Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

bari68

Veľké vďaka za oživenie hororového subžánru explotation.... No, premýšľam, či oživenie, je to správne slovo ktoré som použil, pretože toto bolo doslova prevrátenie žánrových pravidiel o 360 stupňov. Už zo začiatku som tušil, že niečo nie je v poriadku a dosť dlho som sa s týmto faktom zžíval. Konečný úspech som ale bohužiaľ nenašiel. Všetko sa mi to zmenilo v akýsi miš-maš hororového sci-fi béčka s dobrými efektami a ,, duchaplným, vážnym posolstvom ,,. ()

jondoe

V dnesnej dobe sa originalita velmi ceni. A aj preto odcenujem tento horor styrmi hviezdickami. Tolko hororovych postav som v ziadnom horore este nevidel. Aj zaver vysiel na jednotku. ()

Nemik96

Po hororové stránce vše v pořádku hlavní hrdinky sexy kosti v USA na výlety do lesních chat prostě ošklivé holky nejezdí. Hlavní hrdinové nabušení drsňáci kteří jdou stejně do kytek mezi prvníma a stvůry těch tady bylo naštěsti dost a jedná lepší než druhá. Příběh sám o sobě byl sice jiný než typické vyvražďovačky, ale nějaká extra změna to nebyla protože převážně scény z výzkumného střediska považuji za nudné. V závěru se dokonce na chvíli objeví královna všech ALIENU Sigourney Weaver jen je škoda že jednoho nepřivedla sebou, pak bych s 5***** neváhal takhle to nechám na 4. ()

Wicky

Bude to horor?, Budu se bát?, Budu se bát moc?. Tohle jsem si říkal před zkouknutím Cabin in the Woods. Nakonec jsem dostal úplně něco jiného než jsem čekal, ale to je nakonec možná i dobře. Zaponte na obyčejnou teenagerskou vyvraždovačku. Herci mi byli úplně u prdele až na prdelku Annu Hutchison která skvěle zahrála blbou blondýnu. První půlka snesitelný průměr a pomalý rozjezd. Druhá půlka lehce nadprůměrná vyvraždovačka, ale jakmile naskakuje poslední půlhodinka dochází k vymazání mozku, parádnímu gore a černýmu humoru. Cameo Vetřelčí ženy taky potěšilo. Není to horor. Je to jen experiment. 70% ()

BlackTom

Od skvelého Behind the Mask najoriginálnejší námet hororu (?), aký som mal možnosť zhliadnuť. Dokonca aj tradičný zhúlenec, ktorý k chate v lesoch patrí ako príborák k maslu, je výborný a jeho hlášky sú samá perla. Herci sú nadmieru sympatickí, takisto áčkové stvárnenie a prekrásne lokality. Tak trochu som však dúfal, že si partia vyberie inú variantu, ale čo už. Pointa a záverečné cameo ikony žánru ma ohromili a netypický koniec mi privodil nečakaný úsmev na tvári. K dokonalosti chýba len kúsok, ale už len to, že za týždeň som si Cabin in the Woods pozrel s rozličnými ľudmi trikrát, hovorí za všetko. ()

Mistickzz

Neviem, celý ten film mi prišiel strašne čudný a nesystematický. Na jednej strane uznávam autorov, že sa do tak stereotypného žánru odvážili konečne priniesť niečo nové, na druhej však pre mňa Chata v horách pôsobila strašne umelo, po chvíli zmizla celá atmosféra, nevyhlo sa to ani kvantum klišé momentom a to čo sa rozpútalo pod zemou na mňa pôsobilo rozpačitým dojmom. Pár vtipov bolo síce vydarených, ale v konečnom dôsledku je to pre mňa len ďalší teen horor, ktorý si s určitou pravdepodobnosťou už nepozriem. Nikdy. ()

Chipsonator

Podle dlouhé době zase originální horor. A musím říct že se mi chata v horách líbila. Jak už jsem zmínil chata je především originální (no je pravda že vzít partu mladích lidí daleko od civilizace a tam je začít kosit zas tak originální není, ale ti kteří chatu viděli jistě ví o jaké originalitě píši), takže mě na ní nejvíc zaujal právě nápad. Herecká banda je taky sympatická (včele s Chrisem Hemsworthem). Atmosféra především v chatě a lese je velmi dobrá. A masakr co se zvrtl na konci, ách to bylo moje, hektolitry krve stříkali o sto šest, to se mi vážně líbilo a byl bych schopný na to zírat i dvě hodiny v kuse. Ale jak to tak bývá vždycky (nebo aspoň ve většině případů) se najde něco co nám na filmech vadí. A mě na chatě nejvíc vadí SPOILER důvod proč se rituál pořádal, byl bych radši kdyby to bylo tak že se lidi chtějí jenom bavit a sázet na utrpení ostatních, než aby to mělo něco společného něco s temnými silami. A proto to je "jen" za 75%, kdyby tam nepletli ty temé síli, klidně bych dal víc. ()

DonQ odpad!

Aspirant na titul demence desetiletí je celkem jasný. Nekterym recenzentům bych vzkázal aby za každou cenu nehledali ve filmu něco co tam není. Opravdu jsem něco tak slaboduchého hodně dlouho neviděl. Nechápu ten trend poslední doby, kdy mají filmaři zapotřebí kombinovat x superhrdinů/titánů/bohů/démonů a bůh ví čeho dalšího dohromady do jednoho nefungujícího paskvilu. Tenhle snímek je opravdu čistokrevné béčko bez špetky nápadu, vkusu, humoru nebo napětí. Lituju promarněných 95 minut jako málokdy (a to mám horory, i pár gore filmů celkem rád). Prvních 40 minut doslova utrpení a poté jen nevěřícný výsměch, že tohle musel natočit někdo hodně, hodně sjetej a někdo ještě blbější na to uvolnit prachy (ikdyž věřím, že v dnešní době čím větší debilita vymykající se průměrnosti - tím větší šance na komerční úspěch) Palec dolů. ()

Michelle75

Cha cha cháá,no ano je to komedie a do hororu má daleko. Napětí,které by se dálo krájet tady absolutně postrádám,jediné co stojí za zmínku je námět,který mi příjde celkem originální,ale potenciál byl využit asi jen z deseti procent. Herci slušní,ale v tom zmatku nevyužití. A konec? Že by variace na Příšerky s.r.o.2 ? No to bych Příšerky hodně urazila. Jednoduše řečeno ztráta času. ()

Chris Wulf

Tak to bylo ale fakt překvapení. První dojem byl takovej, že jsem si vůbec nebyl jistej, na co že se to vlastně koukám... Evil Dead? Kostka? Resident Evil? A není to vlastně jedno? Důležitý je, že to má vtip, akci, napětí, překvapení, ale hlavně neuvěřitelnou porci originality - a to je (vzhledem k tomu, že je to vlastně směs několika filmů) opravdu mistrovskej kousek. miniSPOILER: A jako zákusek velice neamerickej konec :-) ()

Billie777

Byla jsem na to zvědavá, už proto, že jsem hororová fanynka. Většinu času jsem si ale říkala: "na co to kurva koukám?". Film, který si hraje na to, jak je opravdu kůl. Každou chvilku se snaží být vtipný a sebeironický, bohužel se mu to moc nedaří. Od začátku je jasné, že to není horor jako horor, všechno to na nás vybalí už od začátku, takže je to šíleně předvídatelné. Jako horor se to brát nedá, vlastně jsem se vůbec nebála. Na parodii to zase nebylo vtipné. Komedie? V žádném případě. Vtipů bylo málo, vlastně se dá říct, že nic. Místo toho, aby to bylo vtipné nebo děsivé, to sklouzlo to úplně jiné kategorie. Bylo to spíš směsné. Ano, směšné a trapné. Celý film zahalený do noci, k tomu se přidává promenáda počítačových a nepříliš povedených příšerek všeho druhu a na konci se objeví i Sigourney Weaver v miniroličce. "Vždyť je to ta hvězda z Vetřelce, tak jí tam strčíme a bude to ještě víc kůl!" Snad až na Kristen Connolly byli herci pěkný dřeva. Je to prostě mišmaš nejrůznějších žánrů a jakoby spoustu filmů dohromady. Slátanina, která se tváří, že jak je děsně originální, zábavná a moderní. Snad jen scéna z výtahem byla opravdu povedená. Jinak velký zklamání. ()

666Carnage

Evil dead jak hovado. Ne myslim, že jako kdo viděl asi chápe. Závěr filmu neměl chybu a prostě celej film se veze na klasických hororech a je to změna po dlouhý době a jeden z lepších filmů dnešní doby. Teda jeden z lepších hororů!!! ()

Flaveus

Nebudu opakovat ostatní a psát o tom, že první půlka filmu je nuda a ještě k tomu naprosto předvídatelné, to už vlastně popsali v traileru i samotní tvůrci. Samotný nápad není špatný, ale důvodem proč nedávám větší hodnocení je to, že si myslím, že ze samotné myšlenky šlo vytěžit ještě víc. P.S. Jedno herecké překvapení na konec filmu :) ()

Seti

Popravdě moc nevím, co si o tomhle filmu myslet. Žánrový mix, jehož scénář nám přináší hororovou Truman Show protkanou poměrně vtipnou parodií se spoustou zřejmě záměrně nezodpovězených otázek. ()

iXtr3m3

Skvelé. Nedám síce 100%, lebo to svoj potenciál nevyužilo naplno a ešte jedna časť by sa tomu šikla, ale to ostane už len mojim zbožným prianím. Novodobé spracovanie Evil Dead, lepšie ako skutočný nový Evil Dead. Absurdné? Nedostatočne hororové? Uletené? No a? To je presne pôvodný resp. druhý Evil Dead spolu s Army of Darkness... 90% ()

HiddenDragon

Nemam rad filmy, u kterych dlouho vpodstate nechapu "vocogou". Prvni tretina filmu je strasne ukecana a pritom divak nema nejmensi sanci vedet, o cem se mluvi. Zhruba vprostred filmu uz to je tak nejak jasne a posledni tretina je fajn, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze ac je to pomerne originalni, je to svym zpusobem nelogicke a defacto uchylne, ze mam z toho fakt rozporuplne pocity. [SPOILERY] Je to vlastne jakysi mix "Truman Show" (1998) respektive jakekoliv TV reality show ala "Big Brother" s priserami vseho druhu - zombici, duchove a jine kreatury. Hodne me tu matlo, ze tech zarizeni je vicero po svete, jestli jako kazde provadi ritual pro sve "praveke bohy" nebo maji treba jiny duvod, netusim. Taky mi neslo do hlavy, jak by krev obeti zrovna pritekla tam, kam "loutkari" potrebuji - jestli jsou jako pod zemi nejake vylevky ci co, opet netusim. Jak jsem rikal, posledni tretina je super - brutalni, s obstojnymi triky i napaditymi nestvurami, ovsem nechat pulku filmu divaka tapat a ztracet se v dialozich, aby to vse vysvetlili az ke konci, to me moc nebavilo :( ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)