benzince v okruhu několika mil narazej na hodně divnýho borce... a pak se začnou dít věci. Nebudu spoilerovat, jen mi ty jednotlivý černohumorný narážky nepřipadaly vtipný (hlasitej odposlech, vysněná postavička operátora). Baby nejsou ničím výjimečné, holky, které by se daly z fleku vyměnit za desítky jiných. Není to absolutní průser. Jen jsem po tom povyku čekal mnohem, mnohem více. 50% ()

Wargoo

Bombastický WTF hororový mix žáner, kde s originalitou zašli tvorcovia za hranice, kde sa ešte nikto neodvážil. Aspoň čo sa môjho skromného názoru týka. Skvele navodená atmosféra, vyvražďovačka, ktorú moc v hororoch nemusím (som skôr duchársky horororista než nejaký krvilačný fanatik) ale tu to bolo neskutočne zábavné. Vtipné hlášky odvzdušňovali prílišné napätie a tak film pláva na tých najsprávenjších vlnách. Thor a jeho družina si u mňa vyslúžila pochvalu, rovnako ako (sfetovaný tvorca scenáru) Drew Goddard. Film mi vyrazil dych svojou originalitou - hlavne po scéne s "nájdením výťahu" som neveril, čo to vlastne vidím ! Nápad za nápadom. Zatiaľ silné 4, verím že druhom raze to bude viac !!! 4**** 76,474% ()

mala_kea

Nepočítám-li závěrečných 10 minut, kdy sice bortící sekvence funguje na jedničku, ale vysvětlování celé šílenosti, které shazuje film někam do nudných céčkových vod, tak původních 85 minut patří v poslední době mezi žánrovou špičku, která posílá horor vysoko nad nejnovější své předchůdce.. Dramatická a zároven krvelačná řežba, která možná stojí i za více než jedno zkouknutí. Goddard se zase jednou vyznamenal. ()

GOREGASM

Výborný nápad, který se v rukou Goddarda sice nepromění v žánrové zlato, především díky šťavnaté a místy nečekaně vtipné druhé polovině nemůžu říci, že bych byl zklamán. Goreu mělo být více a měl být odvážněji a kreativněji nasnímaný (většinou otravní adolescenti by si to rozhodně zasloužili), poslední CGI čtvrthodinka dává svou odvázaností zapomenout na předchozí průměrné zpracování a na mých rtech vyvolává potutelný úsměv. A jedno malé klišé na závěr. Originální látka v rukou nezajímavého režiséra. 70% ()

Mortishka

Silná káva pre mňa. Neviem ani ako to na mňa zapôsobilo ale mám zmiešané pocity. Zpočiatku to vyzerá ako klasik teenage horor, chata na samote, chlast, zábava...potom zrazu presun do vedeckej základe a šup máme to tu...otázniky..prečo? načo? dôvod? ach toto je ja naozaj nemusím miešať sci-fi +horor + humor- v tomto filme je to veľmi zlá kombinácia a guláš. Jediné čo som si vychutnala bol Chris Hemsworth ikeď postava Thora mi sekne najviac. Zhrnuté a podčiarknuté- pre mňa to nemalo šmrnc a nechutilo mi to tak Ďakujem. ()

MarleyCZ

Očekával jsem ledacos, ale tohle ne. Dosti obyčejný a ohraný odjezd party lidí do lesa, na chatu tu pojali ve zcela jiném úhlu. Filmu nechybí ani špetky humoru pro zasmání, ale stejně, měl jsem furt pocit, že se dívám na nějakou fantazy pohádku, než na horor. Hl. postavy pro mě zcela neznámé a myslím, že výborně zahrané, zvláště pak hulič trávy, který vlastně způsobil zánik lidstva. Kdyby se na tom trochu ještě zapracovalo, mohl být z toho trhák. 70/100 . Zajímavé komentáře: M.a.t.t. / Zeck ()

agassi68

Od čias začiatkov Sama Raimiho som nevidel nič tak sviežo natočené. Namiesto klasickej vyvražďovačky sa dočkáte viacerých zvratov. Bojíte sa, smejete sa, ľakáte sa, vidíte množstvo monštier, netušíte ako sa to skončí a ste napätí až do konca. Skvelé.. ()

Tom44zKA

Tak to byla teda solidní 'čípovina' :D Něco málo to do sebe to má, nějaký nápad tam byl a vyhulený Marty s teleskopickým bongem boduje, ale jinak zklamání... čekal sem brutální horor, a ona z toho je americká komediální vyvražďovačka s mírně netypickým rozuzlením... ()

Raziel_cz

Ačkoliv jsem se bavil a dvojka Jenkins-Whitford je skvělá, nemůžu se zbavit dojmu, že z tohohle nápadu šlo vytěžit mnohem víc. Pohrávání si s těmi nejprovařenějšími žánrovými klišé se povedlo, ale pořádně se něco začne dít až po hodině a to je fakt dlouhá doba. Závěrečná dvacetiminutovka je parádní, zvraty a vtípky v průběhu celého filmu fajn, ale vzhledem k počtu příšer mi přijde zbytečné primárně se zaměřit pouze na jeden druh, zvlášť, když robůtek s cirkulárkou je tak boží! Přehnaná očekávání jsou svinstvo. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)