Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Mallinali

Právě jsme si připomínali 70 let od doby, kdy sedm našich výsadkářů obětovalo svoje životy pro (stále odkládané) blaho národa. No, v tomhle hororovým mišmaši není schopnej jeden emerickej hulič obětovat ten svůj ani pro záchranu celýho lidstva. S tímhle materiálem tu skončí krize leda až se naše nedostatkový zboží (děcka) bude učit čínštinu. Což o to, film je to zajímavej, docela originální - a to se cení. Jenže jsem se nebál a hlavně neleknul ani jednou. To je u mě docela zvláštní a zároveň signál, že ten sebevědomej tah napříč žánry má svoje slabý pozlacený stránky. Uvidíme jestli to něco v hororu změnilo a amíci opět seberou španělům štafetu. ()

HonzyR

Oh my fucking God!! Víc zatím nejsem schopen napsat... EDIT: Ok, tak už jsem se vzpamatoval. Mrknu si na trailer, který slibuje nevšední zážitek a říká nám, že takový horor jsme ještě neviděli, že takový příběh neznáme apod. Byl jsem vůči tomu velmi skeptický. Těch originálních hororů v poslední době je přece jen fakt hooodně málo. Pustil jsem si ho v 10 večer, hezky potmě, abych se u toho náležitě bál. Ono to bohužel až tak strašidelné a hororové nebude, nebál jsem se. První půlka byl slasher přes kopírák (takže nic nového). Možná občas se objevil nějaký zajíamavý nadpřirozený prvek (motorka, ovládání chování), ale nic, co by mě vytrhlo z průměru. Jenomže oni potom nastoupili do toho výtahu!!! Tady raději končím komentář. Řeknu jen, že originální to opravdu bylo! Poslední půl hodka byla naprosto masakrální a já si ji po skončení filmu pustil ještě 2x. Jen škoda, že to nebylo o něco strašidelnější, to by byla plná palba... Takhle jen 80%.. ()

ashtangi

Ze začátku jsem to moc nechápal, ale zaujalo mě to. Postupem času mi to přišlo zvláštní, ale svým způsobem skvělé. Konec pro mě byl sice trochu zklamáním, ale byl originální stejně jako celý film. Tohle nebyl žádný tuctový horor, ale povedený film. ()

xxSmoldaxx

Tak takovou jízdu jsem opravdu nečekal. Přistupte na jejich hru a budete se královsky bavit jako já. Akce, krev, humor vše v dokonalé rovnováze. Tam kde bysme v obyčejných vyvražďovačkách končili s pocitem 100x viděné nudy tady jsme teprve v polovině a pravá zábava teprve začíná. Nezbývá než zatleskat a čekat, jak tvůrci naloží s pokračováním. 77% ()

joudas

Horory nemám rád a obvykle se na ně nedívám. Ale na The Cabin in the Woods jsem se těšil už dlouho (protože Whedon) a naštěstí nezklamal. Většina filmu jede záměrně podle zaběhnutých kolejí (studenti, opuštěná chata,…), ale co se děje pak, je masakr. Doslova :) Parádní jízda a věřím, že hororový fanoušek to ocení ještě víc. ()

dawe787

Hodně netypický zpracovaný horor, ale na konci jsem byl moc spokojený. Začátek v klidu, cítíte v tom náboj, pak jsou střihy do jakého si ovládácího centra a máte v tom guláš a říkáte si co to má být? Do toho černý humor a nemístné vtipné poznámky... V polovině filmu už Vám začíná vše docházet a poslední třetina je nářez jako prase!! V tomto duchu kdyby byl celý film, tak mu dám šest hvězdiček!! ()

sNeDy

Asi největší šílenost za poslední roky, která dokazuje, že všechno "normální" už v hororech bylo. I když, on tohle není horor, ale spíš hodně černá komedie. Povinnost pro všechny, kteří někdy viděli aspoň pár hororů, protože tenhle film bude časem velký kult. ()

TaanStari

WTF? Takže máme tu klasickou sestavu a la Pátek třináctého, na to naplácnuté motivy Ostrovu a Gantz a do toho najebané všechny monstra myslitelné, od Pinheada, vlkodlaka, zombie, přes cokoliv japonského, obří pavouky, chobotnice a hady, až po chodící ruku Věc, výtah ve stylu Kostky a Lovecraftovi Prastaré. Co si z takové prasečiny vzít? Ne, že by mě to nebavilo, ale smrdí to až přílišnou snahou. 3.5* ()

johnymdoe

Výborné, už po prvních minutách je jasné že tady něco nehraje a že to nebude jak tak obyčejná vyvražďovačka s duchem nebo degenerovanýma kanibalama. Klasická partička přátel (Drsňák, šlapka, intoš, zhulenec a nepolíbená) se vydají do lesa na chatu... člověk si řekne "a sakra to zas bude blbost" a ono ejhle ne! Chata je napíchnutá kamerami a jen co se mládež krapet rozchlastá, už na ně tajemní pánové z kanclu vypustí nemrtvou vyvražděnou rodinku, která jim chce vytvořit úsměv i na místě kam světlo nesvítí. To ovšem zdaleka není ta hlavní zápletka, ale dál prozradit nemůžu... v Každém případě vše je jinak než si po tomto myslíte a pokud si necháte doporučit tak se budete ještě pěkně divit. Horor který se opravdu povedl a to hlavně dík tomu že je vysoce originální ačkoliv ze začátku vypadá jako kopírka. Kdo očekává i třeba Japonského ducha, taky se dočká...kdo vetřelce...no to už snad ne, ale možná přijde i Sigourney Weaver ;-) Herci nehráli (kdo by to v hororu také očekával), ale za scénář, režii a efekty plný počet bodů a to dokonce i s tím že v jedné scéně jsem se skoro... ne, opravdu lekl a to už je co říct! ()

theSaint

Nečekané! Fajnová podívaná, která odkazuje na staré dobré horory ze 70.let, které se nebály krve a hodně hnusných záběrů. Do toho všeho zakomponovaný skvělý humor od partičky cynických kolegů. Nice ()

Košoun

Začíná to jako klasický slasher - 5 mladých, pohledných Američanů jeden a víkend na opuštěnou chatu bez signálu, zcela odstřiženi od civilizace. Pak se to zvrhne v nejvíc netradiční a nejoriginálnější horor, který žánr obrací vzhůru nohama. Lekačky jsou úplně na jiné bázi než jinde a strach spíše vystřídalo napětí a stále odsýpající tempo děje, který eskaluje hlavně v druhé půlce filmu. Drew Goddardovi se debut rozhodně podařil a doufejme, že i jeho další snímky budou stejně kvalitní, se stejně dobře vybranými herci, se stejně hustou atmosférou, dobrou kamerou a efekty i efektní hudbou. Každopádně je tento horor z kategorie "must see". A proč dávám 4*? Prostě mi to i přes všechnu tu originalitu nepřišlo tak EPIC, možná měli odhalit řídící středisko až později, možná mi tam nesedl ten humor (který je sice geniální, zvláště zombie hand ve výtahu, ale atmosféru trochu kazí), možná bych čekal lepší nečekanější konec, prostě 4*. ()

Vlče

Je vysvobozující sledovat jak vše co se o nových hororech říká padá na hubu. Chata v lesích si bere to nejlepší z klasických hororů, přidává až filozofický přesah o tom co je vlastně horor a proč se tento žánr stále těší popularitě a zároveň (!!!) nepřestává ani na vteřinu bavit skvělým scénářem, geekovskými nápady (spoluautor scénáře - Joss Whedon) a hlavně naprosto masakrálními scénami v závěrečné třetině. Horor má budoucnost a neexistuje lepší důkaz než Cabin In The Woods! ()

Mallyyy

Konečně po dlouhé době slušný horor se vším všudy. Zajimavý nápad s výběrem nestvůr. Pěkní herci. Reality show už valí i na horory super! ()

KOZEL84

Tak jestli tohle není štempl na tu Whedonovu sterilitu Avengers,tak už nevím.Jakože z nějaké hororové atmosféry-nula celá nula nula úplné hovno.Holt někomu ani celé obludárium (synek to má rád hromadně) napomůže.Naštěstí je to aspon' celkem vtipná cynická komedie (furt to tam nikdo nedopíše?) ,a že byly nějaké prachy,taky to i vypadá.Je to takové cool (no jo),nesere se to a aspon' originálně poslepované.S Evil Dead bych šetřil tam funguje oboje a Ash tu teda není nikdo (sympatické hrdiny synek prostě nevede).Ale jako nenudil sem se rozhodně. ()

Danny88

1. polovica filmu: komediálny horor a 2. polovica: Sci-fi horor. Dokopy mi tieto kombinácie moc nepasujú ale v tomto prípade to celkom ušlo. 70% ()

Noomi

Po dlhom-predlhom čase sa objavil horor, ktorý mi ponúkol absolútne, perfektné "všetko". V dobe, keď už sa zdá, že hororové filmy nedokážu prísť s niečím novým a väčšina "novodobých hororov" je na smiech, tento sa ani nesnaží tváriť vážne. A konečne poriadny záver!!! Žiadnych tristo otvorených koncov pre tisícky možných pokračovaní, ktoré by to všetko len zničili. Bola som taká šťastná, smiala som sa, užívala si to. Keby sa raz za čas objavilo čosi podobné, vôbec by som nebola proti. ()

zahadum

Skutočne originálne dielo, minimálne od čias Kocky nevídané...trošku viac popracovať na tom aby sa pointa viacej skryla a je tu hit tohoto roku naprieč žánrami. Záver filmu je kapitola sama o sebe :) Nečakajte od filmu horor a budete sa baviť kráľovsky ! ()

molcan2

Už je to doslova niekoľko rokov, čo hororový žáner ponúkol niečo pekné, pričom po zániku kedysi mocného torture porna (SAW a ostatné) dominujú "filmy" s hovadskými zábermi z bezpečnostných kamier (sračky ako PARANORMAL ACTIVITY). Práve keď fanúšikovia hororu ako ja začali strácať nádej, prichádza THE CABIN IN THE WOODS, ktorý sa hrá na poctu a zároveň jemnú paródiu hororového žánru. Základná zápletka je v podstate copy-paste verzia EVIL DEAD; niekoľko tínedžerov sa vyberie na chatu v lese, aby sa zabavili, a potom sa spustí prastarý nevysloviteľný horor. Ak si myslíte, že je to nevýrazné, nezabúdajte, že z trailerov bolo zrejmé, že v tejto holej zápletke je niečo viac, a preboha, JE tam oveľa viac než len banda tínedžerov, ktorí sa fetujú a opíjajú v nejakej schátranej chate. Ak ste pred filmom nevideli trailery, no povedzme, že vás čaká veľa zvratov. Povedať o tom viac by mohlo skončiť pokazením nejedného detailu, takže poviem len toľko, že zápletka je oveľa inteligentnejšia, než by ste mohli očakávať. Film síce vzdáva hold a poctu starému, osvedčenému žánru, ale nesklame ani vtipnosť, ani hrôzu. Robí viac než len to, že rovno rozohráva žánrové konvencie. Scenár je popretkávaný momentmi náhodného čierneho humoru, ktoré v kontexte príbehu fungujú. Dialógy poukazujú na niektoré nedostatky a stereotypy žánru, ale nikdy to nerobia spôsobom "In your FACE!!!" podobne ako povedzme SCREAM (čím nechcem povedať, že je zlý); je to naozaj jemné, takže ak poznáte konvencie, vtipy pochopíte. Postavy sa síce správajú stereotypne, ale aspoň raz je to skutočne opodstatnené. Každý kúsok žánru, ktorý z neho s pribúdajúcimi desaťročiami robil skôr vtip, má svoje opodstatnenie a funguje to. Horor je zo starej školy; vyvražďovačky, dekapitácie, nočná mora, atď... žiadny ten strih vyvražďovačiek, ktorý sa často vidí v PG-13 odpade, ani príliš často videná roztrasená kamera. Toto je HORROR, takže ľudia umierajú na plátne, nie mimo neho ako v dnešných "hororoch", ktoré sa boja ukázať čo i len kvapku krvi. Po vizuálnej stránke to možno nie je najpôsobivejšia zbierka zabíjania na plátne, akú si kedy divák dokázal predstaviť, ale v čase, keď sa takmer všetko predáva deťom, je to viac než osviežujúce. CHATA V LESE je naozaj pre fanúšikov hororu; je pre ľudí, ktorí vyrástli na filmoch ako Freddy Kruger a dnešný "horor" ich už omrzel. Nie je to len strašidelný film, je oveľa inteligentnejší, než by sa dalo čakať, a funguje. Ak ste v tomto žánri nováčik alebo ho nemáte veľmi radi, buď ho pochopíte, alebo nie. V opačnom prípade, ak máte radi horory s nejakou vášňou, tento sa vám bude páčiť. ()

sandinista

Řádná porce řemesla. Ponejprv další z řady slasher horrorů se časem rozjede originálním směrem. Určité nelogičnosti odpouštím - stokrát lepší takový horror než vyvařený remake. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)