Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Dogmeat

Mohl z toho být typický vyvražďovací horor, jakých jsou natočený kilometry. Naštěstí se tady někdo nebál experimentovat. Ne, že by tam nebyly slabší chvilky, ale prostě jsem se u toho pořádně bavil. Vlastně to byla spíš komedie než horor, ale zatraceně dobrá. ()

Viperine

Netradiční pojetí tradičních hororových schémat a klišé .. Zábavný kousek, plný odkazů na žánrovky více i méně profláklé. ()

Pidzey

Jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl. Bere si to kousky z jiných věcí, tu z Kostky, tam z Vetřelce, trochu z kdejaký vyvražďovačky a přitom nevykrádá ba naopak vzdává hold hororu. Má to kvalitní scénář a velmi slušné herecké výkony (hlavně Chris ,Fran a Kristen) ,milé cameo Sigourney, vymazlenou a hravou závěrečnou řežbu a skvělou pointu. Mňam, takovýhle chytrý horory by se měli točit častěji. ()

Saur.us

Chata v horách aneb jak ukázat slasher zase trochu jinak. Navíc myslím, že zaplesá srdíčko všech milovníků hororového žánru. Lepší 3. Dodatek: škoda jen "hlavních" záporňáků. Mohli se povést lépe. ()

KosiR_ksr

Takové to "žánrové béčko" jako rád dělá Tarantino a především Rodriguez (Planeta Teror či Od soumraku do úsvitu). Tento film ovšem ještě trochu víc opouští běžné konvence a nebojí se řádně přimíchat komediální prvky. Navíc dokázali v jednom filmu vzdát hold snad všem klasickým hororovým tématikám (teenagerovské vyvražďovačky, zombie filmy a ... - nechci brát překvapení) a přitom poměrně neuměle. "Střelená" a velmi neobvyklá směsice komedie a hororu. 75% ()

Gastovski

Proč panebože?! Posledních 15 minut ukázalo, jaký měl film megapotenciál co se týče zábavnosti a likvidace klasického hororového žánru. Místo toho, aby nebozí teenageři umírali pod rukou celé škály mutantů, bizarních bestií atd., tak nám tam tvůrci rači šoupnou lemerný zombie, které se vyskytují v každém druhém hororu. Je to hrozně velká škoda, protože samotný nápad vyvražďovačky pod taktovkou tajné organizace je supr, ale co naplat, když tam potom vyšlou trapný a nezajímavý zombie. Když to shrnu, tak mě film hrozně nasral, jelikož ten konečný "ples" příšer názorně ukázal, jak zabít skvělý nápad, který mohl v rámci žánru přebýt vše. ()

X@triX

Prvá polovica bola sotva na dve hviezdičky - šablónovitý teen horor a chlapík na benzínke záhadne pripomínal pumpára z Wrong Turn. Akurát som si nebol istý, čo sú to tí "vedci" zač. Našťastie po nejakej chvíľke sa film odkloní od typického scenáru a ľudia začnú zomierať tak jednoducho a v takom poradí, že by to nikto nečakal. V tri-štvrtine filmu sa začali diať šialené veci, vtrhlo ma to do deja a za celú tuto pasáž až do konca si u mňa film zaslúžil 4*. ()

Grizzly

Závěrečná vykydlovačka a uplnej konec vtipný, jinak stejná píčovina jako jakejkoli jinej podobnej horor. Ten hype kolem toho jak je to geniální nechápu. Beru, že Wheadonovi se párkrát něco povedlo, ale jen proto není třeba každou kokotinu kterou napíše brát za geniální. IMHO kdyby to napsal někdo jinej tak kolem toho nikdo tak nebájí. Sračka a 10% za ten závěr. ()

Wardan

Wow. Něco mezi naprostou genialitou a úplnou demencí. Rozhodně je to nejoriginálnější film roku, který představuje absolutně všechny hororová klišé, aby je do jednoho rozšlapal. Pokud se chcete bát, tohle vynechte (na tu chvíli). Cabin in the Woods je čistokrevná zábava pro fanoušky hororů. ()

arthur.22

U thrilleru se chci bát, u horroru aspoň jednou leknout. Od sci-fi a fantasy čekám jen to, že to bude mít hlavu a patu (nepočítám ty odřezané, kterých tu je dost). Přes všechna použitá klišé, která obvykle fungují, se nepovedlo ani jedno. Tu „originální“ myšlenku už jsme taky leckde viděli.. Ta hvězdička je za ozubenou baletku a porcelánové obličeje. ()

vojtaz

Co tohle mělo být vážně nechápu. Ono to není ani horor, ani zábava, takže člověk se u toho ani nebojí, ani nesměje... Spíš jen nevěřícně valí oči a říká si co to sakra je? Velký zklamání. 1* za jednu dobrou hlášku. Jinak nic. 10% ()

drozdy1

Tak to bylo něco ! Jeden z nejzábavnějších hororů. Ale na nejlepší část filmu nás potká až po hodině a to filmu trochu ubírá,nicméně se jedná o velice kvalitní horororý film , kde není žádná část nudná.80%. ()

pend

za mě příjemné překvapení, začátek vypůjčeny od Raimiho, trochu jsem se lekl, když se z toho vyklubala reality show, po pádu do podzemí ale začala správná zábava. ()

Brousitch

"Ten nápad vzešel ze stejného místa jako všechny moje nápady. Ptal jsem se proč. U Buffy to bylo "Proč končí ve filmech tyhle holky vždycky špatně?" U Cabin zase "Proč mám rád tyto filmy? Proč vždycky následují stejný vzorec? Proč se rád nechávám strašit? A můžu těm děckám nějak vysvětlit, aby nejezdily do té chaty v lese? Asi ne. Tak je v tom teda nechám vykoupat." - Joss Whedon ()

Hapretor

Nejlepší na tomto filmu je, že mě ke konci totálně přechcal. Ze začátku nuda, jak nevim co, pár blbů se jede vykalit na chatu - klasika - a pak jen zírám a nevěřim vlastním očím. Tak viděl sem během 105 minut znova Resident Evil, Kostku, 13 Duchů, Krotitelé duchů, Jasona X, Hellraiser ... a Ripleyovou! - sakra! co ta tady dělá? - no, čumim až mě bolej oči! Zvrat filmu je velmi osvěžující, konečně někdo, kdo si namáhal mozek, a chtěl vymyslet něco jiného. To se cení snad vždy. Jen si myslím, je velká škoda, že větší část filmu je ta obyčejná vyvražďovačka. To, co následuje, je mnohem zábavnější, přehlednější (ne tak temné), drnější, akčnější. Bylo tam opravdu pár dobrých scén, které by zasloužily dopilovat, a závěrečnou krvavou řežbu klidně prodloužit a ještě odcenzurovat. Některá monstra byly super, ale např. klišoidního SuprHada si mohli odpustit. Celou dobu vede ten zhulenec - z těch jeho hlášek sem nemoh. A ten výrok na konec byla trefa do černého. Konec není "happy end" - další plus. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)